dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 246
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 4902
  1. #1981
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A czy mógłbyś zrobić zdjęcie tego połączenia (rozumię,że jest to w sterowniku połączone)
    Tak, jest to w sterowniku połączone. Jak znajdę czas po pracy to spróbuję zrobić zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez peem26 ; 10-03-2011 o 10:53

  2. #1982
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Musi trzymać bo bojler to termos i tak ma być.
    Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.

  3. #1983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.
    No czekam z niecierpliwością na eSterownik.pl
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #1984
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Wszystko zrozumiałem ale jak to się przekłada na spalanie,czy warto to stosować?
    Ja doszedłem do wniosku, że u mnie nie warto. Nie potrzebuję tak ciepłej wody w CWU gdyż u mnie trafia ona jeszcze do bojlera gazowego, tak więc piec ja tylko wstępnie podgrzewa. Bojler CWU mam dodatkowo w zimnej piwnicy.
    Spalanie u mnie było znacznie większe, nie powiem ci dokładnie ile bo nie liczyłem tego nigdy.
    Czy warto to stosować? Ja doszedłem do wniosku, że po założeniu na następny sezon zaworów na grzejnikach i zaworu n-drożnego, podniesie mi się temperatura powrotu. A po jednym sezonie z temperaturami na powrocie ok 30* piec mi raczej nie skoroduje (Zresztą z tą niską temperatura powrotu przy piecach z ecoalem to nie aż taki wielki problem jak opisywał to Zawijan na swoim blogu.) Tak więc ja doszedłem do wniosku że nie będę tego stosował. No ale każda instalacja jest inna.

  5. #1985
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsa Zobacz post
    Termos termosem. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale przecież minimalne straty itp na pewno występują. Bardziej wynika to z tego, iż tak jak pisał Peem w przypadku kiedy pompa CWU pełni dodatkowo role mieszającej to i tak nie ma szans na spadek temp. Zaobserwowałem to u siebie jeszcze w poprzednim roku, kiedy piec szedł na programatorze CO na temp np 44 st temp CWU miałem zadaną na 38 stopni a i tak jej wartość oscylowała na poziomie temp CO. Szkoda, że jeszcze nie mogę podłączyć sterownika pod net. Ale już wkrótce zawitam na esterownik.
    Masz rację. Dokładnie widać to u mnie na wykresach na eSterownik.pl. Od godź 23 do 6 rano, ciepła woda jest prawie nie używana. Mimo to jej temperatura spada z 38* do 23*. Fakt że mój bojler jest trochę stary i jest on w zimnej piwnicy. A tak na marginesie, planuję w lecie przenieść go do domu, gdzie będzie mu cieplej i skróci sie odcinek pomiędzy nim a bojlerem gazowym.

  6. #1986

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Masz rację. Dokładnie widać to u mnie na wykresach na eSterownik.pl. Od godź 23 do 6 rano, ciepła woda jest prawie nie używana. Mimo to jej temperatura spada z 38* do 23*. Fakt że mój bojler jest trochę stary i jest on w zimnej piwnicy. A tak na marginesie, planuję w lecie przenieść go do domu, gdzie będzie mu cieplej i skróci sie odcinek pomiędzy nim a bojlerem gazowym.
    O ile u Ciebie rzeczywiście nie ma sensu podgrzewać bjlera który przecież jakieś straty ma, to w przypadku kiedy cwu dostarcza bezpośrednio do kranu i nie ma obawy przegrzania bojlera wydaje mi się że zysk jest oczywisty możemy zastosować dłuższe czasu postoju pompy co bez wychładzania pieca i bardziej łagodną pracę pieca przy uruchomieniu pompy co zbiornik cwu będzie pracował jako bufor ciepła. Jedyne czego bym się obawiał to zbytnie wychłodzenie zbiornika cwu, poniżej tem zadanej

  7. #1987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post
    Jedyne czego bym się obawiał to zbytnie wychłodzenie zbiornika cwu, poniżej tem zadanej
    Ale dlaczego ma Ci się wychłodzić temp. zbiornika CWU poniżej zadanej? Jeżeli temperatura spadnie o ilość stopni określonych przez Ciebie w histerezie CWU, pompa CWU natychmiast się włączy.

  8. #1988

    Domyślnie

    Po postoju pompy co i w czasie jej rozruchu będzie spływała zimna woda z układu co, więc spadnie temp powrotu, uruchomi się pompa mieszająca oziębiając cwu, ogrzewając co wodą cwu (oprócz oczywiście ciepła jakie dostarczy piec)

  9. #1989
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post
    Po postoju pompy co i w czasie jej rozruchu będzie spływała zimna woda z układu co, więc spadnie temp powrotu, uruchomi się pompa mieszająca oziębiając cwu, ogrzewając co wodą cwu (oprócz oczywiście ciepła jakie dostarczy piec)
    Nie bardzo rozumiem. Przecież w tym przypadku (pompy mieszająca i CWU jako jedna pompa) gorąca woda z pieca w pierwszej kolejności przepływa przez zbiornik CWU dopiero później wraca na piec. Bardziej obawiał bym się że w przypadku dużego chwilowego zużycia wody użytkowej, woda płynąca z pieca ogrzewając CWU ostygnie tak bardzo że nie będzie w stanie podnieść temperatury powrotu. Ale takiego dużego zużycia wody nie masz raczej przez cały dzień.

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał peem26 Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem. Przecież w tym przypadku (pompy mieszająca i CWU jako jedna pompa) gorąca woda z pieca w pierwszej kolejności przepływa przez zbiornik CWU dopiero później wraca na piec. Bardziej obawiał bym się że w przypadku dużego chwilowego zużycia wody użytkowej, woda płynąca z pieca ogrzewając CWU ostygnie tak bardzo że nie będzie w stanie podnieść temperatury powrotu. Ale takiego dużego zużycia wody nie masz raczej przez cały dzień.
    w tym przypadku Pompa cwu i mieszająca to jedna i ta sama pompa ale jest jeszcze pompa co która po postoju przepompuje zimną wodę z układu na piec.

  11. #1991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post
    w tym przypadku Pompa cwu i mieszająca to jedna i ta sama pompa ale jest jeszcze pompa co która po postoju przepompuje zimną wodę z układu na piec.
    Nie wiem czy do końca się rozumiemy ale:
    Ani pompa CWU ani mieszająca nie włączą się jeżeli temperatura na piecu będzie niższa niż ustawiona temperatura minimalna (w ustawieniach zaawansowanych)a tej z kolei nie można ustawić poniżej 42*. Te same pompy wyłączą się jeśli temp na piecu spadnie poniżej temp zadana minus 3 lub 5 * (nie pamiętam teraz dokładnie) Tak więc jeśli temp na piecu spadnie to pompka nie będzie jej pompować a tym samym schładzać CWU.
    Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

  12. #1992

    Domyślnie

    Mi chodziło bardziej o temp powrotu niż temp pieca (zasilania) ale masz racje że to też ma wpływ, temp zasilania nie powinna spaść poniżej poniżej ani temp minimalnej ani zadanej bo ogrzewa ją ciepła woda z bojlera (jeśli tylko woda na bojlerze jest ustawiona w granicach 45-55 stopni).

    Co do pierwszej części wypowiedzi:

    Ani pompa CWU ani mieszająca nie włączą się jeżeli temperatura na piecu będzie niższa niż ustawiona temperatura minimalna (w ustawieniach zaawansowanych)a tej z kolei nie można ustawić poniżej 42*

    Zgoda w 100 proc
    Ale nie wiem czy to prawda że pompa mieszania nie włączy się jeśli temp pieca (nie powrotu tylko zasilania) będzie niższa niż zadana

  13. #1993
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    peem26

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzedorius Zobacz post

    Zgoda w 100 proc
    Ale nie wiem czy to prawda że pompa mieszania nie włączy się jeśli temp pieca (nie powrotu tylko zasilania) będzie niższa niż zadana
    Wyłączy się. Ale nie poniżej temp zadanej ale poniżej temp. minimalnej minus 3 albo 5 stopni (dokładnie nie pamiętam). A zawsze możesz sobie ustawić temp minimalna taka jak zadaną.

  14. #1994

    Domyślnie

    ok to już się zgadzam w 100 proc wyłącza się żeby piec mógł się nagrzać

  15. #1995

    Domyślnie

    To już zgadzam się w 100 proc pompy się wyłączą żeby mógł się nagrzać piec, raczej nie będe ustawiał tak minimalnej temp właśnie po to aby uniknąć wyłączenia pomp z powodu zbyt niskiej temp zasilania pieca

    Przepraszam za powtórzony post

  16. #1996
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.
    Pomóżcie mi go w końcu opanować.

    minertu Ty masz chyba największe doświadczenie z eCoal. Pomożesz ?
    Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?
    Pomogę ale za jakieś 20min ok? gg-2426716,skype- gregory121121
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #1997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Wiedziałem, że z Ciebie porządny typ
    Mogę się odezwać jutro po południu? Na GG napiszę.
    Dziś już nie dam rady, lecę zaraz do pracy na 22:00
    Nie cierpię tej zmiany
    Jestem otwarty ale jutro wyjeżdżam na narty ok 14-15 do Białki a wracam w niedziele wieczorem
    A tak z ciekawości gdzie pracujesz?
    Ale śmiało pisz bo lapka biorę ze sobą ,jak będę w stanie i miał chwilę to poklikamy
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 10-03-2011 o 20:07
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.
    Pomóżcie mi go w końcu opanować.
    Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?
    Zapodaj nam ustawienia swojego pieca, temp. zadaną, typ regulacji itd. co możesz to podaj. Ofsetu nie ruszaj tym się kalibruje czujniki temp.

  19. #1999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał verb Zobacz post
    Mój Ogniwo EKO nie radzi sobie z nadmiarem wytworzonej energii, a przy tym zżera worek retopalu na dobę. Odstawia się na prawie godzinę, potem pędzi jak szalony aby dobić do temperatury zadanej, przekracza ją o 5 st i się zatrzymuje. Siłą rozpędu temperatura rośnie nawet o 10st ponad zadaną. Tworzy przy tym takie kalafiory, że dopiero teraz wiem co to spieki.
    Pomóżcie mi go w końcu opanować.

    minertu Ty masz chyba największe doświadczenie z eCoal. Pomożesz ?
    Wlazłem w opcje zaawansowane ale nie wiem co tam porobić, pokazała się też kalibracja czujników, offest czy cuś. Grzebać tam ?
    Widzę, że kotły wszystkich marek mają jakieś problemy......

  20. #2000
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    Widzę, że kotły wszystkich marek mają jakieś problemy......
    Mają i mieć będą bo to jest nieuniknione.Co nie znaczy,że nie da się ich ograniczyć
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 11-03-2011 o 05:45
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 100 z 246

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony