dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Dziennik budowy - Dom w Jabłonkach G2

    Witam wszystkich,

    A wszystko zaczęło się od zakupu działki na przysłowiowych ROD-ach i postawieniu fajnego domku z balika. Po kilku latach użytkowania takiej działki (dwóch połączonych o pow.600m) na której spędzamy wszystkie weekendy i wolne chwile zapragnęliśmy więcej.

    Podczas wakacji w Grecji w 2016r wspólnie z żoną rozmyślając o tym i o tamtym podjęliśmy decyzję, że wracamy i szukamy domu. Początkowo chwilę rozglądaliśmy się nad gotowymi z rynku wtórnego lub w stanie developerskim. Jednak szybko zmieniliśmy zdanie i zaczeliśmy szukać działki pod budowę. Jesteśmy zmęczeni mieszkaniem w nowym budownictwie... a mieszkamy w nim od 8 lat.

    Po powrocie z wakacji i zaciągnięciu wiedzy w Internetach na co zwracać uwagę m.in ten artykuł mi pomógł - http://www.finansowaprzystan.pl/pigu...krok-po-kroku/ rozpoczęliśmy intensywne poszukiwania zarówno z pośrednikami ale również samodzielnie, w końcu sam znalazłem działkę po przeszło 3mc. Chyba przejrzałem wszystkie w okolicy z każdą było coś nie tak.. w innym wpisie przybliżę więcej szczegółów.

    Finalizacja dosyć szybka, akt w październiku i wystąpienie o nowe WZ w listopadzie, ponieważ w starych poprzedni właściciel gdy występował wpisał we wniosku szerokość elewacji frontowej budynku 10m.... a występował o warunki zarówno dla bliźniaka i domu jednorodzinnego. Gdyby nie to przepisalibyśmy warunki na siebie, niestety trzeba było wystąpić o nowe.

    Cała biurokracja odbębniona, mamy już właściwą WZ , uprawomocnia się.
    W trakcie dość długo szukaliśmy odpowiedniego projektu dla naszej rodziny - aktualnie dla mnie, żony i 5 letniej córki oraz syna, który jest w drodze (termin marzec 2017

    W końcu wybraliśmy projekt pracowni Archon+ "Dom w Jabłonkach G2 - https://www.archon.pl/projekty-domow...m51a3660b98bfb

    Załącznik 380740
    Załącznik 380741
    Załącznik 380742

    Mamy zamiar przeprowadzić szybką adaptacje i występujemy o PNB.

    Mamy dwie ekipy z których negocjujemy, kier-buda musimy jeszcze znaleźć no i mamy dobrego znajomego Inspektora, który będzie sprawdzał wszystko w tym kierbuda i ekipę. Jak się uda to plan jest aby rozpocząć przełom maja/czerwca br.

    Co do projektu i zmiany jakie planujemy:

    1. wydłużenie salonu do 1m względem pierwotnego projektu
    2. ew. wydłużenie garażu do max 50 cm i wydzielenie kotłowni a w garaży wnęka na rowery etc
    3. zmiana okien francuskich na poddaszu (4szt) na typowe zwykłe
    4. zmiana wymiaru okna w garażu inny wymiar 150/70 lub pozbyć się całkiem (prawdopodobnie całkiem zlikwidujemy)
    5. zamurowanie wejścia ze strony wiatrołapu do spiżarni.
    6. ew. zmiana umiejscowienia komina w kotłowni przenosząc go na ścianę boczną w kotłowni aby na poddaszu nie wychodził w pomieszczeniu pralni tylko tak jak jest to w koncepcji nowego projektu Dom w Jabłonkach 12 (G2) kosztem szafy wnękowej. Niestety ten projekt dostępny dopiero od 20 kwietnia.... (nie chcemy czekać na ten projekt)
    7. wydłużenie zadaszenia tarasu od strony ogrodu
    8. zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem
    9. ogrzewanie gazowe
    10. Najprawdopodobniej przeniesiemy z okno nad schodami do kabinetu i dodamy dodatkowo okno brakujące w w garderobie, a te w sypialni delikatnie przesuniemy.
    11. Zastanawiamy się czy brama garażowa o wymiarach 450/229 nie będzie za wąska po ewentualnym wydłużeniu budynku i czy nie lepiej zmienić ją na 500.

    Nie wiemy czy wszystkie zmiany robić u projektanta, chyba któreś można na etapie budowy przez Kierownika, gdzieś o tym czytałem na forum.
    Jeśli potwierdza to ktoś to dajcie znać. Na pewno można zaoszczędzić częściowo na architekcie.

    Zdajemy się na dobre rady forumowiczów odnośnie ewentualnych zmian w projekcie - czekamy na wasze sugestie i weźmiemy to pod uwagę.

    Marcin
    Ostatnio edytowane przez Marcin55 ; 22-08-2017 o 09:13

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Delikatne przygotowania czas zacząć, wycięty został dąb, który stał na środku działki.



  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu dotarł do nas zakupiony projekt domu - Dom w Jabłonkach G2 - lustrzane odbicie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3383.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	382588

    W piątek wylądował u architekta w celu adaptacji.

    A więc postanowiliśmy ostatecznie dokonać poniższych zmian w projekcie:

    1) poszerzenie budynku o 1.3 m od strony salonu i kuchni (wzrasta elewacja frontowa budynku do 1570)
    2) wydłużamy ścianę pomiędzy kuchnią a jadalnią z 60cm do 1m
    3) w związku z poszerzeniem budynku (pkt.1) okno w salonie z wyjściem na taras zostanie symetrycznie ustawione względem słupów zadaszenia tarasu.
    4) kasujemy okno połaciowe nad schodami i przenosimy je do pokoju nr 7 (gabinet)
    5) w garażu pomniejszamy otwór okienny na 150/90 - ostatecznie i tak na 99% zamiast okna będą tam luksfery
    6) na poddaszu zmieniamy 4 okna z balkonowych na typowe 150/150
    7) zamurowujemy wejście od strony wiatrołapu do spiżarni

    Na etapie realizacji zdecydujemy czy poniesiemy ew. ściankę kolankową o pół cegły lub całą cegłę.

    Koło 20 marca będziemy składać wniosek o PNB - ekipa jest już zabukowana, fundamenty najprawdopodobniej będą wykonywać w czerwcu a ze ścianami ruszą dopiero z początkiem lipca. Oby udało się bez przeszkód dostać PNB.
    Ostatnio edytowane przez Marcin55 ; 28-02-2017 o 20:57

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na koniec zeszłego tygodnia niespodzianka ze strony elektrowni. W piątek 03.03 dzwoni do mnie wykonawca, że chce się umówić w poniedziałek 06.03 na wykonanie skrzynki elektrycznej.

    No i skrzynka już stoi. Poszczęściło się trochę. normalnie w Warszawie czeka się 18 m-cy na wykonanie przyłącza a umowa była podpisana w 06.2016r.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynka.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	383248

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wniosek o PnB złożony

    28.03.br złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę teraz czekamy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0374.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	386433

    Dziś dotarła do mnie także FV za wykonanie przyłącza do działki - moc przyłączeniowa 13 kW, 3 fazy, zabezpieczenie przedlicznikowe 25A

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0375.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	43,9 KB
ID:	386434

    W piśmie była informacją, że zwracają uwagę na zapisy umowy i termin realizacji przeze mnie, jako Inwestora instalacji elektrycznej w obiekcie. Zgodnie z umową mam czas do 21.12 potem naliczać będą mi kary za każdy dzień zwłoki jednak łącznie nie więcej niż 50% kwoty z FV.

    Plan jest taki, aby do wrzesień-październik postawić i zadaszyć budynek przy użyciu agregatu, potem szybka instalacja skrzynki w budynku i kilku odbiorników, aby zrobić przyłącze docelowe na normalny prąd. A potem na spokojnie reszta prac. Trzeba jakoś ominąć tzw. prąd budowlany...

    W między czasie 31.03.br na świat przyszedł nowy członek rodziny - syn. Jakub wiec dzieje się.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    PNB uzyskane - działamy.
    Postanowiłem, ze będę bloga prowadził w jednym miejscu tj. http://budowajablonkig2.mojabudowa.pl/
    Wszyscy zainteresowani budowa Domu w Jablongach G2 - lustrzane odbicie zapraszam pod powyższy adres.
    Na bieżąco będę tam zamieszczał zdjęcia i informacje na temat mojej budowy i kosztów poszczególnych etapów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony