dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 92
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1831
  1. #981

    Domyślnie

    My tez budujemy Ambrozję w okolicach Brzeska.
    Czy możesz podać namiary na tynkarzy? Mnie powiedzieli 25zł/m2 z materiałem.

  2. #982
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mechu
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie,
    To mój pierwszy post na tym forum, ale na pewno nie ostatni ponieważ klamka zapadła - budujemy Ambrozję I
    Właśnie wróciliśmy od architekta, który zapewnił nas iż, ten dom jest odpowiedni na naszą działkę, jednak już na początku pojawiły się pewne komplikacje.
    Mam nadzieję, że już na początku naszych trudnych decyzji pokierujecie nami, abyśmy popełnili jak najmniej błędów.
    Zmiany które chcielibyśmy wprowadzić to:
    - likwidacja balkonu od strony wykusza i pokrycie go dachówką
    - likwidacja tylnej jaskółki z balkonikiem
    - zmiana balkonu od strony gabinetu w okno
    - dodatkowe okno w pokoju nad garażem
    Przedstawiliśmy te zmiany architektowi, który stwierdził, że uważa, iż lepiej będzie zaprojektować budynek od podstaw ponieważ finansowo wyjdzie nam to bardzo podobnie, a nawet taniej niż wprowadzanie tych zmian. Zaproponował nam projekt indywidualny na podst. Amrozji za 4000 zł + 4000 zł za adaptację i załatwianie wszelkich formalności.
    Czy uważacie, że są tak drastyczne zmiany, aby cena się podwoiła?
    Proponował nam też stop żelbetowy, zamiast gęstożebrowego i powiedział, że będziemy musieli zmienić materiał na budowę - planowaliśmy Porotherm.

  3. #983
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Za moich czasów w moich terenach architekci krzyczeli od 3000 do 5000zł za adaptację. Licząc również projekt dodatkowego garażu i jego adaptację zapłaciliśmy w sumie chyba 6500zł (łącznie z zakupem projektu Ambrozji).

    Pojeździj po innych architektach, bo myślę, że możesz spokojnie zamknąć się w kwocie 5500-6000zł ze swoimi zmianami.

  4. #984

    Domyślnie

    ulala no to teraz ja za projekt zapłaciłem coś koło 2400 za adaptację 1700 zmian miałem wiele więcej niż ty i obejmujące prawie wszystkie twoje, które wypisałeś - jak dla mnie naciągactwo ! strop żelbetowy - zaprojektowałem na etapie budowy architekt tylko wpisał notkę ze takowa będzie a kierownik budowy z chłopakami, którzy u mnie budują wykonali zbrojenie i zalaliśmy no i budowałem z porothermu całkowity koszt projektu i jego adaptacji wyniósł mnie zatem koło 4 tysięcy. Jeśli chcesz to Ci podam namiar na architekta bedzie CI się z Zebrzydowic opłacało przyjechać do Będzina <rotfl> nawet 50 razy

  5. #985
    Persefona
    Guest
    Persefona

    Domyślnie

    Mechu na moje oko ktoś chce na tobie zarobić i tyle...... Zrób tak jak ci doradzają bardziej doświadczeni, czyli szukaj nowego architekta

    Redsky budujesz ambrozję w Będzinie? Pytam, bo właśnie w Będzinie rozglądamy się za działką.

  6. #986

    Domyślnie

    No ja popieram kolegę redsky, macie jakieś skąpiradła z architektów w okolicy. My mamy z zaprojektowaną Ambrozję II od podstaw przez architekta na podstawie rzutów ściągnietych z internetu oczywiście z naszymi zmianami i zapłaciliśmy za projekt równe 3500zł i jeszcze wszystko za nas ten architekt załatwił w Starostwie Powiatowym. Oczywiście zastanówcie się dokładnie co chcecie zmienić, bo na papierze wygląda to innaczej niż w rzeczywistości. Mieszkamy koło Lublińca, więc też daleko nie masz. My mamy wybudowany dom z Porothermu i jesteśmy zadowoleni.

  7. #987
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mechu
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi Umówiliśmy się już do architekta nr 2 na piątkowe popołudnie
    Marta i Mariusz czy byłabyś tak dobra, aby wysłać mi rzuty Waszej Ambrozji?
    Czy ktoś z Was powiększał kuchnię kosztem spiżarni, przenosząc ją w inne miejsce?

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał mechu Zobacz post
    Witam Was serdecznie,
    To mój pierwszy post na tym forum, ale na pewno nie ostatni ponieważ klamka zapadła - budujemy Ambrozję I
    Właśnie wróciliśmy od architekta, który zapewnił nas iż, ten dom jest odpowiedni na naszą działkę, jednak już na początku pojawiły się pewne komplikacje.
    Mam nadzieję, że już na początku naszych trudnych decyzji pokierujecie nami, abyśmy popełnili jak najmniej błędów.
    Zmiany które chcielibyśmy wprowadzić to:
    - likwidacja balkonu od strony wykusza i pokrycie go dachówką


    - likwidacja tylnej jaskółki z balkonikiem
    - zmiana balkonu od strony gabinetu w okno
    - dodatkowe okno w pokoju nad garażem
    Przedstawiliśmy te zmiany architektowi, który stwierdził, że uważa, iż lepiej będzie zaprojektować budynek od podstaw ponieważ finansowo wyjdzie nam to bardzo podobnie, a nawet taniej niż wprowadzanie tych zmian. Zaproponował nam projekt indywidualny na podst. Amrozji za 4000 zł + 4000 zł za adaptację i załatwianie wszelkich formalności.
    Czy uważacie, że są tak drastyczne zmiany, aby cena się podwoiła?
    Proponował nam też stop żelbetowy, zamiast gęstożebrowego i powiedział, że będziemy musieli zmienić materiał na budowę - planowaliśmy Porotherm.
    Witaj,

    Poradzę Ci tak. W przeprojektowaniu są dwa rodzaje zmian, zmiany istotne i zmiany nieistotne. Zmiany istotne musi nanieść architekt, a zmiany nieistotne może wprowadzić kierownik budowy na etapie budowy. Znajdź jakiegoś kierownika budowy i przedstaw mu swoje zmiany i myślę, że on Ci doradzi najlepiej co ma zmienić architekt, a co można zmienić w trakcie budowy.

  9. #989

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie, może ktoś z Was będzie miał wiedzę na temat pieców na paliwo stałe. Ja będę montował piec na pelet i chcę zasięgnąć informacji, której firmy piece są najlepsze. Jak na razie wybrałem piec firmy Cichewicz - "Futura Pel-lets"
    http://www.cichewicz.pl/produkty/kot...cze/pelety.php

  10. #990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbijar Zobacz post
    Mam do Was pytanie, może ktoś z Was będzie miał wiedzę na temat pieców na paliwo stałe. Ja będę montował piec na pelet i chcę zasięgnąć informacji, której firmy piece są najlepsze. Jak na razie wybrałem piec firmy Cichewicz - "Futura Pel-lets"
    http://www.cichewicz.pl/produkty/kot...cze/pelety.php
    Ja montuje ten kocioł http://www.heiztechnik.pl/index.php?...mid=20&lang=pl
    ma go moich 3 znajomych poprostu rewelacja, przy pelecie czysto ciepło i mało z tym roboty pozatym mozna palić w nim ekogroszek na podajniku a na ruszcie awaryjnym drzewo i wegiel.

  11. #991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mechu Zobacz post
    Witam Was serdecznie,
    To mój pierwszy post na tym forum, ale na pewno nie ostatni ponieważ klamka zapadła - budujemy Ambrozję I
    Właśnie wróciliśmy od architekta, który zapewnił nas iż, ten dom jest odpowiedni na naszą działkę, jednak już na początku pojawiły się pewne komplikacje.
    Mam nadzieję, że już na początku naszych trudnych decyzji pokierujecie nami, abyśmy popełnili jak najmniej błędów.
    Zmiany które chcielibyśmy wprowadzić to:
    - likwidacja balkonu od strony wykusza i pokrycie go dachówką
    - likwidacja tylnej jaskółki z balkonikiem
    - zmiana balkonu od strony gabinetu w okno
    - dodatkowe okno w pokoju nad garażem
    Przedstawiliśmy te zmiany architektowi, który stwierdził, że uważa, iż lepiej będzie zaprojektować budynek od podstaw ponieważ finansowo wyjdzie nam to bardzo podobnie, a nawet taniej niż wprowadzanie tych zmian. Zaproponował nam projekt indywidualny na podst. Amrozji za 4000 zł + 4000 zł za adaptację i załatwianie wszelkich formalności.
    Czy uważacie, że są tak drastyczne zmiany, aby cena się podwoiła?
    Proponował nam też stop żelbetowy, zamiast gęstożebrowego i powiedział, że będziemy musieli zmienić materiał na budowę - planowaliśmy Porotherm.
    Ośmielę się powiedzieć że największe zmiany konstrukcyjne były u mnie a kosztowało mnie to 2000zł.
    Kilka stron wcześniej o moich zmianach pisałem.
    Twój architekt chce ciebie naciagnac na kaske uważaj bo to pierwszy a podczas budowy będzie ich sporo, czytaj, pytaj i ucz się od bardziej doświadczonych a za jakis czas usiadziesz na tarasie swojej ambrozji zadowolony ze nie dales sie wydymac na kase!
    Pozdrawiam i powodzenia!

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    Ja montuje ten kocioł http://www.heiztechnik.pl/index.php?...mid=20&lang=pl
    ma go moich 3 znajomych poprostu rewelacja, przy pelecie czysto ciepło i mało z tym roboty pozatym mozna palić w nim ekogroszek na podajniku a na ruszcie awaryjnym drzewo i wegiel.
    Wkozaz dzięki za odpowiedź. Czemu nie wybrałeś "Q PELLET DUO", ze względu na moc czy jakieś inne czynniki ?

  13. #993

    Domyślnie

    Persefona kawałek za Będzinem - Dąbrowa Górnicza Ratanice a w zasadzie za Sarnowem a z tego Co wiem chyba tak gdzieś obok można jeszcze działeczkę kupić

  14. #994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbijar Zobacz post
    Wkozaz dzięki za odpowiedź. Czemu nie wybrałeś "Q PELLET DUO", ze względu na moc czy jakieś inne czynniki ?
    Moc była dobierana ze względu na powierzchnię pomieszczeń ogrzewanych a kocioł wybrałem ze względu na to że miałem okazję go testować przez rok na różnym opale i przy różnych warunkach i spełnie moje wymagania, pozatym cena , jakość wykonania, bezawaryjność a co najważniejsze dostępny wykwalifikowany serwis a nie partacze. Tak jak pisałem mają go Moi znajomi i sa bardzo zadowoleni z niego. Q pellet duo odpadł ze względu na to że na podajnik jest przeznaczony do palenia tylko i wylacznie pelletem a jak zycie uczy lepiej miec taki w ktorym mozna palic i pelletem i ekogroszkiem i miec ruszt awaryjny. Kotly np. na olej ci co maja to wiedze koszta zabijaja i brak aternatywy jedynie zakup innego a tu kilka w jednym, pozatym skad wiesz ze za rok czy za dwa nie bedzie tak z pelletem (pierw tani a pozniej koszta wzrosna bo cos tam gdzies itd..)

  15. #995

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    Moc była dobierana ze względu na powierzchnię pomieszczeń ogrzewanych a kocioł wybrałem ze względu na to że miałem okazję go testować przez rok na różnym opale i przy różnych warunkach i spełnie moje wymagania, pozatym cena , jakość wykonania, bezawaryjność a co najważniejsze dostępny wykwalifikowany serwis a nie partacze. Tak jak pisałem mają go Moi znajomi i sa bardzo zadowoleni z niego. Q pellet duo odpadł ze względu na to że na podajnik jest przeznaczony do palenia tylko i wylacznie pelletem a jak zycie uczy lepiej miec taki w ktorym mozna palic i pelletem i ekogroszkiem i miec ruszt awaryjny. Kotly np. na olej ci co maja to wiedze koszta zabijaja i brak aternatywy jedynie zakup innego a tu kilka w jednym, pozatym skad wiesz ze za rok czy za dwa nie bedzie tak z pelletem (pierw tani a pozniej koszta wzrosna bo cos tam gdzies itd..)
    Uzasadnienie dobre, tak pomyślałem żeby mieć alternatywę a nie tylko pellet. A możesz mi napisać gdzie ustawiłeś ten piec i jakie zmiany wprowadziłeś w Ambrozji żeby ten piec był zgodny z normami ? Ja chcę go wsadzić do pomieszczenia gospodarczego.

  16. #996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbijar Zobacz post
    Uzasadnienie dobre, tak pomyślałem żeby mieć alternatywę a nie tylko pellet. A możesz mi napisać gdzie ustawiłeś ten piec i jakie zmiany wprowadziłeś w Ambrozji żeby ten piec był zgodny z normami ? Ja chcę go wsadzić do pomieszczenia gospodarczego.
    ustawilem go w kotlowni obok lazienki na parterze.
    Kotlownie przebudowalem- wejscie z lazienki ( drzwi suwane) i poszerzylem kosztem przedpokoju.
    podaj email to przesle ci skan projektu jak chcesz.

  17. #997

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    ustawilem go w kotlowni obok lazienki na parterze.
    Kotlownie przebudowalem- wejscie z lazienki ( drzwi suwane) i poszerzylem kosztem przedpokoju.
    podaj email to przesle ci skan projektu jak chcesz.
    sprawdź proszę prywatną skrzynkę czy dostałeś ode mnie wiadomość bo coś miałem problemy z wysłaniem

  18. #998

    Talking

    Cytat Napisał mechu Zobacz post
    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi Umówiliśmy się już do architekta nr 2 na piątkowe popołudnie
    Marta i Mariusz czy byłabyś tak dobra, aby wysłać mi rzuty Waszej Ambrozji?
    Czy ktoś z Was powiększał kuchnię kosztem spiżarni, przenosząc ją w inne miejsce?
    Cześć,
    Nie ma sprawy mechu podaj mi maila to Ci wyśle rzuty Ambrozji My zlikwidowaliśmy spiżarkę całkowicie w kuchni, ponieważ widząc po naszych rodzicach ze to jest pomieszczenie zagracone non stop. Ale niestety trzeba mieć takie pomieszczenie, dlatego też mamy zabudowane pod schodami (jest widoczne na projekcie) i tam zrobimy półki na jakieś większe garnki, sprzęt itd.
    Jak coś to pytaj

  19. #999

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    ustawilem go w kotlowni obok lazienki na parterze.
    Kotlownie przebudowalem- wejscie z lazienki ( drzwi suwane) i poszerzylem kosztem przedpokoju.
    podaj email to przesle ci skan projektu jak chcesz.
    Witaj wkozaz, czytałem o tym piecu Q EKO DUO i opinie są podzielone, jedni mówią, że jest to piec typowo na ekogroszek, do tego ma specjalny palnik do ekogroszku i pellet nie jest dobrym paliwem do tego palnika, co Ty na to ?

  20. #1000
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rosa_jr
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!
    Również zdecydowaliśmy się wraz z mężem na ten cudowny domek.
    Jesteśmy na etapie stropu nad domem - teriva.
    W związku z tym muszę już zdecydować jaki ma być balkon frontowy. Wymarzyłam sobie taki podpierany trapezowymi słupami. I tu prośba do Drake czy mógłby podać mi wymiary swojego balkonu i słupów na dole i u góry.
    P.S.
    Drake od kilku dni podziwiam zdjęcia w Twoim albumie. Domek wygląda idealnie, cudownie, super. Taki właśnie mi się marzy.
    Pozdrawiam

Strona 50 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony