dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 15
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 292
  1. #121

    Domyślnie

    12michał,studnia to najlepsza rzecz jaka mi się iudało zrobić na budowie,jestes niezalezny itp. a woda zawsze jest potrzebna. Opisywałem już tutaj moja studnię ale powtórze,najpierw musisz sprawdzić na jakiej głębokości masz wody gruntowe,w tym celu szpadel i kopiesz,ewentualnie możesz popytać sasiadów na jakiej jest głębokości ,potem wwiercasz sie rurą ze slimakiem i filtrem-mozna takie kupić nawet w casto.ja mam srednicę 1.1/4 cala .Studnia z pompa ręczna daje radę oczywiście,jesli mas prąd (ja nie miałem),to mozesz dokupić mały hydroforek za 100-200 zł i podłaczyć,ja tak już mam zrobione i rewelacja nie jestem w stanie wypompowac tej wody.Docelowo będę miał głębinówkę ale teraz korzystam cały czas z tej abisynki.
    Hydroforek nawet najmniejszy bardzo podnosi komfort ,pamietam jak podlewałem fundament woda w pełnym słońcu z pompy ręcznej wiaderkami..uff masakra,potem wylewkę na stan ,,0,, juz podlewałem z hydrofarka i to jest bajka..stoisz sobie z wezem,w jednej ręce piwo i się bawisz.
    Ale np. u mojego sąsiada gdzie studni nie miał budowlańcy biegali z wiaderkiem 300 metrów po trochę wode i z tego co słyszałem po epitaetach to nie byli zadowoleni
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 29-11-2013 o 07:51

  2. #122

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    A u ciebie na jakich głębokościach mają sąsiedzi studnie głębinowe ? Pytam ponieważ obawiam się, że u mnie te ponad 20 metrów (do głębinówki) to dużo i wody abisynką nie wyciągnę.
    Jeżeli głębinówki są na ponad 20 metrów to wydaje mi się, że woda jest głęboko i abisynką do niej nie dotrę.

  3. #123

    Domyślnie

    u mnie średnio 24-28 m.Abisynka jest raczej do płytszych studni...3-10 m. Ja dałem radę ręcznie wkręcic się na 5-6 m,po prostu bez odpowiedniego sprzetu ciezko to potem idzie bo warstwy sa coraz bardziej zbite.pzdr

  4. #124

    Domyślnie

    Powoli posuwamy się do przodu,dachóweczka dotarła,prosto zza zachodniej granicy,wszystko jest więc można rzezbić pokrycie dachowe.
    kierownik odwiedził budowe obejrzał,zatwierdził,wpisał więc mozna lecieć dalej.

    Pokrycie robimy we dwojke z przyszłym-niedoszłym szwagrem, generalnie robota prosta jak nie powiem co,tylko trzeba trzymać się zasad i wszystko dobrze poodmierzać ,i samo się robi.






















    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 18-12-2013 o 20:52

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pamiętaj aby pokleić ze sobą warstwy membrany - tak by powietrze nie hulało miedzy nimi - sama zakładka wystarczy dla "wody" , ale wiatr wszystko wywiewa - to jeden z najczęściej popełnianych błędów - mam go na liście !!

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    pamiętaj aby pokleić ze sobą warstwy membrany - tak by powietrze nie hulało miedzy nimi - sama zakładka wystarczy dla "wody" , ale wiatr wszystko wywiewa - to jeden z najczęściej popełnianych błędów - mam go na liście !!
    Na pewno ma to znaczenie przy użytkowym poddaszu, jak u Ciebie. A co kiedy ocieplamy strop, a nie połacie, jak w typowych parterówkach?
    Czy izolację na stropie przykrywać dodatkowo np. wiatroizolacją? Zerkałem do wytycznych Rockwoola i nad wełną na stropie nie ma nic (może pustka), a podłoga strychu też powinna być według nich przewiewna.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #127

    Domyślnie

    dzięki za rade,miałem tego nie robic...ale koszty zadne więc...czemu by nie.
    Tylko ze u mnie skosy nie beda ocieplane poza samym szczytem,tam idzie folia paroizolacyjna-wełna-płyty...hmm raczej bez znaczenia,ale posklejam te folie na zakładkach..nie zaszkodzi
    dzieki i pozdrawiam

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    melani89

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-084
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam, włąśnie kupilismy działeczke budowlana 20 km od Zielonej Góry, w przyszłym roku budujemy Z 7, myśle ze dla młodego małżenstwa idealna opcja, nie moge sie doczekac. Strasznie wam kibicuje ! Kiedy planujecie zakonczyc budowe ? My chcemy dodac okno w salonie i zmienic kat dachu na 25 stopni do wymogów

  9. #129

    Domyślnie

    Witam
    Zakończenie budowy samego domu i przeprowadzkę planujemy na sierpień-wrzesień 2014,mam nadzieję że się uda
    My także mieliśmy w planie to okienko bo tam nawet pasuje cos wstawić ale ostaecznie zmienilismy koncepcję.
    U nas tez zmienili nam daszek na minimum 35 stopni,teraz nie żałuję bo się zrobiło małe poddaszeOgólnie swietny wybór projektu ,mały ,oszczędny i prosty w budowie.
    pozdrawiam













    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 30-05-2014 o 06:20

  10. #130
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krzysiek1wr

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. My również kupiliśmy projekt Z7 ale kąt dachu zostaje 22* (w gminie zero problemów) okna nie robimy w jadalni. Jak się zacznie budowa to pewnie i ja założę dziennik. front247 fajnie że sam wiele robisz to Ci pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Też zamierzam sam wszystko robić ile się będzie dało.

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar anioldiabel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bierutów
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam... Właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę domku Z7 35. Przeczytaliśmy relację z przebiegu budowy. Bardzo nam się podoba rozsądne podejście autora tematu do budowy tej chatki. Wybraliśmy taki sam projekt, z tych samych powodów, ograniczyć koszty utrzymania domu i zasmakować życia bliżej natury. Zjeść śniadanie na tarasie i wreszcie mieć świadomość, że nie ma sąsiadów za ścianą. Dziś jest dostępnych tyle różnych projektów, że każdy może dopasować projekt dla siebie. Pasuje nam każdy zaprojektowany centymetr w tym domku. W naszej małej miejscowości jak na razie nie ma szans na podłączenie do sieci gazowej więc zdecydowaliśmy się na 10 kw kociołek z podajnikiem i z tego powodu będzie powiększone pomieszczenie gospodarcze o szafę w sieni z powodu niespełniających norm wielkości m3 na tego rodzaju co. Zima jak na razie marna , więc liczymy, że zdjęcie humusu nastąpi niebawem.
    Poniesione koszty do tej pory to :
    Projekt 1860
    Mapka 400
    Adaptacja 1800
    Znajomy kier. budowy 1000
    Geodeta wytyczenie 400
    Miejscowa koparka 3h ma kosztować 300

    Ps. ponieważ szykuje się kawałek strychu, mam problem z miejscem zamontowania wyłazu tak aby uniknąć mostka.
    Może ma ktoś jakiś sprytny pomysł ?
    Pozdrawiam serdecznie.

  12. #132

    Domyślnie

    ty front, tez wam kibicuje, i witam w klubie samoroba i klubie ''zetek''. jak akurat budowalem z216 ale tez bardzo duzo robilismy sami. Na robociznie kasy sie oszczedza bardzo duzo wiec warto. I do tego jest ta satysfakcja.

    Front masz juz kosztorys ile do tej pory ci Poszlo?
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  13. #133

    Domyślnie

    witam
    Ostatnio mam bardzo mało czasu nawet na uzupełnienie dziennika ..za co przepraszam,ale oznajmiam że praca na budowie idzie do przodu

    Mamy w tej chwili SSO,fotki na dniach,okna będa wstawione za 2-3 tygodnie i tu troszkę odeszliśmy znów od budżetu ale pani z firmy Vetrex ..tak mi zawróciła w głowie że nie byłem w stanie jej odmówić
    Okienka to Vetrex V 70 Optimal Black 3 szybki ,U=0,5W/m2K,dali nam dobrą cene za okienka,więc nie zastanawiałem się no i firma tez dosć uznana pozycja na rynku więc raczej jestem spokojny o jakość,więcej o tych oknach pod linkiem:
    http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v70-optimal-black.html

    Prosze kosztorys dla zainteresowanych:
    Koszty od poczatku:


    PROJEKT Z7 - 1860 ZŁ
    MAPKI - 500 ZŁ
    ADAPTACJA +PB - 1700 ZŁ
    ENEA PRĄD 12KW - 2180 ZŁ
    STAROSTWO - 230 ZŁ
    STUDNIA ABISYNKA NA CELE BUD.- 420 ZŁ
    DESKI SZALUNKOWE 1M3+ DREW. NA POMIESZCZ GOSP. - 990 ZŁ
    KOPARKA - 300 ZŁ
    GEODETA (WYTYCZENIE)- 500 ZŁ
    PRĘTY NA ŁAWĘ - 500 ZŁ
    STRZEMIONA - 220 ZŁ
    BETON B20, 9M3- 1990 ZŁ
    DRUT WIĄZAŁKOWY - 34 ZL
    ŁOPATA - 16 ZL
    BROWARY -20 ZŁ
    BEDNARKA - 24 ZŁ
    SPAWANIE -0 ZŁ
    KIERBUD ZALICZKA - 1000 ZŁ
    KABEL 4X16 ALU,80MB+FOLIA OSTRZEGAWCZA,PESZEL,DRUT OCYNK 8 MM- 430 ZŁ(CENA Z RABATEM OD MOJEGO ELEKTRYKA)
    SKRZYNKA BUDOWLANA 230V = SIŁA= PODŁACZENIE- 500 ZŁ
    WYKONANIE WYKOPU,ZBROJENIA- 0 ZŁ(WŁASNORECZNIE)
    ZASYPANIE WYKOPU POD KABEL- 60 ZŁ
    BENZYNA - 50 ZŁ
    AGREGAT- 990 ZŁ(UKRADLI)

    BLOCZKI FUND 440 SZT.+HDS- 1320 zł
    CEMENT- 170zł
    PIASEK DO MUROWANIA -120 zł
    DYSPERBIT 20 L - 60 zł
    FOLIA IZOLACJA NA ŁAWY - 73 zł

    POSPÓŁKA DO ZASYPANIA FUND 33 TONY - 900 ZŁ
    ZAGESZCZARKA WYPOZYCZENIE - 150 ZŁ
    BENZYNA - 200 ZŁ
    STYRO FASADA 5 CM - 167 ZŁ
    STYROPIAN TERMOORGANIKA SILV. 90 M2 - 1470 ZŁ(OCIEPLENIE PODŁOGI)
    STYROPIAN AQUA 10 CM -24M2 - 628 ZŁ(OCIEPLENIE FUND ZEWNATRZ)
    PIANKA NISKOPRĘZNA 25 SZTUK - 50 ZŁ(ZNAJOMY
    ODSPRZEDAŁ OKAZYJNIE ..ZA FLASZKE)
    FOLIA 0,3 IZOLACJA - 108 ZŁ (ALLEGRO)
    RURKI pcv KANALIZA - 230 ZŁ
    TASMA ALU - 17 ZŁ
    BETON B-15 -8,5 M3 + POMPA - 2050 ZŁ
    EKIPA ZA WYKONANIE WYLEWKI - 400 ZŁ
    DYSPERBIT 50 L - 140 ZŁ
    siatka zbrojeniowa 15x15 - 35 sztuk -176 zł
    POMPA OMNIGENA +OSPRZET - 300 ZŁ
    XELLA YTONG 24 KL. 600 - 960 SZTUK - 6430 ZŁ
    KLEJ BIAŁY 33 WORKI PO 25 KG - 495 ZŁ
    XELLA SILKA 12 --- 740 SZT. - 1867 ZŁ
    ZAPRAWA MURARSKA 10 SZT CASTORAMA - 70 ZŁ
    CEMENT 125 KG - 60 ZŁ
    TRANSPORT - 550 ZŁ
    KILO GWOZDZI - 10 ZŁ
    GAZ+BENA 100 ZŁ
    NARZEDZIA DO MUROWANIA - 70 ZŁ
    folia izol pozioma x2 - 126 zł

    wiazary z montazem i dowozem 13.600 zł

    pokrycie dachowe Allegra 12 angoba czerw. + dodatki + rynny - 11.230 zł
    membrana Tyvek Pro 3 rolki - 1489 zł
    łaty +kontrłaty -1218 zł



    okna Vertex optimal black V70 - 10.000
    gwozdzie,wkręty,pierdoły - 1500 zł
    Jako ze buduję sam nie mam kosztów robocizny aczkolwiek dojazdy + jakies wiadomo piwko itd. kurczaki z rozna czy kebaby to jakies myśle 2000-3000 tys zł.
    Oczywiście bezinteresowna
    ,pomoc szwagra jest nieocenionym dodatkiem do tej budowy za co tutaj także mu dziękuję chociaz jeszcze nie koniec roboty !!

    SSZ - 58.930 zł brutto + ok 4500 zł koszty zycia na budowie
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 07-02-2014 o 19:33

  14. #134

    Domyślnie

    tak na marginesie Font, widze ze wybrales folie Tyvek Pro, gratuluje wyboru, sam tez taka mam choc byla franca droga ale membrany nie da sie tak latwo wymienic wiec gratuluje wyboru
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  15. #135

    Domyślnie

    yendrek -Doszedłem do wniosku ze sa pewne rzeczy na budowie na których nie wolno oszczędzać,bo zgodnie z Prawem Murphy,ego, zemsci się to w najmniej oczekiwanym momencie,a membrany dachowej nie miałbym siły psychcznej wymieniac za rok..chociąz mój znajomy dekarz wyśmiał ten zakup ,stwierdził że to wszystko to jest to samo..ale jo wole pare stówek wydac więcej zeby sie o tym nie przekonac. Moim zdaniem coś tej róznicy w membranie musi być bo jak ją kładliśmy przyszli dekarze z sąsiedniej budoowy ,pomacali i..stwierdzili ze jest zajebista bo to co kłada teraz u klienta za 1,5 zł/mb to jest ścierka a nie membrana,więc może coś w tym jest .pozdrawiam

  16. #136

    Domyślnie

    Front to zaproponuj swojemu dekarzowi zeby sam zalozyl sobie taka sciere za 1.5/mb. Ja tez nie zaluje ze dalem kolo 10zl/m2 ale wiem jedno, Tyvek jest na bank szczelniejszy z zewnatrz, wytrzymalszy i ma na bank lepsza paroprzepuszczalnosc. I tez nie chce sie nigdy o tym przkonac a na tym forum to jest wystrczajaco historii jak to sie ludziom membrany rozpadaja. Cos wiec musi w tym byc

    BTW jak narazie bardzo malo wydales na SSZ, gratuluje oszczednosci i samozaangazowania we wlasna prace. To napewno pomaga portfelowi
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  17. #137
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    59 tys za SSZ to super wynik, gdyby jeszcze nie te kebaby i kurczaki to byłoby idealnie . Będziesz tak szalał to zawitasz w "gorącym" wątku czy da się zbudować dom za 200tys. Podobno takie domy to shit, depresja i katastrofa . Oj się dzieje!. Czekam na fotki. Pozdro!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #138

    Domyślnie

    front ma szanse zalozyc nowy watek ''czy da sie wybudowac to 150tys'' i mysle ze ma ku temu jak najwieksze szanse
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  19. #139

    Domyślnie

    witam Artix
    W samym kosztorysie ze studia Z500 jest podane ze istnieje mozliwość wybudowania z7za 109 tys zł..choć wydaje mi sie to niemozliwe,bo u mnie w kosztorysie od A-Z (bez mebli),wychodzi kwota 139-145 tyś oczywiście same materiały ,robocizna tymi ręcyma.
    Teraz dopiero się zacznie instalacje,ocieplenia,wykończeniówka..będzie radośnie...fotki będą niebawem.
    Z dalszymi pracami ruszam około 1-2 marca juz w środku,i myslę ze będe już podawał postepy na bieżąco
    pozdrawiam

  20. #140

    Domyślnie

    Napisze kilka słów o ogrzewaniu gdyż nastąpiła zmiana.
    Otóż po różnych konsulatcajach z różnymi ludzmi,oraz kilkunastu amatroskich obliczeniach strat energii dla mojego domku ,wychodzi że będę potrzebował jakies 50-60 kwh/m2/rok.

    Przypomnę wytyczne izolacjii:
    fundament - 10 cm styro Aqua +5 cm wewnątrz sciany fund.
    podloga - 20 cm styropianu+6 cm wełny między legarami(podłoga z desek)
    ściany BK 600 24cm+ 20 cm grafit termoorganiki
    okna 3 szyby ,ciepła ramka..montaz półciepły przynajmniej teoretyczne U-0,5W/m2K
    strop drewniany - wełna isover Unimata łącznie 38 cm - U- 0,38

    Biorąc pod uwagę metraż 82 m2 ..idziemy w ogrzewanie prądem. Pomysł rozkwitł pod wpływem skosztorysowanych kosztów całej instalacjii gazowej który wynosi około 17 tys zł.
    Doliczając coroczne przeglądy chyba jednak ten gaz się u nas opłacać nie będzie.
    Tym bardziej że grzanie prądem chcę rozłozyć 50/50% w taryfie dzień/noc i tu wychodzą mi dość przyjemne rachunki za prąd w wysokości około 600 zł/miesiąc średniorocznie. Oczywiście i tak jestem pełen obaw czy tak bedzie w rzeczywistości ale kto nie ryzykuje ten nie ma
    Koszt instalacjii grzewczej wyniósłby około 3000 zł ,w tym grzejniki + bojler + sterownik.Więc inwestycja dużo mniejsza.
    Doradzano mi piece akumulacyjne z dydamicznym rozładowaniem ale tutaj koszt takeij instalacjii wzrasta do 10-11 tyś więc nie o to mi chodzi.Czytałem jednak że zwykłymi konwektorami także da się dobrze sterować z pomoca sterownika tygodniowego,ustawienie oddzielnego sterowania dla każdego pomeiszczenia może się u nas sprawdzić ze względu na tryb życia,zobaczymy w praktyce jak to się różni od ogrzewania centralnego.
    Jesli bysmy mieli ,,ugotować,, się z rachunkami za prąd choc nie przypuszczam aby było tak żle to wymysliłem sobie taki oto ,,patent,, na czarną godzinę,przy zalewaniu posadzek położe w podłodze rurki pex analogicznie do instalacjii centralnego ogrz. i po prostu wyprowadze je w scianach w puszkach ,będa zatynkowane,z drugiej strony do pom. gospodarczego schowam je w szafce .Jesli kiedykolwiek ,,zamarzy,, mi się zmiana instalacjii grzewczej to bez kłopotu da się to wykonac ,koszt tych rurek jest śmieszny ,a nie trzeba bedzie robić rozpierduchy w chałupie czy tez prowadzić rurek na scianach.
    To takie ,,save as,, gdyby się okazało że rachunki za prąd przekraczaja nasze oczekiwania
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 08-02-2014 o 07:20

Strona 7 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony