dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 111
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 2206
  1. #161
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    CHODŹBYŚ MOCZYŁ CAŁY DZIEŃ i noc to g... zaprawa szmotowa nie zwiąże.
    Przecież pisałem wyżej w jakiej temperaturze ona wiąże... i na jakiej zasadzie...

    Po co by powstawały stosowne kleje i "uszlachetnione" zaprawy szamotowe, jakby do tych celów nadawała się zwykła zaprawa szamotowa?
    Potwierdzam . Do budowania ciepłych obudów stosuje się kleje zduńskie które wiążą szybko i trwale elementy szamotowe , stosowanie tzw zaprawy szamotowej w przypadku takiego budowania jest bez szans na powodzenie . Sprzedajemy klej i tynki zduńskie Kammal bardzo podobne do produktów Ortnera tylko dużo tańsze . Kleje są stosowane w naszych realizacjach budowanych od 5 lat , brak reklamacji w setkach realizacji pozwala na stwierdzenie że są to produkty godne polecenia .

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Budując "po dziadkowemu" ,starałem się na fajrant , zanurzyć w wodzie
    tyle cegieł (kafli) , by na drugi dzień mi starczyło . Jak robota szła szybciej,
    rano wyciągałem te wczorajsze (muszą najpierw dobrze "obcieknąć",
    zanim je pokleisz) a na ich miejsce wkładałem suche , których używałem
    po południu. Kleiłem gliną, do szamotu nigdy sie nie przekonałem .
    Teraz używam najlepszych marek , drogich , ale klej Bohusza , jakbyś
    wziął w promocji , to jest co najmniej tak dobry (nie szamot).
    Skład kleju do płytek jest zbliżony do składu tych drogich klejów, ma
    tylko inną chemię . Na paleniska się nie nadaje , ale obudowy można
    robić z powodzeniem , w sytuacji forumowicza , który liczy każdą
    złotówkę.

  3. #163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zerocool Zobacz post
    Bohusz rozumiem że handlujesz tymi materiałami, być może zaopatrzyłbym się w coś czym warto otynkować moją szamotową obudowę.
    Polecisz coś ?
    No niestety nie mogę bespośrednio nic z swojej oferty wskazać.
    Trzeba samemy poczytać. Piotr zresztą wspomniał o pewnym produkcie z mojej oferty.

    Poprostu nie mam aktualnie "płatnego profilu" gdyż aktualnie teraz nie mam potrzeby i wskazań aby go wykupić.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 04-08-2011 o 06:47

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    Budując "po dziadkowemu" ,starałem się na fajrant , zanurzyć w wodzie
    tyle
    cegieł (kafli) , by na drugi dzień mi starczyło . Jak robota szła
    szybciej,
    rano wyciągałem te wczorajsze (muszą najpierw dobrze
    "obcieknąć",
    zanim je pokleisz) a na ich miejsce wkładałem suche
    No w 1982 "dostałem" nowe mieszkanie w bloku.
    Wynajęty glazurnik, tak samo robił z płytkami jakie układał w łazience i kuchni.
    Potem piasek, cement, wapno i heja... układał płytki. Nie miał nawet maszynki ręcznej do cięcia płytek, bo ich jeszcze chyba nie było.
    Rysik wystarczał.

    Teraz według nowoczesnego glazurnictwa, czy według nowoczesnego fliziarstwa płytek się nie moczy, gdyż stosuje się stosowne kleje do tego produkowane.
    Nikogo to nie dziwi, nikt teraz chyba nie próbuje układania płytek według starej szkoły glazurniczej.

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No niestety nie mogę bespośrednio nic z swojej oferty wskazać.
    Trzeba samemy poczytać. Piotr zresztą wspomniał o pewnym produkcie z mojej oferty.
    I weź tu coś kup
    Wyczytałem że do tynkowania mogę użyć Ogniobetonu natomiast Piotr wspomniał o termokleju.
    Rozumiem, że to nie będzie miało w miarę gładkiej struktury jak w przypadku gipsów ?

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No w 1982 "dostałem" nowe mieszkanie w bloku.
    Wynajęty glazurnik, tak samo robił z płytkami jakie układał w łazience i kuchni.
    Potem piasek, cement, wapno i heja... układał płytki. Nie miał nawet maszynki ręcznej do cięcia płytek, bo ich jeszcze chyba nie było.
    Rysik wystarczał.

    Teraz według nowoczesnego glazurnictwa, czy według nowoczesnego fliziarstwa płytek się nie moczy, gdyż stosuje się stosowne kleje do tego produkowane.
    Nikogo to nie dziwi, nikt teraz chyba nie próbuje układania płytek według starej szkoły glazurniczej.

    W przypadku glazury , stare metody nie były najlepsze . Nowe
    są perfekcyjne , wiec stare poszły w zapomnienie.

    W zduństwie, stare metody są nadal dobre ,nadal z powodzeniem
    praktykowane . Tylko jest to zajęcie dla profesjonalistów.

  7. #167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    W zduństwie, stare metody są nadal dobre ,nadal z powodzeniem
    praktykowane
    . Tylko nie jest to zajęcie dla amatorszczyków.
    Jedną wypowiedź (opinie) mamy

    Czekamy na inne wypowiedzi opinie...

  8. #168
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zerocool Zobacz post
    I weź tu coś kup
    Wyczytałem że do tynkowania mogę użyć Ogniobetonu natomiast Piotr wspomniał o termokleju.
    Rozumiem, że to nie będzie miało w miarę gładkiej struktury jak w przypadku gipsów ?
    No ale to można wiedzieć po granulacji (uziarnieniu) danego produktu, jaka wyjdzie struktura.

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    No ale to można wiedzieć po granulacji (uziarnieniu) danego produktu, jaka wyjdzie struktura.
    Słuszna uwaga.
    A co z malowaniem na kolor ?
    Potrzebuję odpowiedniej farby, czy można dać zwykły akryl ?

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Potwierdzam . Do budowania ciepłych obudów stosuje się kleje zduńskie które wiążą szybko i trwale elementy szamotowe , stosowanie tzw zaprawy szamotowej w przypadku takiego budowania jest bez szans na powodzenie . Sprzedajemy klej i tynki zduńskie Kammal bardzo podobne do produktów Ortnera tylko dużo tańsze . Kleje są stosowane w naszych realizacjach budowanych od 5 lat , brak reklamacji w setkach realizacji pozwala na stwierdzenie że są to produkty godne polecenia .
    żabia wola niedaleko, może bym tak podjechał
    napisz mi na PW po ile masz klej i beton, zajżę do skarbonki może mi wystarczy

  11. #171
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    żabia wola niedaleko, może bym tak podjechał
    napisz mi na PW po ile masz klej i beton, zajżę do skarbonki może mi wystarczy
    Przyjedź zobaczysz jak taki klej działa to się zastanowisz czy będzie dobry dla twojego zastosowania . Sobota jest "dniem dla klientów" a i dojazd od strony Warszawy i Piaseczna jakby luźniejszy

  12. #172

    Domyślnie

    Postaram się w tą sobotę, w przyszłym tygodniu chcę się brać za budowanie kominka.
    PS
    w razie czego płatności kartą przyjmujesz?

  13. #173
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kolerczyk

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Celestynów
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich ,

    Obecnie posiadam kominek który jest przedstawiony na zdjęciu.Kominek ten będzie zdemontowany i chciałbym postawić go od nowa.Wkład ARYSTO
    Powodem jest to że kominek jest kompletnie źle zbudowany.Był on stawiany przez znajomego ...
    Podłączenie rury spalinowej wchodzi do komina i jak udało mi się ustalić ktoś podejrzewam że nie celowo wpiął się w połowie w kanał spalinowy i w połowie wentyalcyjny. potem przesunął to do spalinowego ale delkatny otwór został który doraźnie zakleiłem poprzez wizjerek w kolanku.
    Brak jest dolnych kratek do cyrkulacji powietrza, wewnątrz obudowy z wełny odkleiła się cała wartstwa aluminiowa przez co przy większym ogniu wydobywa się nieprzyjemny zapach.
    Podczas dokładania drewna zawszę się kopci.Jest doprowadzona rura z zewnatrz z dopływem powietrza o średnicy 150mm lecz jest ona w podłodze pod kominkiem i z niczym nie połączona.
    W zimę jak się nie pali to wieje jak by było otwarte okno
    Zanim jednak zacznę co kolwiek robić pojawi się pewnie sporo pytań , a widzę że pomagaliście nie jednemu amatorowi który budował kominek sam.

    Chciałbym zbudować dolną część kominka z cegły najchętniej jakieś kremowej kominek bardzo podobny do jwbrzezinski czy:
    Konieczne jest izolowanie cegły od wkładu kominkowego ?
    Czy ogólnie jest to dobry pomysł by budować to z cegły ?
    Jaka musi być odległość takiej obudowy od wkładu i wkładu od ściany?
    Czy jak za wkładem jest komin ale otynkowany trzeba izolować tą ścianę ?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi i zapewnę pojawią się kolejne pytania jeśli można ?
    Piotrek


  14. #174
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolerczyk;48.Jest doprowadzona rura z zewnatrz z dopływem powietrza o średnicy 150mm lecz jest ona w podłodze pod kominkiem i z niczym nie połączona.
    W zimę jak się nie pali to wieje jak by było otwarte okno :(




    Piotrek [IMG
    http://kolerczyk.w.interii.pl/kominek/2.JPG[/IMG]

    Takie numery z dziurą w podłodze są częstym zjawiskiem ..za budowanie kominków biorą się wszyscy. Potem słyszę od ludzi że im "wieje po nogach od kominka" ... Ostatnio widziałem "patent" powietrze do spalania pobierane z piwnicy .. do piwnicy napływa przez dziurę w ścianie Ciekawe kiedy zamarzną rury od c.o.

  15. #175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    [QUOTE=kolerczyk;4890108]Witam Wszystkich ,

    kominek jest kompletnie źle zbudowany.Był on stawiany przez znajomego ...
    Podłączenie rury spalinowej wchodzi do komina i jak udało mi się ustalić ktoś podejrzewam że nie celowo wpiął się w połowie w kanał spalinowy i w połowie wentyalcyjny.
    Brak jest dolnych kratek do cyrkulacji powietrza, wewnątrz obudowy z wełny odkleiła się cała wartstwa aluminiowa przez co przy większym ogniu wydobywa się nieprzyjemny zapach.
    Podczas dokładania drewna zawszę się kopci.Jest doprowadzona rura z zewnatrz z dopływem powietrza o średnicy 150mm lecz jest ona w podłodze pod kominkiem i z niczym nie połączona.



    Piotrek

    [

    Koś nie wiadomo kto próbował ogrzać całe powietrze z poza domu zapominając że kominek miał ograniczyć się tylko do ogrzania jednego domu nie całej planety Takie nagromadzenie błędów w budowie kominka wcale nie jest czymś rzadko spotykanym Fantastyczny opis działania " wujka Franka" w temacie " zrób sobie sam kominek"

  16. #176
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, mam parę pytań:
    1. porównując te dwa kominki, które postawili jwbrzezinski i zerocool, tyle się teraz mowi o ciepłych kominkach, wiec to co postawil jwbrzezinski jest gorszym rozwiązaniem bo to nie kominek akumulacyjny, do tego nie ma DGP, chyba ze cos przeoczyłem, cieple powietre tylko przez kratki w obudowie?
    2. pytanie już było wyzej, czy jeżeli za kominkiem jest tynk gipsowy, trzeba go izolować czy można np. obłożyć plytami akumulacyjnymi, jakimi?
    3. czy pod kominek można dac styropian, w takiej kolejności, plyta na gruncie, 5 cm styro, 10-11 cm zbrojonej wylewki, czy lepiej nie dawac tego styro w ogole ale robi się mostek termiczny?

    mój projekt poniżej, wkład Pama PM
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	74478   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1789863056_3.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	74479  
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 13-09-2011 o 11:25
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  17. #177
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Tfor,
    masz rację i jej nie masz

    Krytyka bez uzasadnienia to grubiaństwo - tu masz rację.

    Dlaczego nie masz racji , spróbuję wyjaśnić dalej...
    Profesjonalnych odpowiedzi tzw "fachowcy" udzielają co
    rusz , na te same tematy .Powtarzają się te odpowiedzi
    dość często , można powiedzieć "w kółko Macieju".
    Uderzanie w tony wysokie , typu "zasady społecznego
    współżycia" , odnoszą się tak samo do Ciebie...Jesteś
    tu gościem i prawo milczenia , bardziej Ciebie się tyczy
    niż ludzi , którzy prawie etatowo wykonują tu pewną posługę.
    Są tu jakby u siebie , jakby na posterunku...
    Za tą posługę nikt im nie płaci . Oni pewnie tej zapłaty
    nie oczekują . Niektórzy wklejają reklamę , owszem ,ale
    co to ma do rzeczy...?
    nie można miec racji i jej nie mieć jednoczesnie. To tak jakby być trochę w ciąży. nie jestem tu gościem, bo jestem zarejestrowany. A od profesjonalisty oczekuje się czegoś wiecej niż tylko peplania naokoło, jaki to on nie jest, a wszyscy dookoła źle robią. Mam doświadzcenia różne z fachowacami i cenie sobie tylko tych co doradzaja, a nie tylko kasę ciągna. I właśnie tacy zarabiają więcej w realu.

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    nie można miec racji i jej nie mieć jednoczesnie. To tak jakby być trochę w ciąży. nie jestem tu gościem, bo jestem zarejestrowany. A od profesjonalisty oczekuje się czegoś wiecej niż tylko peplania naokoło, jaki to on nie jest, a wszyscy dookoła źle robią. Mam doświadzcenia różne z fachowacami i cenie sobie tylko tych co doradzaja, a nie tylko kasę ciągna. I właśnie tacy zarabiają więcej w realu.


    I w takim przekonaniu żyj dalej i daj prawo żyć innym ze
    swoimi przekonaniami . Jesteś na forum , a nie w sklepie z
    kominkami , gdzie " możesz żądać ".

    Co do racji...Nie napisałem ,że jednocześnie . Przeczytaj ze zrozumieniem ,
    albo daj spokój wątpliwej demagogii.

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    I w takim przekonaniu żyj dalej i daj prawo żyć innym ze
    swoimi przekonaniami . Jesteś na forum , a nie w sklepie z
    kominkami , gdzie " możesz żądać ".

    Co do racji...Nie napisałem ,że jednocześnie . Przeczytaj ze zrozumieniem ,
    albo daj spokój wątpliwej demagogii.

    "masz rację i jej nie masz " - to przeciez nie ja napisałem. A tak w ogóle to co się wtrącasz nie w swoje sprawy, bo to nie ty zostałeś wezwany do tablicy? He? Dla mnie sprawa jasna, brak odpowiedzi to przyznanie się do błedu, do którego nie mają odwagi się przyznać. Po co siedzą profesjonaliści na forum? Żeby swoją reklamę wrzucić? W sklepie lepiej i chętniej doradzają niż w tym wątku na czele z tobą.

    Nie ma co sie dziwić, 90% twoich postów to krytyka przedmówców i wtrącanie się. ZERO PORAD.

    EOT.
    Ostatnio edytowane przez tfor ; 13-09-2011 o 12:59

  20. #180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    "masz rację i jej nie masz " - to przeciez nie ja napisałem. A tak w ogóle to co się wtrącasz nie w swoje sprawy, bo to nie ty zostałeś wezwany do tablicy? He? Dla mnie sprawa jasna, brak odpowiedzi to przyznanie się do błedu, do którego nie mają odwagi się przyznać. Po co siedzą profesjonaliści na forum? Żeby swoją reklamę wrzucić? W sklepie lepiej i chętniej doradzają niż w tym wątku na czele z tobą.

    Nie ma co sie dziwić, 90% twoich postów to krytyka przedmówców i wtrącanie się. ZERO PORAD.

    EOT.
    Ty tak zawsze "ni z gruszki ni z pietruszki" ? He ?

Strona 9 z 111

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony