dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Projekt indywidualny - folwark:)

    Witam Wszystkich,
    postanowiłam i ja dołączyć do grona "dziennikarskiego"
    Budowę rozpoczęlśmy 21 lipca 2009 roku. Dom położony jest na wsi, graniczy ze starym lasem. Zostawiliśmy znajdujący się na działce budynek gospodarczy wykonany z czerwonej cegły, który w przyszłości chcemy zaadaptować na garaż i letnią kuchnię z piecem chlebowym oraz wędzarnią. Jest tam też piwniczka. Działka ma około 3 ha powierzchni.




  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Początek:)



    Tak się zaczęło 21 i 22 lipca nasze wielkie budowanie Wytyczanie drogi dojazdowej do przyszłego domu, pierwsze spotkanie projektantów z wykonawcą, posadowienie budynku w terenie.






  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dodaję kolejne zdjęcia z budowy. Trochę zgranych z komórki męża, troszkę z mojej
    Oto początek...


    - ława + uziemnienie - oj, jak to było dawno



    - ława oraz bloczki betonowe przeznaczone na fundamenty.



    - prace porządkowe na placu budowy. Operator pracował z takim wdziękiem, że mógłby występować w balecie



    - a to ja na Placu Budowy

    Mam teraz taki plan, żeby podgonić zdjęcia do obecnej chwili i wówczas będę pisała na bieżąco. Muszę Was jednak zmartwić - wykonawcy są bez zarzutu i niestety nie mogę opisać żadnej mrożącej krew w żyłach historii WSZYSTKO PRZEDE MNĄ !!!!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Fundamenty rosną, nie mieliśmy pojęcia, że te wszystkie "ukryte" koszty są tak duże. Teraz - z perspektywy czasu - patrzymy już na to troszkę inaczej. Doświadczenie (choć ciągle małe) podpowiada nam, że do wszystkich zaplanowanych wydatków do przewidzenia trzeba dodać te, o których człowiek dowiaduje się kiedy trzeba uregulować rachunki

    Tym bardziej, że dom powstaje na wsi, ma trójwarstwowe ściany, powstaje z pustaka ceramicznego. Generalnie - ma być na lata



    - funadamenty + izolacja



    - i co? możnaby już tam zamieszkać, prawda?



    Tak ma wyglądać nasza elewacja, bardzo nam się podoba. Z całą pewnością chcemy mieć opaskę z łupanego kamienia polnego, wstawki z czerwonej rozbiórkowej cegły już są, pozostaje jeszcze tynk kładziony

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Ściany:)

    Niesamowitym przeżyciem był moment kiedy "dom zaczął rosnąć". Ach! Te czerwone ściany! A i jeszcze jedno - nie martwcie się kiedy po wybudowaniu fundamentów dom wyda się Wam mały - ściany rosną i dom też



    ...i rosną...




    ...i rosną...



    A to budynek gospodarczy, który chcemy zostawić. Będzie służył właśnie za garaż i kuchnię letnią. Ja jestem w nim zakochana

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Kamienie

    Cały czas jesteśmy na etapie zbierania kamienia polnego. Skupujemy go od okolicznej ludności, zbieramy własny Przyda się do opaski i do bruku na wjeździe, schodów fo domu, etc.





    - są już okna w salonie!



    - to dopiero pierwsza warstwa - efekt widać dopiero przy trzeciej Niedługo się pochwalę.




    I na tym dzisiaj zakończę - ciąg dalszy nastąpi jutro Pa, do zobaczenia.
    Czy ktoś otworzyłby taką bramę ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Kolejny dzień budowy, która w ostatnim czasie spowolniła - czekamy na cieślę i tym teraz żyję
    W związku z tym uzupełnię zaległości zdjęciowe:



    14 października 2009 zalany był już strop nad łazienką i nad pozostałą częścią domu



    Tu kiedyś będą schody! Pytanie: Kiedy?



    A mury rosną... mam nadzieję, że nie runą

    Jutro obiecuję aktualne zdjęcia z budowy i ogrodzenia domu.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Czekamy aż deszcz przestanie padać i ... jedziemy na działkę. Dzieci sprzedane do dziadków, a my ruszamy do boju Przywiozę jakieś nowe fotki, które planuję zamieścić wieczorem. Do zobaczenia zatem.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Wróciliśmy - mokrzy, zziębnięci i ...szczęśliwi. Budowa posuwa się do przodu, ogrodzenie rośnie i oko nacieszyliśmy malowniczymi pejzażami okolicy. Las jest o tej porze roku (mimo deszczu) wyjątkowo urokliwy, pola osnuwa mgła i ta cisza... Cała ta atmosfera sielskości nakręca mnie i powoduje, że o niczym innym, jak o zamieszkaniu tam, nie myślę. A czy mówiłam już jak nazywa się miejscowość, w której powstaje nasz dom? To Anielewo - też pięknie, prawda? Przegram teraz kilka zdjęć z budowy i wrzucę je do dziennika.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    A oto obiecane zdjęcia.



    - widok domu od strony lasu (nie jest to wejście główne do domu a na taras), w przyszłości będzie to balkon wychodzący z hallu - bawialni dzieci



    - a taki będzie widok z hallu - bawialni, prawda, że piękny



    - tu natomiast znajdował się będzie pokój synka i łazienka dzieci



    - wyjście na "prywatny" taras z naszej sypialni a po prawej łazienka, też tylko nasza. Jak widać spora część elewacji wykonana jest z cegły rozbiórkowej i białego cementu. Oczywiście te elementy pozostaną bez zmian.
    Tym sposobem sporą część robót wykończeniowych mamy już za sobą. Sprytne, prawda

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Opracowałam kolejną partię zdjęć, czy ja Was nie zamęczam? Zrozumcie - jestem podekscytowana, budujemy DOM



    Na tej fotce widać fragment nowobudowanego domu i część budynku gospodarczego. Zamiarem architektów było nawiązanie wyglądem naszego domu do istniejących już elementów zabudowań. W mojej ocenie pomysł rewelacyjny!



    Widzicie jaki piękny modrzew urósł nam pod domem? Mam nadzieję, że uda nam się pomóc mu przetrwać do końca budowy. Ja w każdym razie mocno się postaram, bo jestem w nim zakochana



    Oto początki ogrodzenia. Do tego jeszcze dechy - chyba dwa rzędy wystarczą - i drewnochron i koniec Rozważaliśmy z Mężą żeby zrobić trzy rzędy - ale w rezultacie doszliśmy do wniosku, że zbytnio się zasłonimy przed pięknymi widokami i przedrożymy sprawę.

    Poszperam jeszcze w zdjęciach i pewnie coś dorzucę, bo dziś mnie opętało. Sama nie wiem dlaczego. Może to przez jesień? deszczową pogodę? kiedyś babeczki na drutach dziergały...a teraz też coś z łapkami muszą robić
    A propos - pędzę powiesić pranie i wstawię kolejne

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Mam teraz takie zboczenie, że kiedy dostrzegę "coś", co teoretycznie chociaż mogłoby zostać wykorzystane na pomysł do domu, to strzelam temu czemuś fotę
    Poniżej kilka takich zdjęć:



    To np. pomysł na coś w rodzaju werandy, zabudowanego wejścia, czy po prostu rodzaju wiatrołapu.



    Ciekawe połączenie czerwonej cegły i ciemnego drewna. Zupełnie nie wiem gdzie, ale gdzieś to chcę wykorzystać



    Bardzo fajne zadaszenie, prawda?



    Te drzwi spodobały mi się podczas tegorocznej majówki. Uważam, że są urocze - moja Męża jednak kategorycznie sprzeciwia się zielonemu lub niebieskiemu kolorowi otworów...



    Taki sposób wykonania kamiennych stopni podoba nam się najbardziej. Teraz właśnie szukamy kamieniarza, który sprosta naszym oczekiwaniom

    Na dzisiaj to już wszystko - obiecuję
    Do zobaczenia!!!

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    [quote="anikavonboger"]Rozbiórkową cegłę mieliśmy własną - z rozebranego domku, który tam stał. Okazało się, że jej jakość jest idealna - nasz wykonawca powiedział, że cegła jest zdecydowanie lepsza od tej produkowanej obecnie
    A z tym modrzewiem to masz rację mój Mąż się uśmiał...dom urósł obok modrzewia
    Zaraz podrzucę inne foty podejrzanych rozwiązań - oczywiście niektórych nigdy nie wykorzystam, bo nie są w klimacie jaki chciałabym mieć w domu - podobają mi się jednak i może komuś się przydadzą (?)



    Pomysł na ciekawą i oryginalną łazienkę - ja kupuję...może z wyjątkiem kandelabrów



    Myślę, że taki kąt wypoczynkowy może być bardzo wygodny, bo przytulny jest z całą pewnością. Niestety my go nie wykorzystamy Zupełnie nie w klimacie folwarkowym...


  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dziś mieliśmy bardzo owocny dzień. Nasza przyjaciółka odwiedziła wczoraj budowę i jak to zwykle ona podrzuciła nam rewelacyjny pomysł. Chodzi o odrestaurowanie budynku gospodarczego. Już dziś umówiła nas na spotkanie z człowiekiem, który zajmuje się takimi sprawami. Wcześniej w ogóle nie myślieliśmy o takim rozwiązaniu - w planach był standardowy remont budynku, a tu proszę - podobno można z naszego gospodarczego zrobić "cukiereczek". Zobaczymy...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dziś - niestety - miałam bardzo pracowity dzień i nie udało mi się być na budowie Jednak nie był to czas do końca stracony ponieważ w jednym z gmachów, który przyszło mi odwiedzić zauważyłam bardzo ciekawe drzwi. Stylem przypominają te, które miała w swoim domu moja Babcia. Już od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem poszukania modelu drzwi pasujących do naszego wiejskiego dworku, czy jak kto woli folwarku. Poniżej postaram się zamieścić kilka przykładów drewnianych drzwi, kóre biorę pod uwagę przy planowaniu wystroju wnętrz. Jako pierwsze te z dzisiejszych łowów:



    Prawda, że ciekawe?



    i jeszcze takie:



    Dajcie znać, czy w ogóle któreś Wam się podobają. Jeżeli tak, to które ?

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dziś nie wytrzymałam napięcia i wyrwałam się z pracy na budowę. Chciałam choć przez chwilkę ponapawać się widokiem domku i wsi. Ogrodzenie się robi i co ważne - podoba mi się. Niestety nie udało mi się zobaczyć dziś z Panami Murarzami, którzy zrobili sobie wolne Do tej pory jednak pracowali dzielnie i bez zarzutu - więc im wybaczam. Tym bardziej, że z powodu nieobecności wykonawców mogłam usłyszeć tę ciszę, która niczym nie zmącona po prostu JEST... Chodziłam sobie po domku i oczyma wyobraźni widziałm jak będzie wyglądał nasz dom kiedy w nim zamieszkamy. Wyobraźnia zadziałała na tyle mocno, że niewiele brakowało a zaparzyłabym sobie kawę w przyszłej kuchni i usiadłabym z kubkiem tego pachnącego napoju w fotelu na wprost kominka, w którym paliłyby się brzozowe polana...Ciągle nie wierzę, że to wilekie marzenie właśine się spełnia...Na ziemię powróciłam jednak szybko otrzeźwiona myślą, że Panowie Murarze mogą jednak nie skończyć do 12 listopada - a to jest przecież ostateczny termin, w którym ma wejść cieśla Tak, tak - muszę jednak ustalić co jest przyczyną ich nieobecności i od jutra do roboty Panowie, moje marzenia muszą się spełniać

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie schody

    Dzisiaj na budowie serce mi urosło - przyjeżdżamy a tam schody...się robią, na poddasze wow!!! to oznacza, że już niedługo na górę będę wchodzić nie po drabinie, tylko po schodach . Mamy Cudownego Wykonawcę, ale o tym to już chyba wspominałam kilka razy, prawda? Jest do tego stopnia idealny, że nasz Kierbud, który zaczyna budowę własnego domu na wiosnę umówił się z naszym Cudownym Wykonawcą na roboty budowlane u siebie. To chyba mówi samo za siebie, prawda. Jestem też optymistycznie nastawiona do wykończenia wnętrz...bo nasz Cudowny Wykonawca polecił nam swojego znajomego - a do tej pory jak Pan Roman kogoś polecał to...było bez zarzutu. Polecił np. Pana Koparkę (tak mój mąż ma zapisany kontakt w telefonie). Pan Koparka jest niczym baletmistrz w koparce - jego pracę w każdym razie oglądaliśmy nie kryjąc podziwu dla jego wielkich umiejętności. Nasz Cudowny Wykonawca jest słowny, inteligenty, punktualny, szuka nam hurtowni, w których można kupić najtaniej, jest totalnie bezobsługowy - wszystko organizuje sobie sam, moi teściowie, którzy są architektami są nim wprost zachwyceni... Piszę to wszystko m.in. dlatego, że zostawiam naszemu Wykonawcy budowę domu na 2 tygodnie i wiecie co, nie boimy się tego wcale, wiemy, że wszystko będzie ok. Może uda nam się tam kilka razy zajrzeć w tym czasie - wtedy Wam opiszę co zastałam.
    A teraz...UWAGA...zdjęcie prawieschodów:



    i jeszcze zdjęcie salonu, w którym wyrosła kępka trawy



    A ludzie się zastanawiają z czego zrobić podłogę w salonie...u mnie sama się robi

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dzisiaj z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy groby najbliższych. Były też spotkania rodzinne - a jak spotkanie, to rozmowy. A jak rozmowy, to o czym? O domu ! - oczywiście. Pokazałam teściowi modele drzwi, które mi się podobają, porozmawialiśmy też o kominkach. No i - najważniejsze - jedliśmy przepyszną szynkę made by Teściu No mówię Wam, palce lizać, pychota - była też wędzona słoninka z domowej roboty chlebem zajadsna wprost pod wędzarnią i UWAGA! zakrapiana pieprzówką również produkcji mojego kochanego Teścia. Można tych wspomnień mi pozazdrościć Ale teraz wracam na ziemię (bez problemu i bardzo szybko, bo brzuch ciąży od przysmaków z wędzarenki) i pokazuję zdjęcie kominka, który nam się bardzo podoba (oczywiście kominka, a nie tych wszystkich ozdób, suszków, bibelotów utkanych wokół niego):





    Zupełnie różne ale klimat obu tych kominków bardzo mi się podoba, a Wam?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Dzisiaj z okazji Święta Zmarłych odwiedziliśmy groby najbliższych. Były też spotkania rodzinne - a jak spotkanie, to rozmowy. A jak rozmowy, to o czym? O domu ! - oczywiście. Pokazałam teściowi modele drzwi, które mi się podobają, porozmawialiśmy też o kominkach. No i - najważniejsze - jedliśmy przepyszną szynkę made by Teściu No mówię Wam, palce lizać, pychota - była też wędzona słoninka z domowej roboty chlebem zajadsna wprost pod wędzarnią i UWAGA! zakrapiana pieprzówką również produkcji mojego kochanego Teścia. Można tych wspomnień mi pozazdrościć Ale teraz wracam na ziemię (bez problemu i bardzo szybko, bo brzuch ciąży od przysmaków z wędzarenki) i pokazuję zdjęcie kominka, który nam się bardzo podoba (oczywiście kominka, a nie tych wszystkich ozdób, suszków, bibelotów utkanych wokół niego):





    Zupełnie różne ale klimat obu tych kominków bardzo mi się podoba, a Wam?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Wiem, wiem...bardzo zaniedbuję Dziennik Musicie mnie jednak zrozumieć - tak jak pisałam wcześniej (w dzienniku lub w komentarzach) grudzień mam wyrwany z życiorysu Wkażdej wolnej chwili odwiedzam jednak budowę i będę starała się zamieszczać radosne dla mnie fotografie
    dom rośnie
    A oto 3 zdjęcia, które zrobiłam dzisiaj:





    Schody na poddasze. Dzisiaj pierwszy raz mogłam po nich wejść na górę. Muszę przyznać, że było to cudowne i trudne do opisania uczucie



    Wreszcie gotowe ogrodzenie... Na zdjęciu jego mały fragment

    Pozdrawiam wszystkich czytających

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony