dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 129
  1. #61
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skarbek70

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam .Mam defro Duo Uni 15 dom około 180m2. 4 tony ekogroszku na zimę.Ustawienia:
    podawanie 10 sek
    przerwa 50 sek
    temp CO 65
    temp CWU 50
    wentylator otwarty na max ustawiony 27%
    po 15 min w podtrzymaniu podawanie i przedmuchy
    Palenisko pali sie ( można określić) klinem.Od wyjścia węgla do końca palnika zwęża sie. Płomień widoczny jest poza ruszta wodne ( wyskakuje).
    Do pieca z podajnikiem koniecznie instalacja powinna mieć zamontowany zawór 3, lub 4 drożny.Najlepiej z automatyką. Temperatura wyjścia na grzejniki to około 45 st. W związku z tym,że prowadzę działalnośc usługową to wszytkie testy prowadzę na sobie aby klientowi podać na " tacy" gotowe parametry jak i wykonać instalację w taki sposób żeby mógł sam bez problemu ją obsłużyć . Podczas palenia miałem podawanie ustawione było na 9 sek a czas przerwy 85 sek. Płomień był krótki, popiołu od groma.

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wmf-ewa

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poniatowa
    Kod pocztowy
    24-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,jestem nowa na forum.Zaczyna sie okres zimowy i musze ustawic piec Defro duo Uni 15kw,palimy w tym sezonie owsem.Dom nowo wybudowany z pustaka,105m2,ocieplony styropianem 15cm.Prosze o jakies konkretniejsze parametry na ten piec.Pale od dwoch dni i nie wiem tak naprawde jak to powinno wygladac,ale jak narazie idzie mi okolo 40kg owsa na dobe,i na podtrzymaniu bywa do 25 min,czy nie za krotko?Temperature co mam na 50st. Prosze o pomoc.pozdrawiam.

  3. #63

    Domyślnie

    Witam,

    Czy może mi ktoś padać Parametry dla Defro Duo 15KW, i ile spala na zimę.
    Ja mam 170m2 dom, nowy ocieplony, i spalam średnio od października do kwietnia 4 tony +woda 200 liter zbiornik,( 2 dorosłe osoby +dziecko) i nie palę jak tu piszą 24 godziny na dobę bo w doby bym nie wysidział. Powiem tak że jak jest -20 lub -5 stopni to palę od 16 do 6 rano i rano przełączam na tryb letni. Zgodze się z opiniami że nie ma różnicy czy to -20 czy -5 tyle samo weźmie nie widzę różnicy, jakbym palił cały czas to chyba bym spalił 6 ton.Chyba że mam złe ustawienia pieca i tak mi dużo bierze.Bo jak jak ktoś pisze że spala mu piec 15 kg na dobę to nie wierżę że pali 24 godziny bo to by był mega oszczędny piec chyb aże się mylę ja palę piecem Defro Duo 15KW od 2008 roku.

  4. #64

    Domyślnie

    Czy możesz napisać aktualne ustawienia Defro Duo jakie ci się udało ustawić i czym palisz.

  5. #65

    Domyślnie

    zadowoleni jesteście z kotła DEFRO DUO UNI? szukam opini nt. tych pieców, czy warto kupić, jak się Wam sprauje ruszt wodny (czytałem na innym forum, że strasznie brudzą - co wy o tym powiecie?) jak oceniacie palnik rynnowy? kupili byście drugi raz?
    pozdro

  6. #66

    Domyślnie

    Daruj sobie ruszta wodne, kup bez. Jeśli koniecznie chcesz z rusztem to najlepiej z wyjmowanym. Pozdrawiam
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian228 Zobacz post
    Witam,

    Czy może mi ktoś padać Parametry dla Defro Duo 15KW, i ile spala na zimę.
    Ja mam 170m2 dom, nowy ocieplony, i spalam średnio od października do kwietnia 4 tony +woda 200 liter zbiornik,( 2 dorosłe osoby +dziecko) i nie palę jak tu piszą 24 godziny na dobę bo w doby bym nie wysidział. Powiem tak że jak jest -20 lub -5 stopni to palę od 16 do 6 rano i rano przełączam na tryb letni. Zgodze się z opiniami że nie ma różnicy czy to -20 czy -5 tyle samo weźmie nie widzę różnicy, jakbym palił cały czas to chyba bym spalił 6 ton.Chyba że mam złe ustawienia pieca i tak mi dużo bierze.Bo jak jak ktoś pisze że spala mu piec 15 kg na dobę to nie wierżę że pali 24 godziny bo to by był mega oszczędny piec chyb aże się mylę ja palę piecem Defro Duo 15KW od 2008 roku.
    Jak nie wierzysz to luknij na mój kociołek: https://esterownik.pl/remote/447
    W zakładce Archiwum, następnie Alarmy i zdarzenia masz ostatni zasyp węgla a na schemacie obok zasobnika jest pasek stanu paliwa i wyliczony następny zasyp.
    Zasobnik 130kg wyjdzie troszkę ponad 10dni.

  8. #68
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leoo833

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Odświeżę trochę temat. Posiadam od niedawna piec defro komfort eko 15. A czy mógłby mi ktoś napisać jakie ustawienia są optymalne tylko na ciepłą wodę? (tryb letni)

    Pozdrawiam

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    nie ma takich
    każdy ma inny opał inny odbiór ciepłej wody i inny zasobnik
    jeśli miałeś przyzwoite ustawienia na zimę to przy nich zostań- musisz tylko wyregulować tryb podtrzymania aby nie wygasało
    to niestety nie jest stan który da się przekazać w postaci 3 parametrów przez sieć
    musisz dojść sam obserwując palnik i temperaturę na kotle
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  10. #70
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leoo833

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    nie ma takich
    każdy ma inny opał inny odbiór ciepłej wody i inny zasobnik
    jeśli miałeś przyzwoite ustawienia na zimę to przy nich zostań- musisz tylko wyregulować tryb podtrzymania aby nie wygasało
    to niestety nie jest stan który da się przekazać w postaci 3 parametrów przez sieć
    musisz dojść sam obserwując palnik i temperaturę na kotle
    Problem w tym że piec mam od miesiąca więc w zimę go nie użytkowałem jeszcze.
    A jaką mu zapodać temperaturę Cwu? dla mnie woda nie musi mieć 60 stopni ale czy mniejsza temperatura nie będzie szkodzić?

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a czemu ma szkodzić?
    są użytkownicy co maja na CWU 43stC
    wszystko zależy od preferencji mieszkańców oraz wielkości zasobnika
    jak mały baniak a rodzinka lubi się w wannie moczyć to potrzeba wyższej temperatury żeby ciepłą wodę w niej mieć
    jeśli zaś domownicy preferują przysznic 45stC wystarczy w zupełności.

    Defro daje w DTR fajne tabelki z nastawami dla konkretnch mocy
    wybierz najniższe ustawienie i ewentualnie od niego rób korekty
    musisz w lato dac tylko tyle mocy aby CI zasobnik zagrzało w przyzwoitym czasie- pół godziny wystarczy a jednocześnie nie przeciągnie za bardzo kotła ponad zadaną temperaturę.
    napisz jak jest teraz i jakie są efekty- czy temp po nagrzaniu zasobnika na kotle bardzo rośnie i czy nie wygasa przypadkiem???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Leoo833

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z tym szkodzeniem to chodzi mi o to że w trybie letnim Temperatura zadana dla Cwu jest automatycznie temperatura pieca. Czy zbyt niska temperatura pieca nie spowoduje jego uszkodzenia itp?
    Co do ustawień w trybie letnim, mam takie parametry w tej chwili:

    temp zadana Cwu 50 stopni
    czas podawania 9 sek.
    przerwa podawania 70 sek.
    siła nadmuchu 40bieg
    praca podtrzymania 20sek.
    przerwa podtrzymania 40min
    wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 10 sek, czas przerwy 15 min.

    Nie dawno miałem ustawione Cwu na 55 stopni, woda bardzo gorąca ale i ekogroszku szło mi wydaje się zbyt dużo. ponad 4 worki 30 kg na miesiąc.
    Zmniejszyłem temperaturę na 50 stopni, licząc że zmieszczę się w tych 4 workach

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    a co oznacza zbyt niska temperatura ???
    zbyt niska zasilania czy powrotu???

    aby kociołkowi zaszkodzić trzeba spełnić kilka warunków a jeden nie zawsze oznaczać już będzie katastrofę
    według mądrych głów:

    W przeciętnych warunkach technologicznych eksploatacji kotłów węglowych kwasowy punkt rosy może osiągać wartości do 140⁰C, przy zawartości siarki w węglu 1% (według M.Kwestarz, M.Pronobis – „Modernizacja kotłów energetycznych”, WNT, Warszawa 2002).

    jak tu ustawić kociołek skoro temperatura punktu rosy wyższa od temperatury wrzenia wody????

    niektórzy producenci zabezpieczają się wymagając montażu zawórów n drogowych i wymagając aby np temperatura powrotu była powyżej 55 a czasem nawet powyżej 60stC- pytanie dlaczego tak robią należy zadać im samym.

    w odpowiednich warunkach(suchy opał, niewielka wilgotność w kotłowni, praca kotła w trybie ciąglym lub zbliżonym do niego) można na kotle mieć 43-45stC i nie skrzywdzi się go zbytnio

    można też kitować do kotła błoto w wilgotnej kotłowni i trzymając na nim 60-65stC załatwić w kilka sezonów paląc z niskimi temperaturami spalin i często w podtrzymaniu(zwłaszcza przewymiarowane kotły)

    nie ma złotego środka.

    co do ustawień:

    moc kotła taka średnia bym powiedział- pytanie czy przy tej nastawie po dogrzaniu CWU mocno rośnie temperatura na kotle czy nie???
    ustawienia podtrzymania - to musisz sam ocenić zaglądając gdy kocioł nie pracuje jak wygląda opał czy w popielniku jest niespalony węgiel lub spieki - wtedy korekty odpowiednie.

    co do spalania- jest zależne od zużycia - jak dużo korzystacie i często będzie sżło więcej opału
    jak rzadziej i np tylko prysznice zamiast kąpieli będzie szło mniej.

    możesz jeszcze szukać oszczędności zmieniając hietsrezę dla CWU na większą np 10st. kociołek będzie wtedy rzadziej dogrzewał CWU.
    nie wiem jakie masz oprogramowanie i jaki model sterownika - moze posiada strefy dla CWU wtedy można mu nakazać grzać tylko gdy jest taka potrzeba i np wyłączyć zupełnie grzanie w nocy i gdy nikogo nie ma w domu w godzinach pracy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #74

    Domyślnie

    po trzech latach działania pieca Defro-Duo na pellety moge napisać z czystym sumieniem NIE POLECAM tego pieca !!!!

    wieczne alarmy , że czujnik wymaga czyszczenia, a to ze się nie rozpalił, a to pellet się zbrylał i tworzył bryłę .... w koncu zaczeliśmy palić tylko Barlinkiem ( tona za 1000zł z transportem) i co ? ..... tak duże kawałki, że zapychał się podajnik .... aż musieliśmy naprawiać ten slimak bo się śrubka w nim ułamała jak nie dawał rady kręcić .... dobrze,że był ktoś w domu bo pewnie silnik by był do wymiany ..... no i na koniec ..... niespodzianka..... palnik mamy do wymiany bo pękł !!!! a gwarancja na 2 lata ..... koszt palnika ok.4000 !!! tfu nigdy więcej takich kotłów i peletów. MAM DOŚĆ !!!

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grzeslisek

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorskie
    Posty
    2

    Domyślnie defro duo uni 15

    witam wszystkich użytkowników piecy Defro! Posiadam defro duo uni 15 do ogrzania mam dom 210mkw i ten piec mi wystarcza. Dom parterowy z poddaszem użytkowym ma 3lata jest ocieplony 20cm styropianem oraz 20cm wełny 0.33L. Na poddaszu. A pięć posiadam od 3 lat. W pierwszy sezon paliłem 40kg eko groszku. Drugi sezon już lepiej bo25kg a ten sezon to pale 18.5kg na dobę więc nie wiem czy można mojej palić. Bo na początku to prawie mieszkałem w kotłowni żeby dobrze ustawić pięć ale się udało. Kotłownię mam ciepła bo jest w niej 28 stopni i pale tylko najlepszym eko groszkiem jaki jest dostępny w okolicy i zawsze jest suchy bo zawsze mam postawione worki przy grzejniku przez parę dni. Dodaje że mam co 55st. na piecu wodę na 40st. I bojler ma 200l. w domu temperatura jest pomiędzy 22 a 23st. w domu jest 14 grzejników a całym dole jest podłogowka na 28st.

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacula6

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam wszystkich forumowiczów
    Jest to mój pierwszy post i prosiłbym ustawienia dla tego pieca
    mam defro Duo 38kw sterowik Defro AG Lux dom około 280m2

  17. #77

    Domyślnie

    no to powiedzcie mi co ja mam zrobic. spalanie mam okolo 20kg na dobe. jest dsc duzo czarnych kamyczkow weglowych w popiole. ustawienia mam :
    zadana 60 co
    zadana 45 cwu

    praca
    podawanie 9s przerwa 90sek
    wentylator 22%
    podtrzymanie
    podawanie -18sek przerwa 35min
    praca wentylatora 20 sek przewa 10minut

    piec w podtzrymaniu wytrzymuje roznie od 40 minut do nawet ponad 2h
    po czym temperature dogrzewa w 6-8minut
    dodam ze czaem jak przegladam logi z calego dnia to nawet em na piecu potrafi spasc do 51st
    podejrzewam ze w zwiazku z niedopalami powinieniem spokjnie zejsc do 15kf/dobe
    piec defro komforft eko 20kw
    dom 130m2 ocieplony 15cm styropianem
    uzytkowany tylko dół domu
    góra pod wylewka 5cm styropianu a na stropie ulozona welna rockwool toprock 15cm lambda 34

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    do takiego domu to masz ponad 2 razy za duży kocioł- ale masz i nic nie poradzisz
    wrzuć zdjęcia tego co w popielniku u na palniku
    zmień parametry podtrzymania- nadmuch przestaw na cykle co 30 minut a nie co 10 minut
    zerknij też czy kopiec mocno schodzi w podtrzymaniu? jeśli nie to wydłuż przerwę pomiedzy podaniami w podtrzymaniu lub skróć czas z 18 do 10-12sek
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Twój piec z tego co piszesz spala jakieś 4 kilo węgla na podtrzymania. Po co? Skoro latem na ciepłą wodę da się zejść ze spalaniem do mniej niż 3 kilo i w tym jest grzanie + podtrzymanie? Spróbuj dać 5/60 z nadmuchem na 20 w pracy. W podtrzymaniu 5 sekund podawania co 30 minut, 10 sekund wiatrak co 15 minut. Obniż zadaną do 55 stopni - nic mu nie będzie, zagrzać też będzie miał z czego.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #80
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jacula6

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    30-698
    Posty
    4

    Domyślnie

    no a co ze mną ?

    witam wszystkich forumowiczów
    Jest to mój pierwszy post i prosiłbym ustawienia dla tego pieca
    mam defro Duo 38kw sterowik Defro AG Lux dom około 380m2

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony