dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 25
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 488
  1. #461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czyli jak zakupię pełen zestaw kan-a z polisa i sam ułoże to tez mam gwarancję j.w.??

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777 Zobacz post
    czyli jak zakupię pełen zestaw kan-a z polisa i sam ułoże to tez mam gwarancję j.w.??
    Zazwyczaj instalację powinien wykonać podmiot legitymujący się odpowiednimi kwalifikacjami (minimum szkolenie z montażu), ale przy poprawnie wykonanej instalacji, zgodnie ze sztuką budowlaną i wytycznymi producenta (KAN), gwarancja jest obowiązująca - dokumentem jest w tym przypadku faktura zakupu lub usługi montażu.
    http://pl.kan-therm.com/

  3. #463

    Domyślnie

    Witam, jestem na etapie wyboru rur do ogrzewania podłogowego. Celuję w Kan-Therm lub Wavina ewentualnie Kisan. Wczoraj jeden ze sprzedawców zaoferował mi rurki firmy Hydroland PEX/AL/PEX. Nie zwróciłbym na nie uwagi ale cena z 1m tych rurek (sklepowa) to 1,96 brutto. Miał ktoś doświadczenia z tym Hydrolandem? Nawet stronę jakąś mają (moderowano) więc może nie jest to zupełny noname?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-07-2017 o 07:19 Powód: Link reklamowy

  4. #464

    Domyślnie

    Trudno cokolwiek powiedzieć - widać że strona odpalona niedawno 06/2017.

    Złaczki skręcane do PEX w wersji niklowanej, zapewne z uwagi na ochronę słabej jakości mosiądzu. Kwestia kolejna to elementy mosiężne nie powinny być zastosowane w instalacji wody użytkowej z uwagi na migrację niklu do wody (działa bardzo uczuleniowo).

    Jest to firma handlowa więc zapewne system gdzies kupują, najszybciej w krajach dalekiego wschodu.

    Proponuje poprosić o atest higieniczny na rury i kształtki oraz aprobatę lub deklarację zgodności - jest szansa że ujawni się dostawca/producent.
    http://pl.kan-therm.com/

  5. #465

    Domyślnie

    Witam ponownie, postawiłem na KAN-Therm Od sprzedawcy otrzymałem informację, że mogę otrzymać certyfikację od firmy KAN-Therm czyli dłuższą gwarancję. Zastosowałem rurkę PERT-AL-PERT, złączki KAN 16x2, rozdzielacze KAN, zasilanie rozdzielaczy rura KAN-Therm 32mm + złączki KAN 32mm, zaworki 1/2 cala ARCO, rurki peszel na dylatacjach. Wylewka będzie miksokret. Hydraulicy, którzy realizowali instalację wykonali ją trochę pod moje dyktando. M.in. rurki co 10 cm. rozdzielacze połączone na literę "T" dla uzyskania lepszego przepływu. Poleciłem aby sekcje były podobnej długości i nie przekraczały 70 metrów. Dzięki temu nie dawałem rotametrów i termostatów aby także nie blokować przepływu. Za to są zaworki, po dwa na sekcję aby w razie co zupełnie odciąć dowolną sekcję. Czy coś takiego jak pokazuję na zdjęciu może zakwalifikować się do certyfikatu? Rozdzielacz
    Ostatnio edytowane przez andrzejkm ; 23-07-2017 o 19:21

  6. #466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2017-07-23-20-28-02-1.jpg
Wyświetleń:	606
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	393678 andrzejkm pozwoliłem sobie wstawać zdjęcie, pomysłowe połączenie dwóch mniejszych rozdzielaczy u mnie będzie 12 sekcji dół i 11 góra skąd masz informacje ze poprawia to przepływ i jaką średnicę zastosowałeś do zasilania rozdzielacza.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  7. #467

    Domyślnie

    Sporo czytam różne wątki, także na elektrodzie, tam np, przy większej ilości sekcji zalecano krzyżowe łączenie sekcji w rozdzielaczu dla zachowania równomiernego przepływu, tzn np jeden koniec pętli jest wpięty na początku rozdzielacza, a drugi koniec na końcu rozdzielacza. W rozdzielaczu ponoć przepływ jest różny dla różnych sekcji w zależności od odległości od głównego zasilania. Czy tak jest nie wiem ale na pewno łącznie krzyżowe niczego nie popsuje. U siebie stwierdziłem, że pójdę krok dalej i zrobię bez krzyżowania ale z dodatkowym rozdzieleniem trójnikami gdzieś po środku. Ostatecznie wyszło tak, że musiałem wykorzystać również wyjścia korkowe, a mogłem zamówić rozdzielacze o jedną sekcję więcej no ale cóż wyszło o jedną pętlę na podłodze więcej i przypomniałem sobie o drabince w łazience - stąd kolana. Teoretycznie dzięki trójnikom przekrój listwy rozdzielacza zwiększy się x2. W rzeczywistości przepływ poprawi się dobre kilka procent ale dobre i to. Zasilanie rozdzielaczy zrobiłem rurami KAN PEX 32mmx3. Chciałem w miedzi ale instalatorzy jakich miałem kwasili się do miedzi (może akurat w tym nie mieli doświadczenia) więc odpuściłem aby nie na siłę i aby mi czegoś nie spartolili. O ten przepływ walczę ze względu na jak najmniejszą późniejszą deltę T na skraplaczu pompy ciepła co dla tego urządzenia też jest istotne, a dla mnie od strony ekonomi (miejmy nadzieję).
    Ostatnio edytowane przez andrzejkm ; 23-07-2017 o 20:40

  8. #468

    Domyślnie

    Jako, że mój powyższy post przyczynił się do dynamicznych reakcji niektórych osób pozwolę sobie podać źródło informacji z których m.in. czerpię swą wiedzę. Argumenty zasłyszane od kolegów z cytowanego wątku przemówiły do mnie stąd obrałem taki, a nie inny kierunek z rozdzielaczami i całą podłogłówką.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...92782#16592782

    Nie wiem czy dozwolone jest linkowanie do innego forum, jeśli nie prośba o usunięcie całego posta.
    Ostatnio edytowane przez andrzejkm ; 25-07-2017 o 09:45 Powód: zachowanie spójności w postach po moderacji

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał KotSylwester Zobacz post
    PEX/AL/PEX

    Taka rura potrzebuje ok 3 do 5 stopni wyższej temperatury niż typowe rury do ogrzewania podłogowego np.Rury z tworzywa PEX i z tworzywa PE-RT, oba rodzaje z barierą antydyfuzyjną.

    A to jest strata kasy i energii.

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Taka rura potrzebuje ok 3 do 5 stopni wyższej temperatury niż typowe rury do ogrzewania podłogowego np.Rury z tworzywa PEX i z tworzywa PE-RT, oba rodzaje z barierą antydyfuzyjną.

    A to jest strata kasy i energii.
    Racja, ale układanie pertu to droga krzyżowa, wiem bo sam układałem na podstawkach KAN-Therm. Potencjalny pomocnik wziął rurę w rękę ,zorientował się że ma pamięć kształtu i trzeba zapiąć na kolanach ok.1500 spinek to zrezygnował choć proponowałem 250 zł za dniówkę.
    Tomraider

  11. #471

    Domyślnie

    Rura PE-RT typu I (w naszym przypadku jest to rura Blue Floor) nie powinna być aż tak kłopotliwa w układaniu jak rura PE-RT typu II czy też PE-X.

    Ta pierwsza jest bardziej elastyczna i przeznaczona pod instalacje niskotemperaturowe.
    http://pl.kan-therm.com/

  12. #472

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    Rura PE-RT typu I (w naszym przypadku jest to rura Blue Floor) nie powinna być aż tak kłopotliwa w układaniu jak rura PE-RT typu II czy też PE-X.

    Ta pierwsza jest bardziej elastyczna i przeznaczona pod instalacje niskotemperaturowe.
    A pe-x jakie ma przeznaczenie?

  13. #473

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Racja, ale układanie pertu to droga krzyżowa, wiem bo sam układałem na podstawkach KAN-Therm. Potencjalny pomocnik wziął rurę w rękę ,zorientował się że ma pamięć kształtu i trzeba zapiąć na kolanach ok.1500 spinek to zrezygnował choć proponowałem 250 zł za dniówkę.
    Tomraider
    Wystarczy zastosować płyty systemowe np takie https://www.youtube.com/watch?v=Q-zzU6u4azQ lub inne niby drogie ale czas i spinki to też duży koszt.
    Ostatnio edytowane przez kaju ; 07-12-2017 o 17:43 Powód: poprawienie błędu

  14. #474

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Wystarczy zastosować płyty systemowe np takie https://www.youtube.com/watch?v=Q-zzU6u4azQ lub inne niby drobie ale czas i spinki to też duży koszt.
    Płyta systemowa i spinki wbijane tackerem to technologia wymyślona dla wykonawców a nie dla klientów, rura musi być otulona betonem dookoła na całym obwodzie tylko spinka-podstawka to umożliwia , Kan-therm ją produkuje nie bez powodu, swoją drogą mają świetnej jakości produkty.

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Płyta systemowa i spinki wbijane tackerem to technologia wymyślona dla wykonawców a nie dla klientów, rura musi być otulona betonem dookoła na całym obwodzie tylko spinka-podstawka to umożliwia , Kan-therm ją produkuje nie bez powodu, swoją drogą mają świetnej jakości produkty.
    Chyba nie obejrzałeś co pokazałem płytę która częściowo uzupełnia zbrojenie wylewki i ułatwia układanie rur.
    Ostatnio edytowane przez kaju ; 06-12-2017 o 22:59 Powód: uzupełnienie

  16. #476

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Chyba nie obejrzałeś co pokazałem płytę która częściowo uzupełnia zbrojenie wylewki i ułatwia układanie rur.
    Racja, teraz obejrzałem ,niezłe ,ciekawe jak po tym chodzić, czy nie niszczy izolacji poziomej, ale cena pewnie powala , spinki-podstawki tańsze.

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    A pe-x jakie ma przeznaczenie?
    PE-RT typ I - niskotemperaturowe instalacje grzewcze, głównie ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejniki na niskich parametrach (Tmax=70st. C).

    PE-RT typ II - mogą być już stosowane w instalacjach grzejnikowych oraz ciepłej i zimnej wodzie użytkowej (Tmax=95st. C)

    PE-X(a, b lub C) - jak wyżej.
    http://pl.kan-therm.com/

  18. #478

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    PE-RT typ I - niskotemperaturowe instalacje grzewcze, głównie ogrzewanie podłogowe, ścienne lub grzejniki na niskich parametrach (Tmax=70st. C).

    PE-RT typ II - mogą być już stosowane w instalacjach grzejnikowych oraz ciepłej i zimnej wodzie użytkowej (Tmax=95st. C)

    PE-X(a, b lub C) - jak wyżej.
    Dziękuję za odpowiedż.
    Pozdrawiam Tomraider.

  19. #479

    Domyślnie

    Widzę, że nachalna reklama i marketing firmy KAN nie ma końca

  20. #480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam, mój potencjalny wykonawca instalacji podłogowej odradza mi zastosowanie rur pex/al/pex jakiejkolwiek firmy i stawia jedynie na rozwiązanie firmy Roth. Jest to bodajże rura pert z jakaś wkładką antydyfuzyjną - http://www.roth-polska.com/pl/Rura-g...RT-S5-1386.htm. Twierdzi że tylko taki rodzaj rury daje gwarancje trwałości i bariery dla przedostającego sie tlenu do instalacji.

    Pytanie, czy ma racje? Czy ta rura Rotha jest warta swojej ceny i pozwolić wykonać tą instalacje na niej ? CZy jest ona np bardza droga i za mniejsze pieniądze można wybrać inną rurę z której wykona się instalacje porównywalną jakościowo?

    I jeszcze sprawy tej wkładki antydyfuzyjnej, czy to marketingowy bełkot czy faktycznie szukać rury z taka technolagią i odwpowiednio dopłacić do niej?
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 24-01-2018 o 11:42

Strona 24 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony