dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 13
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 260
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    Kapinos nie kaMpinos. Jan może dlatego nie skumał a na a poważnie autor Twojego projektu myślał pewnie o rozwiązaniu systemowym firmy Schluter. Wydasz 'trochę' $$$ ale dobierzesz wszystko tak jak masz w projekcie.
    Janie takie rozwiązania ( z drugą blachą) stosują w Niemczech - chyba z powodzeniem ...
    Sorry za ten błąd z literówką.

    Nie jest to rozwiązanie systemowe Schluter
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #62

    Domyślnie

    To może Gutjahr ?

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    To może Gutjahr ?
    Nein
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Nein
    Scheißeeeee to nie znam innych. Sąsiedzi z zachodu aby blacha nie rdzewiała dają podobno pod spód impregnowane drewno - krawędziak po prostu.Pytałem, że niby obeznanych w temacie czym to drewno impregnują to mi powiedzieli, że ciśnieniowo (IV klasa zabezpieczenia) + np. Slipersolja szwedzkiej firmy Auson. Termodrewno być może też można dać. Są gatunki egzotyczne... to już raczej przerost formy. Odaro rób wg. niemieckich norm i będzie dobrze W Polsce robimy siatkę na klej a oni przebierają w rozwiązaniach systemowych. Oni mają taras raz na 30 lat a my co 5 skuwanie i od nowa. W międzyczasie zacieki i podklejanie płytek.

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Miałem kiedyś pomocnika, który mówił " kampinos " , więc skojarzyłem. Właśnie z pionową płytką powstaje kapinos. Polacy nie gęsi... Nie wszystko niemieckie to dobre. Zrobić tak jak mówię i " będzie pan zadowoloooony" Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  6. #66

    Domyślnie

    Zgadza się nie wszystko co niemieckie dobre, np. VW http://vwszrot.pl/

    Janie,
    akurat w kwestii balkonów i tarasów normy niemieckie są b.dobrze opracowane. Ujmują szczegółowo detale, których w polskich normach brakuje. Jeżeli wykonujesz tarasy to pewnie o tym doskonale wiesz. Większość "balkonowców i tarasowców" przynajmniej na tym forum zdaje sobie z tego sprawę , że wystarczy spier%&^% jeden detal w wykonaniu i nici z długowiecznego tarasu. W zamian płacz i zgrzyt zębów.
    Może się komuś przyda - http://www.abc-sciany.pl/index2.php?site=art&id=75. W kwestii tarasów warto też zajrzeć do bazy doradztwa budowlanego - bdb.com.pl aby zrozumieć o co w ogóle z tymi tarasami chodzi. Jeżeli ktoś ma jakieś wartościowe linki lub zna wykonawców profili to poproszę.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Robię dachy 36 lat a przy okazji balkony i tarasy. Przy mojej metodzie NIGDY nie miałem reklamacji. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    Może się komuś przyda - http://www.abc-sciany.pl/index2.php?site=art&id=75. W kwestii tarasów warto też zajrzeć do bazy doradztwa budowlanego - bdb.com.pl aby zrozumieć o co w ogóle z tymi tarasami chodzi. Jeżeli ktoś ma jakieś wartościowe linki lub zna wykonawców profili to poproszę.
    Wielkie dzięki za te linki BTW zajmujesz się tym zawodowo?

    Czy mały wykusz robiłbyś wg norm niemieckich jak duży taras. W sumie wykusz to taki mały taras na pomieszczeniem ogrzewanym.

    Jak masz jeszcze jakieś ciekawe linki w tym temacie to chętnie sobie poczytamy

    Jak mogę wstawić linki od producentów chemii budowlanej np. Schomburg albo Dietermann jeżeli Cię to interesuje.
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 25-07-2010 o 13:04
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Robię dachy 36 lat a przy okazji balkony i tarasy. Przy mojej metodzie NIGDY nie miałem reklamacji. Jan.
    To napisz jeszcze raz krok po kroku jak to robisz.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    Robię dachy 36 lat a przy okazji balkony i tarasy. Przy mojej metodzie NIGDY nie miałem reklamacji. Jan.
    nie to Janie, żebym miał coś do Ciebie, ale brak reklamacji czasem jest efektem tego, że tego co spartaczy nie wzywamy na poprawę, bo jeśli nie umie czegoś zrobić to po prostu rozbabrze i drugi raz spartaczy...

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Po mnie nie ma poprawek

  12. #72

    Domyślnie

    Odaro nie jestem wykonawcą a zwykłym gościem, który ma taras do zrobienia. Nie czuję się na siłach doradzać w sprawie wykuszu. Niemal wszyscy sąsiedzi wokół mają mniejsze lub większe problemy z tarasami tyle, że te domy były budowane 20 lat temu Wtedy nikt sobie nie zawracał głowy mostkami cieplnymi, hydroizolacjami, szlamami i innymi wynalazkami. Nie sądziłem, że w 2010 w dalszym ciągu może być problem z wykonaniem i materiałami. Będę kładł deskę tarasową. Szukam materiałów do izolacji i producentów profili aby to dobrze zgrać. Linków nie mam więcej to jest wszystko co wykopałem. Będę szukał jeszcze na stronach niemieckojęzycznych. Jak znajdę to wrzucę. Informacje i ogólne wskazówki czego szukać mam od sąsiada, który pracował w Niemczech w latach 90-tych - skończyło się wypadkiem na budowie.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejfit Zobacz post
    Nie sądziłem, że w 2010 w dalszym ciągu może być problem z wykonaniem i materiałami. Będę kładł deskę tarasową. Szukam materiałów do izolacji i producentów profili aby to dobrze zgrać. Linków nie mam więcej to jest wszystko co wykopałem. Będę szukał jeszcze na stronach niemieckojęzycznych. Jak znajdę to wrzucę. Informacje i ogólne wskazówki czego szukać mam od sąsiada, który pracował w Niemczech w latach 90-tych - skończyło się wypadkiem na budowie.
    Nie wiem czy to jest problem... na pewno problem decyzji jakim sposobem to zrobić.

    Nie chciałbym tego robić w systemie "Panie zawsze tak robiłem i było dobrze" tak jak to często bywa na polskich budowach.

    Na razie próbuje zrozumieć do czego służą wszystkie te warstwy wtedy będę wiedział dlaczego wybrać taki własnie system.

    Jak się czegoś nowego dowiesz te chętnie poczytamy.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #74

    Domyślnie

    No dobra- to co macie zamiar zastosować jako "uszczelnieniem wg DIN 18195 "- na warstwie ocieplenia?
    Ja myślałam styropian zalać jastrychem i już- tylko,ze w przypadku przeciekania wody rzeczywiście na papie będą gromadzić się zastoiska wody- bo nie da się jej dokładnie wyrównać- a nawet gdyby- to pozostają jeszcze zakłady papy.Chyba głupio zrobiłam, ze papę położyłam wzdłuż muru (chodziło o to aby było jak najmniej połączeń)- teraz zakłady papy powodują tworzenie się bariery dla spływu wody po papie

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No dobra- to co macie zamiar zastosować jako "uszczelnieniem wg DIN 18195 "- na warstwie ocieplenia?
    Cały czas nad tym rozmyślam
    Ostatnio edytowane przez odaro ; 25-07-2010 o 23:50
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Nie wiem czy to jest problem... na pewno problem decyzji jakim sposobem to zrobić.
    Najlepiej tanim i dobrym Szukam "kulturalnych" profili wykończeniowych i nie znalazłem. Może ktoś wie jakie firmy produkują okapniki do stolarki drewnianej i PCV ?

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Nie chciałbym tego robić w systemie "Panie zawsze tak robiłem i było dobrze" tak jak to często bywa na polskich budowach.
    Potrzebny jest projekt uwzględniający detale wykonany przez kogoś kto zna i rozumie temat i ma rozeznanie w materiałach dostępnych na rynku po to aby nie strzelać do muchy z armaty . Jak się orientuję temat nie jest prosty.

    Jak możesz to wrzuć linki do tych mazideł Deitermann'a i Schomburg'a. Ogólnie można coś jeszcze poczytać tu :
    http://www.budujemydom.pl/component/...1c9cdc1d8c415/
    Ostatnio edytowane przez dejfit ; 25-07-2010 o 23:32

  17. #77

  18. #78

    Domyślnie

    robiewDE - dzięki .
    DZwonię do przedstawiciela Sopro
    Ciekawe co odpowiedzą- czy mają już dostępne te profile .
    Chłopaki - czy tak folia kubełkowa na papę moze być ?
    http://www.ebudowlane.com/folia-kube...-szer-05-30-m/
    dodam ,że akurat ten balkon będzie z rynna i gdyby dać ten profil z Sopro - przystosowany do rynny to byłoby chyba GIT ?

  19. #79

    Domyślnie

    Na nic jednak .
    Te profile PT 266 są za niskie. Maja tylko 8,2 cm wysokości. A u mnie jastrych 5 cm ,poniżej 5 cm styrodur , pod nim folia kubełkowa i papa.Rynna wypada mocowanie na granicy jastrychu i styroduru , a papa z folią kubełkową - będą wyłazić nieestetycznie spod profilu. A tak się ucieszyłam .
    Profil byłby idealny gdyby był wyższy - np 11 cm.
    A może znaleźliście coś takiego ?
    A może najprościej - blacharz niech wykona takiej wysokości osłonę z blachy - zatopiona w żywicy - najprostsze jest chyba najlepsze?
    I tak zrobie.Jeszcze tylko ta folia kubełkowa- czy może być?
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 27-07-2010 o 14:59

  20. #80

    Domyślnie

    moja obróbka z blachy w zeszłym tygodniu zatopiona w żywicy zbrojonej matą i posypanej z góry piaskiem, tak jak Ci wcześniej pisałem

Strona 4 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony