dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 84
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1668
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ale jeśli te kilka kropel regularnie się dostaje do ocieplenia (w użytkowym poddaszu) i potem nie ma jak odparować (z jednej strony OSB z papą, z drugiej kartongips z folią) to problem może się pojawić.
    Gdybyś zadał sobie trochę trudu i przeanalizował temat to wiedziałbyś, że należy wykonać szczelinę wentylacyjną między wełną a deską. Wtedy znika niebezpieczeństwo braku możliwości odprowadzenia wilgoci.
    Natomiast zgadzam się, że pełne deskowanie + papa generalnie wychodzi drożej niż sama membrana (pomijając skrajne przypadki).
    Oczywiście osobną kwestią jest trwałość i szczelność membrany vs deskowanie+papa.

  2. #522
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    a ile kosztuje ta mebrana? za metr?
    Od 2 zł/metr2
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #523

    Domyślnie

    podpinając się pod stary wątek zapytam,

    jaki rodzaj dachu przy skosach i stropie nad poddaszem lanych? izolacja skosów ze styropianiu czy wełny i na to folia + dachówka czy w tym przypadku też stosuje się deskowanie papę i dopiero dachówkę?

    patrząc od wewnątrz:
    tynk
    skos betonowy
    styropian + zaciagniecie klejem (czy wełna?)
    szczelina wentylacyjna
    folia (czy deski + papa)
    łaty, kontrłaty
    dachówka ceramiczna

    proszę o podpowiedź

  4. #524
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans Zobacz post
    Czy na pełne deskowanie dachu można zastosować deski 19mm? Dlaczego stosuje się 25mm a nie 19mm? Płyty OSB stosować można o wiele cieńsze 10-12mm.
    podepnę się pod to pytanie. Wszak deska wydaje się być silniejsza od płyty, a musi być grubsza?

  5. #525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pod krycie wstępne można stosować deski grubości 19 mm. Dlaczego można stosować cieńsze płyty bo płyty pracują inaczej niż wąskie elementy czyli deski. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy wyciąć z płyty OSB grubości 25 mm pasek szerokości typowej deski czyli 12~14 cm położyć go na podkładach rozstawionych tak jak krokiew np. 80~90 cm i stanąć. Z pewnością ulegnie złamaniu a taka sama deska nie. Natomiast pod krycie wstępne można stosować już płyty grubości 10~12 mm. Zastosowanie takich desek mogłoby się źle skończyć. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 06-04-2012 o 22:24
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Pod krycie wstępne można stosować deski grubości 19 mm. Dlaczego można stosować cieńsze płyty bo płyty pracują inaczej niż wąskie elementy czyli deski. Łatwo to sprawdzić. Wystarczy wyciąć z płyty OSB grubości 25 mm pasek szerokości typowej deski czyli 12~14 cm położyć go na podkładach rozstawionych tak jak krokiew np. 80~90 cm i stanąć. Z pewnością ulegnie złamaniu a taka sama deska nie. Natomiast pod krycie wstępne można stosować już płyty grubości 10~12 mm. Zastosowanie takich desek mogłoby się źle skończyć. Pozdrawiam.
    Częściej chyba są zalecane płyty typu OSB, MFP grubości 18-21 mm ( zależy od finalnego wykończenia i kąta nachylenia dachu ) ale to Pan Andrzej jest tu Guru , ja tak tylko niesmiało piskam.

  7. #527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Grubości, o których piszesz są zalecane pod pokrycie docelowe papa czy gont bitumiczny. Ja natomiast pisałem o podkładzie pod krycie wstępne, które nie przenosi żadnych innych obciążeń (wiatr, śnieg) poza ciężarem własnym i papy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #528

    Domyślnie

    OK Może ja jestem taki cykor ale pod dachówkę ceramiczną dałem pełne deskowanie z płyty MFP 18 mm a niej sunx icopala ( mam mały kąt nachylenia dachu 22% - a nad wejściem nawet 16% ).

  9. #529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Nie wiem skąd się biorą takie stwierdzenia deskowanie płytą? Jeżeli już to pokryłem dach płytą a nawet opłytowałem dach bo deskuje się deskami. Przepraszam ale tak sobie dywaguję i te uwagi nie kieruję tylko do Ciebie bo spotykam się z nimi dość często. Nie wiem czy ten produkt Icopala się sprawdzi. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Nie wiem skąd się biorą takie stwierdzenia deskowanie płytą? Jeżeli już to pokryłem dach płytą a nawet opłytowałem dach bo deskuje się deskami. Przepraszam ale tak sobie dywaguję i te uwagi nie kieruję tylko do Ciebie bo spotykam się z nimi dość często. Nie wiem czy ten produkt Icopala się sprawdzi. Pozdrawiam.
    Na razie jest OK, czekam na lato . W moim przypadku jednym z czynników decydujących o wyborze sunx na płytach pod dachówkę ( zamiast membrany bez płytowania - szyko chwytam nomenklaturę, , czy papy na płytach ) jest fakt że zastosowałem ocieplenie międzykrokwiowe i podkrokwiami z styropianu, i zadaniem sunx jest mniejsze ( w stosuku do papy ) nagrzewanie styropianu.

  11. #531
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    witam, nie wiem czy w dobrym watku pisze, ale spróbuje
    jaki dach bedzie tanszy - z blachodachówki czy z gontu ??
    zakladajac raczej towary z nizszej pólki..
    Pozdrawiam

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Z blachodachówki. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #533
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    dziekuje - wlasnie tak patrze i chyba cena roznicy to deskowanie ??

  14. #534
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Gont wychodzi taniej. przeliczone. Pisałem o tym. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #535
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    jak to ??? - to teraz juz nic nie rozumiem ....

  16. #536

    Domyślnie

    Jak widzisz dwu mistrzów dekarskich, dwa różńe zdania.

  17. #537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pytanie było najtaniej. Przy systemowym rozwiązaniu pod gont bitumiczny płyta OSB grubości minimum 18 mm podkład i gont a przy blachodachówce folia, kontrłata, łata i blachodachowka. Tak na jedno oko różnica o płytę OSB + koszt jej montażu. Do tego najtańsza blacha będzie tańsza od najtańszego gontu (jakieś totalne badziewie). Dla konkretnego dachu można to dokładnie policzyć. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #538
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a co to znaczy systemowe rozwiazanie ?

  19. #539
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hary2006
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    SiennnicaNasielsk
    Kod pocztowy
    05-191
    Posty
    164

    Domyślnie

    systemowe rozwiązanie pod gont to własnie płyta osb pod gont z naszych wyliczen wychodziło że tansza będzie (dla naszego domu) blachodachówka z pełnym deskowaniem i papowaniem niż gont+osb, więc gdyby zrezygnowac z deskowania to już na pewno robi się taniej
    161m2 podłóg/ 105m2 użytkowej+30m2 garaż. BK24+15cm styro sciany,12cm styro podłoga, 22-30cm wełny w dachu
    Zębiec Wenus 15kw+st81pid+wpa117(nieaktywny)/regulus rt3+zawór 4d. 8kw w grzejnikach+25m2 podłogówki+cwu140

  20. #540

    Domyślnie

    Pamietaj że przy pelnym deskowaniu będziesz miał usztywnioną wieźbę a trwałość i szczelność membrany zwłasza tej taniej może być dyskusyjna i z najtańszej wersji po kilku latach wyjdzie najdroższa.

Strona 27 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony