dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 129
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał animurka Zobacz post
    Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić
    Niestety ja też myślałem że może komuś pomogę na forum w miarę możliwości ale jak widać jest inaczej! Jeżeli mogę ci doradzić w sprawie impregnatu to zastosuj firmy JKK Sylikone L-6 w Cstoramie w Krakowie kosztuje 78 zeta za 5l jest naprawdę dobry wyciąga ładnie kolory (ożywia cegłę) i cena przyzwoita.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał animurka Zobacz post
    Widzę że to forum zamiast służyć radą stało się ringiem do przepychanek między fachowcami a nie temu chyba powinno służyć... Ja również jak i piogron zdecydowałam się na wykorzystanie cegły ręcznie formowanej. Na obłożenie cokołu i ścian przy wejściu oraz wnęki przy tarasie pocięto mi ją na płytki o grubości 2 cm - przyklejona na styropian 15. Płot również będę murowała z tej samej cegły (oczywiście z całej). Najważniejsze przy wykorzystaniu tego rodzaju cegły jest późniejsze zaimpregnowanie gotowego i wysuszonego murku co rzeczywiście zapobiega wnikaniu wody. Nie powinno się zostawiać niezaimpregnowanej powierzchni gdyż faktycznie cegła ta ma dużą nasiąkliwość. Nie jest to tanie (ok 150zł za 5 l impregnatu/10m2) ale jak się powiedziało A to trzeba i B wykrztusić
    Witam. Mogę pani polecić impregnaty firmy Remmers. Jest to impregnat na bazie siloksanów, w przeciwieństwie do impregnatów silikonowych nie zmienia barwy cegieł.

  3. #103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wosiek

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-211
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
    Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.

  4. #104

    Domyślnie

    Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?
    Cegła pozostaje matowa ale Żywsze są kolory po zaimpregnowaniu bynajmniej po silikone L-6 lub Sersilu

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał wosiek Zobacz post
    Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
    Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.
    Cały czas to powtarzam że fachowiec musi kosztować,ale widać że u nas nadal wolą tanio a potem płacz że to źle tamto źle a jakbym wiedział to bym to a to tamto ........Ale jak szuka to narzeka a to drogo a inni biorą mniej itp.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Czy te impregnaty nie zmienią barwy cegły ręcznie formowanej. W tym jej cały urok,że jest raczej matowa. Nie chciałbym żeby po impregnacie zrobiła się świecąca. I jeszcze jedno może ktoś polecić kogoś od klinkieru w kujawsko-pomorskim?
    Tak troche dalej Adimax, klinkierdom

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał wosiek Zobacz post
    Witam przeczytałem wypowiedzi fachowców od murowania klinkieru i jestem pełen podziwu dla fachowców co okładają kilkaset cegieł dziennie. Ja może nie znam się na układaniu cegiełek bo zajmuje się produkcją i montażem bram i segmentów ogrodzeniowych. Ale przez te parę lat montowałem odrodzenia po rożnych fachowcach i często jest tak że fachowiec który bierze 2,5 od cegły żeby zarobić to musi niestety położyć więcej cegieł. A żeby położyć więcej cegieł i nie wybrudzić cegły zaprawą to kładzie na tak zwany pół suchy cement ale niestety często bywa tak że cement ten nie zwiąże z cegłą i ja jak wiercę dziurę w słupku to słupek się rozwarstwia na kilka części. A po takim przysłowiowym panu Kaziu który co prawda bierze od cegły 4zł i kładzie dziennie 100 cegiełek jeszcze nigdy nie było problemu typu rozwarstwianie się słupka.
    Z ciekawostek : u jednego inwestora robili Rosjanie za 2 zł/szt klient zadowolony bo tanio wzięli i szybko robotę zrobili, ale jak ciapnął furtką od śmietnika to mu pół ściany wyleciało. tak więc tanio to nigdy nie jest dobrze bo jak tanio bierze to musi więcej zrobić zęby na swoim wyjść a jak więcej robi to kosztem czegoś. Życzę więc jak najwięcej tanich fachowców i pozdrawiam wszystkich fachowców co cenią swoją pracę.
    Witam.Proszę pana tak robią tylko niedzielni fachowcy, którzy stosują cement z plastyfikatorami(plastyfikator osłabia zaprawę i jej przyczepność), przy zastosowaniu najlepszych gotowych zapraw do klinkieru 1 kg na cegłę, nie ma prawa panu nic się odwarstwić, póki co ja robie w tej cenie od kilku lat i nie było żadnych reklamacji, a żeby klinkieru nie zabrudzić to poprostu trzeba umieć się z nim obchodzić. Prawda jest taka że fachowiec fachowcowi nie równy ! Co do ceny proszę pana 2.50 w woj. mazowieckim to jest cena dosyć spora i nie każdy chce tyle dać.Owszem są fachowcy którzy biorą po 3 i więcej ale są to fachowcy co robią klinkier od przypadku do przypadku a jeśli nastawiasz swoją działalnosc tylko na klinkier przy tej cenie połowe sezonu przsiedzisz w domu. TYgodniowo mam klika telefonów od potencjalnych klientów, dla większości 2.50 to kosmos !!!! A ja robie tylko u tych którym zależy aby było czysto estetycznie i równo

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ali1966_66

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    41-345
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowy na forum mam zamiar na wiosnę wykonać elewacje z cegły ręcznie formowanej Hofmanówka około 17000 sztuk cegła jabłkowa myślę o takiej elewacji jak na starych budynkach szukam wykonawcy który się podejmie tego wyzwania na terenie Katowic. Obecnie przeglądam forum i dowiaduję się dużo rzeczy które mnie interesują ale również przerażają jak wypowiedzi niektórych fachowców na pewno poczytam literaturę fachową w tym zakresie jak też porównam opinie wielu fachowców bo widzę że co fachowiec to inna opinia.Czy któryś z panów miał do czynienia z cegłom z Hofmanówki? Co o niej sądzicie jako materiale na elewacje co zastosować do ocieplenia wełnę czy styropian? Bardzo proszę o podpowiedź.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Witam
    Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Witam
    Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....
    Szanowna pani. Nie uwzględniła chyba pani zaprawy zuzytej na wymurowanie kanałów wewnątrz i zasklepienie czapy. Stąd 7 warków więcej

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    Szanowna pani. Nie uwzględniła chyba pani zaprawy zuzytej na wymurowanie kanałów wewnątrz i zasklepienie czapy. Stąd 7 warków więcej
    Szanowny Panie
    Na w/w prace zostala zakupiona oddzielnie zaprawa murarska PREFIX 25 kg. - 10 workow czyli 250 kg. !!!!! .......

  13. #113
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ali1966_66

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    41-345
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Witam
    Zgodnie z tematem postu ( poniewaz jestem po pierwszych doswiadczeniach z " klinkierowcami " ) cena w malopolsce 2,5 zl. - 3 zl. od polozenia cegly klinkierowej ( w tym oczywiscie fuga i impregnacja ) . U mnie zostalo polozonych 1540 klinkierow na dwoch kominach cena 2,60 zl. za cegle . Wyglada ok. jedyne moje zastrzezenie to ilosc zuzytej zaprawy o ile mi wiadomo to srednio zuzywa sie 1 kg. na cegle ..... u mnie na w/w ilosc cegiel zuzyto 69 workow 25 kg. ....... czyli ZMARNOWANO jakies 7 workow zaprawy , na moje pytanie dlaczego w takiej ilosci zuzywana jest zaprawa Panowie powiedzieli , ze tak jest i tyle ....... zniszczonej zaprawy ktora spadla w trakcie pracy mozna ocenic na jakies 2-3 worki ...... Panowie fajni kontaktowi , ale nie stac mnie na takie marnotrawstwo ( zatrudnilam ich po wczesniejszych perypetiach z innym Panem klinkierowcem zalezalo mi na tym zeby kominy oblozyc klinkierem przed wykonaniem dachu ) ... w przyszlosci planuje elewacje na domu z klinkieru i kamienia niestety przy calej sympatii do wczesniejszych wykonawcow bede musiala rozgladnac sie za ekipa ktora nie tylko dobrze wykonuje swoja prace , ale rowniez dba o powierzony material i rozsadnie go zuzywa ....
    Dzięki za podpowiedź ale ja szukam naprawdę profesjonalistów obojętnie z jakiego regionu Polski aby byli dobrzy mam kilka firm na oku ale jeszcze poczekam z wyborem,a co do zaprawy podana ilość 1 kg na cegłę to mało z wyliczeń wychodzi od 1,2do 1,3 kg na sztukę z pełną spoiną (cegła posiada otwory w które zaprawa się wciska tak podał mi jeden inspektor nadzoru) i myślę że poniekąd ma racje

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Szanowny Panie
    Na w/w prace zostala zakupiona oddzielnie zaprawa murarska PREFIX 25 kg. - 10 workow czyli 250 kg. !!!!! .......
    . Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.
    Ostatnio edytowane przez RAF_BUD ; 12-10-2010 o 18:02

  15. #115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ali1966_66

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    41-345
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    . Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.
    Nie będę się spierał nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale z literatury fachowej i od wielu wykonawców jak również od inspektora nadzoru wiem że nie powinno się morować na wklęsłą spoinę i może z tond te różnice, ale mnie nie oto chodzi nadal szukam wykonawcy do cegły Hofmanówki może ktoś pomoże????

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    . Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.
    Dziekuje za odpowiedz ...
    Moja cegla to cegla pelna w formacie niemieckim NF ( 115 - 240 - 71 ) , murowana na wklesla spoine , a nie na lico . Czyli zgodnie z moimi wczesniejszymi uwagami tylko upewnil mnie Pan w tym , ze 7 workow zostalo " zmarnowanych " ....
    Pozdrawiam

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    . Jeśli użyto cegły o formacie RF to przy 1540 cegłach powinno się zużyć ok 67-68( ok 1.13 kg na cegłe) worków.A przy formacie NF 61-62 worki(1 kg na cegłę) Oczywiście murując na wklęsłą spoinę.
    http://www.sob-bud.com.pl/

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    Witam
    Czy moze Pan przeslac informacje na temat cen za uslugi ( kamien , cegla klinkierowa ) moze byc na priv.
    Dziekuje

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ali1966_66

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    41-345
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAF_BUD Zobacz post
    Czy to jest ten sob-bud z krakowa?

  20. #120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ali1966_66 Zobacz post
    Czy to jest ten sob-bud z krakowa?
    Patrząc na adres to ten

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony