dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 281 z 448
Pokaż wyniki od 5.601 do 5.620 z 8949
  1. #5601

    Domyślnie

    ALE Ty bohusz pierdzielisz,jeszcze nic tu mądrego nie napisaleś.Tu inwestorzy pokazują swoje kominki,które nie koniecznie muszą mieć wypasione.Każdy ma jaki ma ,nie każdego stać na wypasiony.A jak ktoś chce z papieru ,to co Ci do tego

  2. #5602

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post

    Nad Twoją Varią , możesz piekarnie otworzyć
    Nad moja Varia będzie instalacja do legalettu. Dogadam usytuowanie ze zdunem, już kiedyś mi to proponował. Mnie wystarczy mini piekarnik (chlebek, babeczka) bo standardowego piekarnika w kuchni mieć i tak nie zamierzamy.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  3. #5603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    Nad moja Varia będzie instalacja do legalettu. Dogadam usytuowanie ze zdunem, już kiedyś mi to proponował. Mnie wystarczy mini piekarnik (chlebek, babeczka) bo standardowego piekarnika w kuchni mieć i tak nie zamierzamy.
    Zrób tak ,żeby mała pizza weszła - to jest dopiero frajda....

    (pamiętaj, że to co Forest prezentował ,to prawdziwy piec chlebowy
    w którym palisz żywym ogniem )

  4. #5604

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    (pamiętaj, że to co Forest prezentował ,to prawdziwy piec chlebowy
    w którym palisz żywym ogniem )
    nie ma pstryczka wyłączającego
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  5. #5605
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    nie ma pstryczka wyłączającego
    Przyjrzałem się - z tym ogniem to nie trafiłem

  6. #5606

    Domyślnie

    Piekarnik od żywego ognia to chyba tylko w piecach szamotowych?
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  7. #5607

    Domyślnie kominek

    Witam a to mój kominek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	44226  

  8. #5608
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    KAMLOTEK . Kominek z płaszczem wodnym teoretycznie może pracować w układzie otwartym , przy zachowaniu spadków rur ale takie rozwiązanie to żywcem przeniesiona instalacja starego typu gdzie piec stał w piwnicy a kaloryfery były wyżej . Budowano także instalacje c.o. zasilane z kuchni , wtedy kociołek / wężownica była na tej samej kondygnacji co grzejniki , dotyczyło to jednak małych domów i kaloryfery były umieszczane wysoko na ścianach . Ze względu na wymiary wkładów wodnych takie rozwiązanie jest mało praktyczne , choć zapewne znajdą się tacy co powiedzą że się da tak zrobić . Optymalne jest zastosowanie wkładu wodnego w obiegu wymuszonym pompą z wmontowanym systemem chłodzącym i automatyką sterującą procesem spalania i dystrybucja wody . Wkład wodny tak jak każdy inny wkład kominkowy przeznaczony do ekonomicznego grzania powinien mieć pobór powietrza do spalania w 100* z poza domu , Kominek wodny nie powinien być przewymiarowany w stosunku do realnej straty cieplnej budynku , powinien mieć również podłączony bufor tak aby spalanie mogło się zawsze odbywać w wysokich temperaturach bez konieczności duże tłumienia tempa spalania . Kominki wodne słabo pracują na 1/4 mocy , no chyba że ktoś lubi mieć nieustannie czarna szybę .

  9. #5609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tak, kominek z PW to praktycznie kocioł CO, tylko drzwiczki z szybą umożliwiającą oglądanie palącego się drewna. Podłączenie kominka z PW rządzi się tymi samymi zasadami co podłączenie kotła CO. KAŻDY KOCIOŁ, KOMINEK z PW PRACUJE NAJLEPIEJ NA DUŻYCH OBROTACH, to podstawowa zasada. Można w niewielkim przedziale tylko regulować intensywność palenia i w odpowiednim momencie zapobiegać wychładzaniu układu gdy już nie palimy...
    Instalacja wodna powinna być tak skonfigurowana, aby odebrać ciepło które wytworzy, odpowiednio je rozdzielać do wymienników. Ot i cała filozofia.
    Reszta w głowie i rozumie instalatora jak skonfiguruje instalacje.

    Można wymyślać cuda prowadzące do przerostu formy nad treścią, no ale rozpalać i dokładać trzeba.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-02-2011 o 17:59

  10. #5610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Darek - masz tyle pięknych realizacji ...
    Naprawdę zamiast robić z tego kącik techniczny wrzuć je żeby ludzie mogli pooglądać jak mogą wyglądać fajne kominki i piece.
    Po to jest ten wątek.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #5611
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No fakt Forest, rozpędziłem się ja również. A to przecież temat efektów końcowych.

  12. #5612

    Domyślnie

    Buuuu - a mój kominek jeszcze nie całkiem gotowy A tak się chciałam pochwalić ....
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  13. #5613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Buuuu - a mój kominek jeszcze nie całkiem gotowy A tak się chciałam pochwalić ....
    To pokaz co jest w środku . Jak będzie coś źle ,zdążysz poprawić...
    Z zewnątrz ,to prawie wszystkie są ładne

  14. #5614

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    To pokaz co jest w środku . Jak będzie coś źle ,zdążysz poprawić...
    Z zewnątrz ,to prawie wszystkie są ładne
    W środku jest taki:
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  15. #5615
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    A ta rura spalinowa to nie jest zbyt długa w poziomie ?? Czy ta biała włóknina będzie potem w przestrzeni wentylowanej powietrzem?? Z otworu na kratkę wynika że tak , ta włóknina będzie pyliła a zdrowa to ona nie jest .

  16. #5616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    A ta rura spalinowa to nie jest zbyt długa w poziomie ?? Czy ta biała włóknina będzie potem w przestrzeni wentylowanej powietrzem?? Z otworu na kratkę wynika że tak , ta włóknina będzie pyliła a zdrowa to ona nie jest .

    Zapytam mojego Pana Kominkowego
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #5617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Zapytam mojego Pana Kominkowego
    Niech fachowiec zrobi funkcjonalne okno w obudowie, do czyszczenia tego poziomego odcinka (mam nadzieje, że kolano jest z rewizją).

  18. #5618
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Czyszczenie sadz przez obudowę kominkowa to szukanie wrażeń . Mam nadzieje że nie będzie Wam dane sprawdzić jakie to miłe kombinować co zrobić z resztkami sadz fruwających w powietrzu . Takie poziome przyłącze najlepiej da znać o sobie podczas otwierania drzwiczek , w tym przypadku masz jeszcze opory związane z przepływem spalin przez pierścienie . Jeszcze jedno pytanie; Jak jest temperatura spalin po wyjściu z tych 6 pierścieni ??

  19. #5619
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie


  20. #5620

    Domyślnie

    Odpowiadam:
    1. Rura jest ok.
    2. Wełna jest z atestami (stosowana w piecach chlebowych)
    3. Na resztę pytań Pan Kominkowy odpowie osobiście - jeśli jest ktoś chętny, to jestem upoważniona do podania jego numeru telefonu

    Do zakończenia zostało kilka drobnych rzeczy z zaraz potem pokażę swój kominek z zewnątrz - może się komuś spodoba .... Zaglądają tu jeszcze inwestorzy czy tylko "zawodowcy"?
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

Strona 281 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony