dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 153
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Na budowie znowu nic sie nie dzieje. Najpierw zasypalo sniegiem tak, ze nie dalo sie dowiezc plyt gk. Teraz jak snieg stopnial, to ja nie mam na nic czasu. Wieczorami rozgryzam temat kominkow kumulacyjnych. Takich jak tu: www.stove.ru i tu: www.mha-net.org.
    Mialem kiedys zamiar podlaczyc wklad kominkowy z plaszczem/wymiennikiem pod duzy bufor ciepla wykonany z betonu. Taki kominek kumulacyjny laczylby obie funkcje a wykonany samodzielnie nie powinien byc zbyt kosztowny. Okolo 400 cegiel szamotowych po 3 zl za szt, drzwiczki z szyba - 500 zl, i troche gliny. Tylko jak dlugo bym to robil w moim tempie?LOL.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Oto moje najnowsze "dzieło":

    Ma na imię Adaś i jest na tyle trudny w obsłudze, że muszę na jakiś czas zawiesić budowę

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Kupilem 840 uzywanych cegiel szamotowych (1zl za szt), ktore uzyje do budowy piecokominka. Kupilem tez na wyprzedazy drzwiczki kominkowe za 110 zl.
    Tanie - bo bez szyby.
    Szczegoly projektu piecokominka omawiam w temacie "ogrzewanie ceramiczne".

    P.S. Wesolych Swiat!!!

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Poniewaz ostatnio mam czas wylacznie na prace koncepcyjna to opracowuje sobie projekt schodow.
    Pomysl mam taki zeby z pozostalosci betonu kom. wymurowac scianki do ktorych poprzykrecam drewniane stopnie.
    Ze stopniami bedzie zabawa bo kazdy bedzie w innym ksztalcie.

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Zrobiłem rysunek kształtu stopni w przyszłych schodach i chciałem skonsultować z szanownymi forumowiczami - czy ktoś posiada podobne?
    W tym celu założyłem wątek:http://forum.muratordom.pl/schody-zabiegowe,t158319.htm
    Wychodzi na to, że właściwie tylko Zezo ma zbliżone, choć też trochę inne.
    Trochę dziwne, bo tak na logikę to właśnie tak powinny być prawidłowo zbudowane schody zabiegowe - równa długość (u mnie 16 cm) krótszej krawędzi stopni (nie wiem jak się to fachowo nazywa ale chodzi mi o "wewnętrzną zakrętu" ) i jednocześnie równa długość stopnia w odległośći około 40 cm od wewnętrznej barierki (u mnie 26cm).

    Dzięki takiemu rozwiązaniu myślę, że od biedy na schodach mogłyby się nawet minąć 2 osoby bo 16 cm wystarczy już żeby swobodnie postawić stopę.
    W najczęściej spotykanych schodach zabiegowych stopnie "na zakręcie" mają kształt trójkąta i postawienie stopy na "wewnętrznej zakrętu" jest niemożliwe.

    Gdyby, któryś z czytelników dziennika miał takie schody jakie zamierzam zrobić to proszę o kontakt.

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Mam problem. Nie mogę się zdecydować czy zrobić schody prawoskrętne czy lewoskrętne.
    Przypomnę jak wygląda u mnie miejsce na schody:

    Czyli w praktyce czy niższy bieg ma być przy słupie, czy przy ścianie?

    W pierwszym przypadku schody wyglądałyby mniej więcej tak:



    (zdjęcia znalezione w internecie zamieszczam w celach poglądowych bez zgody autora za co przepraszam). U mnie dolny bieg też byłby zabudowany. Nawet kominek byłby w tym samym miejscu co na zdjeciu, choć mój będzie znacznie większy.
    Jeszcze jedno zdjęcie, na którym dobrze widać o co mi chodzi (choć tu akurat schody skręcają przeciwnie niż u mnie):

    Widzę następujące zalety takiego rozwiązania:
    1.Powstaje praktyczny schowek pod górnym biegiem schodów i mniej praktyczny pod dolnym.
    2.Schody są dobrze doświetlone światłem z salonu
    Wady:
    1.Salon w rejonie schodów nabiera raczej cech przedpokoju (takie jest moje osobiste odczucie)
    2.Dźwięki z salonu będą dobrze słyszalne na poddaszu.
    c.d.n.

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze jedno zdjęcie obrazujące pierwsze rozwiązanie:

    Drugie rozwiązanie (niższy bieg przy ścianie) pozwala wkomponować kominek w górny bieg schodów, np tak:

    lub tak:

    choć najbardziej odpowiadało by mi tak:

    Na tym zdjęciu kominek jest wprawdzie wkomponowany w dolny bieg schodów ale u mnie schody będą mniejsze a kominek większy więc takie rozwiązanie uda się tylko pod górnym biegiem przy czym ta skośna ścianka kominkowa musiałaby zasłonić prawie całe schody.

    Sam kominek też miałby nieco inną formę niż na tych przykładowych zdjęciach.
    Osobiście nie jestem fanem form rustykalnych. Myślę raczej o czymś takim:


    Zalety takiego rozwiązania:
    1.Kominek prawie nie zajmuje dodatkowego miejsca w salonie (w porównaniu z rozwiązaniem 1)
    2.Schody bardziej wydzielone z salonu (mniejszy hałas)
    Wady:
    1.Brak schowka
    2.Ciemno na schodach.

    Ciekawy jestem Waszych opinii na ten temat (o ile ktoś jeszcze w ogóle czyta ten dzienniko-miesięcznik )
    Bez podjęcia decyzji praktycznie nie mogę zacząć robót na dole - chodzi o umiejscowienie fundamentu pod kominek i wylanie chudziaka.

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Minął tydzień a ja nadal nie podjąłem decyzji
    Zrobiłem wizualizacje jak to by mogło wyglądać biorąc pod uwagę moje wymiary schodów i kominka.
    W wersji pierwszej:

    lub po przesunięciu paleniska nieco na prawo poza obręb komina co pozwoli na nieco płytszą zabudowę:


    W wersji drugiej powstał problem bowiem słup wychodził dokładnie naprzeciw paleniska. Dlatego musiałem dociągąć ściankę z kominkiem do słupa a nie pierwszego biegu schodów. Efekt raczej nieciekawy:


    Żadna wersja tak naprawdę mi się nie podoba. Nie mam dalszych pomysłów....
    Mam przedsmak hasła, że wykończeniówka wykańcza...

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Dawno nic nie napisałem. Nasz maluszek podrósł już na tyle (6,20kg ), że powoli myślę o wznowieniu budowy.
    A na razie zdołałem podsumować wiosenne wydatki:
    rachunki za prąd (grudzień - lipiec)- 102,02 zł (do podziału),
    reszta profili do g-k + folia paroizolacyjna + wkręty + taśma dwustronna - 542 zł,
    2 dni pracy pomocnika - 150 zł,
    płyty g-k na sufity - 335 zł.

    Ostatnio wynająłem też koparkę w celu doprowadzenia wody ze studni do budynku - 150 zł.

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Ostatnio miałem trochę prac przy łopacie. Doprowadzam wodę ze studni do budynku - a że ziemia na działce ma dużą domieszkę ostrych kamieni to musiałem ręcznie wykonać obsypkę rury z czystego piasku. Został mi jeszcze przekop pod fundamentem - bo niestety zapomniałem o zostawieniu przepustu przy wylewaniu ław.
    Ostatnie wydatki to rura do wody - 59 zł, kabel do zasilania pompy - 118 zł (do podziału na 2).

    Za tydzień minie 6 miesięcy od złożenia wniosku o zwrot VAT i wreszcie coś się ruszyło, bo kazali wykreślić kilka drobnych pozycji (akcesoria stalowe do więźby).

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Akcja doprowadzenia wody zakończona. Ostatnie wydatki to rura arota (osłonowa pod fundamentem) i taśma sygnalizacyjna - 27 zł, dołownik (posłużył do przewiercenia się pod fundamentem a przyda się jeszcze przy ogrodzeniu) - 60 zł, zasypanie rowu przez koparkę - 110 zł (wszystko do podziału na 2)

    Dawno nie było podsumowania:

    Na formalności i fundament wydałem dotąd - 7688 zł.
    Na media - 5341 zł.
    Mury - 7459 zł.
    Strop - 9052 zł.
    Dach -14855 zł.
    Okna i drzwi - 6214 zł.
    Kanalizacja - 132 zł.
    Elektryka - 904 zł.
    Wełna na poddasze - 3832 zł.
    Elewacja - 6472 zł.
    Podbitka - 1117 zł.
    Styropian wylewki - 950 zł.
    Parapety - 185 zł
    Tynki i ścianki działowe - 2541 zł
    Balkon - 166 zł (o tej pozycji zapomniałem w kosztorysie )
    Kominek - 950 zł (ta pozycje to już ponad stan deweloperski)

    Razem - 67858 zł.

  12. #132
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tiger84

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, jestem tu pierwszy raz. ja tez mam zamiar budowac domek w cyklamenach2,tylko jedna polowe blizniaka(mam waską działke). chcialam jakis kontakt gg albo maila do ''ja 14''. i w jakiej miejscowosci buduje ten domek. i czy byłaby mozliwosc obejrzenia go. to moje gg 6523528, prosze o kontakt. dzieki i trzymam kciuki.

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Tiger - dziennik czytamy, komentujemy w "komentarzach" i tam też możesz zadawać pytania dotyczące budowy. W razie potrzeby możesz też pytać na p.w. Jako, że cenię sobie swoją prywatność (i anonimowość) - adresu nie podaję ale chętnie odpowiem na wszelkie inne pytania.

    W tym tygodniu zakupiłem w Castoramie bramę wjazdową "ola" za 536 zł i 6 worków cementu (60 zł) - zacząłem wylewać chudziaka - na razie w kuchni.
    Dostałem wreszcie zwrot VAT - 4130 zł.

  14. #134
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaha_22

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie witaj

    witaj mam pytanie,czy budując dom w własnym zakresie:1)czy potrzebuje mieć wykonany projekt przez projektanta,2)czy potrzebuje nadzór budowlany m.in
    inspektora budowlanego,bhp-owca,3)czy da się te rzeczy ominąć ,jeżeli te instytucje muszą brać w tym udział .4)ile oni kosztują?5)Czy ty to masz wliczone w tych 100tyś zł za które budujesz dom?Sorry za tyle pytań,ale bardzo mnie to ciekawi .Kasia.

  15. #135
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Witaj Kasiu. Będę brutalnie szczery. Nie odpowiem na Twoje pytania ponieważ widzę, że nie masz czasu przeczytać mojej odpowiedzi. A jak kiedyś będziesz miała więcej czasu to przeczytaj proszę co pisze jeden post nad Twoim. Pozdrawiam Cię serdecznie i całą Twoją Rodzinę.

    Skończyłem wylewać chudziaka w części parteru. Został tylko salon. Tyle, że ten salon ma powierzchnię 2-krotnie większą niż pozostałe pomieszczenia na porterze LOL.
    Chudziak w salonie to już będzie z "gruszki".
    Tu słowo wyjaśnienia po co w ogóle ta moja zabawa z betoniarką skoro powszechnie wiadomo, że betoniarnie robią beton taniej i lepiej. Po prostu po dokładnych pomiarach okazało się, że poziom podłogi wyjdzie mi o 3 cm za wysoko i aby go obniżyć musiałem zdjąć taką warstwę piasku przed wylaniem chudziaka. A jak już miałem wynosić ten piasek na zewnątrz to wolałem wrzucić go do betoniarki...
    Do wydatków dopisuję 90 zł za cement.

  16. #136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Czas na oczyszczalnię ścieków. Zainspirowany przykładem NJerzego postanowiłem zainstalować oczyszczalnię typu "zrób to sam".
    Zamówiłem krąg betonowy o średnicy 2 m i wysokości 1 m - pojemność 3 tyś litrów - będzie pełnił rolę osadnika. Będę miał z nim jeszcze trochę pracy - trzeba go zaizolować jakimś mazidłem, wylać dno, pokrywę oraz ścianki dzielące go na 3 komory. Za osadnikiem planuję drenaż w technologii tunelów infiltracyjnych (tunele takie oferuje np. sotralentz) z tym, że zamiast plastikowych wytłoczek prawdopodobnie zastosuję korytka betonowe, które wydają się być nieco solidniejsze.

  17. #137
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    łukasz123

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie M.A.H DREW TARTAK

    Serdecznie odradzam skład budowlany M.A.H DREW TARTAK z Zaborza 15 koło Buska Zdroju.W kwietniu 2009r. właścicielce tego składu sprzedałem 2000 tys. bloczków betonowych .Pieniądze miałem dostać przelewem w ciągu 7 dni. Niestety mineło już kilka miesięcy, a żadne moje prośby nie skutkują, właścicielka obiecuje że pieniądze będą na nastepny dzień albo nieodbiera telefonu. Z tego co słyszałam to taka sama sytuacja jest przy kupnie jakiś materiałów z jej składu tzn.bierze zaliczkę a nie wydaje materiału. Jeśli nie chcą mieć państwo takich problemów to niekorzystajcie i nie udzielajcie usług tej firmy. Jest niewiarygodna i fałszywa.

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie Re: M.A.H DREW TARTAK

    Cytat Napisał łukasz123
    Serdecznie odradzam skład budowlany M.A.H DREW TARTAK z Zaborza 15 koło Buska Zdroju.W kwietniu 2009r. właścicielce tego składu sprzedałem 2000 tys. bloczków betonowych .Pieniądze miałem dostać przelewem w ciągu 7 dni. Niestety mineło już kilka miesięcy, a żadne moje prośby nie skutkują, właścicielka obiecuje że pieniądze będą na nastepny dzień albo nieodbiera telefonu. Z tego co słyszałam to taka sama sytuacja jest przy kupnie jakiś materiałów z jej składu tzn.bierze zaliczkę a nie wydaje materiału. Jeśli nie chcą mieć państwo takich problemów to niekorzystajcie i nie udzielajcie usług tej firmy. Jest niewiarygodna i fałszywa.
    W pełni potwierdzam.
    Ja też nie odzyskałem zaliczki i właściwie to straciłem już nadzieję na jej odzyskanie ponieważ widziałem ostatnio ogłoszenie o licytacji komorniczej tego tartaku.

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Betoniarnia, która ma mi dostarczyć krąg betonowy już dwa tygodnie zwodzi mnie z dostawą. Kiedy w tym kraju będzie się szanować klienta?
    Dobrze, chociaż że nie wpłacałem żadnej zaliczki. Ale wykop coraz bardziej się obsypuje a jak jeszcze zacznie porządnie padać to będzie niedobrze

    W tym czasie zrobiłem szalunek na pokrywę do tego zamówionego kręgu i przygotowałem jej zbrojenie.
    Tak przy okazji - kratka z drutu dziesiątki co 12 cm będzie OK?

    Do wydatków dopisuję - 110 zł za koparkę - wykop pod krąg, 56 zł za pręty zbrojeniowe i 42 zł za pustaki wentylacyjne silki - posłużą jako szalunek tracony do słupków od bramy.

  20. #140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Kręgu wciąż jeszcze nie ma a ja już wylałem pokrywę:


    Postawiłem też słupki do bramy wjazdowej:


    Z wydatków to worek cementu (11,50), jeszcze 4 pustaki silki (14zł) i beton na pokrywę (110 zł).

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony