dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 29
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 570
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Panowie - spór toczy się o przysłowiową wyższość jednych świąt nad drugimi. Zarówno jeden system jak i drugi jest dobry i spełni swoje zadanie. Jednak jest małe ale.
    Przy wełnie każdy błąd może skutkować większymi wydatkami na ogrzewanie jak i sporymi konsekwencjami w przyszłości więc staranność wykonania musi być bardzo duża co przy fachowości niektórych ekip jest trudne do osiągnięcia. Wełna wymaga stosowania szczelin wentylacyjnych i paraizolacji.
    Pianką dużo łatwiej jest spełnić warunki szczelności natomiast minusem jest przy niej cena.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Chyba, ze się zdarzy grad jak kurze jaja lub jabłuszka...
    Widziałem dachy kryte dachówką po takim obstrzale.
    Latem i w TV.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Dachówkę Adamie.... ale jaką?

    Ja widziałem potłuczoną dachówkę ceramiczną po gradobiciu w TV.

    Ktoś widział po gradobiciu dachówkę betonową?

    Ją też to dotyczy?

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    cieszę się że dotarło że wełną można zrobić szczelne poddasze, teraz tylko poczekać aż dotrze że w skali życia domku wełna mineralna czy szklana jest wieczna i daje dokładnie to samo co pianka tylko że połowę taniej
    Z tego co widzę to unikasz trudnych odpowiedzi... i zawsze powtarzasz to samo ! zero konkretnych argumentów ! Zadałem pytanie ? - nie udzieliłeś odpowiedzi... Ja Twoje zarzuty odpieram...

    Wybrałeś sobie urywek mojej wypowiedzi, której sensu nie zrozumiałeś do końca z tego co widzę... wypowiadałem się na temat szczelności izolacji poddasza wełną które osiągnąłeś dzięki systemowi "BLOW DOOR" - czy nie prościej położyć piankę zamiast dodatkowo płacić za takie systemy ? Myślę że wyszło by to taniej... bo z tą ceną pianki poliuretanowej to trochę przesadzasz !

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekopursystem Zobacz post
    ... bo z tą ceną pianki poliuretanowej to trochę przesadzasz !
    No niestety ale tutaj muszę zgodzić się z konkurencją. Cena jest tutaj głównym powodem tego że ludzie wybierają wełnę. Na kilkanaście ofert przy otwarto komórkowej za 20cm najtaniej znalazłem za 78 zet a zamknięto komórkowej 150 i to od firm które na pierwszy rzut oka nie wzbudziły mojego uznania.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 11-10-2012 o 21:45
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    co za laik
    doucz się trochę o "systemach" blow door, bo to nie jest żaden obligatoryjny system obowiązkowy w domach energooszczędnych tylko zwykła fakultatywna próba szczelności dla tych co chcą mieć certyfikat bo niskie rachunki za CO im za dowód nie wystarczają

    udowodnij to

    dla przykładu ja u siebie mam U=1,0 materiał + robocizna poniżej 40zł/m2
    Dawno mnie tutaj nie było... spowodowane było to brakiem czasu i natłokiem prac - z góry przepraszam !

    Po pierwsze nie laik !
    Czy napisałem ze system "blow door" to system obowiązkowy ? chodziło mi o tu że jeśli wypełnisz przegrody pianką nie musisz robić żadnych testów szczelności - tworzy ona bezszwową pokrywę połaci poddasza i jest 2x bardziej korzystna niż wełna....

    A więc masz U=1,0 materiał + robocizna poniżej 40zł/m2 ?

    Tutaj trochę mnie zaskoczyłeś powiem szczerze.... podaj wiec nam wszystkim przepis na taką izolację a ja sprawdzę ceny i wyliczenia.

    Pozdrawiam

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To było do przewidzenia raz z powodu mokrego drzewa a dwa przy zamknięto komórkowej.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #188
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jestem chemikiem. Przyznam szczerze że dawno sie tak nie ubawiłem, jak podczas poważnej dyskusji dotyczącej utleniania wełny mineralnej.
    Z drugiej strony mam wątpliwości co do wełny. Znam naprawdę dobrycha fachowców z Anglii i oni twierdzą że poddaszy w Anglii wełną się nie ociepla. To corekomendują to gotowe płyty PUR albo raczej PIR. Z drugiej strony zastanawiam się dlaczego wszyscy mają ciśnienie aby dach ocieplać między krokwiami. Dlaczego pły izolacynych nie mozna dać na powierzcznię dachu. To mi się wydaje prostsze do wykonania,

  9. #189

    Domyślnie

    Anglicy mają tyle innowacji w swoim budownictwie, że świat za nimi nie nadąża ; )
    I już mieszkamy !

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Gdybysmy angielskie domy przenieśli do Polski to nie wiem czy Kulczyk by wyrobił na ogrzewanie, aczkolwiek nic nie mam do płyt PUR.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    To prawda w Anglii jest cieplej ale problemy z woda i wilgocią jakby troche większe.
    Chodzi o to aby uniknąć kondensacji pary wodnej w wełnie mineralnej. A wg mnie to spore wyzwanie.

  12. #192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo kosztuje to 5 razy drożej od tradycji za ten sam efekt grzewczy, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ??

    Dalczego ma kosztować 5 razy drożej skoro używamy normalnych materiałów typu XPS albo płyty PIR? . A unikamy zabawy między krokwiami, utrzymywania szczelin dylatacyjnych, podwieszanych warstw wełny.

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    jak ktoś ma domek energooszczędny z wentylacja mechaniczną to ma w praktyce wilgotność wewnętrzną poniżej 30%, czyli bardziej potrzebuje nawilżania niż suszenia
    Zgoda jak się ma... ale jak się nie ma wentylacji mechanicznej, a to chyba dotyczy znakomitej większości forumowiczów, to się ma problem z zawilgoceniem izolacji termicznej i drastycznym spadkiem jej parametrów.

  13. #193

    Domyślnie

    Ale trzy krotnie droższy materiał nie mówiąc o wykonaniu potem dobrze dachu przez dekarzy do tych płyt bo nie wszyscy już się z tym zapoznali.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  14. #194

    Domyślnie

    Witam

    Z tym 40 zł za m2 i uzyskanie w= 0,1 trochę przesada !

    ale nawiązując da rozmowy - jaka firma wykonuje inwestycję na mokrą powierzchnie ? Tutaj mamy do czynienia z laikami ! pianka będzie odchodziła - a jeśli pęka to źle dobrano gęstość oraz rodzaj piany.

    Problem z płytami jak w temacie - warto dodać że jeśli więźba jest skomplikowana to cena rośnie....

    Jeśli chodzi o cenę w przypadku gdy mamy dużą powierzchnię dachu (powyzej 170 m2 ) to koszt aplikacji pianki nie jest aż taki drogi ! porównywalny do wełny mineralnej z montażem jej na poddaszu - oczywiście mówimy tutaj o montażu wełny dobrej marki...

  15. #195

    Domyślnie

    Powie Ci tak... gdyby cena była aż tak straszna to firmy które to wykonują by splajtowały. Jeśli nie masz gdzie wcisnąć 30 cm wełny a chcesz mieć dobre ocieplenie to przychodzimy z pomocą (nie tracisz też powierzchni mieszkalnej). Cena jest indywidualna dla każdej inwestycji i ma na nią wpływ wiele czynników - przede wszystkim powierzchnia, stopień trudności i oczywiści wybór grubości izolacji.

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a NIEPALNOSC?
    przeciez taki dach z drewnem sfajczy sie jak zapałka.
    Na pohybel partaczom.

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo kosztuje to 5 razy drożej od tradycji za ten sam efekt grzewczy, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ??

    jak ktoś ma domek energooszczędny z wentylacja mechaniczną to ma w praktyce wilgotność wewnętrzną poniżej 30%, czyli bardziej potrzebuje nawilżania niż suszenia
    Ja mam dach ocieplony wełną 28 cm dwuwarstwowo pod zabudowę gips karton a wilgotność w domu rzędu 40-45%.
    Wentylacja grawitacyjna z nawiewnikiem.
    Na pohybel partaczom.

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekopursystem Zobacz post
    Witaj rosomakx4

    Jeśli chcesz obliczyć U- współczynnik przenikania Ciepła (dla przegrody) podaj mi jej budowę i jakiego wyniku oczekujesz...
    Podam Ci dokładnie obliczenia i chętnie doradzę szczegóły...

    Niejednokrotnie w naszej firmie budowlanej "Ekopur-system" byliśmy świadkami dramatów inwestora, który powierzył tak poważne zadanie jakim była izolacja własnego domu/obiektu niesprawdzonej firmie. Oferujemy materiał na poddasza na który daję gwarancję. Działamy na rynku budowlanym i nie mieliśmy problemów z mitami o utlenianiu pianki/wilgocią.Oglądałem konstrukcje na których piana była aplikowana ponad 5 lat temu i wygląda jak świeżo po natrysku.Materiał który proponujemy (poddasza domków) posiada wszystkie potrzebne atesty i aprobaty. Klienci sami po czasie mówią, że oszczędzają do 40 % na ogrzewaniu budynku. Nie ma problemów z mostkami termicznymi. Konstrukcja obiektu jest zespojona- inaczej niż w przypadku wełny mineralnej która po pewnym czasie może ulegać obkurczaniu czy utlenieniu - przy zawilgoceniu następują w niej reakcje chemiczne a źle zamontowana szczelina dylatacyjna może prowadzić do powstawania pleśni... W krajach wysoko rozwiniętych technika ta dominuje na rynku gdyż każdy przekonał się o jej długowieczności i sprawdzonych właściwościach.


    Nie da się wykonać w pełni szczelnej izolacji wełna mineralną nawet na najprostszych dachach, nie mówiąc już o skomplikowanych konstrukcjach więźby i dokładności wykonawców. Pianka izolacyjna dociera w najmniejsze szczeliny i wypełni je samoistnie przez co uzyskujemy ogromne różnice na termowizji połaci dachu i budynku.

    Pozdrawiam
    JACEK
    Niezły pijar ale nie jestem przekonany. Długowieczność to sprawdzenie co sie dzieje z towarem przez kilkanascie lat conajmniej.
    Zarówki energooszczedne tez miały byc ekologiczne itrwałe a okazało sie ze rtęc w nim zawarta nikt nie utylizuje i dostajemy ekologiczne bomby zegarowe z opoznionym zapłonem.
    Na pohybel partaczom.

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    no więc ile konkretnie kosztuje równowartość 30cm wełny dla dachu >170m2 ?? 2 razy drożej czy 3 razy bardziej muszę przepłacić tryskając piankę zamiast robić tradycyjnie tanio wełną ??
    Około 30 % drożej - ale do tego masz gwarancję... a powiedz mi którą firma zajmująca się montażem wełny da Ci na to więcej niż 2 lata gwarancji ?
    Liczymy oczywiście materiał + robocizna ! bo w przypadku pianki masz montaż wraz z materiałem w cenie m2 !

  20. #200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_Bodnar Zobacz post
    a NIEPALNOSC?
    przeciez taki dach z drewnem sfajczy sie jak zapałka.
    Materiał samogasnący - zabezpieczona płytami GK niepalna.

Strona 10 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony