dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 686
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 13708
  1. #981

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    no u mnie w lipcu 77kwh za 25zł
    bez PC
    To teraz jeszcze napisz ile wody zużywasz bo bez tego te 77kWh nic nie mówi.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    No właśnie. Może tutaj tkwi odpowiedź. Cały czas mnie zastanawia na co poszło 600 kWh uzyskane z PC przez chcialbympompe
    Na podgrzewanie płynącej obok rzeki...
    Głupie pytanie. Skoro napisałem, że zużywamy 20m3 wody miesięcznie z czego przeważa ciepła to chyba sprawa jasna? Od początku nie ukrywam, że zużycie wody w moim domu jest "ponadnormowe" i dla mnie wyniki, które uzyskuję są na zadowalającym poziomie i dają duże oszczędności w stosunku do propanu. Do tego podawane zużycie prądu obejmuje całkowity koszt uzyskania ciepła a przy gazie do rachunku za sam gaz należy doliczyć zużyty przez kocioł prąd o czym przeważnie nikt nie pamięta.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To teraz jeszcze napisz ile wody zużywasz bo bez tego te 77kWh nic nie mówi.
    ok.10m3 / mc.
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #984
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    20m3/m-c = 666 litrów dziennie. Przy 3 osobach = 220 litrów dziennie/osobę.
    Prysznic ok. 30 litrów, zmywarka do 15 litrów, pralka ok. 40 litrów.
    Podlewanie 1 000m2 ogrodu 200-300l
    No comment

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Prysznic ok. 30 litrów
    Niestety nie używamy. Kąpiele wyłącznie w wannie narożnej.
    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Podlewanie 1 000m2 ogrodu 200-300l
    Ogród podlewam za pomocą pompy wodą z rzeki.
    Chyba dla niektórych jest niepojęte, że jedna osoba może brać kąpiel 2x dziennie zużywając pełniutką wannę wody...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #986

    Domyślnie

    Ale jeżeli podgrzewasz wodę grzałką w bojlerze to 77kWh wystarczy na podgrzanie niecałych 2m3 wody o 40 stopni! Czym mierzysz to zużycie prądu?
    Jeszcze jedna ciekawostka... Wg danych producenta dobowe straty ciepła wynoszą dla twojego bojlera 1,2kWh czyli na 36kWh miesięcznie. Czyli pozostaje już tylko 1m3 wody do wykorzystania Chyba, że u ciebie obowiązują inne prawa fizyki
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 03-08-2012 o 09:06
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #987
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Łoo matko aż się boję rachunków za podgrzewanie wody u siebie.. będzie nas mieszkało 4 osoby dorosłe i dwójka małych dzieci, które lubią się taplać w wodzie.. przekonam się za około 2 miesiące

    u nas teraz w mieszkaniu idzie gdzieś około 15 m3, ale jest nas sześcioro..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  8. #988
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    lipiec 105kWh = 37pln
    ostatnie 3 dni niecałe 7kWh - więc ponad 30kWh idzie na przegrzewanie CWU
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  9. #989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ale jeżeli podgrzewasz wodę grzałką w bojlerze to 77kWh wystarczy na podgrzanie niecałych 2m3 wody o 40 stopni! Czym mierzysz to zużycie prądu?
    Jeszcze jedna ciekawostka... Wg danych producenta dobowe straty ciepła wynoszą dla twojego bojlera 1,2kWh czyli na 36kWh miesięcznie. Czyli pozostaje już tylko 1m3 wody do wykorzystania Chyba, że u ciebie obowiązują inne prawa fizyki
    dobrze liczysz ...
    poczytaj sobie ten tema to się tobie dużo rozjaśni ...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kowe+wynalazki
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Przestaję to ogarniać. cd jutro. Muszę wcześnie wstać. Sorry.
    No to może prościej. U mnie jest tak:
    Mam PCi i opomiarowane zarówno zużycie prądu i zużycie ciepła - czyli to co PCi wypuszcza w formie ciepła.
    W lipcu grzałem cwu i pompa ciepła na ten cel wyprodukowała 1,263 GJ ( czyli 350,8 kWh) energii cieplnej.
    Kocioł na paliwo stałe czy gazowe musiałby wyprodukować dokładnie tyle samo.
    Kropka.
    A teraz koszty:
    Moja pompa zużyła (spaliła) 145,4 kWh prądu elektrycznego co mnie kosztowało 66,04 PLN.
    Teoretycznie gazu musiałbym spalić ok. 35 m3 za ok. 70-80 zł.
    Niby nie ma miodu, bo moja pompa osiągnęła COP na poziomie 2.41 (350,8/145,4=2,41), ale wodę grzeję do temp. 46C, więc sprawność pompy mam niską. Większą sprawność osiąga na cele ogrzewania, bo instalację w chałupie mam na niskie parametry.
    Teraz sobie możesz policzyć:
    Włożyłem 145,4 kWh za 66,04 PLN - cena energii zużytej 0,4542 PLN/kWh.
    Magiczna skrzynka wypluła z siebie 350,8 kWh energii cieplnej czyli cena wynikowa 66,04/350,8=0,1883 PLN/kWh.

    Rozjaśniło?

    Szczegóły znajdziesz tutaj.

  11. #991
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    No to może prościej. U mnie jest tak:
    Przypomnisz proszę co masz za pompę?

  12. #992

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dobrze liczysz ...
    poczytaj sobie ten tema to się tobie dużo rozjaśni ...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kowe+wynalazki
    No poczytałem trochę i teraz rozumiem. Jednak u ciebie matematyka zawodzi totalnie więc twój wynik można uznać za "ciekawostkę przyrodniczą" ale trudną do wykorzystania powszechnie w praktyce. Mimo wszystko gratuluję pomysłowości i zapału w realizacji założeń.

    PS.
    Może czytam niedokładnie... Podajesz zużycie prądu na CWU a w "blogu" mowa o grzaniu CWU gazem
    od 24.05 do 20.07. 2012 czyli przez ostatnie 57 dni na dogrzewanie CWU i gotowanie zużyte zostało 13,27m3 gazu
    oraz o braku podliczników prądu...
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 03-08-2012 o 18:39
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    No poczytałem trochę i teraz rozumiem. Jednak u ciebie matematyka zawodzi totalnie więc twój wynik można uznać za "ciekawostkę przyrodniczą" ale trudną do wykorzystania powszechnie w praktyce. Mimo wszystko gratuluję pomysłowości i zapału w realizacji założeń.

    PS.
    Może czytam niedokładnie... Podajesz zużycie prądu na CWU a w "blogu" mowa o grzaniu CWU gazem

    oraz o braku podliczników prądu...
    u mnie nic nie zawodzi ...
    tyle zużyłem prądu na CWU od 12,07,2011
    http://img94.imageshack.us/img94/710/sdc10995c.jpg

    w temacie jest mowa o różnych rozwiązaniach i różnych budynkach ...

    w tym przypadku chodzi o bojler elektryczny i odzysk ciepła z pod prysznica ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #994

    Domyślnie

    Piszą o "zawodzącej matematyce" miałem tylko na myśli "niepoliczalność" (w prosty sposób) działania twoich rozwiązań. A może masz opomiarowane te dodatkowe źródła energii (dach, ścieki, itp)?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    może masz opomiarowane te dodatkowe źródła energii (dach, ścieki, itp)?
    nie ma takiej potrzeby...
    tutaj liczy się końcowe zużycie energii...

    ile wykorzystałem energii z pod dachu a ile zmarnotrawiłem to nie ma znaczenia
    tak samo jak z odzyskiem z kanalizacji, wystarczy że zużywam bardzo mało ciepłej wody ( 60* ) w stosunku do całej wylanej ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #996

    Domyślnie

    Dlatego piszę o nieprzydatności matematyki w twoim przypadku. Równanie z 2 niewiadomymi jest nie do rozwiązania znając tylko jedną zmienną i wynik
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  17. #997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Włożyłem 145,4 kWh za 66,04 PLN - cena energii zużytej 0,4542 PLN/kWh.
    Magiczna skrzynka wypluła z siebie 350,8 kWh energii cieplnej czyli cena wynikowa 66,04/350,8=0,1883 PLN/kWh.

    Rozjaśniło?


    Teraz jasne. Dzięki.
    Chodziło mi o stwierdzenia 3x taniej. Bo wracając do mojej wyliczanki /na Twoim przykładzie/.
    Za 66zł kupię 17,4 kg propanu. 1 kg = 13,5 kWh. 17,4 kg x 13,5 kWh = 234 kWh
    Koszt 1 kWh 66/234 = 0,28 PLN/kWh czyli grzejąc PC wychodzi o 36% taniej. Fakt.

    Jeśli dobrze prowadzę wywód to np. przy gz50, który jest ok. 10 -15% tańszy od propanu, różnica w koszcie uzyskania 1 kWh staje się bardzo cienka i jakakolwiek zmiana ceny nośnika zmienia całkowicie wyliczenia. Patrz zapowiadana podwyżka pradu o 40% od nowego roku /oby sie okazało dziennikarskim gadaniem bo dotknie nas wszystkich/. To samo dotyczy zresztą propanu czy GZ50. Ogrzewający olejem już się wcześniej "przejechali".

    Przy okazji - mój piec pobiera 30W wtedy gdy pracuje.

  18. #998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Chodziło mi o stwierdzenia 3x taniej.
    Jak pisałem przez 7 lat grzałem propanem. Określenie 3x taniej odzwierciedla moje rachunki za używane media. Dla jasności propan był od Gaspolu w telemetrii. Ale ty zdaje się promujesz propan z własnym zbiornikiem jako jedyne słuszne źródło energii w domu więc co by nie napisać to będzie źle. A już argument o innym COP PC dla CWU a innym dla ogrzewania, o którym napisał niedowiarek zapewne nie ma znaczenia.
    Przy okazji - mój piec pobiera 30W wtedy gdy pracuje.
    Nie ma pompy obiegowej?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  19. #999
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Obiegowa 22W. Pracująca okresowo. W przypadku PC obiegówka jest częścią składową?
    Nie chodzi mi o promowanie czegokolwiek tylko o rzetelność w wywodach.
    Cały czas zaznaczam, że nie jestem pewien tego co wyliczam.
    Po prostu mówienie " uzyskujję 4/5/6 x wiecej niż wkładam lub 3x taniej niż.... jakoś się nie sprawdza.
    Wywód o wyższości PC można przeprowadzić np tak.
    Ogrzewanie prądem w II taryfie jest o połowę tańsze niż GZ50. Jeśli użyję PC i uzyskam COP = 5 to ogrzewanie wyjdzie mi 10 x taniej.

    Lub tak:
    II taryfa 0,11 zł/kWh. Przy PC i COP = 5 koszt otrzymania 1kWh = 0,02 zł.
    Tylko czy o to chodzi?

    Zaznaczam, że zostałem przekonany, iż z pomocą PC jest taniej niż GZ50, propanem, olejem.

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Obiegowa 22W. Pracująca okresowo. W przypadku PC obiegówka jest częścią składową?
    Nie chodzi mi o promowanie czegokolwiek tylko o rzetelność w wywodach.
    Cały czas zaznaczam, że nie jestem pewien tego co wyliczam.
    Po prostu mówienie " uzyskujję 4/5/6 x wiecej niż wkładam lub 3x taniej niż.... jakoś się nie sprawdza.
    Wywód o wyższości PC można przeprowadzić np tak.
    Ogrzewanie prądem w II taryfie jest o połowę tańsze niż GZ50. Jeśli użyję PC i uzyskam COP = 5 to ogrzewanie wyjdzie mi 10 x taniej.

    Lub tak:
    II taryfa 0,11 zł/kWh. Przy PC i COP = 5 koszt otrzymania 1kWh = 0,02 zł.
    Tylko czy o to chodzi?

    Zaznaczam, że zostałem przekonany, iż z pomocą PC jest taniej niż GZ50, propanem, olejem.
    Podaj model kotła gazowego. Te które znam zużywają minimum 100Wh.
    Możesz pisać co chcesz na temat wyższości świąt. Rok temu (niecały) za okres od 15.07-15.08 otrzymałem fakturę z Gaspolu na 290,22PLN. Teraz za cały lipiec mam 66zł. Odliczając od gazu 15 zł na gotowanie i 37zł za zbiornik mamy 238/66 czyli 3,6x taniej... To nie kalkulacja tylko fakty. Do tego propan zdrożał o kolejne 10%. Jak masz jakieś obiekcje co to wiarygodności to służę skanami faktur.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 50 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony