dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 220 z 267
Pokaż wyniki od 4.381 do 4.400 z 5332
  1. #4381

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Prosze o porade, bryla budynku z dachem ceglastym i naroznymi oknami- planujemy kolor elewacji jakas złamana biel plus bonie- tylko teraz jakie?? czy wstawki w kolorze szarym ( lekko) beda pasowały do ceglastego dachu i okien w kolorze złoty dab?
    mozna prosic o jakies realizacje?? jezeli gdzies byly to przepraszam i prosze o wskazanie
    dziekuje!!
    Ostatnio edytowane przez marnajola ; 03-09-2013 o 15:57

  2. #4382
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Endka, ta sahara będzie pasować do Twojego zestawienia.

    Co do reszty to możesz zostać przy neutralnych bielach i szarościach lub wybrać żółtawy kolor elewacji.
    Musu nie ma nigdzie Zrób ogrodzenie z kominem żółte, kostkę szarą z żółtą obwódką będzie git.

    Jasne ogrodzenie brudzi się tak samo jak czerwone i czarne. Na ciemnym nawet bardziej błoto widać....


    Marnajola, moim zdaniem szary i ceglasty to najbardziej tragiczne połączenie kolorów. Zrób lepiej te bonie w kolorze elewacji albo bardziej żółtawe.

    A w ogóle to dziękuję wszystkim za miłe słowa o moim blogu

    Pozdrowienia!!!

  3. #4383

    Domyślnie

    Tynk Kreisel silikonowy w kolorach 29985 oraz 27345.

    Cytat Napisał Kasia150 Zobacz post
    Bardzo ładna realizacja. Można wiedzieć co to za tynk, chodzi mi o kolory i strukturę.
    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    hubertsainta realizacja jest przepiękna!!! Zdradz co to za kolorki i struktura! U siebie planuje podobna kolorystyke tylko nie mogę sie zdecydować co do producenta tynku ...
    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza kolejna realizacja:







    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  4. #4384

    Domyślnie

    Nasza realizacja:







    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  5. #4385

    Domyślnie

    Przeczytałąm wątek od początku no i oczywiście bloga Zuzzy i nadal miotam się jaka elewacja będzie najatrakcyjniejsza do mojego domu.
    od miesiąca zamawiam okna i zamówić nie mogę Zuzza podpowiedz coś, jak Ty byś widziała taki parterowy domek bez garażu.

    Już wszystkie wersje były ostateczne i jak przychodzi złożyć zamówienie na okna jest duuuupa od nowa zabawa.....

    1.wersja:białe okna, kremowe ściany ciemno szare tarasy z kostki (ładne tylko ten brud na oknach, no i drzwi w bieli mam wątpliwości)
    2 wersja antracytowe okna i drzwi, tynk złamana biel, jasnoszara kostka (nowocześnie, ale boję się że tak biurowo)
    3 wersja orzech okna i drzwi, tynk złamana biel dodatek jakiegoś kamienia elewacyjnego we wnekach (najładniejsze okna, drzwi też łądne, ale może wyjść przytłaczająco)
    4 wersja okna i drzwi złoty dąb, tynk złamana biel, kostka jasnoszara (bezpiecznie, klasycznie ale nudno jak cholera, do tego okna złoty dąb najmniej mi się podobają, przejadły mi się)

    ciekawa jestem Waszych opini i sugestii, niestety podobnego domku nie znalazłam, projekt był indywidualny z wjazdem od południa i do tego bez garażu
    załączam fotki frontu




    to co wiem na pewno to że podbitka będzie tynkowana złamana biel w kolorze elewacji o taka


    no i mam już wybrany model drzwi (ocywiście kolor nadal nieustalony ) o takie




    Zuzza co proponujesz swoim fachowym okiem?

  6. #4386

    Domyślnie

    hubertsain bardzo ładnie skomponowana ta ostatnia realizacja Piękny kolor okien, idealnie zgrany z dachem Aż mi żal, że jednak zdecydowałam się na białe hihi

    Zuzza jestem stałym gościem na Twoim blogu i ten ostatni wiejski dworek jest przepiękny! Nie pasują mi tylko obramówki wokół okien, bo jakoś mi się "gryzą" z drewnianymi filarami i wystającymi "legarami". Aż mąż się zapatrzył i żałuje, że nie zrobiliśmy u nas jaskółek (rozważaliśmy taką zmianę) i filarów na drewniane...
    Myślicie, że można lane betonowe (okrągłe) jakoś obłożyć drewnem? hihi

    Johana parę dni temu widziałam podobny domek do twojego, miał grafitowy (czy raczej antracytowy - mam problem rozróżnić) dach, do tego okna w kolorze dachówki (jak mi się nigdy nie podobały to do tego dachu super pasowały) i białą elewację. Był piękny! Znów nie wzięłam aparatu...
    Nie było żadnych szaleństw typu kamień na elewacji czy drewno ale całość się pięknie komponowała.
    Myślę, że u Ciebie też by to pasowało, zwłaszcza, że to okno narożne i drzwi, to raczej w stulu nowoczesnym masz

    Ale to już sama musisz zdecydować, z czym się dobrze będziesz czuć, bo to Ty będziesz codziennie do tego domu wracać I ważne, zebyś Ty się w nim dobrze czuła.

    Co do brudzenia białych okien, to teraz mam białe od 7 lat i wcale nie uważam, żeby się bardziej brudziły niż brązowe czy złoty dąb. Kuzynka ma własnie złoty dąb i widać na nich kurz i pajęczyny, a na moich nie Ale za to kropki od much z bliska widać (ale nie jest to bardzo uciążliwe, moje się fajnie myje i wcale nie robię tego często).

  7. #4387

    Domyślnie

    Groszeczek, bardzo Ci dziękuję za głos wiem, że decyzję musze podjąć sama, ale fajnie jak inni wyrażą swoje zdanie, no w końcu się miotam

    właśnie taki domek jak piszesz dzisiaj widziałam i nawet mi się to spodobało całkiem "ciepło" nie urzędowo, ale boję się że to się strasznie szybko znudzi bo teraz taka moda na szarości

    ja mam wątpliwość bo na tych dużych oknach będą rolety ( w kolorze okien) i myślę sobie, że jak będą zamknięte to może być strasznie szaro

  8. #4388

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    Groszeczek, bardzo Ci dziękuję za głos wiem, że decyzję musze podjąć sama, ale fajnie jak inni wyrażą swoje zdanie, no w końcu się miotam

    właśnie taki domek jak piszesz dzisiaj widziałam i nawet mi się to spodobało całkiem "ciepło" nie urzędowo, ale boję się że to się strasznie szybko znudzi bo teraz taka moda na szarości

    ja mam wątpliwość bo na tych dużych oknach będą rolety ( w kolorze okien) i myślę sobie, że jak będą zamknięte to może być strasznie szaro
    Z JAKIEGO PROJEKTU MASZ TEN DOMEK?Bardzo fajny
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  9. #4389

    Domyślnie

    Cześć Iza30, projekt jest indywidualny, miał spełniać moje wszystkie no prawie wszystkie wytyczne, a ponieważ to mój drugi dom wiedziałam już czego chcę i nie bardzo miałam ochotę na kompromisy.pow 140m2

    Dla wyobrażenia gdzie okna a gdzie drzwi bo te dziury takie wielkie załączam plan

    I Ciebie również proszę o zdanie którą wersję kolorystyczną proponujesz


    na dole jest front

  10. #4390

    Domyślnie

    Cytat Napisał johana Zobacz post
    Cześć Iza30, projekt jest indywidualny, miał spełniać moje wszystkie no prawie wszystkie wytyczne, a ponieważ to mój drugi dom wiedziałam już czego chcę i nie bardzo miałam ochotę na kompromisy.pow 140m2

    Dla wyobrażenia gdzie okna a gdzie drzwi bo te dziury takie wielkie załączam plan

    I Ciebie również proszę o zdanie którą wersję kolorystyczną proponujesz


    na dole jest front
    u mnie grafitowo-czarny dach,obustronny złoty dąb okna,drzwi wejściowe złoty dąb,ciemnoszara podmurówka, podbitka też taka będzie,ale w następnym roku Do tego mam bielutką elewację i uważam,że lepiej być nie mogło.Też kombinowałam,a to szare bonie,a to szare wstawki,ale koniec końców jest bez żadnych ozdobników i jest pięknie
    na chwilkę wstawiam zdjęcia jak to wygląda u mnie
    tu były zdjecia
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 09-09-2013 o 12:26
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  11. #4391
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Johana, Każda z Twoich czterech propozycji będzie dobrze wyglądać Musisz sama zdecydować co ci się naprawdę podoba

    Ja lubię nudne zestawienia, więc wybrałabym w kolejności: 4,3,2,1 Tylko te drzwi mi do żadnego zestawienia nie pasują Te srebrne wstawki do zlotego dębu mnie przerażają. Tak jak jest u Izy jest rzeczywiście super

    Groszeczek, też mi się ten dworek podoba

    Pozdrowienia!!!

  12. #4392

    Domyślnie

    IZA30 bardzo ładnie, na fotkach ten złoty dąb do czarnych dachów to jest strzał w 10tkę.
    W rzeczywistości jakbym miała oceniać same okna (bez pozostałych czynników) to najładniejsze orzech, a ten dąb tak sobie.

    u kolegi właśnie widziałam antracyt i nawet te same drzwi w antracycie super, a w tym dębie tak jak Zuzza pisze.
    Modelu drzwi nie zmienię bo mam wysokość 235cm i to jest taki wzór który mogę sprytnie odciąć u góry w niewidoczny sposób i zrobić nieruchomą nadstawkę. Poza tym jedna z niewielu firm która chce zrobić niestandardowy wymiar.

    Dziś na 1 miejscu antracyt u mnie (ale jeszcze w śrdę był orzech, a dwa tyg temu złoty dąb )...... hehe.... boże co to będzie potem
    Zuzza dzięki za komentarz, zapraszam innych do wyrażenia opinii. W poniedziałek zamawiam

  13. #4393

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Nasza realizacja:







    idealnie do mojego domku!!! czy mogłabym prosic o nazwy, numery kolorów włacznie z cokołem dziekuje

  14. #4394

    Domyślnie

    Tynk Kreisel Nanotynk silikonowy, góra – 29984, dół - 26395, cokół TM223A uziarnienie 1,2mm.

    Cytat Napisał marnajola Zobacz post
    idealnie do mojego domku!!! czy mogłabym prosic o nazwy, numery kolorów włacznie z cokołem dziekuje
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  15. #4395

    Domyślnie

    Zuzza a moim zdaniem srebrne wykończenie drzwi będzie dobrze wyglądać do antracytowych okien Już widzę w środku srebrne klamki do okien
    Ale zgadzam się, że do złotego dębu to już gorzej wypadnie to zestawienie ze srebrnym wykończeniem drzwi :-/
    Johana złoty dąb znudzić się może tak samo jak orzech czy biel (czy antracyt ), tym bym się akurat nie sugerowała. Polegaj na intuicji
    Co do boni itp. to moim skronym zdaniem nie pasują do twojej bryły, trudno mi sobie wyobrazić takie ozdobniki np. przy narożnym oknie
    Zawsze można ożywić domek wstawiając/zmieniając donice z kwiatami itp. U ciebie nie kombinowalabym już z jakimiś dodatkowymi ozdóbkami, bo już same duże powierzchnie okien moim zdaniem są "ozdobą"
    Co do projektu to układ rzeczywiście niekonwencjonalny - gratuluję Widzę, że lubisz duże przestrzenie.
    Co do wyspy to mój mąż też o niej marzy Przy wyborze projektu odpadały te, w których nie było na nią miejsca...
    A teraz zmieniliśmy zdanie i jednak stawiamy ściankę między kuchnią a salonem. Ale wyspa w wersji mini chyba jednak będzie (już widzę jak dzieciaki mi wkoło niej biegają... :-/ ).
    Do do komina to jednak małż dał się namówić na klinkierowy (choć wolałabym ze zwykłej cegły, no, ale niech już będzie i tak niedowidzę tak wysoko ). Także dziękuję za porady

  16. #4396
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat

    Jak myślicie ?.... można to dać spokojnie na część elewacji frontowej domu ?
    http://allegro.pl/torino-grafit-elew...433537171.html

    Nada się ? Doradzcie coś czy to będzie dobry pomysł ten gres.

    Chciałem urozmaicić elewacje i uzyskać taki efekt -
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dom_w_wierzbówkach.jpg
Wyświetleń:	386
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	211448
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  17. #4397

    Domyślnie

    ciężko mi to sobie wyobrazić jednak myślę, że pomysł fajny!

  18. #4398
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przymierzam sie do kupna Gres ze STARGRES-u, z Końskich. Mają nawet tani ten gres II gatunku z tym że u nich można kupić tylko I gat. a drugi dają tylko do marketów.

    http://stargres.pl/pl/oferta/o/nowosci.html
    chodzi mi o ten 33x66m
    II gat - ok 33zł w Castoramie
    I gat. ok 50zł
    Myśle że na zwenątrz wystarczy II gatunek bo niedoskonałości nie będą aż tak widoczne na elewacji.

    JAk myślicie - wyjdzie to taniej niż marmurit - mozaika ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  19. #4399
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Przymierzam sie do kupna Gres ze STARGRES-u, z Końskich. Mają nawet tani ten gres II gatunku z tym że u nich można kupić tylko I gat. a drugi dają tylko do marketów.

    http://stargres.pl/pl/oferta/o/nowosci.html
    chodzi mi o ten 33x66m
    II gat - ok 33zł w Castoramie
    I gat. ok 50zł
    Myśle że na zwenątrz wystarczy II gatunek bo niedoskonałości nie będą aż tak widoczne na elewacji.

    JAk myślicie - wyjdzie to taniej niż marmurit - mozaika ?
    No taniej to nie będzie,
    Mozaika - ok. 25-30 zł/m2 (materiał)
    Płytka - 33 zł + klej + fuga + robocizna droższa
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  20. #4400

    Domyślnie Proszę o radę w sprawie koloru elewacji

    Doradźcie proszę, jaki kolor tynku pasowałby Waszym zdaniem do mojego dachu - dachówka toskańska angoba. W zamyśle pierwotnym chcieliśmy dać jakiś odcień ochry, żeby klimatem nawiązywało do południa Europy. Ale im bardziej o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że możemy przedobrzyć i taki odcień brzoskwiniowo-brązowy może na całości elewacji nie wyglądać dobrze.
    Myślimy teraz o ecru, czyli coś podobnego jak na zdjęciu - na ścianach zewnętrznych jest teraz grunt w takim biało-szarym kolorze.
    Więc jaki kolor dać? Błagam doradźcie coś, bo pilnie muszę się decydować i jestem w kropce. I jeszcze co z opaskami wokół okien? Okna są białe. Jeśli elewacja jednak ecru, to opaski dać białe, żeby podkreśliły okna?

    A tak teraz wygląda mój domek:

Strona 220 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony