dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 271
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał braszyns
    25-01-2008 kupiłem w okolicy Otwocka działkę 5500m2 za 29zł za metr
    przy dodze asfaltowej woda i prąd obok i komunikacja miejska z Warszawy przy
    płocie
    Może chcesz się podzielić? Odpłatnie oczywiście

    Ja w tamtej okolicy od pewnego czasu się rozglądam, ale większości sprzedających ciągle wydaje się, że pół miliona czy milion za kawałek ziemi pozwoli im ustawić się na resztę życia

    No, chyba że to są okolice Otwocka typu Sobienie Szlacheckie - w takim wypadku cena nie wydaje się specjalną promocją. Mnie interesuje coś bliżej miasta. Z tego, co ostatnio patrzę, pojawiają się pierwiosnki w miarę tanich ofert na Wawrze... już sobie ostrzę zęby.

    Edit: sorry, zdałem sobie sprawę, że mamy 2009 a nie 2008, więc działkę kupiłeś rok temu W każdym razie, jeśli jeszcze jest pusta i zdatna do podziału - chętnie bym o tym porozmawiał.

  2. #242

    Domyślnie

    w okolicach Świerklańca wołają 90-200 zł/m2.

    Pamiętam pierwszą działkę którą ogładałem. 35 zł/m2, super położona a ja nie wziąłęm bu wydało mi się, że znadę lepszą i tańszą.

  3. #243
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magik2224

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt m2 działki, w Łomiankach-Dąbrowa (pod Warszawą) mam w planach ją sprzedać powierzchnia 700m2, działka budowlana. media gaz i prąd, brak kanalizacji. Z góry dziękuje za odpowiedz.
    Pozdrawiam

  4. #244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar miczogen
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie o orientacyjny koszt metra kwadratowego działki.
    Chciałbym sprzedać kawełek ziemi, ale nie wiem czy dotychczasowe oferty nie są zaniżone.
    Działka wygląda tak:
    - ok 1500 m kw regularny prostokąt o proporcjach ok 6/4, narożna (tzn wjazd można zaprojektować od strony głównej drogi lub bocznej - ruch jedynie lokalny o niskim natężeniu)
    - w Bydgoszczy na skrajnie położonym osiedlu, ale blisko centrum i z bardzo dobrym dojazdem do niego.
    - sąsiedztwo stanowią nowe domy - raczej z wyższej półki (duże, ładne, zadbane, klinkier, dachówka, trawniczki, itd) i las (ok 100 m od działki)
    - działkę otacza stary zadbany (ok 180 cm) żywopłot, jest również ogrodzona siatką
    - wszystkie media przy drodze (prąd, gaz, woda, kanalizacja)
    - działka oczywiście budowlana
    - jedyny minus to, to że teren znajduje się blisko lotniska i parę razy dziennie przelatuje nisko samolot (ale dla miłośników lotnictwa to zaleta )

    Bardzo zależy mi na odzeiwe, pomoże mi to na choćby bardzo orientacyjną ocenę sytuacji. Ile bylibyście w stanie zapłcić za m kw. takiej ziemi?

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał bm_mi
    W Mogilanach k. Krakowa pojawiły się juz działki 390zł/m2
    zgroza
    W granicach administracyjnych miasta - zachód Krakowa - nie ma niczego za mniej niż 1.000 zł/m2...

    TO dopiero jest zgroza

  6. #246

    Domyślnie

    [quote="crashproof"]
    Cytat Napisał braszyns
    25-01-2008 kupiłem w okolicy Otwocka działkę 5500m2 za 29zł za metr
    przy dodze asfaltowej woda i prąd obok i komunikacja miejska z Warszawy przy
    płocie
    Może chcesz się podzielić? Odpłatnie oczywiście

    Ja w tamtej okolicy od pewnego czasu się rozglądam, ale większości sprzedających ciągle wydaje się, że pół miliona czy milion za kawałek ziemi pozwoli im ustawić się na resztę życia

    No, chyba że to są okolice Otwocka typu Sobienie Szlacheckie - w takim wypadk Moze bys zmienil okolice na Gmina nIEPORET ?? mAM TAM PARE DZIALEK ,DOJAZD NOWY ASFALT OSWIETLONA DROGA CHODNIKI WSZYSTKIE MEDIZ POZA KANALIZACJA
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  7. #247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar zuz@nka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    9.937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    228

    Domyślnie

    Gmina Michałowice k/Warszawy od 500-1500zł za metr.

    wciaż trzymaja ceny z okresu booom
    a działek w sprzedaży bardzo mało

  8. #248

    Domyślnie

    mała miejscowość na śląsku. 25 km do Katowic, 10km do większego miasta.
    Ceny działek stanęły tj. ludzie wołają 100-200 PLN/m2. Problem w tym że nic nowego do sprzedaży praktycznie nie ma bo sprzedający mogą bądź wolą przeczekać medialny kryzys. Z drugiej strony kupujący czekają na obniżki. Pat.

  9. #249
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar compadre
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Kontynuując temat...

    Kupiłem działkę ok. 0,4 ha z zamiarem przyszłego osiedlenia się na niej. Po jakimś czasie wpadła mi w oko inna, większa działka ponad 1 ha. I tę też kupiłem. Obie ok 50 km od Warszawy i obie z warunkami zabudowy. Trochę się obecnie miotam bowiem jedną z nich powinienem sprzedać by na drugiej coś zacząć robić. Z oboma naraz jestem uziemiony zważywszy, że owe zakupy dokonałem na kredyt i to niestety taki zwykły konsumpcyjny. A śpieszyłem się bowiem prześladowała mnie myśl, że wkrótce już nic nie kupię z powodu drożyzny, uwolnienia handlu ziemią dla cudzoziemców i własnego stetryczenia
    Tak więc, z jednej strony nieco się uspokoiłem mając już zaplecze, a z drugiej pojawił się dylemat: co dalej... Ogłoszeń o sprzedaży działek w sieci jest ogromna ilość, ceny niebotyczne, ale jakby - mam wrażenie - ruchu handlowego w tym wszystkim nie ma. Moje pytanie - jeśli ktoś zechce mi odpowiedzieć będę wdzięczny - brzmi: Jak skalkulować cenę (powiedzmy tej działki 0,4 ha za 1 m kw.) by cena była godziwa, ale jednocześnie by ją sprzedać szybko a nie czekać latami na kupca?
    Pozdrawiam wszystkich

  10. #250

    Domyślnie Re: Kontynuując temat...

    Cytat Napisał compadre
    Kupiłem działkę ok. 0,4 ha z zamiarem przyszłego osiedlenia się na niej. Po jakimś czasie wpadła mi w oko inna, większa działka ponad 1 ha. I tę też kupiłem. Obie ok 50 km od Warszawy i obie z warunkami zabudowy. Trochę się obecnie miotam bowiem jedną z nich powinienem sprzedać by na drugiej coś zacząć robić. Z oboma naraz jestem uziemiony zważywszy, że owe zakupy dokonałem na kredyt i to niestety taki zwykły konsumpcyjny. A śpieszyłem się bowiem prześladowała mnie myśl, że wkrótce już nic nie kupię z powodu drożyzny, uwolnienia handlu ziemią dla cudzoziemców i własnego stetryczenia
    Tak więc, z jednej strony nieco się uspokoiłem mając już zaplecze, a z drugiej pojawił się dylemat: co dalej... Ogłoszeń o sprzedaży działek w sieci jest ogromna ilość, ceny niebotyczne, ale jakby - mam wrażenie - ruchu handlowego w tym wszystkim nie ma. Moje pytanie - jeśli ktoś zechce mi odpowiedzieć będę wdzięczny - brzmi: Jak skalkulować cenę (powiedzmy tej działki 0,4 ha za 1 m kw.) by cena była godziwa, ale jednocześnie by ją sprzedać szybko a nie czekać latami na kupca?
    Pozdrawiam wszystkich
    Moze tak najprosciej. Do ceny zakuou dodaj koszt kredytu + zarobek rzadu 10% rocznie i sprzedaj. W mojej miescicie tzw. Polsce B też można kupic działki zarowno po 100 zl/m2 jak i po 400 zl/m2 a uzbrojenie, skumunikowanie czy otoczenie prawie takie same. Ta działka po 400 zl/m2 to juz 2 rok jest sprzedawana.

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar compadre
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Thx za wskazówki metodyczne. Na razie wystawiam po 17 za m. Obaczym co będzie.

  12. #252
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doobie

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    mnie interesauja okolice warszawy w niedalekiej odleglosci od wskm albo pkp choc bardziej sklaniam sie ku pierwszej opcji. jakiego rzedu to sa sumy? a moze ktos ma namiary na strone internetowa gdzie moge rzucic okiem na takie dzialki?

  13. #253
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Województwo śląskie - choć nie Śląsk tylko Zagłębie Dąbrowskie - jeszcze w lipcu kupowałem działkę po 73 zł/m. Teraz nowy operat i działki chodzą już po 107.

  14. #254

    Domyślnie re

    Witam!
    Dajcie spokuj z tą ceną działek,z roku na rokto cena idzie prawie 100%.żeby człowiek się wczesniej zorientował to by pokupował troche hektaró a teraz sprzedawał z wielkim zyskiem.

  15. #255

    Domyślnie Re: re

    Cytat Napisał wercialsso20
    Witam!
    Dajcie spokuj z tą ceną działek,z roku na rokto cena idzie prawie 100%.żeby człowiek się wczesniej zorientował to by pokupował troche hektaró a teraz sprzedawał z wielkim zyskiem.
    i tak już zawsze będzie. jak teraz coś chodzi po 150 zł, to w 2012 będzie po 1200 zł za metr. i tak już do końca świata.

  16. #256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja kupiłem w październikiu 2008 w Pruszkowie w pełni uzbrojoną + dom kostka w stanie surowym z lat 80 - tych za 390 zł/metr. Kostkę obecnie przebudowuję.
    Trochę drogo, ale zważywszy, że aby kupić działkę w Pruszkowie sprzedałem działkę w Legionowie po 614 zł/metr to wyszedłem na czysto - a mam działkę większą o całe 200 m2.

  17. #257

    Domyślnie

    ceny beda rosnac dopuki beda na nie chetni..
    ciekawe jest to ze ludzie potrafia zaplacic 400tys za dzialke 1000m2 i postawic na niej jeszcze dom.
    to przeciez jest inwestycja na minimum 1milion pln. ilu jest takich co maja zdolnosc kredytowa by tyle kasy utopic w dom?
    ja zarabiam naprawde nie najgorzej i powiem szczerze ze jak widze ogloszenia o sprzedazy dzialek po 200-300pln za metr to sie zastanawiam czy po kupnie takiej bedzie mnie stac zeby cokolwiek postawic..
    prawda jest taka ze dzialki sa max przewartosciowane (sytuacja taka jak w USA), dopuki beda tacy co beda gotowi zalozyc sobie petle na szyje na cale zycie zeby kupic dzialke na ktorej zarabia 5 posrednikow to ceny beda sie utrzymnywac..
    mi jednak zdaje sie ze za jakis czas zacznie sie okazywac ze ludzie ktorzy nabrali ostatnimi laty kredytow na setki tysiecy zlotych nie beda mogli ich splacac i banki po ich odebraniu beda sprzedawac duuuuzo taniej a wtedy wszystko wroci do normy juz..

  18. #258
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Zagloba3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Sorry ale zdziwienie skręca moje szlachetne oblicze ... Tj. broń Boże nie zamierzam nikogo z szanownych forumowiczów tu obrażać ale gdy czytam , że ktoś kupuje na zadupiu 1000 m2 działki mieszkaniowo-usługowej często z koniecznością doprowadzania z kilometra albo więcej kanalizy itp. - za ciężką kasę zresztą to nasuwają mi się takie pytania :
    - czy ktoś poza miastem ( owszem , wybierając o wiele czystsze powietrze niż w mieście ) naprawdę chce się tam gnieździć na 1000 m2 budowlanki mieszkaniowej mając za oknami okna sąsiada i konieczność zasłaniania ich storami, jak w mieście ?
    - czy nie lepiej kupić ziemię rolną oczywiście w odpowiedniej ilości , tj. parę hektarów i zrobić sobie siedlisko / zabudowę zagrodową ( a przecież wlaściwie po paru latach to już będzie Nasza Rezydencja) ?
    - czy nie lepiej płacić za energię , wodę , kanalizację oraz podatki gruntowe nawet i parę razy mniej jak w mieście ?
    - czy nie lepiej skorzystać na ułomnym prawie (póki czas) i nawet może przejść przy okazji z ZUS- na KRUS? ...)
    - czy naprawdę dojazd do pracy w mieście rzędu 20 - 30 km jest czymś tak strasznym ( amerykanie dojeżdżają po 200 , 300 km ) ...?
    - czy taka nieruchomość nie będzie warta 2 , 3 razy więcej po paru latach a jak trochę poczekamy , to przy okazji Studium do MPZP w Gminie po odrolnieniu i 20 razy więcej ?
    Przykładów jest cała masa np. pierwszy z brzegu : http://wolow.olx.pl/sprzedamy-piekna...h-iid-85362712
    albo nawet jeszcze taniej : http://www.autogielda.pl/nieruchomos...,II0JXK3L.html
    Brak odwagi , umiejętności liczenia , niedoinformowanie ? Brać Panowie szlachta ołówki i kalkulatory i liczyć . Po prostej arytmetyce głowa nie boli a wyniki są oszałamiające . Ja w każdym razie tak zrobiłem ..:, mieszkam na "zapupiu" , mam sąsiadów , którzy też dojedżają do miasta - jeden z nich to właściciel firmy deweloperskiej !!!! ) - buduje domki (dla lalek ) w mieście a na wiosce mieszka w ponad 600 m2 domu chłopa na 10 hektarach wokół ...) tak , tak , - chlop może sobie wybudować dowolną ilość m2 pod dachem ...!
    Wokół lasy , lasy, lasy ,lasy - sam mam ok. 60-tki ale może i spokojnego konia sobie kupię dla przejażdżek ( w mieście trudno jeżdzić na koniu po działce parometrowej .. ))))) Pozdrawiam .. i dobrze radzę

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar minkapinka
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac Zobacz post
    Miejsce: - Warszawa Międzylesie, za CZD
    - wisi baner - dzwonimy z ciekawości - bo siostra szuka....

    1500 m2 - lekki trapez, bez mediów - trzeba ciągnąć jakieś 80 m, dziiałka rolno leśna

    he - he -he
    no i zgadujcie!!!!

    napiszę bo nie zgadniecie....
    800 pln/m2 ...
    za całość to daje - 1 200 000
    ....
    ale spoko, chętny się znajdzie za bańkę - ładna okolica
    a jeszcze 3 lata temu 35 euro wted wydawało się że to tak dużo.......
    mnie aż tak bardzo ta cena nie szokuje

  20. #260

    Domyślnie

    ja właśnie kupiłam działkę nieuzbrojoną pow. będziński 883 m2 za 50tyś. blisko szkoła, NFZ, przystsnek aut., zalew.

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony