dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1000 z 3107
Pokaż wyniki od 19.981 do 20.000 z 62138

Temat: Nasz domek

  1. #19981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Adiqq...ale to nie sa moje slowa z tymi lekarzami

    nabijam sie z takich matek, co Ilona nam wyzej napisala jak moglyby one zareagowac

  2. #19982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    wiesz co, syn mojego brata urodził się, miał 4,5kg, wagę zawsze będzie mieć wyższą niż średnia (i jeszcze dodaj do tego budowę ciała) - mój brat też się taki duży urodził. U niego to trochę inaczej będzie wyglądać niż u dziecka co jak się urodziło to miało 2kg, prawda?
    to tylko przykład....
    ja i moi bracia - wszyscy mieliśmy dużą wagę urodzeniową...te 4,5kg to akurat ten skrajnie najwyższy
    Wszystko zależy od genów. Od tego, jacy są rodzice. Mam znajomą, 180 cm wzrostu (zgrabna, wysoka), jej mąż 190 (taki "misio"), wiadomo, że jej dziecko już przy urodzeniu było większe od mojego - tez 4,5 kg. Szybko zaczęła chodzić - 8 miesięcy, rodzice też byli przerażeni (że słabe kości, że za szybko), bo rodzicom nigdy się nie dogodzi . Zdrowa dziewczynka i tyle .

  3. #19983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Adiqq no to wagowo synowie sie urodzili super..ta roznica wymiata '
    jeszcze napisz, ze ten sam miesiac urodzenia, albo odstep 1

    moje to drobne bo 2850 i 2925 pierwsza z grudnia, druga z listopada

  4. #19984

    Domyślnie

    Oki zmykam słonce za oknem chce się coś porobic może się przymierzę do tego mojego fotela


  5. #19985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Ja też rodziłam 3,5 . Niby nie dużo, ale jak go w końcu dostałam na ręce, to... No duży był.

    Pamiętam, jak mąż rozesłał po rodzinie zdjęcia z dzieckiem zaraz po porodzie, reakcja była ta sama: "Ale duży" albo: "Gruby jest" . A on był normalny, tylko przy mnie tak wyglądał.
    Ostatnio edytowane przez Ilona Agata ; 04-04-2014 o 22:09

  6. #19986
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Ilona, po co Ty takie rzeczy czytasz gupia babo! (to tak pieszczotliwie, wiesz ).

    Jak będzie chciał to usiądzie. Antoś raczkuje jak ma do czegoś blisko a jak daleko to dalej pełza no przecież go nie zmuszę! Koleżanka trafnie to podsumowała, na krótkim kiju łatwiej podnieść ciężar niż na długim. Poza tym Robert rozwija się ok a i to nie jest niczym takim nie chce siedzieć i już. A jak już zacznie to mu się spodoba, na bank - dwie ręce wolne itd.

    U nas też apteczka w zasadzie pusta. Altacet mieliśmy kupiony w razie gdyby noga po szczepieniu bolała ale się obeszło. Poza tym czopki - użyty raz i zwrócony po chwili do pieluchy, faktycznie lepiej coś w płynie. Do nosa aerozol sól, bo mamy suche powietrze żeby śluzówkę nawilżyć. Syrop z żelazem miesiąc temu w końcu odstawiony hurra!
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  7. #19987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    yokasta, no już nie czytam . Raz ten grzech popełniłam i mi się odechciało. Też zmuszać nie będę , sadzać między poduszkami, jak radzą, podnosić do siadu za rączki .

    adiqq, chyba niewiele się zmieniło przez te 40 lat .
    Ostatnio edytowane przez Ilona Agata ; 18-01-2014 o 10:57

  8. #19988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Wy tutaj tak o tych dzieciach a ja juz zupke mam prawie gotowa.. lazienka posprzatana, pranie wywieszone

    ide teraz ze zmywarki wyjac naczynia


    za chwile wracam z kawunia to sobie wypijemy co nie? bo chyba juz czas na druga

  9. #19989
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    kurcze... patrze w tv i nie dowierzam..
    my tu gadu gadu o dzieciaczkach

    a tu masakra slyszeliscie!

    smierc nienarodzonych blizniat we Wloclawku
    matka przebywala w szpitalu bedac w 8miesiacu ciazy i wedlug jej meza lekarze nie chcieli przeprowadzic cesarskiego ciecia
    policja zabezpieczyla domkumentacje szpitalna.

    Co za szowinistyczne swinie!!!!!!


  10. #19990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Ilona Agata

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    7.960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    kurcze... patrze w tv i nie dowierzam..
    my tu gadu gadu o dzieciaczkach

    a tu masakra slyszeliscie!

    smierc nienarodzonych blizniat we Wloclawku
    matka przebywala w szpitalu bedac w 8miesiacu ciazy i wedlug jej meza lekarze nie chcieli przeprowadzic cesarskiego ciecia
    policja zabezpieczyla domkumentacje szpitalna.

    Co za szowinistyczne swinie!!!!!!

    No to standard raczej jest - wielokrotnie słyszałam takie historie. Na szczęście najczęściej kończyło się dobrze.
    Nawet u Lisa był kiedyś program w tym temacie.

  11. #19991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    U Lisa tez ogladalam...

    ehh

  12. #19992

    Domyślnie

    Hej!!

    Słyszałam, że dzieci rosną nadmiernie na witaminach, dlatego matka w ciąży, jeśli odżywia się zdrowo i badania są ok - nie powinna przyjmować suplementacji, bo wyhoduje sobie tak jak ja dziecko za duże do własnej wagi/wzrostu.


    A wiesz ,że może i racja .Ja całą ciąże od początku do końca na obiad słoik buraków ,raz na tydzien szpinak ,dużo brokułów i innych warzyw ,na desery duże miski różnych owoców - zero anemii i młoda 50 cm i 3 kg .Oczywiście tych suplementów nie łykałam i do teraz staram się robić to sporadycznie ,nawet młodej tych witaminek jak najmniej kupuje bo wg. mnie to wszystko w warzywach i owocach lepiej się przyswaja



    Karpia jadłam tydzień temu -też było wietrzenie lodówki ,dziś pizze robiłam.

  13. #19993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    kurcze... patrze w tv i nie dowierzam..
    my tu gadu gadu o dzieciaczkach

    a tu masakra slyszeliscie!

    smierc nienarodzonych blizniat we Wloclawku
    matka przebywala w szpitalu bedac w 8miesiacu ciazy i wedlug jej meza lekarze nie chcieli przeprowadzic cesarskiego ciecia
    policja zabezpieczyla domkumentacje szpitalna.

    Co za szowinistyczne swinie!!!!!!

    Włos się jeży.

  14. #19994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    mirkamis..
    ja ostatnio z moja starsza na wyniki jezdzilam... bole brzucha miala od listopada.. juz takie byly mocne ze trzeba bylo zasiegnac porady lekarskiej...
    Przy odbieraniu wynikow lekarz mowi ze to chodzacy okaz zdrowia i pyta mnie czy jej podaje witaminy jakies?
    Z glupim usmiechem odpowiedzialam jemu, ze nie
    Pyta czy tran podaje, odp , ze tez nie, a jak juz to czasami jak mi sie przypomni

    Lekarz w szoku
    zaraz jego poinformowalam ze u nas witaminy sa spozywane w owocach i warzywach i nie widze powodu do podawania dodatkowych suplementow... jedynie co to fluor w tabletkach na ząbki

  15. #19995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    mirkamis..
    ja ostatnio z moja starsza na wyniki jezdzilam... bole brzucha miala od listopada.. juz takie byly mocne ze trzeba bylo zasiegnac porady lekarskiej...
    Przy odbieraniu wynikow lekarz mowi ze to chodzacy okaz zdrowia i pyta mnie czy jej podaje witaminy jakies?
    Z glupim usmiechem odpowiedzialam jemu, ze nie
    Pyta czy tran podaje, odp , ze tez nie, a jak juz to czasami jak mi sie przypomni

    Lekarz w szoku
    zaraz jego poinformowalam ze u nas witaminy sa spozywane w owocach i warzywach i nie widze powodu do podawania dodatkowych suplementow... jedynie co to fluor w tabletkach na ząbki

    No o to chodzi,niestety moja za warzywami nie przepada , z owoców jabłka i truskawki .Teraz tak jak już pisałam co drugi dzień robimy sok z marchwi i jabłek i tu też niestety trzeba jej pilnować żeby wypiła.Przeszkadza jej pył- normalnie masakra.

  16. #19996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    no to u mnie nie ma problemow... obie jedza ze smakiem
    a marchewka to codziennie surowa..jak te kroliczki
    kukurydze, ogorki,papryke, brokuly,salata, szpinak.. z owocow tez wszystko jedza...

    ja ich nie zmuszalam... tylko podawalam do posilku, badz sobie bralam, one widzialy i tez wolaly...
    w przedszkolu to tez norma, dzieci jedza tego mnostwo

  17. #19997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie





    Adiqq kawa?

  18. #19998

    Domyślnie

    Moja upart osiołek jest np. robie naleśnika ze szpinakiem i ona o fuj ja tego nie będę jeść.No to ja mówię ok tobie zrobię na słodko,teraz jest obiad jemy i ona a daj spróbować i słyszę jaki ona dobry to ja wolę wasze jeść .Za jakis czas znowu robię i słyszę ,że jej już to nie samakuje i ona nie będzie jadła to jeden przykład.

    Drugi to to to ,że jak już czegos spróbuje to to święto bo ona się zaprze i do buzi nie weźmie.

    Dlatego ja dużo warzyw jej przemycam np.w tortilli czy pizzy i ona nawet nie wie
    A w przedszkolu to chyba nikt na to uwagi nie zwróci czy zje czy nie.
    no ale buraki lubi i paprykę

  19. #19999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    U nas zwracaja na to uwage..i to na prawde zwracaja
    w szkole tez kontroluja dzieci co jedza, jak wygladaja, tzn czy sa zmeczone itp? widac po oczach...
    moja miala w klasie szkolenie co to jest zdrowe odzywianie.. po wysluchaniu przez nia tego ,ja musze sie jeszcze bardziej przykladac do tego, co jej pakuje do pudeleczka ze sniadaniem ona tez mnie kontroluje

  20. #20000

Strona 1000 z 3107

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony