dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie ;-]

    Dzięki Wszystkim za cenne informacje. Odpowiedź nasuwa się sama.
    I to co napisał Rafał, to święta racja, nie ma co przedobrzać.

    jarek244

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek244 Zobacz post
    Dzięki Wszystkim za cenne informacje. Odpowiedź nasuwa się sama.
    I to co napisał Rafał, to święta racja, nie ma co przedobrzać.

    jarek244
    O tym co sie nada pod twoją plytę powinien zdecydować konstruktor. Są lekkie domy pod którymi tzw EPS 100 może być zastosowany, są też takie pod ktorymi nie. To jest najpierw decyzja konstruktora który wskaże który z dostępnych materiałów może być zastosowany, czy tez jakie powinien miec minimalne parametry a potem dopiero twoja decyzja. Zwykły EPS 100 stosowany dosyć często w Polsce ze względu na cenę ma wady. Jest nasiąkliwy co znacząco zmniejsza jego zdolności izolacyjne, łatwo jest przekroczyć próg obciążenia przy którym zaczyna się pełzanie. Tym bardziej że styro o oznaczeniu EPS 100 może miec bardzo różne parametry. Niska cena nie bierze się z nikąd.
    W Wątku o płycie zamieściłem tabelkę z dopuszczonymi w Niemczech izolacjami do zastosowania pod płytę. Najtańszy jest tam (jak mi się wydaje) hydrofobowy EPS, potem różne XPS oraż granulat szkła piankowego. Zwykłego EPS 100 nie ma tam wcale. O czymś to świadczy.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    O tym co sie nada pod twoją plytę powinien zdecydować konstruktor. Są lekkie domy pod którymi tzw EPS 100 może być zastosowany, są też takie pod ktorymi nie. To jest najpierw decyzja konstruktora który wskaże który z dostępnych materiałów może być zastosowany, czy tez jakie powinien miec minimalne parametry a potem dopiero twoja decyzja. Zwykły EPS 100 stosowany dosyć często w Polsce ze względu na cenę ma wady. Jest nasiąkliwy co znacząco zmniejsza jego zdolności izolacyjne, łatwo jest przekroczyć próg obciążenia przy którym zaczyna się pełzanie. Tym bardziej że styro o oznaczeniu EPS 100 może miec bardzo różne parametry. Niska cena nie bierze się z nikąd.
    W Wątku o płycie zamieściłem tabelkę z dopuszczonymi w Niemczech izolacjami do zastosowania pod płytę. Najtańszy jest tam (jak mi się wydaje) hydrofobowy EPS, potem różne XPS oraż granulat szkła piankowego. Zwykłego EPS 100 nie ma tam wcale. O czymś to świadczy.

    perm jasne że konstruktor decyduje ostatecznie, choć z drugiej strony też chcę mieć na to wpływ jaki materiał może być zastosowany i między czym mogę dokonać wyboru.
    Widzę że w samym styro jest dużo decyzji do podejmowania, a co do szkła to zaczynam mieć wątpliwości.

    jarek244

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony