dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 28
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 544
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Maly domek i pompa ciepła? Bez jaj - wbijanie gwoździ kafarem. Sama pompa nie nagrzeje, potrzebna jeszcze wodna instalacja c.o. A to da o wiele więcej niż 5 tyś.

    W tak małym domku ma sens nie-centralne elektryczne lub powietrzne - włącza się grzejnik akurat tam, gdzie się siedzi.

  2. #382
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co do przedstawionego obrazka domku - to jest dom mały i drogi.
    Architekt był do dupy.

    Jesli projektuje się mały dom, to wiadomo, że taki projekt wybierają osoby niezamożne. A więc koszt budowy powienen być jak najniższy.
    To co tam robi czterospadowy dach z gankiem dwuspadowym podparty kolumienkami i dwa wielkie murowane kominy?

    Mój dom planuję zbudowac poniżej 300 tyś a ma powierzchnię 150 m2 i jest budowany w wysokim standarcie energetycznym.

  3. #383
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    za całość? do zamieszkania?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  4. #384
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A ja bym się nie przejmowała tym, że ktoś powie "altanka" albo "kurnik".
    Fakt, że budując dom w ogóle, cena metra kwadratowego dla malutkiego budynku jest stosunkowo wysoka, ale to ma być dom dla jednej osoby. Parter mojego domu ma 75m2 i moim zdaniem byłby wystarczający nawet dla rodziny 2+2 dopóki dzieci nie podrosną.
    Wybrałabym coś w stylu projektu z42, albo zleciła projekt indywidualny.

    Plan prostokąta, cztery otwory, fajny tarasik, wiązary, sufit podwieszany. Ogrzewanie elektryczne (docieplić, żeby było cieplutko jak w uchu - ze 20cm styro na ściany, nad sufitem ze 40cm wełny), do tego można ale nie trzeba dodać wspomaganie kominkiem albo kozą.
    Kuchnię zrobiłabym całkowicie otwartą, odgraniczoną od części wypoczynkowej wyspą albo stołem jadalnym. Przy wejściu po prawej stronie dodałabym szafę.

    Domek w wersji dobrze docieplonej, wraz z przyłączami, wykończony, z wyposażeniem łazienki i kuchni uważam, że można pobudować do 3 tysięcy za m2, czyli do 120 tysięcy. Może uda się taniej, ale to już zależy od wielu szczegółów materiałowo-technicznych, zdolności negocjacyjnych i kosztów robocizny.

    Takiego domku nie stawiałabym na środku działki, tylko raczej z boku - w razie jakichś większych planów budowlanych albo sprzedaży nieruchomości można go "przekwalifikować" na domek gościnny.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    za całość? do zamieszkania?
    Stan deweloperski, biały montaż i podstawowe wyposażenie kuchni. Być może podłogi na gotowo.

  6. #386
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Wybrałabym coś w stylu projektu z42, albo zleciła projekt indywidualny.
    To jest kolejny przykład projektu, w którym architekt nie rozumie idei małego, taniego domu.
    Dom nie musi mieć małej powierzchni by być tani.
    Kominek + kominek zewnętrzny - ma sens, jeśli to jest domek letniskowy dla średnio zamożnego klienta. Ale nie ma sensu dla klienta, który liczy każdą złotówkę.
    Piec gazowy z kominem. Takie maleństwo można ogrzać piecem poniżej 21 kW, czyli komin wychodzi przez ścianę! Pomojam sens w ogole prowadzenia instalacji gazowej do takiego maleństwa.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 11:39

  7. #387
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Mam wrażenie Elfir, że czytałaś post tylko do obrazka.
    Gotowe projekty malutkich domów niestety są zwykle wzbogacone różnymi "kwiatami", które powodują gwałtowny wzrost kosztów budowy, dlatego napisałam o opcji indywidualnego projektu, ewentualnie o elektrycznym ogrzewaniu zetki. Zgadzam się z tym, że zewnętrzne palenisko to już zbędny i drogi bajer, ale też chyba najłatwiejszy do zlikwidowania w ramach adaptacji.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #388
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mowa jest o małym domku a nie jakimkolwiek domku.
    Mnie nie obchodzi jaki sposób wybierze sobie ktoś do ogrzewania 200 m2.
    W przeciwieństwie do lobby PC nie żyję ze sprzedazy i montażu pomp i nie mam żadnego preferowanego systemu ogrzewania. Nie uważam, że jest jeden cudowny system ogrzewania, który dałby się zastosować uniwersalnie w domach od 10 do 1100 m2. Uważam, że trzeba je dobierac indywidualnie.

    Mamy pomóc wybrac najtańszy sposób na zbudowanie małego domku.
    Jesli uważasz, że rzeczywiście CAŁY system CO da się zbudować za 5 tyś. to jest to opcja do rozważania. Ale ja uwazam, że przy PC nie da się.

  9. #389

    Domyślnie

    Znalazłam ten projekt to Dom BM3-68 link http://pracownia-projekty.dom.pl/moj_dom_kolendra.htm
    Dom wydaje się być funkcjonalny,jednak koszty wzrastają z uwagi na kopertowy dach,kominek,wykusz.
    Myślę że akurat przy budowie małego domu warto zrobić czterospadowy dach,aby miał on wygląd bo przy dwuspadowym może właśnie wyglądać jak altanka lub stodółka.
    Tutaj są dwa projekty tej samej powierzchni
    http://pracownia-projekty.dom.pl/mt_...ac_tori_ii.htm
    http://pracownia-projekty.dom.pl/mt_sepia.htm
    i wydaje mi się że ogólna bryła domu ładniej się prezentuje właśnie z dachem kopertowym a rożnica cenowa przy tej powierzchni nie powinna znacząco wpłynąć na całość kosztów budowy.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 05-09-2013 o 13:33

  10. #390

    Domyślnie

    Poszukaj w wyszukiwarce na forum było wiele wątków na temat małych i tanich domów.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 05-09-2013 o 13:44

  11. #391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Bo 50-70m2 nie mozna ogrzac PC P/P? Tak?
    A ja napisałam, że nie można?
    Napisałam, że cena instalacji jest nieadekwatna do uzyskanych efektów na tak małej powierzchni.

    Jak się uprze może grzać nawet ekogroszkiem. Kto mu zabroni?

    Reszta postu świadczy o zacietrzewieniu się a nie czytaniu ze zrozumieniem. Gdzie - pokaż dokładnie - napisalam, że PC NIE ogrzeje małego domku?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 14:35

  12. #392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiem, pompa powietrzna powietrze-powietrze.

    Ja nie mam w nicku uwielbienia dla jedynego słuszego rozwiązania grzewczego

    kabel grzewczy 155 mb kosztuje 1125 zł, sterownik ok. 200 zł.
    Grzejniki akumulacyjne ok 500-1000 zł/szt (zaleznie od wydajności)

  13. #393

    Domyślnie

    Pewne koszty budowy są stałe np adaptacja projektu, przyłącza etc. Chcąc wybudować tani dom trzeba ograniczyć ilość instalacji. I tak - zero kominów bo zabierają powierzchnię i kosztują i dają straty ciepła. najlepiej bez tarasów o balkonów i bez schodów. Jednak kondygnacja, optymalnie około 70 metrów. Dom 35 metrów nie bedzie tańszy o połowę od tego 70m. Bedzie tańszy o 1/3 albo 1/4. Co do ogrzewania to nie robiąc pieca gazowego tez oszczedzamy na instalacji gazu. Sam piec nie jest drogi. Na pewno komin warto wypuścić przez ścianę. Myślę ze mając 150tys mozna taki do zrobić do zamieszkania.

  14. #394

    Domyślnie

    pompa ciepła sie nie opłaca w takim małym domu nie zamortyzuje sie. Lepiej kupić tanią klimę i grzać klimą (to również pompa ciepła ale za 1000zł). A w okresie mocnej zimy ogrzać prądem.

  15. #395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A nick Elfie przeanalizuj jeszcze raz... Moze google Cie oszukalo...
    Nie ma tam "uwielbiania"
    Mój nick to postać z gier RPG z czasów jak miałam 18 lat i jest nazwą w języku elfów Tolkiena. Od tego czasu stosuję go na wszystkich forach internetowych. Pierwsze logowania znajdziesz na forum Sapkowski.pl

    Z tego co mi wiadomo obecnie taką nazwę ma też firma produkująca syreny alarmowe, nowy projekt domu biura architektonicznego, napój w Afryce południowej i moja firma ogrodnicza, którą założyłam niedawno (kilka lat po zalogowaniu się na Muratorze).
    Więc naprawdę nie mam pojęcia jak chcesz mnie powiązać z jakimkolwiek lobby grzewczym?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 21:45

  16. #396

    Domyślnie

    o właśnie - ZURA Elfir - gdy policja jedzie na sygnale to zwykle to urządzenie produkuje dźwięk

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Niestety, to nie moja firma

  18. #398

    Domyślnie Za ile wybuduje ten dom? Na czym mogę zaoszczędzić?

    Witam Serdecznie wszystkich użytkowników forum

    Mam nadzieje, że pomożecie mi oszacować z mniej-więcej jakimi kosztami budowy muszę się liczyć.
    Szacunkowe koszty podane na stronie projektu są moim zdaniem mocno zaniżone - Projekt ZARABIE

    Generalnie szukam małego domku z poddaszem (warunki na działce), który będzie podobał mi się z wyglądu. Wszelkiej maści stodoły odpadają ponieważ nie wpasowują się w mój gust. Zdaje sobie sprawę, że za lukarny i balkony przyjdzie dopłacić kilkanaście tyś (mam nadzieje, że nie więcej), ale jakoś to przełknę.

    Ile mniej więcej może kosztować budowa tego domu w stanie deweloperskim z instalacjami (elektryczna, wodno-kanalizacyjna, ogrzewania podłogowego), bez pieca co/cwu, fundamentów, kosztu podłączenia mediów, zagospodarowania działki oraz kosztów do momentu uzyskania pozwolenia na budowę (geologa, architekta itp).

    Na czym można przyoszczędzić? Generalnie nie chce oszczędzać na fundamentach, ścianach i innych rzeczach, które robi się raz i wymienić ich nie można. Na pewno oszczędności będą na wykończeniówce, ale czy jeszcze na czymś można?

    Z góry dzięki za odpowiedzi Każda opinia jest dla mnie bardzo istotna, ponieważ jestem zielony a chciałbym popełnić jak najmniej błędów.

  19. #399
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZielonyZEEN Zobacz post
    Witam Serdecznie wszystkich użytkowników forum
    ...
    Ile mniej więcej może kosztować budowa tego domu w stanie deweloperskim ....
    odczytuję z linka który podałeś:
    100 100 PLN

    cena będzie się róznić w zalezności od regionu i przyjętej formy wykonawstwa

  20. #400

    Domyślnie

    Czyli 100 tyś to realna cena? Wykonawstwo to zlecanie poszczególnych prac firmom, około 20% prac, które nie są bardzo skomplikowane mogę wykonać sam. Do tego kwalifikuje się do programu mieszkanie dla młodych, czyli odliczenia części VAT za materiały budowlane.

Strona 20 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony