dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 58
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 1159
  1. #701
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    namaczasz i usuwasz. podobno

  2. #702

    Domyślnie

    Brzmi prosto...
    ja co prawda nie planowałam zająć się tym własnoręcznie,ale po miesięcznym poszukiwaniu profesjonalnych wykonawców stwierdziłam,że jeśli sama sobie tego nie zrobię to mieć nie bedę
    Tyle,że u mnie sprawa nie jest całkiem prosta,bo jedna ściana na klatce schodowej jest bardzo wysoka,więc bez rusztowania się nie obejdzie na dodatek ustawionym na schodach.Pomijając już to,że na akrobatę się nie nadaję to musiałabym tą ścianę robić etapami.A co zrobić na łaczeniach?Czy to nie będzie widoczne?
    A ja długo schnie ten tynk?Ile bym go mogła połozyć bez obawy,ze mi stwardnieje zanim zdążę wyzłobić w nim wzorki?

  3. #703

    Domyślnie

    masia Wszystko zależy od tego jaki tynk chcesz sobie położyć Jaki wzór itp Przez "wyżłobić wzorki" rozumiem że chcesz robić wzory wałkiem czy czymś podobnym Ogólnie zawsze trzeba robić ścianę od początku do końca czyli metodą mokre na mokre by właśnie uniknąć wspomnianych przez Ciebie przejść Ale ... Najlepiej wybierz sobie taką strukturkę na której nawet gdy Ci częściowo podeschnie przejścia nie będą widoczne (np zerknij na mój post z 18.11.2009 tam jest żółto brązowy tynk) tym bardziej że masz ścianę wielką a do dyspozycji masz tylko dwie ręce. Tynk to jedna sprawa a barwienie to druga Tutaj też musisz obrać metodę taką by Ci wyszło wszystko jednolite Najlepiej wklej jakieś zdjęcie poglądowe tynku jaki chcesz zrobić sobie i wtedy więcej będzie można powiedzieć jak dasz rade to zrobić
    A tak na marginesie chyba Cię nie ominie ta akrobatyka

  4. #704

    Domyślnie

    Moim marzeniem jest oczywiście to co wkleiłam na początku strony.Ale z gruntu rzeczy realistką jestem to zdaję sobie sprawę,że cuda nie stworzę...
    Zastanawiałam się ostatnio nad tynkiem z użyciem folii.Znalazłam tą metodę na stronie jakiegoś sklepu,wygląda na nietrudną.Ewentualnie coś z wałkiem ze strukturą,ale nie wiem czy znajdę jakiś fajny.
    Wyczytałam gdzieś,że tynki zaczyna się od góry,więc muszę użyć rusztowania.Natomiast,zeby zrobić dolne partie muszę to rusztowanie usunąć.A to trochę czasu zajmie,więc przypuszczam,ze góra już może wyschnąć...
    A jeśli chodzi o materiał to myślę o polecanym w tym wątku knaufie.
    mam nadzieję,że bardziej przybliżyłam mój problem i mogę liczyć na wasze porady za które będę baaardzo wdzięczna

  5. #705

    Domyślnie

    Poprosze o porady jak zrobic takie cudo- chciałabym to miec w przedpokoju
    Cytat Napisał 30Agulka
    Cytat Napisał LukaEgon
    Dzięki za podpowiedz Zamierzam sobie zrobić coś takiego na jednej ze ścian

    (zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników )

    Czy kolejność: na całą ścianę gładź-grunt-pasy z Knaufa-grunt jest odpowiednia?
    to mi sie podoba

    jak tu dawno nikogo nie było

  6. #706

    Domyślnie

    masia! wydaje mi się że jest to zrobione jednym z dwóch sposobów O ile się nie mylę jeden to tynk rozciągany packą krótkimi nierównomiernymi pociągnięciami w różne strony choć ten powinien być cienszy Drugi to po prostu wałek na który gips przyklejając się tworzy podobne wzory Nie jest to chyba robione na gipsie tynkarskim bo ten ma charakterystyczne piaszczyste wrzerki a tutaj się ich nie dopatrzyłem Póżniej to barwisz na kolor jaki Ci się marzy i robisz częściowe cieniowanie Kwiat to robota w 100% ręczna Te metody dają możliwość wykonania bez widocznych przejść ale na takiej powierzchni musisz się porządnie postarać Może zleć to zadanie fachowcom ...

    niezapominajka567 Tam gdzie chcesz mieć gładź robisz ją później odcinasz taśmą miejsca na tynk, nakładasz grubą warstwę tynku, szczotką formujesz wymaganą strukturę barwisz i cieszysz się z efektów

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzis
    Może zleć to zadanie fachowcom ..
    bodzis kochany,ależ ja o niczym innym nie marzę.... Tylko znależć takowych nie jest sprawą prostą.Udało mi się zdobyć kilka namiarów:dwa nieaktualne,dwóch umówiło się na "wizję lokalną" i do tej pory czekam(ponad miesiąc),jeszcze do innego musiałabym dojechać 200 km do sklepu,żeby wybrać wzór,do tego cenę powiedział trochę powalającą...Choć dziś zabłysło światełko w tunelu(dostałam kolejny namiar od montażystów drzwi).

  8. #708

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź!! A samą strukturę czym uzyskam?Piszesz o szczotce-co to za szczotka? Przepraszam za ogrom pytań, ale laik zapaleniec ze mnie

  9. #709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Hm. Zrobiłam pierwszą ścianę w życiu i powiem szczerze że nie jestem zadowolona. Najłatwiej mi wychodziło nanoszenie tynku na gładko. Z formowaniem struktury była tragedia.
    A na gladko nie bylo najladniej?

  10. #710

    Domyślnie

    A ja jestem bardzo zadowolona z efektu, jaki osiągnęłam, stosując się do Waszych rad, na mojej ścianie kominkowej. Niestety nie posiadam aparatu, by Wam się pochwalić. Mogę jedynie powiedzieć, że na "rzymskoporankowej" ścianie wyklejonej niedbale Goldbandem zakwitły "białoczekoladowe" róże. Wyszło ekstra! Jestem zachwycona. Jak kiedyś będę dysponować sprzętem innym niż telefon komórkowy, to się pochwalę! Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów!

  11. #711

    Domyślnie

    niezapominajka567 jakąś szczotką z twardym włosiem Najlepiej długim Tzw "uliczną" Możesz przeciągnąć wpierw palcami poprzeczne bruzdy, póżniej przeszczotkowac lub samą szczotką to juz zależy od Twojej fantazji

  12. #712

    Domyślnie

    siemka a co uważacie na temat farb strukturalnych ? Chcę je dać na tynki CW dzięki czemu uzyskam równe nierówności hehe
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  13. #713

    Domyślnie

    Mój przedpokój nr 2 prawie skończony.
    Na dole materiał specjalny psi czyli kamienie, psy mogą sobie do woli leżeć i nic się nie brudzi, ufff...
    Nad kamieniami struktura taka jak w jednym z pokoi, nic nowego nie wymyślałam bo jest taka dosyć delikatna i pasuje do kamieni.
    Kwiatki robione z szablonu, najpierw klejem a potem malowane. Jak widać malowanie nie jest dokończone bo zabrakło mi barwników W sumie to kwiatuszki są ledwo co zaczęte, ale przyjdzie pora że je wykończę
    Użyłam: biały klej do marmuru, jakiś grunt, bejca perłowa, złoty werniks, barwniki (brązy i jasny orzech). A na dół to widać: kamienie i klej do glazury












  14. #714
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 30Agulka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    LeoAureus bardzo fajnie Ci to wyszło................... Szablon przykładałaś już do wyschniętej struktury na ścianie? Pewnie tak, ale pytam

  15. #715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Leo podobają mi sie te kffffiatuszki
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał tacim
    siemka a co uważacie na temat farb strukturalnych ? Chcę je dać na tynki CW dzięki czemu uzyskam równe nierówności hehe
    No takie jest ich zadanie, żeby ściana była chropowata
    jak masz ochotę to maluj. Drobna strukturka bedzie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #717

    Domyślnie

    Cytat Napisał 30Agulka
    LeoAureus bardzo fajnie Ci to wyszło................... Szablon przykładałaś już do wyschniętej struktury na ścianie? Pewnie tak, ale pytam
    Tak, oczywiście do suchej. Szablon taki z cieńszych (nie taki gruby jak te w marketach budowlanych), do tego duży więc trzeba było dobrze zamocować przed nakładaniem kleju.
    mayland, jeszcze niedokończone więc nie do końca widać, ale zauważ że nad niektórymi kffiatkami jest motylek

  18. #718
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Widzę go
    Zrób fotki jak skończysz
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #719

    Domyślnie

    LeoAureus ten przedpokój z kamieniami to super wyszedł.
    Szacun!!!

  20. #720

    Domyślnie

    Dzięki
    Przede mną wyzwanie: chcę tak samo położyć kamienie ale na ścianie co ma w najwyższym punkcie 4,5 m.

Strona 36 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony