dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie budowa domku ogrodowego

    Do mieszkańców Wawy i okolic - będę wdzięczny za namiary na jakiegoś cieślę, który wam wykonał domek ogrodowy. To co jest w ofercie firm na allegro itp. jest wg mnie za drogie i część jeszcze trzeba samemu sobie składać.
    Ja mam parę desek po budowie, które możnaby wykorzystać, żeby nie kupować całego materiału.
    Może macie jakieś plany, rzuty, rysunki, które moglibyście udostępnić?...
    Domek powinien mieć 10 m2 (żeby nie trzeba nic zgłaszać), okienko bądź 2 plus jakiś większy okap. I nie powinien kosztować wiecej niż 2,5-3 tys na gotowo.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tur555

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt , szkic domku ogrodowego

    Przy budowie domku ogrodowego o wymiarach do 25m2 na terenie miasta i do 35m2 poza miastem nie musisz zgłaszać budowy domku.
    Moim zdaniem lepiej wybudować większy domek , ja będę budował poza miastem domek o wymiarach 35m2 z trzema pokojami , kuchnią , łazienką i pomieszczeniem gospodarczym , koszt materiałów to ok. 4000 zł , planuję jeszcze szambo ale to już później.

    Tutaj masz projekty no raczej szkice takiego domku ogrodowego

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał tur555 Zobacz post
    Przy budowie domku ogrodowego o wymiarach do 25m2 na terenie miasta i do 35m2 poza miastem nie musisz zgłaszać budowy domku.
    Moim zdaniem lepiej wybudować większy domek , ja będę budował poza miastem domek o wymiarach 35m2 z trzema pokojami , kuchnią , łazienką i pomieszczeniem gospodarczym , koszt materiałów to ok. 4000 zł , planuję jeszcze szambo ale to już później.

    Tutaj masz projekty no raczej szkice takiego domku ogrodowego




    Należy zgłaszać, - a nie uzyskać pozwolenię na budowę, a 35m2 dotyczy tylko i wyłącznie zabudowy zagrodowej i terenów w rodzinnych ogrodach działkowych.

    To co chcesz zbudować nie jest ani altaną, ani budynkiem (obiektem) gospodarczym, a w związku z tym należy uzyskać pozwolenie na budowę – jeśli działka jest budowlana.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser Zobacz post
    ............Domek powinien mieć 10 m2 (żeby nie trzeba nic zgłaszać),............ .
    A skąd taka informacja?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Musisz zgłosić budowę takiego domku !!!!!!!!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post



    Należy zgłaszać, - a nie uzyskać pozwolenię na budowę, a 35m2 dotyczy tylko i wyłącznie zabudowy zagrodowej i terenów w rodzinnych ogrodach działkowych.

    To co chcesz zbudować nie jest ani altaną, ani budynkiem (obiektem) gospodarczym, a w związku z tym należy uzyskać pozwolenie na budowę – jeśli działka jest budowlana.
    USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r.
    Prawo budowlane (tekst jednolity)

    Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

    2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

    Domek ogrodowy to przecież budynek gospodarczy, więc moim zdaniem tylko zgłoszenie, a nie PNB
    Ostatnio edytowane przez bresland ; 21-08-2010 o 18:55
    Andrjej

  7. #7

    Domyślnie

    wystarczy zgłosić, ale uwaga to nie takie proste. trzeba budynek opisać co do wielkości i wyglądu i materiałów z jakich będzie budowany, posadowienia. dołączyć mapę działki i nawet odręcznie wrysować go w działkę. podać czas rozpoczęcia robót i po zgłoszeniu odczekać 30 dni .......i już można kleić

  8. #8
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser Zobacz post
    Domek nie powinien kosztować wiecej niż 2,5-3 tys na gotowo.
    Jest to możliwe, tylko że te parę desek nie wystarczy. Potrzebne jest też drewno na konstrukcję i masę pracy własnej. Mnie też pozostały po budowie aż 22 krokwie (błąd projektanta) i trochę desek. Zbuduję z tego drewutnię, altanę i daszek nad studnią (a i jeszcze coś z tego zostanie). Wszystko sobie narysowałem i zrobiłem nawet dokładny plan wykorzystania drewna, aby odpadu było jak najmniej.
    Przy okazji potwierdzam informacje poprzedników: musiałem wykonać profesjonalne projekty drewutni i altany, bo nawet przy zgłoszeniu czepiano się w Starostwie szczegółów i nie chciano przyjąć byle jakiego szkicu.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 22-08-2010 o 15:02

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony