dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 339 z 613
Pokaż wyniki od 6.761 do 6.780 z 12250
  1. #6761

    Domyślnie

    witam, oto plan mojej kuchni :

    http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1

    i podoba mi się, ale jest jedno małe ale ... otóż mamy okap 60 i w górnym rzędzie zostaje nam luka 20 cm i nie wiem co z tym fantem zrobic ?? czy zamiast górnej szafki 60tki dac 80tkę i wtedy płytę włożyc maksymalnie po lewej stronie szafki z szufladami ( czy tak w ogole można ?? ) czy zostawi po 10 cm luzu ( tylko czy aby ściana nie będzie brudziłą się tam?? )

    - dolna 60 tka to zmywarka
    - a na środku będzie wyspa

    i jeszcze jakbyście mi mogli doradzi kolor blatu i płytek ( podłogowych i ściennych ) i ogólnie ściany to byłabym wdzięczna ... wstępnie chcemy ścianę w kolorze ecru - taki jasny bardzo - prawie biały ( pasowałoby to do reszty domu ), płytki białe na ścianie , blat szary lub czarny i płytki na podłodze szare z czarną fugą ( ale wtedy do ściennych też czarna fuga, czy białą ? )

  2. #6762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    witajcie dziewczyny i chłopaki niestety nie mam wyobraźni przestrzennej, a planer ikei mi nie działa.

    Szkoda, że tak późno zdecydowałaś się prosić o pomoc. Widziałam w twoim dzienniku, że masz już scianę z otworami okiennymi. A można było powiększyć funkcjonalność tej kuchni przesuwając jedno okno.
    Dzwi do spiżarki otwierane do środka to zły pomysł. Z resztą spiżarka jest tak mała, że mało funkcjonalna.

    Zmieniłabym tak układ ścian, rozmiary okien (jedno podmurowała, drugie można - ale nie trzeba - obniżyć):

  3. #6763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał msdracula Zobacz post
    podbijam
    Bez sensu ten zawijas na płytę.

  4. #6764
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wobil Zobacz post
    szukam pomocy, mam koncepcję kuchni, chciałbym układ równoległy: jedna część w głębi pod oknem z dużą wyspą,

    Proponuję tak:


    Trochę pozmieniałam przy okazji układ parteru, ale oczywiście wcale nie trzeba tak robić.
    Po prawej stronie, szafki na ścianie od korytarzyka, to przeszklone witryny. Po lewej wysoka zabudowa jako spiżarnia. Pod oknem niskie szafki ze zlewem, na środku wyspa z podłużną płytą np. Teka.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-10-2012 o 18:06

  5. #6765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamcia87 Zobacz post
    i jeszcze jakbyście mi mogli doradzi kolor blatu i płytek ( podłogowych i ściennych ) i ogólnie ściany to byłabym wdzięczna ... wstępnie chcemy ścianę w kolorze ecru - taki jasny bardzo - prawie biały ( pasowałoby to do reszty domu ), płytki białe na ścianie , blat szary lub czarny i płytki na podłodze szare z czarną fugą ( ale wtedy do ściennych też czarna fuga, czy białą ? )
    Białe płytki na ścianie ecru - to może niedobrze wygladać. Będzie się miało wrażenie, że ściana zżółkła.
    Czarna fuga tez nie jest fajna. Lepiej ciemnoszara.

    Chcesz kuchnię black&white - ściana też taka powinna być.

  6. #6766
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Elfir ale czemu bezsensu? to jak byś rozwiązała taki układ? W prawie każdej wizualizacji z tego projektu widzę płytę właśnie tam, tym bardziej, że jest zrobione wyprowadzenie na okap.

    Tak np. wygląda realizacja znaleziona na stronie Archonu i układ się wydaje ok, jeśli chodzi o płytę, teraz mam podobny.
    Ostatnio edytowane przez msdracula ; 15-10-2012 o 17:36
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  7. #6767
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bym po prostu poszła szafkami do końca i dała okap podszafkowy:

  8. #6768
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Też fajnie tylko chciałam zostawić dojście do okna i komin wentylacyjny jest na tej krótkiej ścianie właśnie...
    A co z resztą? Jak rozplanować szafki wiszące?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  9. #6769
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    dzięki Elfir trochę mi namieszałaś w głowie w spiżarni oczywiście drzwi nie będą się otwierały do środka, z korytarza do kuchni nie będzie drzwi tylko sam otwór. Okno przy zlewozmywaku jest od północy więc nie chciałabym go zamieniać na większe (oczywiście teraz to i tak bez znaczenia). Według Twojej propozycji kuchnia byłaby większa, takie mam wrażenie. Dodałabym szafki pod oknem lub stolik. Najbardziej zaskoczyła mnie propozycja zmiany kształtu spiżarki. Muszę to szybko przemyśleć. Wiem, że moja spiżarka jest wąska i długa, ale z doświadczeń u teściów wiem, że zaskakująco dużo się tam mieści i choć nie można w niej tańczyć, da się wszystko wyjąć. Hmmm.... muszę to pomierzyć. Mogłabym zmienić układ spiżarka/wiatrołap. Ścian działowych jeszcze nie mam. W każdym razie dziękuję. Bardzo chętnie słucham wszelkich rad.
    Zastanawiam się jeszcze na wymiarami spiżarni i wiatrołapu. Czy ta spiżarnia nie będzie po prostu trochę większą szafą? A wiatrołap zbyt duży?
    Ostatnio edytowane przez nita83 ; 15-10-2012 o 23:07

  10. #6770

    Domyślnie

    tutaj plan mojej kuchni bo nie wiem czy wszyscy ją widzą...


  11. #6771

    Domyślnie

    Kamcia87, to co mi się szczególnie nie podoba, to jedna szafka na środku, która nie pełni roli wyspy (zupełnie nieproporcjonalna wielkość). Myślę również że umiejscowienie zlewu nie jest zbyt wygodne, proponuję zamienić zlew ze zmywarką, a płytę przesunąć o jedną szafkę w lewo. Pozostawienie symetrycznych luk przy okapie nie stanowi problemu.
    Gdzie jest wejście do kuchni?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	indeks.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	142369  
    Ostatnio edytowane przez Dzustaa ; 16-10-2012 o 09:24

  12. #6772
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Dziewczyny,

    proszę o poradę w sprawie półwyspu w kuchni - zrobiłam sobie 3 wersje, może zerkniecie świeżym okiem i umysłem i coś doradzicie:

    Tu rzut parteru - kuchnia jest połączona z jadalnią (nie kierujcie się wymiarami na rzucie, okna zrobiliśmy większe, niż w projekcie, i dlatego mam problem z wyspą):



    1. Półwysep usytuowany ZA oknem (minus - duża odległość od zabudowy pod oknem, bo 250 cm):



    2. Półwysep w oknie (minus - wizualny podział okna na część, która łączy się z półwyspem, i drugą pustą):



    3. Półwysep centralnie na środku okna - plusy: optymalna odległość od niskiej zabudowy (120 cm):



    W tej trzeciej wersji wyspa wygląda symetrycznie na rysunku, ale na żywo???
    Jak się zgra to okno choćby z dwoma lampami, które mają być nad wyspą?
    Czy z żaluzjami drewnianymi/ roletą rzymską w oknie?
    Nie będzie się to gryzło?

    Mam już okna, instalacje, tynki i wylewki, więc proszę, nie piszcie, żebym przesunęła okno w lewo i po problemie, bo będę mogła zrobić wyspę bliżej niskiej zabudowy.
    Na to nie mam sił ani ochoty.
    No wiem, trzeba było myśleć wcześniej.............

    Muszę wybrać najlepszą wersją z możliwych technicznie i wizualnie.

    Na półwyspie NIE będzie zlewu ani płyty, ma pełnić rolę blatu roboczego i ładnie "zamykać" kuchnię i oddzielać od jadalni, szuflady chcę zamówić dostępne z obu stron - od kuchni i jadalni.

    Być może przy półwyspie będą 3 krzesła.

    Poradźcie coś, proszę.
    Ostatnio edytowane przez Sharlotka ; 16-10-2012 o 13:24

  13. #6773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzustaa Zobacz post
    Kamcia87, to co mi się szczególnie nie podoba, to jedna szafka na środku, która nie pełni roli wyspy (zupełnie nieproporcjonalna wielkość). Myślę również że umiejscowienie zlewu nie jest zbyt wygodne, proponuję zamienić zlew ze zmywarką, a płytę przesunąć o jedną szafkę w lewo. Pozostawienie symetrycznych luk przy okapie nie stanowi problemu.
    Gdzie jest wejście do kuchni?
    czyli luki będą dobrym wyjsciem?

    To tak:
    -wejście jest na ścianie co półwysep ( obok piekarnika )
    - ta szafka będzie tworzyc półwysep i będzie położony na to blat ok 100x 80( czyli 60 cm głębokoś szafek i 40 cm takiego samego blatu) z 2 nogami i do tego 2 krzesła - ale w programie nie umiałam tego wstawic ... a przejście między jednymi szafkami, a tym półwyspem jest na 1,2 m więc wydaje mi się ok ...
    - a co do zlewu, to to jest jedyne ustawienie ze względów technicznych .. mieszkanie jest w bloku i do tej pory zlew tam był a za zlewem idą rurki do gazu, wody i co gorsza wodomierze i nie można ich przenieśc ( pytaliśmy bo przenosiliśmy licznik gazu, który był na "kominie" - i przez to też lodówka jest obok zlewu, bo musi byc dojście do licznika )

    także jedynie płytę można zamienic miejscami ...

    a z kolorami płytek na ścianę/podłogę i kolorem ścian mi pomożecie ??

  14. #6774

    Domyślnie

    Sharlotka, robiłam kiedyś mniej więcej taką kuchnię z tym,że zamiast blatu roboczego chodziło o stół jadalny. Lampy z roletą w oknie gryźć się nie będą natomiast blat z oknem w wersji 2 owszem. Nie wiem jak tam u Ciebie z wrazliwością estetyczną (że się tak szumnie wyrażę), ale mnie na przyklad wkur***łoby to niedopasowanie i brak "ciągłości linii".Nie wytrzymałabym tego widoku A jako,że zbyt daleko odsunięty blat roboczy też szybko by uzytkownika zmęczył ( w koncu po to jest roboczy,zeby miec do niego łatwy i szybki dostep), opcja 1 też odpada. Blat pod oknem jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, a przy okazji niedrażniącym oka. No i dodam,że im więcej światła naturalnego za dnia tym lepiej.

  15. #6775
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Szarlotko, moim zadaniem zdecydowanie opcja 3 jest najlepsza, ale chciałam Ci zwrócić uwagę nad szufladami od strony jadalni. Jeśli je zrobisz je na równo z blatem to nie będziesz miała miejsca na na nogi jak będziecie siedzieć przy tej wyspie
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  16. #6776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamcia87 Zobacz post
    - a co do zlewu, to to jest jedyne ustawienie ze względów technicznych .. mieszkanie jest w bloku i do tej pory zlew tam był a za zlewem idą rurki do gazu, wody i co gorsza wodomierze i nie można ich przenieśc ( pytaliśmy bo przenosiliśmy licznik gazu, który był na "kominie" - i przez to też lodówka jest obok zlewu, bo musi byc dojście do licznika )
    Jeśli Wam wygodnie, to ok, a czy nie może iść, zaczynając z prawej strony, szafka (w niej ukryte rurki), szafka ze zlewozmywakiem, zmywarka, płyta, szafka?
    Co do tej szafki na środku nadal mam jednak wątpliwości

  17. #6777
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Czarnaa,
    mój zmysł estetyczny jest........dość wrażliwy, że tak powiem -dlatego się męczę i męczę z różnymi wersjami, zamiast machnąć ręką i już odpuścić.
    Właśnie wersja druga wydaje mi się taka niesymetryczna, dlatego skłaniam się ku trzeciej!

  18. #6778
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda 34 Zobacz post
    Szarlotko, moim zadaniem zdecydowanie opcja 3 jest najlepsza, ale chciałam Ci zwrócić uwagę nad szufladami od strony jadalni. Jeśli je zrobisz je na równo z blatem to nie będziesz miała miejsca na na nogi jak będziecie siedzieć przy tej wyspie
    oooo, Magda, od tej cudnej białej kuchni, którą podglądam od dawna!!!

    cześć Magda!!!
    dziękuję Ci za porady - właśnie chyba, jak pisałam, dojrzałam do pełnej akceptacji wersji nr 3 - oooo, o szufladach w tym kontekście nie pomyślałam, a faktycznie!!!!! Trzeba przemyśleć, czy szuflady dostępne od jadalni, czy jednak krzesła.

  19. #6779

    Domyślnie

    Nie machaj więc ręką - jak coś robić to porządnie. Myslę,że skoro sama masz to niepokojące wrażenie braku symetrii w kwestii opcji 2, to ewidentny znak, że to rozwiązanie odpada. Jesli na przedłużeniu kuchni ma być jadalnia, to nie ma co tam wjeżdżać z blatem + ta odległość od reszty kuchni... Cóż no, blat, jak nic, aż się prosi by być pod oknem.
    "Bądź głosem, a nie echem."

  20. #6780
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    No właśnie, dawniej stół był centralnym miejscem w kuchni, bądź też przypadało mu miejsce pod oknem właśnie - wyspa tak usytuowana powinna dobrze zagrać, prawda?

    O odległości w wersji 1 wiem, KILOMETRY robione codziennie!!!!

Strona 339 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony