dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 92
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1831
  1. #961

    Domyślnie

    Cytat Napisał justyna21 Zobacz post
    Witajcie, potrzebuję pomocy, mianowicie jak rozdzielić łazienkę od pralni.Oba pomieszczenia zrobiłam z pomieszczenia nad garażem i muszę powiedzieć, że wyszły super, dość duże, nawet zastanawiam się, czy nie za duże.Ale teraz w bloku mam małą łazienkę, więc postanowiła, że niech tak zostanie.W związku z tym, nie bardzo wiem czym rozdzielić w/w pomieszczenia, czy ścianą wstawiając normalne drzwi czy może luksfery zrobić. Pomóżcie i jak macie jakieś zdjęcia to wstawcie.
    Jestem już po wstawieniu ścianek działowych na górze i jestem bardzo zadowolona, są spore i jak na nasze potrzeby nawet bardzo duże.Moim skromnym zdaniem najlepszy pokój to ten z balkonem z tyłu domu i dostanie go mój 9 letni syn. Jest bardzo szczęśliwy, bo teraz ma bardzo mały.
    Wogóle ten domek jest bardzo fajny, serdecznie pozdrawiam i liczę na pomoc w w/w sprawie.
    Witaj,

    Ja będę w tym pokoju nad garażem robił pralnie i garderobę. Podzielone to zostanie ścianka z itonga. Możesz również podzielić ścianką z kartongipsu na konstrukcji.

    Pozdrawiam

  2. #962
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ambrozj

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.Buduje Ambrozję z jednostanowiskowym garażem .Jestem umówiony w przyszłym tygodniu z cieślą ale teraz chciałbym wiedzieć ile m3 drewna wyszło wam na waszą ambrozję . Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam...

  3. #963
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luki85

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Buduje Ambrozję z jednostanowiskowym garażem powiększonym o kotłownie. Mam ogromną prośbę do wszystkich budujących właśnie ten dom a wszczególności do tych którzy przenieśli kotłownie na tył garażu, czy nie mogliby udostępnić mi na maila [email protected] schematów instalacji elektrycznej, kanalizacji, CO, i wody, gdyż mój architekt nie umieścił ich w projekcie, a żąda za to dodatkowego wynagrodzenia. Dodam że architekt robił mi projekt od podstaw w oparciu o projekt amrozja zmiany jakich dokonałem to przeniesienie kotłowni do garażu oraz jego wydłużenie z przodu i styłu oraz likwidacja podcienia. Jestem obecnie na etapie sso. za tydzień będą okna i chciałbym zacząć robić instalację by zdążyć z przeprowadzką do końca roku. Tak wieć jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

  4. #964
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta_kub

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Korczyna
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał j_a_r_o Zobacz post
    .....Obecny etap.....
    Ślicznie Ci wyszła elewacja. Jestem wprost zachwycona. Jaki to kolor elewacji ??? Możesz podać numer z palety barw ???

  5. #965
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta_kub

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Korczyna
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do Draka: czy jesteś zadowolony z wysokości ściany kolankowej (2,5 pustaka)? Jak to wyszło po wykończeniu? Nie jest za nisko? Odsuwałeś się od ściany zewnętrznej tak jak jest w projekcie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

  6. #966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki85 Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów. Buduje Ambrozję z jednostanowiskowym garażem powiększonym o kotłownie. Mam ogromną prośbę do wszystkich budujących właśnie ten dom a wszczególności do tych którzy przenieśli kotłownie na tył garażu, czy nie mogliby udostępnić mi na maila [email protected] schematów instalacji elektrycznej, kanalizacji, CO, i wody, gdyż mój architekt nie umieścił ich w projekcie, a żąda za to dodatkowego wynagrodzenia. Dodam że architekt robił mi projekt od podstaw w oparciu o projekt amrozja zmiany jakich dokonałem to przeniesienie kotłowni do garażu oraz jego wydłużenie z przodu i styłu oraz likwidacja podcienia. Jestem obecnie na etapie sso. za tydzień będą okna i chciałbym zacząć robić instalację by zdążyć z przeprowadzką do końca roku. Tak wieć jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będe bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
    Podejrzewam że nikt Tobie takich schematów nie udostępni bo poprostu ich nie ma. Jest to dodatkowa robota za którą architekci biorą kaskę a zupełnie zbędna gdyż do pozwolenia na budowę nie potrzebna a i tak elektrykę elektryk kładzie po swojemu, kanalizacja idzie jak leci byleby zachować spadki, a CO i woda jest dobierane do indywidualnych potrzeb budynku jak i twoich w zależności jaki kocioł ile grzejników i gdzie czy ma być ogrzewanie podłogowe czy nie ile punktów czerpnych wody itp

  7. #967
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Bardzo ładna elewacja

  8. #968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    a oto kilka fotek mojej elewacji takie kolorki pozostaną, narazie jest tylko zagruntowana pod kolor. Murek przed domem jest właśnie ścinany pod skosem i będzie obłożony styropianem oraz obtynkowany na żółto jak elewacja, a cokoły będą brązowe.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF6684.jpg
Wyświetleń:	334
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	66528   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF6688.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	66529   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF6691.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	66530  

  9. #969
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta_kub Zobacz post
    Mam pytanie do Draka: czy jesteś zadowolony z wysokości ściany kolankowej (2,5 pustaka)? Jak to wyszło po wykończeniu? Nie jest za nisko? Odsuwałeś się od ściany zewnętrznej tak jak jest w projekcie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
    Moim zdaniem taka wysokość to optymalny kompromis między wyglądem domu a funkcjonalnością wnętrza. Nie odsuwaliśmy się od ściany i raczej nikt oglądający wnętrza nie narzeka na wysokość skosów. Choć zaznaczyć muszę, że jestem jeszcze przed stelażem g-k, więc jeszcze trochę się ścianka obniży.

  10. #970
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambrozj Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów.Buduje Ambrozję z jednostanowiskowym garażem .Jestem umówiony w przyszłym tygodniu z cieślą ale teraz chciałbym wiedzieć ile m3 drewna wyszło wam na waszą ambrozję . Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam...
    A planujesz coś zmieniać w stosunku do projektu? W materiałach pomocniczych było to chyba zsumowane.

  11. #971

    Smile Kolor elewacji to ...... jak niżej

    Cytat Napisał edyta_kub Zobacz post
    Ślicznie Ci wyszła elewacja. Jestem wprost zachwycona. Jaki to kolor elewacji ??? Możesz podać numer z palety barw ???
    Nazwa koloru scian "Aprikose 15" a opaski "Hawana 14" firmy CAPAROL
    See attachment please

    Pozdrawiam
    Jaro
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC16844.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	67192   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC16845.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	67193   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	67194  
    Ostatnio edytowane przez j_a_r_o ; 26-07-2011 o 23:56

  12. #972
    Persefona
    Guest
    Persefona

    Domyślnie

    Może ktoś z was napisać jakie wymiary ma taras? Zastanawiam się czy zmieści się na nim stół i 4 krzesła?
    W Persefonie taras jest bardziej kwadratowy i przez to wydaje się bardziej ustawny , stół spokojnie mieści się przy wykuszu i nie zasłania drzwi tarasowych.
    Oglądałam wiele podobnych projektów i większość ma taras jak Ambrozja, więc chyba musi być wygodny.........?
    POZDRAWIAM !

  13. #973

    Domyślnie Taras

    Cytat Napisał Persefona Zobacz post
    Może ktoś z was napisać jakie wymiary ma taras? Zastanawiam się czy zmieści się na nim stół i 4 krzesła?
    W Persefonie taras jest bardziej kwadratowy i przez to wydaje się bardziej ustawny , stół spokojnie mieści się przy wykuszu i nie zasłania drzwi tarasowych.
    Oglądałam wiele podobnych projektów i większość ma taras jak Ambrozja, więc chyba musi być wygodny.........?
    POZDRAWIAM !
    Dlaczego więc nie zwiększyć skoro powstają wątpliwości
    Zobacz na moje rozwiązanie ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	t.JPG
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	67341  

  14. #974
    Persefona
    Guest
    Persefona

    Domyślnie

    No tak, można powiększyć i szczerze powiedziawszy wydaje się to nawet konieczne -oczywiście dla nas, każdy ma inne potrzeby
    A jak z samym podcieniem, ile tam jest miejsca? Wolałabym mieć stół schowany żeby go nie przenosić w razie brzydkiej pogody.

  15. #975

    Domyślnie łukowe drzwi balkonowe

    Witam,

    Pytanie do osób, które zdecydowały się na łukowe drzwi balkonowe. Ile za takie cudo trzeba zapłacić? I jakieś namiary na producenta poproszę. My właśnie musimy podjąć decyzję jakie robimy.

  16. #976

    Domyślnie

    Cytat Napisał asia_k Zobacz post
    Witam,

    Pytanie do osób, które zdecydowały się na łukowe drzwi balkonowe. Ile za takie cudo trzeba zapłacić? I jakieś namiary na producenta poproszę. My właśnie musimy podjąć decyzję jakie robimy.
    Witaj,

    My zdecydowaliśmy się na okna balkonowe łukowe. Myślę że dosyć dobre są okna firmy euro-color. Wysłałem do nich zestawienie okien i czekam na wycenę. Do wyceny kazałem doliczyć moskitiery. Jak będę miał wycenę okien, to Ci wyślę.

  17. #977
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    a tak mi przyszło teraz do głowy... takie okno/drzwi z łukiem zamontowane przy zewnętrznej krawędzi muru nie zaczepia o górny glif przy pełnym otwarciu?

  18. #978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    a tak mi przyszło teraz do głowy... takie okno/drzwi z łukiem zamontowane przy zewnętrznej krawędzi muru nie zaczepia o górny glif przy pełnym otwarciu?
    Trzeba zwrócić uwagę, że przy drzwiach z łukiem nadproże powinno być w środku pomieszczenia skośne bo inaczej skrzydła będą otwierać się do połowy.

  19. #979

    Domyślnie

    Nie muszą być skośne. Można też osadzić okna głęboko w otworze okiennym.

  20. #980
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    pierwsza opcja lepsza w drugim przypadku powiększamy mostek termiczny i z zewnątrz osadzona stolarka nie na jednej głębokości też może razić... chyba...

Strona 49 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony