dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3842

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Lightbulb

    Cytat Napisał odyseuszek Zobacz post
    Pisałeś wcześniej, że masz histerezę 12 K, ja mam domyślne 10, ale rozważam zmianę na 5 K, bo według mnie przy podłogówce jednak temperatura czynnika powinna być w miarę stała. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
    u Ciebie może zadziałać. Ja mam podobnie jak mariuszwa, czyli grzejniki w dodatku projektowane na wysoką temperaturę wody. Instalator przy pierwszym uruchomieniu obniżył mi jeszcze histrezę do 5 stopni . Efekt częste załączanie się palnika , spadek temperatury o te 5 stopni następował w kilkanaście sekund, czyli załączenie palnika następowało co 6 minut (3 min blokada taktowania +grzanie max . 3 min). Wczoraj przestawiłem na 15 stopni i czas blokowania taktowania na 10 minut (domyślnie było jak napisałem 3 min). Dziś pozytywne zaskoczenie - spadek zużycia gazu przy nawet niższej dziennej temperaturze na zew. o około 20 % ! Dzięki mariuszwa za wskazówki co zrobić , żeby zmniejszyć taktowanie, a instalatorowi należy sie wp.. . Nie będę nawet liczył ile więcej mogło mi pójść gazu od pierwszego uruchomienia we wrześniu ....
    Wniosek z tego obserwujcie swoje kociołki - każdy dom ma swój system ogrzewania i do tego trzeba właściwie dostroić kociołek.
    Ostatnio edytowane przez Etti ; 21-11-2011 o 18:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony