dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 145
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 2886
  1. #2221

    Domyślnie

    Planowałam zrobić te płytki w łazience, a w przedpokoju i salonie panele, ale teraz zastanawiam się czy nie dać na całości drewnopodobnych płytek, tylko czy nie będzie zbyt 'zimno' z płytkami w salonie?

  2. #2222

    Domyślnie

    Anyżek35 w takim razie czekam na fotki.

  3. #2223

    Domyślnie

    ~asiulek kwestia tego czy masz ogrzewanie podłogowe w tych pomieszczeniach bo jeśli nie to panele bedą lepszym rozwiązaniem.Plytki drewnopodobne i każde inne zreszta tez ,sprawdzają sie przy podłogowce.

  4. #2224

    Domyślnie

    Jakie macie szerokie fugi do gresów na ogrzewaniu podłogowym ? ( np.format 60x60 , 19,8x119,8 )

  5. #2225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    modena,

    My daliśmy 2 mm. Nasz Pan glazurnik twierdził, że dawał również 1,5 mm na innych inwestycjach i nic się nie działo, ale ja zachowawcza jestem.kalafiorek

  6. #2226

    Domyślnie

    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    ~asiulek kwestia tego czy masz ogrzewanie podłogowe w tych pomieszczeniach bo jeśli nie to panele bedą lepszym rozwiązaniem.Plytki drewnopodobne i każde inne zreszta tez ,sprawdzają sie przy podłogowce.
    mam salon z aneksem i ogrzewanie podłogowe będzie niestety tylko w części aneksu.
    opcja łączenia płytek i paneli odpada, więc albo jedno albo drugie.

  7. #2227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    kalafiorku, kiedy pokażesz nam zafugowane setim honey?

  8. #2228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Marysia Ro,

    Będę jutro rano na budowie, to cyknę zdjęcie i wrzucę. Chwilowo jakiś wirus mnie powalił. Z góry uprzedzam, że płytki będą brudne i paskudne, ale fuga mi się podoba, chociaż jak fugowali wystraszyłam się, że jest za ciemna (oczywiście pan od glazury zapomniał zrobić próby w strefie szafy i zaczął centralnie - od salonu ). Okazało się, że po wyschnięciu jest dużo jaśniejsza i pasuje idealnie. Myślę, że również szara fuga dobrze by wyglądała do tych płytek. Czekoladowa fuga raczej by się nie sprawdziła, ale to kwestia gustu. Pozdrawiam.kalafiorek

  9. #2229

    Domyślnie

    Ściemnieje Ci w trakcie eksploatacji

  10. #2230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kalafiorek
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Złotokłos (piaseczyńskie)
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    190

    Domyślnie

    Danteriusz,

    Niewątpliwie

  11. #2231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~asiulek Zobacz post
    mam salon z aneksem i ogrzewanie podłogowe będzie niestety tylko w części aneksu.
    opcja łączenia płytek i paneli odpada, więc albo jedno albo drugie.
    Dlaczego odpada łączenie płytek i paneli?Ja tak właśnie zrobię - sporo osób mi to tutaj odradzało ze względów wizualnych, ale przykładałam jedne do drugich i prezentuje się to naprawdę dobrze!

  12. #2232

    Domyślnie

    Witam,


    Jestem świeży w temacie więc w razie ew. głupich pytań bardzo proszę o wyrozumiałość.


    Ponieważ narzeczona wymarzyła sobie, aby w całym mieszkaniu była jednolita podłoga, wybraliśmy (albo tak nam się wydaję) opcję płytek drewnopodobnych. Trzeba powiedzieć sobie szczerze- panele w kuchni czy łazience to bezsens a posadzka żywiczna wychodzi jednak zbyt drogo. Nie mamy ogrzewania podłogowego i wiele osób nam odradza płytki w całym mieszkaniu "bo zimno" ale jakoś do nas ten argument nie przemawia.. może niesłusznie..

    Dalej mamy ciężki dylemat nad odpowiedzią na pytanie (no dobra- to jasne czy ciemne podłogi....?) ale przyjmijmy, że zdecydowaliśmy się na jasne. Widziałem, że wcześniej w tym temacie toczyła się dyskusja a raczej pojawiały pytania o płytki które nas interesują a mianowicie:


    Thorno Bianco

    Pago Light

    W sklepach stacjonarnych płytki te są po 130 zł/m2 natomiast przez ceneo znalazłem je w cenach ok. 86 zł /m2 (co jest już wartością, która by nam odpowiadała).

    Do brzegu- moje pytania brzmią- które z tych będą lepszym wyborem, jaka fuga do nich i paradoksalnie ... czemu właśnie te?

    Rozwijając ostatnie pytanie- czy możecie polecić coś innego- równie dobrego i trwałego, niekoniecznie z Paradyża a w cenie powiedzmy ok. 50-60 zł ? Tak naprawdę się na tym nie znam totalnie i jedyne na czym mi chyba zależy to, żeby były one rektyfikowane (Pan z salonu Paradyża oświecił mnie, że dzięki temu można kłaść fugę ok. 1 mm a nie 3 mm).


    Jak już rozwiążemy kwestię wyboru płytek to pytanie czy cokoły czy listwy- chociaż białe listwy poliuretanowe nam się bardzo podobają to z tego co widziałem mają dość wysokie ceny (ok. 50 zł za listwę długości 2 m.). - może tutaj też coś doradzicie nieco tańszego?


    Ufff ale się rozpisałem- z góry dziękuję za wszelką pomoc i wyrozumiałość

  13. #2233

    Domyślnie

    Czytałem sporo nt. płytek drewnopodobnych w salonach i wiele osób chwali sobie to rozwiązanie ze względu na wygodę, ale ci, którzy nie mają podłogówki raczej narzekają na zimno. Możesz pomyśleć o punktowych matach grzewczych, np. w okolicy sofy czy fotela, żeby żonie nie marzły stópki. Prosta mata ze sterownikiem to kilkaset zł. Mi też się podoba takie rozwiązanie, ale dla odmiany, moja żona nie wyobraża sobie niczego innego niż drewno w salonie.

    Cytat Napisał Tomek9635 Zobacz post
    czy możecie polecić coś innego- równie dobrego i trwałego, niekoniecznie z Paradyża a w cenie powiedzmy ok. 50-60 zł
    Słowa "dobre" i "Paradyż" raczej do siebie nie pasują. Płytki drewnopodobne tej firmy to czysta loteria - wystarczy poczytać opinie na ich temat. Ale w cenie 50-60 zł raczej nie znajdziesz nic lepszego.

  14. #2234

    Domyślnie

    Mnie chodząc po deskach bez ogrzewania podłogowego jest zimno w stopy a po kaflach bez podlogowki to juz sobie w ogóle nie wyobrażam....

  15. #2235

    Domyślnie

    @Sniper

    Dziękuję za podpowiedź dotyczącą mat - poczytam o nich.

    Co do samych płytek piszesz, że Paradyż nie jest dobrym produktem a z drugiej strony, że w cenie 50-60 zł nic lepszego nie będzie. Z tym, że to 50-60 zł to pytanie o czystą oszczędność bo jak już pisałem za te płytki Thorno Bianco czy Pago Light damy 86 zł/m2 i pytanie czy w tej cenie nie ma czegoś lepszego. A jeśli z tych dwóch to które.

    Najsmutniejsze jest to, że w internecie jest trochę zdjęć ale na każdym wygląda to inaczej...


    Szczerze to nas jakoś niezbyt szczególnie przeraża temat zimna w stopy- może niesłusznie, może się na tym przejedziemy ale pewnie i tak zostaniemy przy swoim zdaniu ...

    Po prostu narzeczonej nie podoba się łączenie różnych podłóg a ja ... cóż- szanuje to

  16. #2236

    Domyślnie

    Zawsze można dywan położyć A tak poważnie to porozmawiaj z narzeczona ze to nie najlepszy pomysł.

  17. #2237

    Domyślnie

    No dobrze ale jeśli pominiemy argument "bo zimno" ? Co z resztą moich pytań?

    Cytat Napisał Tomek9635 Zobacz post
    @Sniper

    Co do samych płytek piszesz, że Paradyż nie jest dobrym produktem a z drugiej strony, że w cenie 50-60 zł nic lepszego nie będzie. Z tym, że to 50-60 zł to pytanie o czystą oszczędność bo jak już pisałem za te płytki Thorno Bianco czy Pago Light damy 86 zł/m2 i pytanie czy w tej cenie nie ma czegoś lepszego. A jeśli z tych dwóch to które.

    Najsmutniejsze jest to, że w internecie jest trochę zdjęć ale na każdym wygląda to inaczej...

  18. #2238

    Domyślnie

    też mogę jedynie potwierdzić, że płytki to tylko na podłogówkę, sama mam legni quercia natural (ok 70zł) z których jestem zadowolona, ale jak podłogówka nie chodziła to strasznie zimno i nieprzyjemnie. Radzę się dobrze zastanowić bo wg mnie lodowata podłoga odbiera jej cały urok!

  19. #2239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Moje płytki są w Twoim przedziale cenowym - Cerrad Setim Honey. Kosztowały mnie 55zł/m2 i jestem w nich zakochana. Co prawda jeszcze nie są położone, więc ciężko mi powiedzieć, jak się sprawdzą, ale za każdym razem, gdy jestem na "placu boju", to się nimi zachwycam
    Może kalafiorek się w tej sprawie jeszcze wypowie, bo ma te same płytki.

  20. #2240

    Domyślnie

    a wy chodzicie po domu zawsze na boso?



    Tomek, jesli chcesz, moge Ci podeslac kilka fotek naszych Thorno Bianco, juz zafugowane i z listwami przypodlogowymi. Sprawdze tez ich cene, bo juz nie pamietam...

Strona 112 z 145

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony