dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 267
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 5332
  1. #3041

    Domyślnie

    Mam juz wstepne wyceny na moj dom : 250 m.kw. scian,25 m.b. cokolu,robocizna: 35 pln/m.kw. polozenia siatki,w kleju,na to tynk-docieplenia nie robie, 30 pln/m.b. naroznika,ok. 250 pln za obramowke okna, 25 pln/m.kw. za cokol-mozaikowy tynk, ilosc okien 12,ale 3 boki bede naklejac-oklejac na elewacji-robocizna w duzym uproszeniu ok. 11 000.
    Material: siatka,grunt,klej,tynk silikonowy ,wszystko w systemie Webera,wraz z naroznikami,styropianem na glify, tynkl mozaik zywiczny- ok. 9000-9500pln.MAzowiecki,ale ceny podobne w lodzkiem,na rok 2010.
    Z dociepleniem od 45-60 pln za m.kw. robocizna.

  2. #3042

    Domyślnie

    Cytat Napisał artfilka

    Poza tym ci co ocieplali dom skryli pod styropian piorunochron a woda spływając po część drutu z dachu powoduje zaciek rdzy na elewacji..i co z tym zrobić
    Hej - wydaje mi sie, ze drut z piorunochrona nie moze byc schowany w styropianie - zacieki na elewacji to moze byc najmniejszy problem...

  3. #3043

    Domyślnie

    Cytat Napisał qqlio
    Cytat Napisał artfilka

    Poza tym ci co ocieplali dom skryli pod styropian piorunochron a woda spływając po część drutu z dachu powoduje zaciek rdzy na elewacji..i co z tym zrobić
    Hej - wydaje mi sie, ze drut z piorunochrona nie moze byc schowany w styropianie - zacieki na elewacji to moze byc najmniejszy problem...
    noooo też przemknęło mi, że być może i inny problem z zaklejonym piorunochronem. hmmmm
    a więc modyfikować coby woda nie zacieków nie robiła czy montować nowy

    echhh fachowcy

  4. #3044

    Domyślnie

    Witam!
    stoimy przed wyborem koloru elewacji, mamy dachówkę cementową w kolorze grafitu a okna i bramy w kolorze orzech. Planujemy tynk silikonowo na wzorniku z Bolixa spodobał nam się kolor taki bardzo jasno wrzosowy (42F nr. koloru na wzorniku) tylko się zastyanawiamy jak to będzie wyglądało? czy ma ktoś może takie kolory na elewacji i mógłby podzielić się zdięciami???
    A jaki kolor elewacji wy byści proponowali???
    Emilka i Karol

  5. #3045

    Domyślnie

    Kolor okien mam chyba inny,ale dach bardzo zblizony-z tego co piszesz.Ja mam zamiar wybrac Webera silikon,wahamy sie pom. jakas ''brzoskwinka'' , czy czyms zoltawym lekko,bezem....albo ostatecznie sino-bialym,pod podbitke,parapety szare i narozniki,chyba fajnie by to u mnie pasowalo.Dylemat mamy,gdyz maja kopcacego caly rok sasiada,boimy sie bardzo jasnych kolorow,tez tego,ze z czasem same z siebie wyblakna i lekko sciemnieja....Jaka fakture robisz?Planuje baranka 1.5 mm

  6. #3046

    Domyślnie

    fakture robimy taką jak wy 1.5mm baranek. kolorki "Brzoskwinki" i żułte też nam się podobają tylko że w naszej okolocy jest już duzo takich kolorów. jeszcze jest jeden kolorek nad którym się zastranawiamy jest on taki jasno seledynowy (limonkowy)
    Emilka i Karol

  7. #3047

    Domyślnie

    My mamy właśnie taki jasno seledynowy (limonkowy) do czarnej dachówki i mahoniowej stolarki; bardzo nam się podoba

  8. #3048

    Domyślnie

    Cytat Napisał weendy
    a moja elewacja bordowa


    weendy
    Weendy , dołączam do grona proszących o rodzaj i kolor Twojego tynku!

    Cieszę się,że znalazłam Twoje zdjęcia, bo także marzy nam się taki kolor elewacji.
    Przerabiałam w myślach kolory kremowe, zielone, ceglaste ale ostatecznie
    kolor Waszego domku wydaje się nam idealny, no i sprawdzony u Was na dużej powierzchni.
    Dach będzie antracytowy, więc prawie czarny, a obwódki wokół okien i drzwi z jasnej cegły klinkierowej.
    Gratulujemy pomysłu i realizacji, Twoje fotki upewniły mnie co do wyboru.

  9. #3049

    Domyślnie

    miciu a czy moglibyźmy prosić o przesłanie elewacji waszego domku na meila [email protected]
    Emilka i Karol

  10. #3050

    Domyślnie

    Emilka i Karol poszło...

  11. #3051
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Ash5świetna elewacja. Pochwal się co to za cudo

  12. #3052

    Domyślnie

    dziękuję
    Dachówka to Kreaton naturalna angobowana. Kolor z mieszalnika piasek, żółty i kropeka wina(sic!)
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  13. #3053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5
    Piękne te Wasze domki.
    Ja też chciałabym pokazać swoją Karmen



    Ślicznie!!!!! A ja wszędzie szukam wolich oczek a tu proszę taka konspiracja
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  14. #3054
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar STEFANY
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała / okolice
    Posty
    360

    Domyślnie

    Ash5 zdradź jeszcze co to za opaski wokół okien, gdzie kupione i jaki model. Są naprawde stylowe. Będę wdzięwczna, pozdrawiam

  15. #3055

    Domyślnie

    Kochani jesteście dziękuję.
    STEFANY: Opaski to styropian kupiony u producenta ( prywatny domek w Kielcach) poszukam nazwy firmy. Pojechaliśmy tam i właściciel nam pomógł wybrać. Jakieś dobre ceny miał- ale to chyba już przyślę na priv.
    MonikaC a przypadkiem nie jesteśmy sąsiadami? Zapraszam!
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  16. #3056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5
    STEFANY: Opaski to styropian kupiony u producenta ( prywatny domek w Kielcach) poszukam nazwy firmy. Pojechaliśmy tam i właściciel nam pomógł wybrać. Jakieś dobre ceny miał- ale to chyba już przyślę na priv.
    To ja też poproszę namiary na tego producenta. Dziękuję
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #3057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5
    MonikaC a przypadkiem nie jesteśmy sąsiadami? Zapraszam!
    yyyyy w sumie to jeszcze to samo województwo
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  18. #3058

    Domyślnie

    kochani , przepraszam za brak odpowiedzi: wysypał mi się komputer i teraz próbuję odzyskać dane. Jak tylko sie uda wszystko napiszę.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  19. #3059
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kajka.Z
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź/ okolice
    Posty
    413
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Talking Elewacja klinkierowa

    Witam, oto moj pierwszy wpis na forum wiec 'starych wyjadaczy' prosze o wyrozumialosc

    Wydaje mi sie, ze przeszukalam juz wszystko wzdluz i wszerz, przejezdzilam wszystki katki i zakatki i nadal nic.
    Szukam ciekawej elewacji dla naszego domu, ktorego budowa zaczyna sie juz w sierpniu, ma to byc klinkier.
    Wsteonie myslelismy o szarym kolorze z CRH - Tytan, Nepal lub Tybet, ale im blizej jestesmy podjecia finalnej decyzji tym wiecej obaw. Bo moze cos w czerwieni/ brazie? (np Rustika)
    No i jak juz bedzie kolor klinkieru to co dalej?

    Dodam ze nasz dom jest raczej z tych rozlozystych, z dachem kopertowym, poddasze uzytkowe.
    POMOCY

  20. #3060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Kajka.Z napisała:
    Szukam ciekawej elewacji dla naszego domu, którego budowa zaczyna się już w sierpniu, ma to być klinkier.
    Szczerze mówiąc to szukać możesz ale czy to będzie ta elewacja to zdecydujesz dopiero gdy domek już będzie stał . Trzeba spojrzeć na to co powstało i dopiero szukać inspiracji... Na elewację masz jeszcze bardzo duuuużżżooooo czasu.
    Pozdrawiam.

Strona 153 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony