dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 221 z 652
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.420 z 13036
  1. #4401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W tym kontrekście 2k wydane po to, by w razie "W" w ogrzać się, wykąpać po ludzku i oświetlić dom, to pryszcz.
    w kontekście kosztu ogrzania kominkiem przez całą zimę w kwocie 400zł wydatek 2000zł na agregat,którego użyję może 2 razy w roku,a może raz na 5 lat, a może nigdy, wygląda jako zbędna inwestycja, droga inwestycja


    dodam jeszcze na zakończenie, obecnie stać mnie grzać gazem(tak od około roku),ale wolę tą różnicę,którą zaoszczędzam wydać na dobry trunek wypity również przy kominku
    po za tym uwielbiam ogień, palić w kominku, grzać się przy kominku.....zresztą pisałem juz kiedyś o tym, że odczuwalnośc ciepła od żywego ognia a z kaloryfera w moim odczuciu jest diametralnie inna, dużo przyjemniejsze jest to ciepło....może chodzi o jakis zakres fal...nie znam się na tym, i to moje i mojej rodziny subiektywne odczucie
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 08-05-2017 o 09:54

  2. #4402

    Domyślnie

    Dołóż jeszcze do tych 400 PLN 365 dni codziennego palenia w kominku tj ile ? 0,5 h dziennie ? 180 h rocznie ?
    Drewno samo się nie porąbie, nie ułoży w drewutni , nie włoży do kominka , kominek sam się nie wyczyści . A popiół z kominka do ogrodu czy do śmieci ?

  3. #4403

    Domyślnie

    Zjechałem surgi jesteś niereformowalny
    Musisz po prostu przyjąć, że ludzie czasem zachowują się irracjonalnie. Jeżdżą w Himalaje, skaczą na bugee, zbierają znaczki i grzeją kominkiem. Robią rzeczy, które wymagają czasu i wysiłku, ale sprawiają im przyjemność

  4. #4404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tylko spróbuj skakać na bugee codziennie

  5. #4405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Zjechałem surgi jesteś niereformowalny
    Musisz po prostu przyjąć, że ludzie czasem zachowują się irracjonalnie. Jeżdżą w Himalaje, skaczą na bugee, zbierają znaczki i grzeją kominkiem. Robią rzeczy, które wymagają czasu i wysiłku, ale sprawiają im przyjemność
    Krakers błagam nie pisz jak producent kominków - KPB bo nie uwierzę że dla większości posiadaczy kominków codzienne palenie w kominku to taki fan . Nie rozróżniasz muszę od chcę ?????

  6. #4406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    w kontekście kosztu ogrzania kominkiem przez całą zimę w kwocie 400zł wydatek 2000zł na agregat,którego użyję może 2 razy w roku,a może raz na 5 lat, a może nigdy, wygląda jako zbędna inwestycja, droga inwestycja

    Ale sam zacząłeś temat sytuacji awaryjnych. W takiej sytuacji wole miec generator, który zapewmi mi 100% komfort, niż kocioł w salonie, który tylko ogrzeje.

    Nie każdy też pali okazyjnie kupowanymi starymi paletami.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #4407

    Domyślnie

    Surgi, po raz chyba piąty, a może szósty napiszę: niech każdy sam dokonuje wyborów. Ja do kominka nie będę nikogo przekonywał. Ostatnio pewnej znajomej nawet wybiłem z głowy kominek. Buduje dom i chciała jako jedyne źródło ciepła postawić piecokominek, bo się jej mój spodobał. Skonfrontowałem jej idealistyczną wizję z rzeczywistością i na szczęście odpuściła, bo było by wielkie rozczarowanie. Psa husky też jej z głowy wybiłem z tych samych przyczyn. Znam ją, wiem że to taka miastowa domatorka, a piecokominek i husky wymagają ruchu i wysiłku. Jak się tego nie lubi, to po co się zmuszać?

  8. #4408

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A popiół z kominka do ogrodu czy do śmieci ?
    Można jak u mnie na osiedlu - zimą wysypać na ulicę, bo przecież ślisko jest...

  9. #4409

    Domyślnie

    Taka sytuacja.
    Słońce świeci, wolny dzień. No to co? Trzeba wyjść do ogrodu! Otwieram drzwi, stawiam krok i...

    Cios w nos.
    Smród jak z pożaru na strychu kamienicy.

    Nawet nie muszę rozglądać się skąd dochodzi.

    Tylko zaraz pytam się sam siebie. Ile można? Jest maj. 9 miesięcy w roku smrodzić czy dłużej? Czy doczekam aż ktoś sprowadzi kiedyś na dobrą drogę tych zbłądzonych?

  10. #4410

    Domyślnie

    Wątpię . A sam nie pisałem o wysypywaniu popiołu na drogę, chociaż wiem że w niektórych regionach to nagminne bo znowu napiszą koledzy że się czepiam .
    Ps. taki kraj .

  11. #4411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Czy doczekam aż ktoś sprowadzi kiedyś na dobrą drogę tych zbłądzonych?
    Podrukuj trochę informacji z tej strony i podrzuć sąsiadowi. Może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi

  12. #4412

    Domyślnie

    U mnie to czuć i widać też po godz. 14 - 15 jak ludziska wracają z pracy. W marcu walczyłem z ociepleniem to na górze na rusztowaniu w pierwszej chwili nie za bardzo wiedziałem co się dzieje skąd nagle taki smrodu.. Dopiero jak wychyliłem głowę to zobaczyłem co się dzieje nad domami. Masakra.

  13. #4413

    Domyślnie

    Ale to na pewno nie kominki tylko śmieciuchy na srekocośtam i śmieci.

  14. #4414

    Domyślnie

    byś się zdziwił...
    wracałem jakieś 2 tygodnie temu i smród w całej okolicy, wszędzie pełno dymu. Jestem przekonany, że to był spalany węgiel, żadne śmieci. Na rozpalony żar, zostało przyłożone już "na noc" (było to około 19:30-20) A to był tylko 1 komin w okolicy o tym czasie...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #4415

    Domyślnie

    Biedny kraj to i ludzie grzeją jak mogą - tanio . Ps. ekologia niestety tania nie jest.

  16. #4416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tylko spróbuj skakać na bugee codziennie
    A co? Nie wolno?

    Czytanie chóru kastratów w tym wątku, to też sport ekstremalny...Przyznam, że wolę codzienne palenie w kominkach...kilku....

  17. #4417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co? Nie wolno?

    Czytanie chóru kastratów w tym wątku, to też sport ekstremalny...Przyznam, że wolę codzienne palenie w kominkach...kilku....
    Latem też palę niemal codziennie

    Altanka, kominek (bardziej jako grill), TV, LODÓWKA... żyć nie umierać

  18. #4418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A co? Nie wolno?

    Czytanie chóru kastratów w tym wątku, to też sport ekstremalny...Przyznam, że wolę codzienne palenie w kominkach...kilku....
    Jakbym sprzedawał i montował kominki też bym wolał codzienne palenie
    Ps. czytanie chóru sprzedawców wciskających swój towar też przyjemne nie jest ( nie wiedziałem że kolega innym do spodni zaglądał - też ciekawy sport ) .

  19. #4419
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    zima wrca... jutro śnieg i mrozy..

    Co prawda Polska to nie Włochy ale ogrząc sie Etną jakoś trzeba

    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  20. #4420

    Domyślnie

    Na mojej ulicy zakończono w Boże Ciało tegoroczne cięcie drewna piłą motorową (4 godziny smrodu i hałasu). Drewno dojechało w lutym tego roku.

    NIE RÓBCIE KOMINKÓW, NIE BUDUJCIE KOMINÓW, POSTAWCIE NA NOWOCZESNE ŹRÓDŁA CIEPŁA!
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

Strona 221 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony