dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Chcialabym oblozyc kominy grafitowym struktonitem euronitem. Co o tym sadzicie?
    Blacha jest juz polozona dawno i nie nie wiem, jak wykonczyc przy laczeniu komina z blacha, zeby nie przeciekalo. http://img508.imageshack.us/i/hpim3975.jpg/
    Z tylu mam jeszcze dwa wysokie kominy. Razem trzy na calym blizniaku. Chodzi mi przede wszystkim o zmiane koloru, ale tez i wykonczenie przy laczeniu z dachem.
    Ostatnio edytowane przez ellaj ; 18-06-2010 o 19:00

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ellaj Zobacz post
    Chcialabym oblozyc kominy grafitowym struktonitem euronitem. Co o tym sadzicie?
    Blacha jest juz polozona dawno i nie nie wiem, jak wykonczyc przy laczeniu komina z blacha, zeby nie przeciekalo. http://img508.imageshack.us/i/hpim3975.jpg/
    Z tylu mam jeszcze dwa wysokie kominy. Razem trzy na calym blizniaku. Chodzi mi przede wszystkim o zmiane koloru, ale tez i wykonczenie przy laczeniu z dachem.
    Odradzam obkładanie komina rożnego rodzaju płytkami.
    Ludzie robią to dla tzw. dekoracji, bo ma być ładnie, pięknie, bo ma pasować do koloru rynien, okien, dachu, itd. Zapominamy tylko o tym, że takie płytki wcześniej lub później zaczną zarastać mchem, pobrudzą się oraz zaczną odpadać.
    Dostęp do komina jest zwykle dość utrudniony, bo wysoko, stromy dach. Po co sobie utrudniać życie za swoje pieniądze?
    Jeżeli już koniecznie chcemy zmienić kolor komina wykonanego z cegły to można go otynkować lub zaciągnąć na gładko klejem do ociepleń. Potem można pomalować farbą fasadową czy położyć tynk elewacyjny w dowolnym kolorze. Jeżeli zrobimy to solidnie, dobierzemy dobre materiały to tak wykończone kominy bardzo ładnie się prezentują i nic nie będzie odpadać. A nie jest przyjemnie jak spadnie z komina taka płytka.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Wlasnie dlatego zrezygnowalam z plytek klinkierowych, ktore mam na cokole. Taki byl wczesniejszy zamysl.
    A ten struktonit przykreca sie na kolki do cegly, to raczej nie odpadnie.

  4. #4

    Domyślnie

    mam pytanie po co ocieplać komin to zupełnie bez sensu wystarczy wytynkować zaprawą cementowo wapienną i następnie pomalować lub położyć tynk mineralny .Malowanie cegieł surowych to radosna twórczość zwłaszcza na kominie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrymurarz Zobacz post
    mam pytanie po co ocieplać komin to zupełnie bez sensu
    Dlaczego tak uważasz?

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, malowanie cegiel odpuscimy, tynkować chyba nie będziemy (obejrzelismy sporo tynkowanych kominow w okolicy po kilku latach od tynkowania, niezbyt ladnie to wyglada), rozwazamy jeszcze płytki elewacyjne a pewnie koniec koncow caly komin zrobimy chcac nie chcac z klinkieru, mimo ze to wersja najdrozsza ;(

    Poczytam jeszcze o tym struktonicie euronicie, bo pierwsze slysze

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Jeżeli już koniecznie chcemy zmienić kolor komina wykonanego z cegły to można go otynkować lub zaciągnąć na gładko klejem do ociepleń. Potem można pomalować farbą fasadową czy położyć tynk elewacyjny w dowolnym kolorze. Jeżeli zrobimy to solidnie, dobierzemy dobre materiały to tak wykończone kominy bardzo ładnie się prezentują i nic nie będzie odpadać.
    Ja będę miał kominy systemowe:
    - spalinowy z podwójną wentylacją (kocioł gazowy kondensacyjny)
    - dymny + 6 wentylacji (kominek na drewno)
    - wentylacyjny (6 kanałów)
    Moim zamiarem jest ocieplenie, otynkowanie i pomalowanie.

    Rozumiem, że ocieplić należy wełną, chociaż ten wentylacyjny może być styropianem?

    Czy płyty z wełny przyklejamy tak samo jak styropian i potem zaciągamy tak samo siatką na kleju?

    Czy tynk może być akrylowy? Najlepiej cienkowarstwowy z gotowych worków?

    Czy ocieplenie i otynkowanie należy wykonać przed obróbką blacharską?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Ja będę miał kominy systemowe:
    - spalinowy z podwójną wentylacją (kocioł gazowy kondensacyjny)
    - dymny + 6 wentylacji (kominek na drewno)
    - wentylacyjny (6 kanałów)
    Moim zamiarem jest ocieplenie, otynkowanie i pomalowanie.

    Rozumiem, że ocieplić należy wełną, chociaż ten wentylacyjny może być styropianem?

    Czy płyty z wełny przyklejamy tak samo jak styropian i potem zaciągamy tak samo siatką na kleju?

    Czy tynk może być akrylowy? Najlepiej cienkowarstwowy z gotowych worków?

    Czy ocieplenie i otynkowanie należy wykonać przed obróbką blacharską?
    Generalnie, z mojego doświadczenia, powiem na wszystkie pytania: tak.

    Ja zrobiłem obróbkę blacharską i na to wjechałem siatkami (2) i tynkiem. Moim zdaniem konstrukcja nie do zajechania.

    Pytałeś w innym miejscu...zaczynasz od kleju, potem siatka, znów klej, siatka i znów klej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony