dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 605 z 998
Pokaż wyniki od 12.081 do 12.100 z 19943
  1. #12081
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    animuss dlaczego ja zostałem w coś wkręcony gdzie nie uczestniczyłem tylko rykoszetem oberwałem
    Nie wiem a dlaczego mnie on podszczypuje ?Myślę że miedziannik to prosty chłop i co by mu nie pokazał robi na nim ogromne wrażenie ,wtedy z przejęciem chce nas uświadamiać eureka ! dobrze że chce przekazać coś innym użytkownikom na forum ,ale nie robi się tego w taki sposób i nie pakuje się w pierwszy lepszy wątek .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #12082

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Nie wiem a dlaczego mnie on podszczypuje ?Myślę że miedziannik to prosty chłop i co by mu nie pokazał robi na nim ogromne wrażenie ,wtedy z przejęciem chce nas uświadamiać eureka ! dobrze że chce przekazać coś innym użytkownikom na forum ,ale nie robi się tego w taki sposób i nie pakuje się w pierwszy lepszy wątek .
    kurczę ale ja się robię strasznie nerwowy jak ktoś mnie wkręca ,normalnie prowokacja.
    ja już widzę że ten wątek nabiera innego charakteru i nawet LR powoli zacznie sobie z nim dawać spokój co mnie bardzo martwi obym się mylił
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #12083
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Motce*

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    32-410
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    dobrze kojarzę, ze masz defro OKP 30kW?
    to moim zdaniem masz za mały przekrój wewnętrzny KPW, a zdanie to opieram na własnych doświadczeniach, przed zrobieniem KPW i na uchylonych drzwiczkach żeby zobaczyć co to PW wogóle kotłowi daje ładnie się paliło, reagowało na wielkosć szczeliny otwarcia itd
    to zrobiłem KPW, jako, ze nikt chyba autorytatywnie nie stwierdził zależności przekroju od np. mocy kotła na chybił trafił wziąłem rurę 1,5 calową o przekroju wewnętrznym 14,5cm2, koronką 44mm wyciąłem otwór we wszystkich warstwach drzwi zasypowych, z zewnątrz zamontowałem oryginalną klapkę defro (ta która wg producenta powinna iść w drzwi popielnika a której przekrój dla kotła 30kW jest zdecydowanie za mały - na dół do PG zrobiłem sobie całkiem nową, większą - kiedyś komuś obiecałem fotki na forum, jak się ogarnę to może wrzucę) i ... niestety po 2-3 tygodniach palenia doszedłem do wniosku, ze ta modyfikacja podaje za mało PW, zbyt silną struga przy tym małym przekroju, źle się to regulowało
    no to wobec powyższego ostatnio zrobiłem następną KPW tym razem z rury 2 calowej czyli przekrój wewnetrzny 23cm2, i teraz jest ok, mogę wyregulować, struga powietrza nie jest jak z suszarki do włosów ,
    tym sposobem śmiem twierdzić, ze do tak dużego kotła KPW z profila 50x30x3mm o przekroju wewn. 11,5cm2 (czyli dwa razy mniej niż rura 2") jest za mała
    a co d sposobu regulacji powietrza do KPW na forum panuje pogląd, ze najlepszym sposobem jest przymykana klapka, i tak też sobie zrobiłem, jest ok
    Tak, taki mam kocioł. Na etykiecie pisze 25-30kW.
    Dzięki za odpowiedź. Do takiego samego wniosku doszedłem ale Ty mnie dodatkowo utwierdziłeś. Mimo że KPW miałem otwartą na maksa to dopóki węgiel się odgazowywał doputy cały czas się dymiło z komina i po otwarciu drzwiczek widać było czarny dym. Zrobię dwa razy większy otwór i zobaczę.
    Stałopalność raczej słabo wypadła bo wyszło dokładnie tyle co na dmuchawie z kartonem na ruszcie. Ale wydaje mi się że to wina tego że drzwiczki od popielnika były cały czas uchylone bo przy pracy z dmuchawą czopuch było o wiele zimniejszy bo jak wiadomo dmuchawa jak nie dmucha to zamyka dopływ powietrza. 25kg w 10h to chyba nie za rewelacyjny wynik?
    Następna próba będzie już z założonym miarkownikiem ciągu tylko nie wiem teraz jakiej wielkości drzwiczki zrobić?

  4. #12084
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dajcie Wszyscy spokój, luz, ..., to jest forum każdy może napisać na co ma ochotę, ale to od oceny uczestników wątku zależy czy pisze na temat czy nie. To nie jest na temat "Ekonomicznego spalania węgla kamiennego".
    Natomiast na temat; jak w kotle było 10cm koksu, dałem mu się konkretnie rozpalić przez 10minut, przesunąłem go w głąb, na jego miejsce wsypałem przez drzwi rusztowe, 2 łopaty węgla, tak że było pół na pół + nagrzany szamot i komora kotła. Po 1 minucie lekkiego dymu pod deflektorem odpaliło ogień i za 3-5 minut prawie przestalo dymić - jak przy rozpalaniu, po 30 minutach bezdymnie i bezdymne spalanie.
    Rozgrzany szamot w komorze spalania + PW pięknie wszystko dopalają.

  5. #12085

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Pleban Vld pisał na infoogrzewanie......pl co ruskie dosypują eksperymentalnie do węgla żeby spalić nawet kamienie hehehe. Ja palę bez chemii.

    A co masz na myśli ostatni wymiennik - zaznacz na przekroju kotła i zapodaj tu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	172490

  6. #12086
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    kurczę ale ja się robię strasznie nerwowy jak ktoś mnie wkręca ,normalnie prowokacja.
    ja już widzę że ten wątek nabiera innego charakteru i nawet LR powoli zacznie sobie z nim dawać spokój co mnie bardzo martwi obym się mylił
    Jesteś bardzo zaangażowany w tym wątku, niesiesz pomoc innym na szeroką skalę ,więc się zirytowałeś.Co do kolegi miedziannika to jeszcze nie jeden taki osobnik pojawi się tu w tym wątku.
    Ten wątek strasznie się rozbudował zahacza i zmierza coraz szerzej do ogólnego spalania wszystkimi sposobami ,nawet takimi które z ekologią mają coraz mniej wspólnego .LR w pewnym sensie osiągnął cel który sobie postawił ,ale z braku czasu rzadko zagląda .Nie jest zadowolony że wątek częściowo został rozjechany przez troli jednak nikt nie ma na to wpływu nie możemy moderować wątku .Ktoś jednak powinien założyć oddzielny wątek dla osób chcących i lubujących się w paleniu z dmuchawą .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #12087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pleban nie jestem zwolennikiem wykładania paleniska szamotem - co innego deflektor. Możesz mieć za szybką wymianę ciepła przez te płomieniówki i na nich się skrapla bo są zimne. Jak ściągniesz szamot z paleniska, a zostawisz deflektor, podniesiesz temperaturę wody i może mu przejdzie. Może trzeba podnieść temperaturę powrotu do kotła.
    Smoła jest bo: nie spalasz wszystkiego, wymiennik jest za zimny a za mało energii w spalinach żeby go ogrzać.

  8. #12088

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    koledzy dajmy sobie spokój z tym gościem bo widzę że wypisuje jakieś brednie o czymś kto sie nikt nie wypowiadał i nie ma co zniżać się do jego poziomu bo przekona nas swoimi argumentami i zaczniemy w nie wierzyć.


    tom to on jest przyczyną a ja skutkiem.
    a co ty jego adwokatem jesteś
    Jak ma jakies kompleksy to są inne fora co mu w tym pomogą
    Koledzy!
    Dajmy sobie spokój z ZUGiem! hehehe

    Zwrócono tobie uwagę - z resztą słuszną, więc przeproś i z pokorą zamilknij.
    Poza tym, coś ostatnimi czasy pisałeś o zaprzestaniu zaśmiecania wątku, prawda?
    Sławex 20kW - górny

  9. #12089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Spalanie z deflektorkiem - w końcu nagrałem, żółty płomień przeważnie kończy spalanie, natomiast pod szamotem + PW tak to wygląda

    Artur jest gdzieś więcej na forum na temat Twojego deflektorka? Może są fotki ja nie to zrób i podaj.

  10. #12090

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak to prawda i jest dowodem że PW potrzeba dużo.
    ja u siebie mam taki profil 50x30 w 20kw i jest za mały z tym ja nic nie zmieniałem jeśli chodzi o KPW ale dałem dodatkowe powietrze z ekranu drzwi zasypowych co myślę że jest jeszcze lepszym manewrem ponieważ zasyp potrafi mi się 4godz odgazowywać na tych na "powietrzeniach" co wcześniej było nie możliwe gdzie teraz 35kg zasyp odgazowuję się średnio 9godz.
    no mi akurat na stałopalności nie zależy, bo kocioł wsadem 25kg węgla i kilku polanek ładuje bufory, ma to zrobić ekonomicznie i do tego dążę, stałopalność (teraz 48-60h) zapewniają bufory, na mniejszej KPW za nic nie mogłem pozbyć się dymu z komina (tzn. mogłem ograniczyć zamykając klapę PG ale drastyczne obniżenie mocy mnie nie zadowala)

  11. #12091
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.Krótko do kolegi animus.Gdzie napisałem cały kocioł z takiej blachy?Nikt nie robi obudowy z takiej blachy,a ta blacha to aluminium anie V2A jak twierdzisz.Ale nie zaśmiecajmy,bo nas szef wyrzuci.Chciałem wszystkich przeprosić,jeżeli kogoś obraziłem,ale co niektórym trochę prawdy się należało.Nigdy nie było moim celem kogoś obrazić, lecz pokazać że można zdrowo i tanio ogrzewać.Kolego ZUG zakopmy łopaty do węgla(t.z.n. ja do drewna,bo węgla nie mam) i wypijmy na zgodę PROST .Pozdrawiam wszystkich.

  12. #12092

    Domyślnie

    Witam.
    Niestety po 3 latach czytania i śledzenia wątku chyba przestane. Wiem, że nikomu nie zależy na mojej obecności, bo co niektórym nawet nie łaska podziękować za bezpośrednią pomoc. Do rzeczy, z tego forum zrobił się czat kilku użytkowników. Jeśli jesteś tutaj nowy, nie masz kotła górnego spalania, nie chcesz palić od góry, nie chcesz wymontować dmuchawy to nie masz tu czego szukać. Tutaj jest powtarzana mantra "wywal dmuchawę, zrób kpw i pal od góry" Dolniakowcy są dyskryminowani. Niestety taka jest prawda. A w ogóle palenie w kotle górno-dolnym to zbrodnia. Ja w takim pale i opisze to później. Wqrwia mnie ta "polityczna poprawność". Pamiętajcie, że nazwa wątku nie sugeruje że jest on o paleniu od góry. Po za tym obłuda że nikt nikogo nie wyrzuca. A ile razy już była gadka żeby co niektórzy pozakładali swoje wątki? Ostatnio pojawiły się nawet ostrzejsze słowa. Tak samo było dawno temu z NILSAN-em. Chłop ośmielił się mieć inną wizję to dawano mu do zrozumienia że niech się idzie bawić gdzie indziej. Tak też zrobił, szkoda że jego wątek nie zyskał większej popularności choć był ciekawszy ale to też wina google i niezbyt trafnej nazwy tego wątku. Czasem warto posłuchać o czymś innym niz kpw itd. Nie ujmuje LR jego zasług ale wasze uwielbienie zakrawa o chorobliwy fanatyzm.

    Palę od dołu na miarkowniku regulus w kotle górno-dolnym w wersji fabrycznej + zasłonięty pionowy ruszt, najwięcej tej zimy przy mrozach wyszło mi 36kg węgla na dobę. Dom z lat 70, 130m2, nieocieplony, kotłownia w budynku gospodarczym 15m od domu. Palę całą dobę bez wygaszania od początku grudnia. Bawiłem się w przeróbki ale bez jest najlepiej. Mam patent na zapopielanie rusztu i żeby nie rozpalil się cały wsad. Ale wy nie chcecie słuchać...

    Dym z komina po dołożeniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00102.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	172515

    Dym z komina po dwóch godzinach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00103.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	172516

    Uświadomcie sobie że ekonomia nie zawsze idzie w parze z ekologią, a właściwie to mało kiedy tak jest. Niestety...

    Żegnam.
    Ostatnio edytowane przez lukasz24 ; 23-02-2013 o 10:26

  13. #12093

    Domyślnie

    Lepsza słomiana zgoda, niż złoty proces.
    Jesteśmy ludźmi dorosłymi więc zachowujmy się jak na dorosłych przystoi zachowaniem wielkiego szacunku dla autora wątku a dowodem będzie tym
    że nie będziemy robić bagna z jego wieloletniej pracy jaką bezinteresownie nas obdarzył.

    Pozdrawiam
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #12094

    Domyślnie

    @lukasz24 przeczytaj 8 post Last Rico, to będziesz wiedział dla kogo autor założył ten temat. Przecież nikt was nie wygania i wielokrotnie było wspomniane że jak piszecie, to zaznaczajcie kocioł DS , a nawet hybrydy jaką masz i czym palisz. Ponieważ robi się bałagan. Przecież wtedy nie byłoby przepychanek i spierania zanim wyjaśni się, że adwersarze mają inne kotły. Jestem daleki od stawiania kogoś na piedestale, tylko nie lubię jak ktoś bezmyślnie podważa podstawy autora, przedstawione dla ludzi palących tradycyjnie w kotłach górnego spalania.Niejednokrotnie wskakuje się na ten temat po to żeby zrobić zamieszanie , mimo że piszący pali drewnem, miałem, flotem , mułem itp. Tytuł tematu jasno opisuje paliwo. O wiele prościej byłoby otworzyć kilka tematów dotyczących swoich zagadnień. Przecież jest temat z ceramiką, to dlaczego nie może być temat o paleniu miałem z dmuchawą. Wtedy nie będzie przepychanek, bo ktoś pali miałem przy pomocy dmuchawy , wskoczy na ten wątek i przeczyta wybiórczo "wywal dmuchawę"
    Ostatnio edytowane przez rybniczanin ; 23-02-2013 o 12:33

  15. #12095

    Domyślnie

    Panowie nie było mnie parę dni a tu się robi gorąco. Myslę że sytuację może rozwiązać jedynie bitwa na szufelki i pogrzebacze
    ps. Nagie piece już przysłano
    Ostatnio edytowane przez Darek2121 ; 23-02-2013 o 12:03

  16. #12096

    Domyślnie

    ZUG. Schowaj słomę do butów!
    Miedziannik przeprosił wszystkich, którzy się "poczuli". Ty "poczułeś się" i to niezaprzeczalnie o czym świadczy twoja emocjonalna odpowiedź.
    Skoro więc wspomniany wcześniej wyciągnął rękę na zgodę, to wypadałoby wystawić swoją, nie uważasz? No chyba, że masz Lecha w rodzinie. Jeśli tak, to chociaż podaj nogę.
    Nie jestem adwokatem miedziannika, co zapewne mi zarzucisz, ale nie mam przyjemności czytać twoich bluzgów.

    PS
    Może by tak jaśnie pan chociaż wyedutował swój wpis i napisał go w przyjazny dla czytających sposób?
    Sławex 20kW - górny

  17. #12097
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    Witam.Krótko do kolegi animus.Gdzie napisałem cały kocioł z takiej blachy?Nikt nie robi obudowy z takiej blachy,a ta blacha to aluminium anie V2A jak twierdzisz..
    Czegoś jednak nie rozumiesz ,gdzie pisałem że kocioł zbudowany jest z nierdzewki ,kocioł jest z blachy stalowej ,jedynie zewnętrzna osłona izolacji cieplnej kotła jest z cienkiej blachy aluminiowej ryflowanej ,podnosi to estetykę i jest robione pod publikę dla takich jak ty żeby sikali po nogach jak zobaczą takie świecidełko Oj kolego miedziannik popraw się .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #12098

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    Pleban nie jestem zwolennikiem wykładania paleniska szamotem - co innego deflektor. Możesz mieć za szybką wymianę ciepła przez te płomieniówki i na nich się skrapla bo są zimne. Jak ściągniesz szamot z paleniska, a zostawisz deflektor, podniesiesz temperaturę wody i może mu przejdzie. Może trzeba podnieść temperaturę powrotu do kotła.
    Smoła jest bo: nie spalasz wszystkiego, wymiennik jest za zimny a za mało energii w spalinach żeby go ogrzać.
    Palenisko wyłożyłem częściowo szamotem, ponieważ wydaje mi się że mam przewymiarowany kocioł, chociaż według danych producenta jest idealny na moją powierzchnię. Nie mogę podnieść temperatury na kotle powyżej 50st. bo za ciepło w domu, a może dobrym rozwiązaniem byłby montaż zaworu trójdrożnego?

  19. #12099

    Domyślnie

    Proszę słuchać Wielkiego Mistrza kol miedziannik

  20. #12100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    witajcie operatorzy DCG

Strona 605 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony