dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 315 z 613
Pokaż wyniki od 6.281 do 6.300 z 12250
  1. #6281

    Domyślnie

    Cytat Napisał smiley_007 Zobacz post
    Czekam na sugestie i rady.
    Bardzo podobną do Ciebie kuchnię ma Marissiith. Może prześledzisz wymianę postów odnośnie jej kuchni i znajdziesz jakieś inspiracje. Możesz dodatkowo zajrzeć do użytkownika Harting http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuchni-w-bloku po inspiracje obrazkowe. Ostatnio kilka inspiracji wkleiłam też w wątku u Danuty.

    Semira - dzięki za super wskazówkę. Dla osoby nienawidzącej zmywania tak jak ja faktycznie nawet taka zmywarka będzie rozwiązaniem
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  2. #6282

    Domyślnie

    Kulasekp
    Szafka narożna - zgadza się, ta po lewej będzie miała drzwiczki ok 40cm. Mechanizmów nie planujemy. Mamy obecnie "kołowrotek", który doprowadza mnie do szewskiej pasji - wszystko spada, ciężko to wyjąć. Masz może lepsze doświadczenia?
    Ja akurat też nie jestem fanem kołowrotków, z powodów powyższych. To co mnie się podoba i czego u siebie nie mam ze względó finansowych, ale co iwdziałam u koleżanki i wiem, że jest naprawdę dobrym rozwiązaniem (zwłąszcza w małych kuchniach, gdzie każdy skrawek się liczy) jest magic corner tegop typu
    Można dobrać różne rozmiary i najmniejszy jest włąśnie chyba do szafki narożnej z drzwiczkami 40cm. Niestety te mechanizmy to większy wydatek, zwłaszcza jak chcesz mieć jakiś firmowy typu PEKA, ale na pewno lepsze niż nurkowanie w szafie tudzież kołowrotek.

    Jeśli jesteście gotowi na utratę przestrzeni to alternatywą do wygodnego zagospdarowania narożnika są oczywiście równiez szuflady w nraożnikahc


    Natomiast jeśli już bez mechanizmów (zdecydowanie najtańsze rozwiązanie), to może zrobić 90cm (przestawić po prostu trochę inne szafki) szafki narożnej ze zwykłymi półkami na trzymanie rzadziej używanych rzeczy w głębi i garnków z przodu?

    Dokładna kolorystyka jest jeszcze przedmiotem żarliwej dyskusji - z tym mamy największe problemy .
    Fajnie, ze wrzuciles WAsza inspiracje, bo jednak wizualka nie do konca oddawala wasz zamysl.
    Przy czym jesli chodzi o kuchnie ze zdjecia, to wydaje mi sie, ze jest ona oparta na kontrascie: urozmaicona forma i materialy vs. jednolita kolorystyka - ocienie beżu. Zauważ, że w tym projekcie nie ma kontrastów oprócz odrobiny fioletowego. Fronty są ciepłymi brązami o różnym natężeniu koloru. Blat i uchwyty - tez cieply bezyk. No i podloga i sciany tez w odcieniach kremo-beżu. W efekcie takie kolory uspokajają zróżnicowaną formę szafek i nie przeszkadza, że blat ma maziajki, jeden front jest w polysku a drugi (chyba) nie.
    Przenosząc taki projekt na własny grunt trzeba być zatem ostrożnym, żeby uzyskać taki zrównoważony efekt.

    Niestety nie jestem w stanie zaproponować jakiegoś konkretnego rozwiązania kolorystycznego, które u Was na pewno by się w moim przekonaniu sprawdziło, bo aż taka dobra w kolorach nie jestem
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  3. #6283

    Domyślnie

    Marissiith Czy ty czasami nie mieszkasz w Poznaniu na Ratajach ? Układ pomieszczenia podobny nawet dodatkowe gzymsy się zgadzają Co do Twojej wizualizacji to zastanowiłbym się poważnie nad tak umieszczonym zlewem. Jeśli nie masz zmywarki i jedynym miejscem gdzie będziesz zmywać jest zlew to taki układ będzie bardzo męczący ponieważ mimo woli będziesz stać prosto do szafek a tułów skręcać do zlewu. Zlew wychodzi bowiem z "światła" drugiego ramienia szafek na jakieś 30 cm? To zdecydowanie za mało aby komfortowo stać przy zlewie i zmywać. Ale to jest tylko moje zdanie. Z drugiej strony przesunięcie zlewu w lewo może utrudnić otwarcie okna (bateria).

    Aantenka Układ zaproponowany przez Ciebie dla Marissiith jest właściwie identyczny z tym co ja pokazałem. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością kuchenki i lodówki. Większość z tych urządzeń jest na szerokość 60 ale może uda się znaleźć na 50 wtedy da się wcisnąć zmywarkę i powiększyć przerwy między kuchenką a pozostałymi elementami (zlew, lodówka).

  4. #6284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Semira_ Zobacz post
    mój brat ma taką zmywarke i sobie chwali. Montuje się ją pod zlewem. Lepsza taka niż żadna


    A cóż to za "maluszek"? Masz jakieś namiary na producenta, model?

  5. #6285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar olgusieniunieczka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1.960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyanna Zobacz post
    Mam pytanie do wszystkich mądrzejszych ode mnie posiadaczy lodówek z kostkarką w zabudowie Pomóżcie biednej sierocie namierzyć coś, co nie jest Liebherrem!

    To coś poniżej to plan baaardzo roboczy mojej kuchni. Na czerwono wymalowałam sobie miejsce na zwykłą lodówkę 60 cm w zabudowie. Moim problemem jest konieczność posiadania kostkarki. A takich lodówek nie ma na rynku, oprócz Liebherrów. Nie chcę płacić podwójnej wartości lodówki tylko za kostkarkę, a mniej więcej tyle droższe są podstawowe Liebherry.... Lodówkę muszę zasłonić, bo będzie w centralnym punkcie, wręcz wymarzona do podziwiania z kanapy z salonu...
    PoZałącznik 125652
    Wayanna a obok lodówki masz niską szafkę? Tzn. zwykłą stojącą czy wysoką? Ja mam lodówkę w ciągu szafek wysokich dlatego u mnie sbs czy jakaś wolnostojąca odpadła, ale u Ciebie może wyglądać zgrabnie. Pisałaś jaki kolor kuchni planujesz? Idę się wczytać.
    EDIT: nie pisałaś
    może dobierzesz lodówkę kolorytycznie do kuchni, są białe, czarne.
    A moze masz miejsce w innej szafce na kostkarkę wolnostojącą, np coś takiego:
    http://www.nokaut.pl/szukaj/sprzet-a...old-48946.html
    albo
    http://www.sklep.eskot.pl/Nowosci/Ko...6,product.html

    osobiscie rozważałam taką opcję, zanim nie stwierdziliśmy, że skoro do spiżarni i tak musimy wstawić dodatkową lodówkę, to wstawimy tam sbs z kostkarką
    Ostatnio edytowane przez olgusieniunieczka ; 18-07-2012 o 10:52

  6. #6286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może wrzuć rzut pomieszczenia z wymiarami, grzejnikiem i otworami drzwiowymi?

  7. #6287

    Domyślnie

    Cytat Napisał smiley_007 Zobacz post
    Marissiith Czy ty czasami nie mieszkasz w Poznaniu na Ratajach ? Układ pomieszczenia podobny nawet dodatkowe gzymsy się zgadzają Co do Twojej wizualizacji to zastanowiłbym się poważnie nad tak umieszczonym zlewem. Jeśli nie masz zmywarki i jedynym miejscem gdzie będziesz zmywać jest zlew to taki układ będzie bardzo męczący ponieważ mimo woli będziesz stać prosto do szafek a tułów skręcać do zlewu. Zlew wychodzi bowiem z "światła" drugiego ramienia szafek na jakieś 30 cm? To zdecydowanie za mało aby komfortowo stać przy zlewie i zmywać. Ale to jest tylko moje zdanie. Z drugiej strony przesunięcie zlewu w lewo może utrudnić otwarcie okna (bateria).

    Aantenka Układ zaproponowany przez Ciebie dla Marissiith jest właściwie identyczny z tym co ja pokazałem. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością kuchenki i lodówki. Większość z tych urządzeń jest na szerokość 60 ale może uda się znaleźć na 50 wtedy da się wcisnąć zmywarkę i powiększyć przerwy między kuchenką a pozostałymi elementami (zlew, lodówka).
    Mariissith ma zmywarkę 45cm. Jest pomiędzy lodówką a wysoką spiżarką 30cm. Dlatego też ma zlew pod innej stronie płyty. U niej kuchenka to faktycznie 50cm.

    Rozstawienie sprzętów w takiej wąskiej blokowej kuchni ze starego budownictwa (kolejnej na forum jak się pewnie zdążyłeś zorientować) z wyjściem pionów wodnych i gazu z jednej i tej samej strony na wielkie szaleństwa nie pozwala. Instalacji wodnej za daleko nie pociągniesz, gazowej też (w ogóle przestawianie instalacji gazowwej legalnie to jest cała szopka) - choć czasami zależy to od konkretnej konstrukcji bloku, więc siłą rzeczy sprzęty te muszą być niedaleko siebie wyjściu mediów. Czasami można pożonglować lodówką, np. wyrzucić ją obok okna. Czasami jeśli ktoś robi generalny remont domurować sobie niszę na wysoką zabudowę kosztem sąsiadującego pomieszczenia (np. w sąsiednim pokoju jest więcej miejsza, robisz niszę w kuchni a w pomieszczeniu obok w powstałej drugiej niszy robisz szafę pod zabudowę).
    Nie znaczy to, że nie da się zrobić ładnej kuchni - nie bedę po raz kolejny wrzucać inspiracji obrazkowych, które umieściłam na wątkach innych forumowiczów do których odsyłałam, bo one pokazują, że można.

    Co do mojej propozycji, to zwróc uwagę, że ja wstawiłam zlew w szafce narożnej 90cm i zlikwidowałam spiżarkę 30cm, bo uważam, że można ją zastąpić szafkami gónymi 90cm a szkoda blatu.
    Natomiast co do wygody użytkowania zlewu, są ludzie, którzy mają zlew również z tak jak chce Marissith i jakoś żyją. Niestety w takiej kuchni trzeba iść na kompromisy.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #6288

    Domyślnie

    Z tą zabudową 50 cm to jest właśnie problem bo wszystkie sprzęty robione są na 60...

  9. #6289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie

    zdjęcie zmywarki to jedno z pierwszych jakie mi wyskoczyło po wpisaniu w google 'zmywarka pod zlewozmywakiem' ale jak wspominałam mój brat taką użytkuje, Jeżeli będzie potrzeba to zapytam o producenta

    Ja zamierzam w narożnych szafkach zrobic systemy rationell z ikei. Zasada działania jak nerki bodajże z peki ale cena chyba 399zł więc dużo niższa


  10. #6290

    Domyślnie

    Nerki są alternatywą, ale trzeba byłoby sprawdzić, jaki jest minimalny rozmiar szafki na taką konstrukcję
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  11. #6291
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    smiley_007, a może łamana/podokienna bateria by się u Was sprawdziła?

  12. #6292

    Domyślnie

    Cytat Napisał smiley_007 Zobacz post
    A cóż to za "maluszek"? Masz jakieś namiary na producenta, model?
    smiley_007, przykłady modeli małych zmywarek:
    Electrolux ESF2450W
    Siemens SK26E800EU
    Electrolux ESF2450S
    Bosch SKS50E12EU
    Electrolux ESF2410
    Candy CDCF 6S
    Electrolux ESF2200DW

  13. #6293

    Domyślnie

    po naradach z majstrem stanęło na takim układzie



    i zlew

    Ostatnio edytowane przez marissith ; 19-07-2012 o 20:01

  14. #6294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie lepiej zamienić zmywarkę z kuchenką?

  15. #6295

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaGie Zobacz post
    smiley_007, a może łamana/podokienna bateria by się u Was sprawdziła?
    Nie wiedziałem że takie w ogóle są... Dzięki za info

  16. #6296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie lepiej zamienić zmywarkę z kuchenką?
    i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł


    mam do was jeszcze pytanie o meble, chciałam białe na wysoki połysk, ale co z korpusami? zwykły biały mdf? boje się, że zacznie żółknąć i co zrobić z bokiem od cargo, który najbardziej będzie widać? też dać na wysoki połysk?

  17. #6297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AniaGie

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziewczyny, co myślicie o tym projekcie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sad%u002520jagielly.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	4,8 KB
ID:	126377

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sad%u002520jagielly2.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	126378

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sad%u002520jagielly3.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	4,5 KB
ID:	126379

    Będę wdzięczna za każdą opinię.

  18. #6298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał marissith Zobacz post
    i gotować zaraz przy cargo? to chyba nie jest najlepszy pomysł
    [?
    Nie zauważyłam cargo .
    Cargo nie zmieci się na ścianie z oknem?

  19. #6299

    Domyślnie

    Hura! Mamy już meble kuchenne Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???

  20. #6300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał milady Zobacz post
    Hura! Mamy już meble kuchenne Brakuje jeszcze wielu rzeczy między innymi lacobela nad blatem. Myślimy o czarnym. Czy myślicie, że będzie pasował???
    ŁAdna kuchnia Dla mnie czarny BOMBA Stworzy się fajna nisza, tylko pamiętaj, żeby kontakty też czarne zrobić, bo nie będzie ładnie. A może daj też parapet taki jak blat
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 315 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony