dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 29
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 570
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewpawol Zobacz post
    no chyba ze ma pan funkcje termowizji w oczach i jakiegos rentgena , ja z doswiadczenia wiem ze wełna wilgotna traci swoje własciwosci , i nigdy nie polozyłbym u siebie wełny gdybym ponownie budował, musimy niestety sie pogodzic z tym ze technika sie rozwija i wełna odejdzie do lamusa.
    Tu pozwolę sobie się nie zgodzić Patrząc na rozwój budownictwa zrównoważonego oraz wykorzystania surowców naturalnych, moim zdaniem to wełna pozostanie materiałem izolacyjnym. Dziś do styropianów dodaje się retardanty, aby uzyskać klasę reakcji na ogień E (co i tak oznacza, że jest on palny). Prawdpodobnie wkrótce substancje te zostaną zabronione (por. REACH), a wtedy by spełnić wymogi ochrony przeciwpożarowej budynków stosować będzie trzeba materiał niepalny, jakim jest np. wełna skalna (klasa reakcji na ogień A1).
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  2. #142
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nikt mi nie placi, poprostu po rozmowach z ludzimi i badaniu termowizyjnym budynkow nowych i starszych doszedłem do wniosku ze polacy buduja dom aby jak najtaniej , a prawda jest taka ze tak jak w aucie nie oszczedza sie na oponach tak i tu nie oszczedza sie na izolacji, radze troche poczytac i zapoznac sie z tematem dokladniej , powiem tez ze ceny sa zawyzone przez wiekszosc firm, pewnie dlatego aby szybko odrobic koszta poniesione na sprzet ktory kosztuje okolo 100tys.pln , srednio koszt pianki jest drozszy o 15pln na metrze, zajmuje sie tym i tak wyceniam , 50-70 pln za metr. prosze pamietac ze welna jak ubranie wilgotne to nieprzyjemne i traci swe własciwosci.nikogo nie namawiam jak ktos chce ocieplam tez wełną, styropianem itp.[reklama]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-06-2012 o 15:03

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Każdy materiał o zwartej budowie a paro-przepuszczalny w określonych warunkach podlega procesom erozji od czynnika jakim jest para wodna i kondensat pary wodnej
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jak już to ograniesz to podlinkuję ci atesty producentów pianek i tam się naocznie przekonasz ile wynosi % spadej izolacyjności pianki wraz z upływem czasu, jak to jest z dziurami które się robią gdy więźba dachowa pracuje, co potrafi zrobić w piance promieniowanie UV, jak szybko płonie dom gdy użyto pianki bez dodatków p-poż
    A możesz juz podesłać?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  5. #145
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no do ocieplenia poddasza nawet nie biore opcji ze pianka jest palna, tylko i wyłącznie NIEPALNA , oczywiscie tez nie wiezyłem ze ta pianka sie nie pali ale gdy zaczołem ocieplac to osobiscie zrobilem testy i sie nie pali , sprobuj podpalic kromke chleba zachowuje sie tak samo jak pianka. promienie UV na poddasze pod regipsy nie docierają a zadne dziury nie powstaja jest to monolityczna zwarta budowa ocieplenia . jeszcze sporo wody upłynie zanim polacy naucza sie myslec a nie tylko kombinowac i podejzewac innych . pozdrawiam i zapraszam na targi budowlane wszystkich ktorzy buduja zanim wybuduja.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-06-2012 o 12:37

  6. #146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak naprawde temat w naszym kraju jest malo znany i dlatego łatwo na tym jest oszukac ludzi , pewnie ze mozna powiedziec ze pianka zamknietokomorkowa a sprzedawac otwarto... w kazdej branzy nie brakuje naciągaczy tym bardziej jak juz wspominałem sprzet nie jest tani i fachowcy dopiero sie ucza tej technologi. ja robiłem to sporo lat w niemczech i kanadzie. wykozystuje sie to przewaznie do budynkow szkieletowych i domow pasywnych. a rodzaje pianki glówne sa 3 kolego a nie 2 jak podałes. daje sie tez pianke w posadzki , fundamenty itd. wiesz poczytanie to nie wszystko praktyka jest wazniejsza , ja powiedzialem ze temat draze , czyli chodzi mi o rynek jak to jest w polsce bo tu zamiezam uczciwie sie tym zając .

  7. #147
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewpawol Zobacz post
    no do ocieplenia poddasza nawet nie biore opcji ze pianka jest palna, tylko i wyłącznie NIEPALNA , oczywiscie tez nie wiezyłem ze ta pianka sie nie pali ale gdy zaczołem ocieplac to osobiscie zrobilem testy i sie nie pali , sprobuj podpalic kromke chleba zachowuje sie tak samo jak pianka. promienie UV na poddasze pod regipsy nie docierają a zadne dziury nie powstaja jest to monolityczna zwarta budowa ocieplenia . jeszcze sporo wody upłynie zanim polacy naucza sie myslec a nie tylko kombinowac i podejzewac innych . pozdrawiam i zapraszam na targi budowlane wszystkich ktorzy buduja zanim wybuduja.
    Zgodnie z aktualną normą PN-EN 13501-1 panki PIR i PUR sa klasyfikowane w klasach reakcji na ogień C i D. Dodatkowo uwzględnia się wtedy podklasy na wydzielanie płonących kropli i dymu. http://www.rockwool.pl/dlaczego-welna-rockwool/bezpieczenstwo-pozarowe/klasyfikacje-ogniowe/euroklasy
    Patrząc na nasze Warunki Techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, załącznik nr 3 klasa reakcji C i D to materiały palne.

    Przytaczając test (podpalenie kromki chleba) mówisz o teście tzw. małego ognia, np. Bensen Burner Test. Testy takie różnią się znacząco od testów dużej skali. Materiały zaklasyfikowane w klasach C i D są materiałami palnymi i w przypadku pożaru mogą stanowić zagrożenie - jako przykład strażacy przywołują tu pożar w Łysych.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-06-2012 o 12:37
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no w polsce dlatego taka bieda i palenie weglem, miałem i smieciami bo takie inteligenty jak pan ktorzy nic nie rozumieja i udaja najmądrzejszych , w stanach tylko tym sie robi , no ale polak to jest super mądry gosc i tez robi ale nie u siebie.miłej budowy 3 litrowego domu cokolwiet to znaczy .

    jak ktos sobie przejzy twoje wpisy kolego to dojdzie do zrozumienia, zes taki glupiomadry czlowiek i wszystko co ty masz jest OH AH NAJLEPRZEJSZE a reszta to marketingowe chwyty itp. wspołczuje cie i zastanawiam sie czy nie mieszkasz w lepiance ocieplanej własnym PIERDEM .

    Mając na uwadze zdobyte (złe) doświadczenie, nie wykonałbym natrysku na membranę pianką zamknięto-komórkową. Jeśli już, to otwarto-komórkową, ale tylko ze względu na szczelność, którą sobie bardzo chwalę. No chyba, że ktoś zaproponuje technologię która będzie zapobiegać pękaniu PUR....
    Gdybym miał pełne deskowanie dachu, to zamknięto-komórkowa miałaby sens. 15 cm to minimum. 20 cm jest idealnie i daje się już poczuć oszczędności w ogrzewaniu. Ewentualnie 15cm PUR + wełna.


    to jest komentarz czlowieka ktoremu ta pianka popękala , klasyczne błedy wykonawców.
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 22-06-2012 o 15:06 Powód: Nie mnóż postów!

  9. #149
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    prosze bardzo , wcale mnie to nie dziwi musi byc pan bardzo zgorzkniały i ogolnie nazadowolony z zycia, ale to dlatego ze nie potrafi sie pan pogodzic z tym ze nie ma racji w realnym zyciu i udaje pan mądrego na forum wszystkim doradzajac a raczej wszystkich szkolac

  10. #150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewpawol

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    skoncz pan farmazony , i tak jestes pan najmądrzejszy. apropo tej pianki to czy widział pan ją na własne oczy czy tylko z opowiesci. tak dlugo jak polska biedna bedzie to bedzie kladziona wełna bo do tego nie potrzeba zadnego sprzetu i pan Cesio z panem Wiesiem bedzie wełne kładł za grosze , o jakosci wykonania lepiej nie mówic. pozdrawiam i gratuluje postów .

  11. #151

    Domyślnie

    Czy ty człowieku nie potrafisz odnieść się do konkretnych argumentów czy tylko ciągle do tej biedy nawiązujesz? Każdemu zainteresowanemu taki argument podsuwasz? W powiatowym UP taki marketing na szkoleniach załapałeś? I przede wszystkim odpowiedz czy pęka zamkniętokomórkowa czy nie pęka? Otwartokomórkowa ma słabe parametry izolacyjne czy nie ma? Pali się to wszystko czy tylko udaje?
    I już mieszkamy !

  12. #152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witeksta

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    45-267
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam, mam w planach ocieplać poddasze użytkowe, budynek jeszcze w stanie surowym już niedługo zamkniętym. Wałkuje temat ocieplenia poddasza od jakiegoś czasu i co nie wymyślę to coś mnie męczy, że jednak nie będzie idealnie. Wełnę odrzucam przez osiadanie i wilgoć, styropian przez to że ciężko z jego szczelnym ułożeniem, pianka otwarto komórkowa nie bo trzeba przy niej zachować szczelinę wentylacyjną, to samo przy wełnie, a szkoda mi miejsca na poddaszu, plus jej gorsze parametry cieplne, zwyczajnie nie mam miejsca na grubsza warstwę, na poddaszu nie ma przepychu z miejscem. Jak na razie moim faworytem jest następujący układ 15 cm pianki zamknięto komórkowej bezpośrednio na deskowanie ( jest membrana Tyvec Supro wysoko paro przepuszczalna na deskowaniu potem dachówka ceramiczna). Krokwie mam 18cm wiec zostanie 3cm powietrza od spodu i pod krokwie Isobooster T1 2,4cm jako paroizolacja i dodatkowa izolacja potem profile i KG. To powinno załatwić sprawę mostków termicznych na krokwiach bo nie mam zamiaru ich piankować. Ta folia ponoć ma odbijać promieniowanie cieplne no i zimna dlatego szczelina jest po obu stronach pomiędzy karton gipsem a folia oraz pomiędzy folią i pianką żeby miała jak to promieniowanie odbijać. Dodatkowo zamknięte powietrze pomiędzy folią a pianką też będzie stanowić istotną izolację bo powietrze tam będzie w bezruchu zamknięte pomiędzy dwoma szczelnymi warstwami. W domu będzie wydajna rekuperacja wiec tego ze dach nie będzie oddychał się nie boję, wiem że to będzie kosztować ale przy ogólnych kosztach budowy to wole w tym miejscu ciut przepłacić a na czymś innym będę oszczędzał wiec ekonomiczna kwestia mnie nie interesuje. Prosiłbym o jakieś porady zwłaszcza wypunktowanie słabych stron takiego rozwiązania. No i czy będzie przy takim układzie na maksa ciepło, bo ma być ciepło, inaczej szkoda tyle kasy w tym topić. Za konstruktywną krytykę z góry dziękuję, przy tym od razu zaznaczam że nie jestem budowlańcem i jeżeli ten pomysł jest z jakiś powodów niezbyt mądry to sprowadźcie mnie na ziemie Pozdrawiam

  13. #153
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witeksta

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    45-267
    Posty
    16

    Domyślnie

    Ponoć 15cm pianki zamknięto komórkowa to równowartość 25cm wełny tak chyba nawet na tym forum ktoś pisał? Isobooster jeżeli wierzyć producentom to równowartość 9cm wełny co nam razem daje wartość porównywalną do 34cm wełny, to mało? Do tego dochodzi fakt bardzo szczelnego wykonania (właściwości pianki), folie raczej ciężko spieprzyć plus pustka zamkniętego szczelnie powietrza też coś doda. Jeżeli się popatrzy na to jako na całość a nie wyrywek czyli samą piankę to myślę że współczynnik byłby lepszy? No chyba że producenci tych cudów kompletnie parametry sobie zmyślają i nie warto w to wierzyć ale chyba ktoś to jakiś sposób kontroluje. Taka izolacja tanio nie wyjdzie więc chciałbym żeby efekt był zadowalający jeżeli faktycznie w całości to ma być tak jak mpoplaw napisał U=0,15 to chyba nie rewelacja? Wszystkie opinie mile widziane.

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał witeksta Zobacz post
    Ponoć 15cm pianki zamknięto komórkowa to równowartość 25cm wełny tak chyba nawet na tym forum ktoś pisał? Isobooster jeżeli wierzyć producentom to równowartość 9cm wełny co nam razem daje wartość porównywalną do 34cm wełny, to mało?
    By móc określić ile cm wełny odpowiada ilu cm pianki należy podać wartości wspołczynnika przewodzenia ciepła. Przykładowo dla wełny o lambdzie 0,039 W/mK, 25 cm grubości daje wartość U=0,15 W/m2K.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał witeksta Zobacz post
    Ponoć 15cm pianki zamknięto komórkowa to równowartość 25cm wełny tak chyba nawet na tym forum ktoś pisał? Isobooster jeżeli wierzyć producentom to równowartość 9cm wełny co nam razem daje wartość porównywalną do 34cm wełny, to mało? Do tego dochodzi fakt bardzo szczelnego wykonania (właściwości pianki), folie raczej ciężko spieprzyć plus pustka zamkniętego szczelnie powietrza też coś doda. Jeżeli się popatrzy na to jako na całość a nie wyrywek czyli samą piankę to myślę że współczynnik byłby lepszy? No chyba że producenci tych cudów kompletnie parametry sobie zmyślają i nie warto w to wierzyć ale chyba ktoś to jakiś sposób kontroluje. Taka izolacja tanio nie wyjdzie więc chciałbym żeby efekt był zadowalający jeżeli faktycznie w całości to ma być tak jak mpoplaw napisał U=0,15 to chyba nie rewelacja? Wszystkie opinie mile widziane.
    Prosiłbym o wyniki niezależnych badań... jakoś nie chce mi się wierzyć że folia bąbelkowa + folia aluminiowa dają takie efekty. Możemy pójść jeszcze dalej i poddasze zamiast izolować jakąś wełną po prostu obłożyć blachą Al wypolerowaną na lustro (dobre odbicie!) a z tyły podklejoną folią bąbelkową... powinno zadziałać.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #156
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witeksta

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    45-267
    Posty
    16

    Domyślnie

    Badania, ponoć niezależne (jakaś firma się pod tym podpisła), są na stronie isoboostera podają że opór R (m2 k/w) foli T1 czyli tej cieńszej = 2,35. Znalazłem na pierwszej lepszej stronie internetowej że 25cm styropianu lub wełny to około 7 R (m2 k/w) więc jak podzielimy 7 na 25 da nam do opór na jeden cm styropianu lub wełny = 0,28 pomnożymy to razy 8 daje nam to R = 2,24 czyli z tego wynika że jedna warstwa isoboostera T1 odpowiada pomiędzy 8 a 9cm wełny czy styropianu bliżej ośmiu. Kalkulacje na szybko i po łebkach więc jak się gdzieś pomyliłem to wybaczcie, ale tak mi to wygląda mniej więcej na to samo co podają na ich stronce. Szczerze to też podchodzę sceptycznie do takiej foli jako jedynego systemu ocieplenia ale jako wierzchnia warstwa i jako dodatek do innej izolacji czemu nie. W dodatku jak by tak pomyśleć to powietrze samo w sobie zamknięte szczelnie ma opór jak znalazłem 1cm = 0,15. Cały przekrój dachu w tym wypadku będzie miał: 15cm pianki R=6,82, 3cm powietrza R=0,45, Isobooster R=2,35 całość = 9,62 R (m2 k/w) co daje równowartość 34,36cm wełny. A tak w ogóle to kolega mi poddał pomysł z folią, wcześniej nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje, mówił że ocieplał dom równocześnie z innym znajomym obydwaj wełną mineralną i kolega dał bąbelkowo aluminiową folie a ten drugi nie (nawet nie wiem czy to był isobooster bo nie pamiętał jak się nazywał producent) no i ponoć różnica jest olbrzymia zwłaszcza latem dlatego w ogóle się nad tym zastanawiam.
    Jeszcze jedno pytanie z innej beczki ile trzeba sezonować więźbę już zrobioną schnącą w budynku w stanie surowym otwartym, jak na razie, zanim się natryśnie piankę zamknięto komórkową ? Z tego co wyczytałem na innych forach to około kilku miesięcy starczy ? Oprócz wilgotności drewna są jeszcze jakieś niuanse na które trzeba zwrócić uwagę przed natryskiem ?

  17. #157

    Domyślnie

    Zamiast tej dziwnej folii może lepiej zwiększ warstwę pianki o 5cm...

  18. #158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    witeksta

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    45-267
    Posty
    16

    Domyślnie

    Myślałem o tym ale poprostu 5cm wyjdzie za drogo, myslełem żeby dać dodatkowe 3cm do wysokości krokwi ale jak się policz jeszcze raz współczynnik to nie ma sensu. 3cm pianki to cenowo to samo co ta folia a współczynnik folia ma lepszy bo 2,35 a 3 cm pianki 1,364 nie wspominając już nawet o przerwie powietrza która moim zdaniem też coś doda, nie wiele ale zawsze.
    Dochodzi tu kolejna sprawa że tak do końca nie ufam też tym pianką, że niby takie zdrowe, niby według obecnych badań wpływu negatywnego na zdrowie nie mają ale kto wie co się jeszcze z biegiem czasu okaże a tak zawsze będziemy oddzieleni pustką powietrza i folią która na rynku (a raczej materiał z którego jest zrobiona) jest już w budownictwie od lat, oraz kolejną pustką powietrza i karton gipsem. Zawsze to nie będzie się w aż takim bezpośrednim kontakcie. No i na koniec folia też jednak spełni funkcję paroizolacji niby przy piance nie potrzebna ale z biegiem lat jak jednak się okaże że pianki pękają tak jak nie którzy piszą to wciąż ani para nie dojdzie do krokwi ani ciepło razem z nią nie ucieknie.

  19. #159
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar szmerglak
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    BIELANY WROCŁAWSKIE & ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów!

    strasznie nerwowo na ostatnich stronach , ale do meritum - planuję ocieplić poddasze pianką otwarto komórkową SEALECTION 500, 15 cm grubości położoną bezpośrednio na folię - w cenie 68 PLN brutto> koszt położenia wełny (materiał + robocizna) jest ok 15% niższy.

    Czytając wszystkie Za i Przeciw skłaniam się ku piance - zastanawiam się tylko nad 2 aspektami :

    1. - czy faktycznie pianę otwarto komórkową można położyć bezpośrednio na folię
    2. czy 15 cm grubości wystarczy aby czuć komfort cieplny ?

    pozdrawiam
    PN

  20. #160
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał szmerglak Zobacz post
    Witam Forumowiczów!

    strasznie nerwowo na ostatnich stronach , ale do meritum - planuję ocieplić poddasze pianką otwarto komórkową SEALECTION 500, 15 cm grubości położoną bezpośrednio na folię - w cenie 68 PLN brutto> koszt położenia wełny (materiał + robocizna) jest ok 15% niższy.

    Czytając wszystkie Za i Przeciw skłaniam się ku piance - zastanawiam się tylko nad 2 aspektami :

    1. - czy faktycznie pianę otwarto komórkową można położyć bezpośrednio na folię
    2. czy 15 cm grubości wystarczy aby czuć komfort cieplny ?

    pozdrawiam
    PN
    Przy tej grubości piany wykonawce jedynie spełni normę cieplną dla przegrody.
    Różnica cen to jednak sporo mniej przy wełnie niż podajesz lecz nie tyle co podaje @mpoplaw.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

Strona 8 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony