dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 613
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 12250
  1. #3761

    Smile

    Witajcie,
    od dłuższego czasu czytam ten wątek i próbuję również coś sobie ułożyć. Wasze rady są po prostu bezcenne. Teraz ja męczę się z moją kuchnią okrutnie, a dzisiaj z pomocą Męża opanowałam sztukę wklejania zdjęć. Bardzo potrzebna mi Wasza pomoc bo tak trudno jest to urządzić nawet na papierze, a muszę w najbliższych dniach zdecydować jak ma kuchnia wyglądać.
    Kuchnia pewnie będzie z tych nowych frontów IKEA abstract yellow and white. Do tego drewniany blat. Na podłodze najchętniej panele,ale pewnie skończy się na czymś drewnopodobnym. Kuchnia ma już podłączenia, ale można dużo jeszcze zmienić. Kuchnia z salonem tworzą prostokąt. Pomiędzy tymi pomieszczeniami jest to szerokie przejście.Teraz ma 180cm,ale rozważam też lekkie zamknięcie o 40cm, Wtedy ściana,za którą stoi stół w jadalni będzie mieć ok 170cm. Wejście z holu jest prosto na stół, a zatem wejście do kuchni jest na prawo i kuchnia widoczna jest tak "po skosie"
    Wklejam dwie koncepcje kuchnii. Nie patrzcie proszę na kolory, ale na funkcjonalność i ustawienia mebli. Wymiary kuchni są takie jak niżej. Tego występu na ścianie koło spiżarni nie musi być. W drugiej wersji jest tam w rogu lodówka.
    układ kuchni:

    koncepcja 1:
    tutaj kuchnia trochę przymknięta a na ściance graniczącej z salonem jest lodówka. Chodzi o to aby schować ją z widoku z salonu (podobny zamysł miała chyba MaggieQ) Siedząc na kanapie czy przy stole w salonie mamy wtedy widok na ścianę z drzwiami od spiżarni, ewentualnie stolik śniadaniowy, a nie widać lodówki. Ponadto koło lodówki powstałby taki kąt na schowanie bałaganu kuchennego. Ten układ wydaje mi się bardzo funkcjonalny. Kosztem jest piekarnik pod płytą, a nie w słupku. Trudno,nie można mieć wszystkiego.


    koncepcja 2
    tutaj przejście zostałoby 180cm,meble są chyba bardziej uporządkowane ale kuchnia jest też bardziej otwarta na salon i nie ma tam miejsca na schowanie bałaganu.



    Co o tym myślicie. Proszę o każdą krytykę.Nie jestem do końca zdecydowana czego chcę i chyba stąd mam problem. W bloku mam małą kuchnię i wszystko w zasięgu ręki i teraz nie wiem czy odległości są OK, czy sprawdzi się taka półotwarta kuchnia itp.
    Stąd moja prośba o pomoc. Baaaaaaaaaaaaaaardzo proszę bo chyba zwariuję, a Pan kafelkowy za drzwiami....
    POzdrawiam

  2. #3762

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Agnieszko,
    1. nie krzycz na mnie
    2. mój post, co już wyjaśniłam, NIE odnosi się do tego wątku, ale do wątku "Pochwalcie się kuchniami" w dziale Wnętrza, gdzie zostały zamieszczone dwukrotnie te wizualki.

    Będę niezmiernie wdzięczna za czytanie ze zrozumieniem...
    OK. Masz rację ale chciałam uzyskać jak najwięcej opinii na temat swojej kuchni a nadal nie wiem co robić chociaż widzę, że na forum jest więcej zwolenników nowoczesności niż klasycznej stylizacji. Rozumiem to bo przecież coraz bardziej jesteśmy zaganiani i nie mamy czasu na bieganie ze ściereczką do kurzy. Chyba macie rację. Prosta nowoczesna kuchnia z białymi frontami lakierowanymi, na których mało co widać poodbijane paluszki to nie ta samo co otwarte półeczki z poustawianymi filiżankami, które co rusz trzeba przecierać. Ale zastanawiam się jeszcze czy jak kuchnia prosta angielska z pozamykanymi szafkami prezentowałaby się.

    Do Rebeki.
    Jeśli mogę się wypowiadać to o wiele bardziej podoba mi się wersja II, która jest według mnie bardziej praktyczna i przejrzysta. W I wersji ten zabudowany narożną szafką i lodówką róg nie do końca do mnie przemawia. Zaznaczyłaś, że będzie to fajne miejsce na bałagan kuchenny. Zawsze wydawało mi się, że lepiej jest wszystko uporządkować w kuchni tak aby właśnie tych miejsc na ewentualny bałagan było jak najmniej. W II wersji podoba mi się piekarnik na wysokości co z perspektywy czasu na pewno okaże się lepszym rozwiązaniem. Poza tym lodówka przecież jest do zabudowy więc nic w niej odrażającego.
    A czy próbowałaś rozwiązania nieco innego?? Ustawienie obok siebie lodówki do zabudowy i piekarnika w słupku potem długie szuflady z płytą grzewczą, szafka narożna, zlew, zmywarka i znowu długie szuflady. Góra - obok słupków okap szeroki i szafki podwójne, poziome - takie same szafki poziome po drugiej str okna. Jak masz program jakiś do projektowania to pobaw się może coś z tego wyjdzie.

  3. #3763

    Domyślnie

    oj tam, klasyczna kuchnia wcale nie oznacza masy pootwieranych półek i schowków. mama schowała wszystko za witrażowymi szybkami (kuchnię wymyślał architekt wnętrz) i muszę przyznać, że mimo ponad 15 lat oglądania jej - jeszcze się nie opatrzyła.
    ale to prawda - stylistyką nawiązuje do mebli w jadalni, na którą jest częściowo otwarta i w ogóle - całego piętrza.

    nowoczesne kuchnie, a przynajmniej te "raczej nowoczesne" pozwalają na dużo więcej fantazji i pozostawiają większą swobodę
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  4. #3764
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie Jak zaprojektowac kuchnię IKEA?

    Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
    Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa
    Pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kuchni.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	67005  

  5. #3765

    Domyślnie

    Geo czy ty planujesz kuchnie w kształcie litery U?? Bo rozumiem, że patrząc na lewy dolny róg chciałabyś narożną szafkę potem szuflady pod oknem i znowu narożną szafkę na ścianę, która łączy kuchnię z jadalnią

  6. #3766
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszka k.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Chrzanów, małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał geo222 Zobacz post
    czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
    Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa
    pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.
    witaj,

    moga byc szafki narozne tak jak chcesz i 80 z szufladami w ty jedna pod zlew ale jesli ty nie chcesz takiej opcji zeby zlew zostal pod oknem to mozna go przeniesc na druga sciane gdzie w tym momencie nic nie ma.

    A ty chyba chcesz zrobic cos takiego: Szafki narozne i połaczone tylko blatem - tak to rozumiem , wtedy na ta druga sciane przeniesc zlew

  7. #3767
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agnieszka k.

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Chrzanów, małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał geo222 Zobacz post
    czy ktoś byłby w stanie mi pomóc i doradzic?
    Czy jest jakiś sposób, aby w mojej kuchni na ścianie pod oknem znalazły się dwie narożne szafki (jedna w jednym, druga w drugim), i szafka z szufladami 80 cm? Zostaje pusta przestrzeń i brzydko to wygląda, a ja nie chciałabym takich bezsensownym wypełniaczy. Nie wiem jak to zrobic, żeby było ok, ta kuchnia jest jakaś niewymiarowa
    pod oknem chcę miec sam blat, żaden zlew ani piec.
    mozna jeszcze przeniesc zlew w jednej lini z płyta grzewcza wtedy bedziesz miala lepszy dostep do wody podczas gotowania itd.

  8. #3768
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi w mojej sprawie
    Właśnie ta kuchnia jest mała i planuję ją w U, ale nie wiem jak to wyjdzie.
    Nic mi się kupy nie trzyma i nie potrafię tego zaprojektowac. Na tej ścianie gdzie okno, chciałabym szafkę narożną, później szuflady 80 i znowu szafkę narożną. Wtedy zostanie mi przerwa 12 cm i najchętniej wcisnęłabym tam chociaż półkę na wino, ale ona ma 20 cm
    Więc jeszcze łopata nie wbita w ziemię, a ja jestem zdołowana, że ta kuchnia taka nie ustawna.
    Chcę miec na pewno pusty blat pod oknem w sensie, żeby tam nie było zlewu, ani kuchenki. Niestety w takim układzie w ogóle nie mieści mi się piekarnik w zabudowie na wysokości oczu.
    Chyba będę musiała upiłowac trochę meble w kuchni, żeby się zmieściły, a i tak się wszystko nie zmieści tak jakbym chciała.

  9. #3769
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a mnie mozesz jednej szafki zrobic na wymiar, tak by zapełnic te 12 cm (czyli nie 80 cm a 92 cm)?

  10. #3770
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Geo222

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    okolice Poznania :)
    Posty
    50

    Domyślnie

    A da się zrobic na wymiar w IKEI (pewnie stat bym chciała albo lindag)?
    Jak tak to byłoby CUDOWNIE, bo teraz zastanawiam się czy będą jakieś konsekwencje jeśli będę kazała murarzowi poszerzyc dom o 10 cm. Nie wiem czy to ktoś później mierzy czy nie, ale zdesperowana jestem.

  11. #3771
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, ta jedna szafka musiałaby zostac dorobiona przez stolarza na wzór IKEA

  12. #3772

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta wolska Zobacz post
    Do Rebeki.
    Jeśli mogę się wypowiadać to o wiele bardziej podoba mi się wersja II, która jest według mnie bardziej praktyczna i przejrzysta. W I wersji ten zabudowany narożną szafką i lodówką róg nie do końca do mnie przemawia. Zaznaczyłaś, że będzie to fajne miejsce na bałagan kuchenny. Zawsze wydawało mi się, że lepiej jest wszystko uporządkować w kuchni tak aby właśnie tych miejsc na ewentualny bałagan było jak najmniej. W II wersji podoba mi się piekarnik na wysokości co z perspektywy czasu na pewno okaże się lepszym rozwiązaniem. Poza tym lodówka przecież jest do zabudowy więc nic w niej odrażającego.
    A czy próbowałaś rozwiązania nieco innego?? Ustawienie obok siebie lodówki do zabudowy i piekarnika w słupku potem długie szuflady z płytą grzewczą, szafka narożna, zlew, zmywarka i znowu długie szuflady. Góra - obok słupków okap szeroki i szafki podwójne, poziome - takie same szafki poziome po drugiej str okna. Jak masz program jakiś do projektowania to pobaw się może coś z tego wyjdzie.
    Baaaardzo dziękuję,że Ktoś się odezwał bo już prawie porzuciłam nadzieję. Aneto, zrobiłam jak powiedziałaś. Dobry pomysł.Wcześniej nie brałam go pod uwagę.Wyszło coś takiego:



    lodówka-słupek-80tka z płytą-narożnik-80 z szufladami-zlew-zmywarka-szafka40. Jest co prawda trochę mniej blatu, ale chyba i tak jest go wystarczająco. No i zlew wychodzi mi centralnie pod oknem, a chciałam tego uniknąć. Jednak kuchnia wydaje mi się spójna. Szafek chyba wystarczy bo przecież jest spiżarnia. Chciałabym jeszcze jakiś stolik śniadaniowy. Chyba jedynie na ścianie spiżarkowej..... Co do bałąganu:mam na myśli słoik z ogórkami małosolnymi, jakaś nalewka jesienią, woda w butelce,otwarty sok,jakieś owoce do podjadania, zupa czekająca na wstawienie do lodówki itp. Teraz mam ciągle coś na blacie i nie widzę możliwości opanowania tego. Chyba,że się mylę....
    Baaaaardzo proszę o jeszcze jakieś uwagi. Czy taki układ ma szanse sprawdzić się w kuchni takiej jak nasza,tj.właściwie otwartej. Napiszcie ..... Proszę.........

  13. #3773

    Domyślnie

    @rebeka - zamieniłabym miejscami lodówkę z piekarnikiem. choć z tego ostatniego korzystam bardzo często - znacznie bardziej doceniam bliskość lodówki i blatu. zdarza mi się, że jak z zakupami przychodzę to mam ją przez 2-3 min otwartą na oścież żeby wszystko zapakować. niby z piekarnika wyciągasz czasem gorące rzeczy, ale mimo wszystko - te mniejsze odległosci wolałabym do lodówki.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #3774

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odzew. A może jednak koncepcja druga z poprzednej strony (z tymi dwoma słupkami na obu ścianach) Duś , gdybyś mogła jeszcze raz zerknąć na mój post z poprzedniej strony. Co o tym myślisz? Ta ostatnia koncepcja mi sie podoba, ale tamta chyba jednak bardziej praktyczna, ma więcej blatu i taki wiekszy porzadek. Może wizualnie jakoś dałoby sie połączyć te dwie ściany ze słupkami i oknem. Tam gdzie stoi lodówka jest 90cm ściany (czyli nic poza lodówką sie nie zmieści). Na oknie na pewno coś będzie (jakieś zasłonki czy roleta) Nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić. No i ten stolik śniadaniowy. Może stać na tej ścianie ze spiżarnią. Wówczas lepiej gdy nie ma tam lodówki tylko ten "występ" na ścianie. Kolejne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to zostawić tak jak jest w tej ostatniej koncepcji i tylko wstawić piekarnik pod płytę. I lodówka schowana, i miejsca więcej. Ale to kosztem piekarnika w słupku. Trochę szkoda,ale da się przeżyć. Co Wy na to? Pliiiiiiiiiisssss, dziewczyny, proszę o jeszcze trochę cierpliwości ......

  15. #3775

    Domyślnie

    Tylko jeszcze dodam,że pierwotnie płyta miała być na ścianie ze spiżarnią. Ja nie chciałam jednak aby siedzący przy stole lub na kanapie oglądali płytę i okap. Stąd wymyśliłam aby maksymalnie schować wszystko za tą ścianką po lewej - którą zresztą można jeszcze przedłużyć nawet o 40cm bo przejście ma teraz 180cm. No i teraz kombinuję....

  16. #3776

    Domyślnie

    Geo222 - nie chcę być złym prorokiem, ale jak każesz poszerzyć dom o 10 cm, to znowu będziesz miała 12 cm na szafkę No chyba, że tylko moi murarze tacy zdolni byli, że wymiary pomieszczeń z projektu nijak się mają do rzeczywistości ....

    A bardziej na serio - obok zlewu możesz zrobić wąską szafeczkę typu cargo na powieszenie ręczniczka czy ścierki do naczyń - w IKEA mają szuflady o wysokości 12 cm - kupujesz sam front i z powodzeniem można go dać "na sztorc" i masz front wąskiej szafeczki. Ponieważ planowałam taki "myk" latałam jak nawiedzona z miarką po IKEI IMHO - się da
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  17. #3777

    Domyślnie

    Joliska ja jeszcze pomęcze z tym piekarnikiem. Kusi mnie aby wziąć jednak ten biały http://www.gorenje.pl/kuchnia/piekar...udowy?c=259558. Pozwolę sobie wkleić zdjęcie pięknej kuchni Anety s aby pokazać Ci, że nie ma piekarnik identycznego odcienia jak fronty i jest pięknie. Co myślisz? Zaryzykować? Odcień chyba nie musi być identyczny.Aneta też chyba ma Gorenje (to ten o który nie daje mi spokoju) Teraz przydałaby się biała płyta gazowa (jeżeli takie są, albo srebna). Podpowiedzcie proszę czy ide w dobrym kierunku.
    Cudna kuchnia Anety: [IMG][/IMG]

    Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?

  18. #3778
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Ja tez zamówiłam białą mikrofalę i piekarnik - myślę, że nawet jeśli odcień bieli będzie trochę odbiegać od frontów ( co może być pewne), to nie będzie to jakoś raziło. Przeciez widać, że sprzęt agd jest wykonany z innego materiału niż fronty meblowe i nie jest powiedziane, że ma on udawać czy wygladac jak one.
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  19. #3779

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluezee Zobacz post
    Kurcze, w opisie tego piekarnika pisze, że jest do zabudowy w słupku. Może to głupie pytanie ale czy można go zabudować pod blatem i płytą gazową?
    Z tego co wyczytałam w którymś z wątków dot. sprzętów agd w kuchni, to można. Bo to ponoć to samo, co zabudowa w słupku, tylko ze to tzw. niski słupek czy jakoś tak. Postaram się poszukać ten wątek

  20. #3780
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nonoa_ona
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a mnie mozesz jednej szafki zrobic na wymiar, tak by zapełnic te 12 cm (czyli nie 80 cm a 92 cm)?
    Ja mam! Wyglada to super i dla mnie jest dosc wygodne bo nie musze sie nachylac do krojenia np warzyw ( przy 80 troszke trzeba bylo) no i musze dodac ze mam zalednie 154cm wzrostu a blan na 92. BARDZO SOBIE TO CHWALE! Choc nikt wczesniej nie rozumial mojej decyzji Postawilam na swoim i jestem zadowolona!

Strona 189 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony