dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 121
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 2415
  1. #821
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    wydaje mi sie ze nie do konca jest tak jak piszecie powyzej, oczywiscie pewnych rzeczy czy fizyki sie nie oszuka jak tu jeden ciagle przklejajac te same wpisy nabija sobie nimi licznik
    czemu np. piec akumulacyjny jest conajmniej 2 x drozszy w zakupie niz np. konwektory atlantica?
    otoz jego konstrukcja jest bardziej skomplikowana - musi skumulowac cieplo w nocnej polowie doby, zeby moc je oddac w dziennej,
    natomiast w atlanticach masz pokretlo max/min i ot cala filozofia
    wg mnie w tych panelach czy piecach najwazniejsza jest elektronika ktora ma tym sterowac, czyli decydowac o zal i wyl danego urzadzenia dla utrzymania wymaganej temp. - chociaz slyszalem ze niektorzy wlaczaja je (panele) na zasadzie on/off na noc na tanszej taryfie, ale to chyba sie mija z celem bo wtedy one chodza na max mocy bez zadnej regiulacji temp
    oczywiscie zgodze sie ze jak sciany nie ocieplone, szpary w oknach itp. to straty wieksze, czyli zapotrebowanie na energie tez wieksze - jak bede budowal wkoncu swojego drewniaka to ocieplenie bedzie priorytetem (panele na podczerwien chyba sie tam nie nadadza bo z tego co sie orientuje takie domy nie kumuluja ciepla), natomiast aktualnie budynek wspolnotowy 2 pietrowy i chyba nie ocieple sobie tylko czesci swoich scian na parterze budynku
    jakby to wygladalo i nie wiem czy wogole tak mozna
    a moze to by byl ewenement na skale swiatowa : 1/4 sciany z jednej i z drugiej str budynku tylko ocieplone styropianem, w sumie jakies 35 m2 ocieplenia by wyszlo
    panele IR dobrze sprawdzają się też w domach szkieletowych - brak akumulacji nie jest przeszkodą.

    sterownik możesz nabyć niezależnie od panela czy innego grzejnika, możesz też do pomieszczeń dać tylko czujniki temperatury, i sterować wszystkimi urządzeniami grzewczymi w całym domu jednym, bardziej zaawansowanym sterownikiem/komputerem....


    Co do cen różnych wariantów CO, to są uzasadnione różnice w cenach, np. piec akumulacyjny droższy ale potrafi grzać w oparciu o tańszy nocny prąd.
    Panele IR nie są najtańszym źródłem ciepła w zakupie i eksploatacji. Mają pewne cechy za które jestem gotowy zapłacić więcej, stać mnie i mam tego świadomość.
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  2. #822

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    Prymek..... Czy ty chłopie do szkoły nie chodziłeś, czy co??? Wszyscy ci piszą że przy grzaniu prądem nie ważne czym grzejesz (panele, konwektory, podłogówka itd.) jeżeli budynek potrzebuje 50 kwh/m2/rok to właśnie tyle będzie trzeba dostarczyć, po to robi się OZC żeby wiedzieć jaką moc dobrać do poszczególnych pomieszczeń i jeżeli dany pokój ma 20m2 i zapotrzebowanie na ciepło 50 w/m2 to potrzeba 1kilowata żeby go dogrzać, a jak ktoś ci ściemnia że ogrzejesz to panelem 800watowym a konwektor to będzie potrzebny większy bo 1,5kw to jest to są to takie same bzdury jak 2+2=5 ...... a propo regulacji w moich grzejnikach to mam fabrycznie wbudowane termostaty elektro-mechaniczne gdzie pokrętłem ustawia się żądaną temperaturę z histeryzą + - 0,5stopnia
    wlasnie po to zajrzalem w ten watek zeby dopytac u zrodla, ale tych co to sie z tym zetkneli u kogos lub uzywaja na codzien, a nie madrali chelpiacych sie swoim systemem i negujacych kazdy inny bo ich jest najlepszy bo kosztowal 2200 pln
    to odpowiedz czemu ludzie placa kilkadziesiat tysi za PC zamiast 2 tysie za jakies farelki w plastiku podlaczone do gniazdka - bo do szkoly nie chodzili? czy wola wydac wiecej dzis zeby potem placic mniej - tym bardziej ze nie znasz ceny pradu za 10-30 lat
    za chwile powiesz ze PC to wielka niewiadoma dzis - i sie zgodze - bo dzis nikt nie wie kiedy sie zepsuje , jaki bedzie koszt naprawy czy wymiany tego co w niej krazy itp. - czyli jak taka inwestycja sie rozlozy w czasie i czy wogole sie zrowna kosztami z innym rodzajem grzania zanim calkiem padnie
    reasumujac byles kiedys w saunie infra? jak nie to polecam - a'propos szkoly temp. w niej ok. 40 C - nie czuc goraca a mimo to po kilku minutach pocisz sie spalajac podskorny tluszczyk
    widze ze nie umiesz czytac nawet ze zrozumieniem Panie podstawowka: otoz wyraznie napisalem ze na 27 m2 x 3 m wys pokoj potrzeba od 30-35 W/m3 mocy czyli ok. 2500 W, czyli jakies 90 W/m2 - duzo czy mało? jesli mialoby chodzic 24h to duzo ale jak do 6h/doba to wydaje sie nie caly pic w stosunku do Twoich konwektorkow (ktorych koszt uzytkowania raczej bedzie ciezko ci okreslic skoro oprocz nich spalasz w kominku pol lasu) polega na tym ze panelami nie ogrzewasz powietrza - wg sprzedajacych jesli moc jest dobrze dobrana powinny zalaczac sie do 6 h na dobe czyli na jakies 15 min co godzine - i to mnie glownie interesuje czy tak jest rzeczywiscie (jesli tak jest to wychodzi ok. 10 pln/m2/mies przy -20 C), kolejny aspekt to zalecaja dobrac wieksza moc (zeby sie wlasnie rzadziej zalaczaly) - pytanie czy nie po to zeby sprzedac za wiecej paneli
    zanlazlem tez cos takiego: http://grzejniki-nogen.pl - tu dwa kosztuja tyle co kilkanascie Twoich , a wygladaja na zwykle konwektory - chyba ze rzeczywiscie maja jakis patent na skumulowanie ciepla, ktore jest oddawane potem - moc ich tez podejrzanie niska
    i jeszcze jedno ja w odroznieniu od Ciebie nie neguje innych systemow i jestem otwarty na nowosci, aczkolwiek rozsadek podpowiada ze oszustow w dzisiejszym swiecie tez nie brakuje
    co do paneli to sprzedajacy je wypozyczaja bez probemu za kaucja do przetestowania, jakos nie slyszalem zeby np. atlantic konwektor wart 150 pln wypozyczyl - chyba tylko po to zeby potencjalny nabywca zlapal sie za glowe jak mu 24 h bije 2000 W non toper przy -20 C
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 30-12-2013 o 18:24

  3. #823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    za chwile powiesz ze PC to wielka niewiadoma dzis - i sie zgodze - bo dzis nikt nie wie kiedy sie zepsuje , jaki bedzie koszt naprawy czy wymiany tego co w niej krazy itp. - czyli jak taka inwestycja sie rozlozy w czasie i czy wogole sie zrowna kosztami z innym rodzajem grzania zanim calkiem padnie
    O jakich niewiadomych piszesz? Wystarczy wziac kalkulator do reki i policzyc. U mnie inwestycja w pompe ciepla zwroci sie po 5,3 roku uzytkowania. Koszt naprawy tez znany, bo najdrozsze co moze pasc w pompie ciepla to sprezarka (ok 3-3,5tys zl) ktora jest liczona na 100tys startow (scroll).

    Panele pracuja z COP=1 i zadne czary sprzedawcow tego nie zmienia. To to samo co farelka i zwykly grzejnik elektryczny. Zalosne jest, ze dorosli ludzie nie potrafia tego zrozumiec i daja sie nabierac "lowca jeleni" na marketingowy belkot. Jesli dom potrzebuje na sezon 10k kWh, to czym bys je nie dostarczal tyle dom zuzyje.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    O jakich niewiadomych piszesz? Wystarczy wziac kalkulator do reki i policzyc. U mnie inwestycja w pompe ciepla zwroci sie po 5,3 roku uzytkowania. Koszt naprawy tez znany, bo najdrozsze co moze pasc w pompie ciepla to sprezarka (ok 3-3,5tys zl) ktora jest liczona na 100tys startow (scroll).

    Panele pracuja z COP=1 i zadne czary sprzedawcow tego nie zmienia. To to samo co farelka i zwykly grzejnik elektryczny. Zalosne jest, ze dorosli ludzie nie potrafia tego zrozumiec i daja sie nabierac "lowca jeleni" na marketingowy belkot. Jesli dom potrzebuje na sezon 10k kWh, to czym bys je nie dostarczal tyle dom zuzyje.

    Dokładnie!!!!! Ale on Nawet takich prostych rzeczy nie rozumie i nie zrozumie!!! Prymek Mi nie chodzi o to czy panelami czy czymś innym....... napiszę prościej bo inaczej to nie zrozumiesz otóż: mając trzy takie same domy z takim samym ociepleniem i przyjmując że w jednym grzejemy panelami, w drugim konwektorami elektr, a w trzecim podłogówką w tej samej taryfie, to rachunek przyjdzie taki sam dla wszystkich trzech budynków, rożnica polega tylko na inwestycji, ewentualnie w przypadku podłogowwki możemy grzać w taniej taryfie akumulując ciepło w wylewce (podobnie jest z grzejnikami akumulacyjnymi).... proste jak budowa cepa.
    Pompa ciepła to nie jest grzejnik elektryczny ani panel ale aż boje się tobie tłumaczyć jak ona działa.
    Ostatnio edytowane przez mar1982kaz ; 30-12-2013 o 20:28
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  5. #825

    Domyślnie

    no teraz to mnie rozwaliles
    1. wydaje 2000 na konwektory
    2. 10 000 na panele
    3. 15 000 na piece kumulacyjne
    i wg Ciebie wszyscy zplaca tyle samo za prad
    dobre buahhahah
    wg Twojej mega wiedzy, f-ma atlantic powinna byc monopolista a wszyscy inni inwestujacy w inne systemy to frajerzy

  6. #826

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    wg sprzedajacych jesli moc jest dobrze dobrana powinny zalaczac sie do 6 h na dobe czyli na jakies 15 min co godzine - i to mnie glownie interesuje czy tak jest rzeczywiscie (jesli tak jest to wychodzi ok. 10 pln/m2/mies przy -20 C), kolejny aspekt to zalecaja dobrac wieksza moc (zeby sie wlasnie rzadziej zalaczaly) - pytanie czy nie po to zeby sprzedac za wiecej paneli
    Człowieku czy ty kupisz system grzewczy ktory dobierze ci sprzedawca???? czy może najpierw policz ile tego ciepelka będzie ci potrzebne bo sprzedawca nie wie ile masz przecież ocieplenia itd itp..... u mnie asolt wyliczył że na dom 120m2 potrzeba około 5kw grzejników kupiłem na 10,5kw. Zapotrzebowanie roczne mam na nie całe 4000kw czyli nie całe 3tys zł prądu, ale że dla klimatu będę palił od czasu do czasu w kominku to wyjdzie duuuużo mniej.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  7. #827

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    no teraz to mnie rozwaliles
    1. wydaje 2000 na konwektory
    2. 10 000 na panele
    3. 15 000 na piece kumulacyjne
    i wg Ciebie wszyscy zplaca tyle samo za prad
    dobre buahhahah
    wg Twojej mega wiedzy, f-ma atlantic powinna byc monopolista a wszyscy inni inwestujacy w inne systemy to frajerzy
    tylko w przypadku akumulacji ciepła wyjdzie taniej bo można skorzystać z taniej nocnej taryfy, w przypadku konwektorów i paneli wyjdzie tyle samo i to już nie tylko ja stara ci się w tym wątku wytłumaczyć
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  8. #828

    Domyślnie

    w Twoim przypadku czy 5kW czy 10 kW to roznica 1 tysiaca pln w inwestycji - tos chlopie przeinwestowal
    w kazdym innym systemie to rzad kilku tysi w inwestycji - dlatego sie to dobiera optymalnie a nie na pale

  9. #829

    Domyślnie

    no to jeszcze raz: polecam wejsc do sauny infra (40C), a potem do parowej czy suchej
    efekt pocenia itp. ten sam a temp. pow. wewn. utrzymywane praktycznie dwukrotnie sie rozniace
    jesli wg Ciebie na jedna i druga potrzeba tyle samo energii - to hmmm

    to podobnie jak w domach murowanych - ktore kumuluja cieplo w scianach, potem je oddajac w ciagu dnia (niestety rowniez wtedy gdy jestes w pracy), a drewnianych ktore go nie kumuluja - ale za to proces grzania pomieszczenia jest duzo szybszy - bo nie nagrzewasz scian tylko powietrze (i tam f-my stawiajace takie domy polecaja wlasnie atlantici - pod w-kiem ze dom jest odp. ocieplony - zeby nie bylo strat tego ciepla

    finowie np. polecaja w swoich drewniakach piece steatytowe - ale co to i jak to dziala w drewniaku - kolego z podstawowki - sam sobie wygooglaj z reszta madrali, ktorzy zabieraja glos w temacie paneli (bo chyba o tym jest ten temat) nie majac pojecia o nich i ich uzytkowaniu
    ja rowniez nie mam, ale po to tu zajrzalem zeby owe pojecie zglebic
    jak widac jest z kim
    pzdro
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 30-12-2013 o 20:57

  10. #830

    Domyślnie

    ok wygrałeś...... kończę z tobą rozmowę bo nawet o różnicach związanych z wilgocia nic nie wiesz, wydrukuj te swoje przemyślenia i opublikuj jako nowe zasady fizyki. Pozdrawiam i dowidzenia.
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  11. #831
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Myślę że trochę przeceniacie cud piecy akumulacyjnych, one są jak piece kaflowe działają w ten sam sposób. Z doświadczenia wiem że jeśli jest zimo to taki piec też się szybciej wychłodzi albo nie jest w stanie nagrzać pomieszczenia więc co wtedy musi się załączyć i brać prąd w drogiej taryfie czy siedzieć w zimnie ? Poza tym musi chodzić odpowiednio dłużej żeby nie tylko nagrzać pomieszczenie ale i zakumulować ciepło. Więc nie widzę wielkiej różnicy czy piec będzie działał całą noc żeby " się naładować" czy panel będzie włączał się na 15 min co godzinę. Poza tym i tak nocą jest największy mróz więc i tak będzie korzystał z taniej taryfy. Poza tym można go zaprogramować według potrzeb. Takie moje 3 grosze

  12. #832
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Jesli Twoj dom na dobe potrzebuje 50kWh energii, to taniej bedzie pobrac jej lwia czesc w taniej taryfie i zakumulowac niz grzac panelami "na biezaca", bo one tez wezma 50kWh, tylko np w 50% w taryfie drogiej. Bedziesz kosztowo w plecki.
    To prosta matematyka jest.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #833
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    prymek ok ja foty mogę posłać jak zrobię za kilka dni dopiero jak będę do miasta jechać to po drodze mogę zaskoczyć pod ich klatkę schodową i zrobić zdjęcia . Oczywiście, że ocieplenie na zewnątrz budynku, nawet myśmy jak byliśmy tam ze dwa razy to nie zwróciliśmy na to uwagi dopiero on nam mówi, że tak ma zrobione jak rozmawialiśmy o ogrzewaniu, bo na gaz sobie zrobił. Widać jest różnicę w grubościach na ścianie zewnętrznej.
    Aha a co do tego co piszesz o saunie to nikt nie umie się odnieść, że na podczerwień mniej prądu zużywają? To jak jest z tą fizyką tu? Skoro piszecie o wilgoci to wychodzi na to, że wilgotne powietrze dłużej sie nagrzewa, tak jak w tradycyjnej saunie, a w saunie jest suchsze i nie musi się tak długo nagrzewać? To tak samo bedzie w domu z panelami, że one nie wysuszają powietrza więc nie tracą energii. Powietrze przxy nich jest ani za wilgotne ani za suche, no może przy rekuperatorze będzie się bardziej wysuszało.
    Ostatnio edytowane przez dana0606 ; 30-12-2013 o 21:55

  14. #834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    To tak samo bedzie w domu z panelami, że one nie wysuszają powietrza więc nie tracą energii. Powietrze przxy nich jest ani za wilgotne ani za suche, no może przy rekuperatorze będzie się bardziej wysuszało.
    Przeciez wilgotnosc wzgledna zalezy od temperatury powietrza. Nie ma znaczenia, czym ta temperature podniesiesz. Jesli niedostarczysz wilgoci a temperatura wzrosnie o 5K, to wilgotnosc wzgledna spadnie o tyle samo przy farelkach, konwektorach czy panelach.
    Klima Ci moze osuszyc powietrze, bo skropli sie na wymienniku czesc pary wodnej z powietrza.
    Wagarowalas na fizyce w podstawowce?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #835

    Domyślnie

    czyli reasumujac powyzsze czy bys bral konwektory (chociaz one nic nie kumuluja wiec sie zastanawiam po co ta 100% nadwyzka mocy jednego z kolegow- taniosc inwestycji chyba tylko), czy kumulacyjny, czy steatyt, czy panele to nadwyzka mocy ma gwarantowac to zeby sie nie zalaczala w drogiej taryfie lub zadziej na dobe
    w nocy zimniej - ale temp do spania zdrowsza raczej 19 niz 22 ( w tej drugiej ciagle przykrywam w nocy corke, w tej pierwszej pewnie by spala przykryta, poza tym sama czesto otwietra okno bo za cieplo nie zwazajac na termostat na kaloryferze ) wiec nie powinno byc problemu z ubytkiem mocy
    mysle ze wiekszosc z nas zyje jeszcze w czasach ze chalupe z pustaka za kilkadziesiat tysi mozna postawic , tanim weglem, czy pol-kradzionym drzewem z lasu od lesniczego ogrzewac , ocieplic moze za 10 lat jak beda wolne srodki - stad niewiedza ze juz dzis sa technologie gdzie dom stawiasz za kilkaset tysi, a ogrzewanie cie wtedy kosztuje grosze a dzis mamy taka sytuacj ze pol bidnej polski pali smieciami w piecach bo nie maja za co - a bedzie jeszcze gorzej
    moze sie myle, ale wg mnie takie sa realia

  16. #836
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Masz rację na fizyce się nie znam tylko na matematyce i chemii, ale panele nie grzeją powietrza więc jasne jest że nie będą potrze3bowały tyle samo enrgii co konwektory które to powietrze ogrzewają i zarazem wysuszają. to chyba jasne, że jak panel działa na ściany pomijając po drodze powietrze to szybciej do niej dociera, do tego fizyki nie potrzeba a logicznego myslenia i idź już sobie Pryxis na inny wątek, bo zaśmiecasz ten wątek nieistotnymi sprawami. Sam piszesz, że klima osusza, więc działa inaczej, bo panel nie osusza

  17. #837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jesli Twoj dom na dobe potrzebuje 50kWh energii, to taniej bedzie pobrac jej lwia czesc w taniej taryfie i zakumulowac niz grzac panelami "na biezaca", bo one tez wezma 50kWh, tylko np w 50% w taryfie drogiej. Bedziesz kosztowo w plecki.
    To prosta matematyka jest.
    no wlasnie sie zastanawiam czy rzeczywiscie tyle samo energii, jak w infra saunie temp. pow. o polowe nizsza niz w parowej czy suchej z piecami kamiennymi a efekt ten sam
    a nawet jak podaja sprzedajacy temp. odczuwalna jest wyzsza niz ustawiona na termostatach bo nie ogrzewasz powietrza i wszedzi rzekomo zblizona anie tak jak przy konwekcji : przy podlodze 2-4 C nizsza niz przy suficie
    ile w tym prawdy - przekonam sie jak wypozycze promiennik przy - 20 C zakrecajac kaloryfer
    ile w tym prawdy?

  18. #838
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nikt nie kwestionuje praw fizyki ani matematyki ( choć i te czasami się zmieniają ) ale niestety przedmówcy mają rację. Bo jak ktoś wejdzie w temat i będzie szukał informacji o tych panelach to po przeczytaniu 52 stron 50 jest bezużytecznych gadanie o pompach ciepła podłogówce i co ja mam w domu a może z 2 rzeczywiście o panelach. Już nie mówiąc o znalezieniu w tym wszystkim opinii osób które je ma i użytkuje. Bo skoro szuka o panelach to o panelach a nie o prawach fizyki. Ja również przed zakupem siedziałem dużo w necie czytając fora w tym i te wtedy 40 parę stron szukając opinii ludzi którzy to posiadają a nie teoretyków czy osób które nie widziały tego na oczy a wiedzą najlepiej. A szukałem o tym konkretnym produkcie a nie informacji co według kogo jest najlepsze. Zresztą i tak tu jest w myśl zasady gdzie 2 ludzi tam 3 zdania. Więc zamiast się obrażać i przekrzykiwać zacznijcie pisać na temat. Dziękuję

  19. #839

    Domyślnie

    Demigod, czekam na scany rachunkow przy - 20 C
    pzdr
    p.s. dziex za fotki, aczkolwiek do Malborka jakos nie mam specjalnie daleko - wiec chetnie wpadne na kawke przy -20 C poznac relane odczucie ciepla z paneli i czasy w jakich sie tak naprawde zalaczaja
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 30-12-2013 o 22:58

  20. #840
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Demigod

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    33

    Domyślnie

    Nikt nie mówi że przy - 20 grzejąc panelami zapłacisz 20 zł bo to cudowne ogrzewanie. Tak nie jest i wiadomo że ogrzewanie na prąd kosztuje. Liczę się z tym ale akurat takie ogrzewanie było dla mnie najbardziej optymalne i na takie się zdecydowałem. Choć niestety opinii osób które je mają jest jak na lekarstwo. Nawet mój znajomy okazało się że je ma a nie wiedział co to jest i nie korzystał. (nie w domu ale obiekcie który kupił rok temu)

Strona 42 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony