dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 677
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 13530
  1. #1441

    Domyślnie

    No i który jest lepszy?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  2. #1442

    Domyślnie

    robus fajnie ze się poświęcasz i starasz się nam przekazać info na temat tych eko ale powiem ci szczerze i bez urazy ze nic z tego nie wynika
    nie piszesz żadnych szczegółów i wniosków
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  3. #1443

    Domyślnie

    Robus 2000 piszesz że dobrze się pali co to znaczy dobrze się pali bo we wszystkich tak opisałeś.

  4. #1444

    Domyślnie

    Wczoraj zważyłem popiół ze 150kg ekoretu 9,25kg to ze 100kg wyszło 6,16kg.
    Dobra kaloryczność, małe grudki spieków kruszą się w rękach.

  5. #1445

    Domyślnie

    Ja za to od tygodnia tj od czasu uruchomienia pieca nie moge nic zrobic aby zapobiec spiekaniu ekoreta, mam konkretnej wielkości brazowe kalafiory i jak dla mnie to te zachwyty na ostatnich kilku stronach nad ekoretem sa lekko naciagane, wczesniej wrzucilem worek retopala i gdyby nie to,ze byl tak mokry,ze wygladal jakby ktos mulu do worka nasypal to wzialbym pewnie retopal. Poki co zaladowalem do kotlownie1.5t ekoreta ciekawe co bedzie jak zima przycisnie? Przy retopalu na drugi dzien mialem tylko drobny popiol na dnie popielnika a ekoret to pelny popielnik co 3 dzien i juz zaczyna mnie draznic bo na dworze raczej wiosna niz zima.
    Ostatnio edytowane przez Beata&Slawek ; 15-11-2012 o 14:49

  6. #1446

    Domyślnie

    Takie szybkie pytanko do ekspertów:

    Czy próbował ktoś groszek tego producenta:
    www.ekogroszekpakowany.pl

    Chodzi mi o groszek workowany prestige premium w czerwonych workach.

    Kolega co opala nim przez cały rok od 2 lat suszarnie drewna jest z niego zadowolony, ale trafiłem na niego przypadkiem, bo zobaczyłem że w jego kuble na śmieci są czarne niespalone koksiki, więc zapytałem jaki ma piec i jaki groszek, no i tak dotarłem do eko groszku pakowanego w te czerwone woreczki, co wy o nim możecie powiedzieć?
    Chciałbym go spróbować tyko nie wiem czy warto, palnik na którym miałby chodzić to Brucer 35kW ogrzewanie domu 300m2

  7. #1447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    Takie szybkie pytanko do ekspertów:

    Czy próbował ktoś groszek tego producenta:
    www.ekogroszekpakowany.pl

    Chodzi mi o groszek workowany prestige premium w czerwonych workach.


    Kolega co opala nim przez cały rok od 2 lat suszarnie drewna jest z niego zadowolony, ale trafiłem na niego przypadkiem, bo zobaczyłem że w jego kuble na śmieci są czarne niespalone koksiki, więc zapytałem jaki ma piec i jaki groszek, no i tak dotarłem do eko groszku pakowanego w te czerwone woreczki, co wy o nim możecie powiedzieć?
    Chciałbym go spróbować tyko nie wiem czy warto, palnik na którym miałby chodzić to Brucer 35kW ogrzewanie domu 300m2
    Na tym potworze co masz to lepiej spalać młody węgiel o niższej kaloryczności chyba że masz też obok domu suszarnię drewna.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-11-2012 o 17:35

  8. #1448

    Domyślnie

    No suszarni nie posiadam a i tak ostatnio kupiłem groszek z tych droższych 930zł/t workowany u sprawdzony sprzedawców u mnie, i co mnie najbardziej wkurza to duża spiekalność i masa popiołu, a tego chciałbym uniknąć, wiec chyba skusze się na ten powyżej.

    PS. co znaczy "młody węgiel" no i co w palniku Brucer da niższa kaloryczność, jak wpłynie ona na spalanie, czy będzie mniej popiołu i spieków??
    Zaznaczam że modyfikowałem już Brucera do potrzeb pracy na niższych mocach, uszczelnienie i zaklejenie otworów i pewnych nacięć w palniku.

  9. #1449

    Domyślnie

    Beata&Sławek może ten wasz ekoret to nie ekoret

    Zapewne wasz sterownik jest ustawiony pod retopal

    Retopal testowałem w lecie, dużo więcej popiołu i słabsza kaloryczność.

    Tak jak na jednym składzie pytam o dobry węgiel-Pieklorz,
    patrzę bierze gość 100kg z tej kupki, pytam i jak ten Pieklorz?
    Panie ja nie brałem Pieklorza tylko Retopal
    Ostatnio edytowane przez darase ; 15-11-2012 o 18:57

  10. #1450

    Domyślnie

    http://www.taniecieplo.eu/page.php?id=4

    Kupowałem w tej firmie na workach nie ma napisu ekoret ale zapewniają mnie, że to ekoret, który sami workują. Raczej nie mam powodu im nie wierzyć firma istnieje w tym miejscu od 20 lat.

  11. #1451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    SUSPENSER Opróżnij skrzynkę bo PW nie mogę Ci wysłać !
    Nie wiem dlaczego bo skrzynka nie jest zapełniona ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #1452

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie wiem dlaczego bo skrzynka nie jest zapełniona ...

    A wysłane???

  13. #1453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    No suszarni nie posiadam a i tak ostatnio kupiłem groszek z tych droższych 930zł/t workowany u sprawdzony sprzedawców u mnie, i co mnie najbardziej wkurza to duża spiekalność i masa popiołu, a tego chciałbym uniknąć, wiec chyba skusze się na ten powyżej.

    PS. co znaczy "młody węgiel" no i co w palniku Brucer da niższa kaloryczność, jak wpłynie ona na spalanie, czy będzie mniej popiołu i spieków??
    Zaznaczam że modyfikowałem już Brucera do potrzeb pracy na niższych mocach, uszczelnienie i zaklejenie otworów i pewnych nacięć w palniku.
    Spróbuj pewnie , ale wysokokaloryczny to na tęgie mrozy (może jest napisane tylko na worku że wysokokaloryczny a węgiel jak węgiel ).
    Duży kocioł +wysokokaloryczny opał to musisz zapewnić mu duży odbiór ciepła.
    Węgiel młody miękki tu łatwiej się spali rozsypie na popiół Brucer nie ma obrotowej retorty .A przed modyfikacją jak wyglądało spalanie może za dużo otworów zakleiłeś? i duży nadmuch robi teraz spieki.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 15-11-2012 o 23:13

  14. #1454

    Domyślnie

    przed zaklejeniem były jeszcze gorsze spieki oraz nie paliło się na całej retorcie, teraz pali się równomiernie ale spieki i tak pozostały.
    Nadmuch mam ustawiony na 30% mocy dmuchawy i przysłonięte przysłonę na 2cm.
    Już sam nie wiem jaki opał kupić, z drugiej strony u nas na wybrzeżu ceny są takie żę głowa boli, najniższa cena przyzwoitego eko to 930zł a są tez takie że za workowany zapłacisz 1150zł, porąbało ich i to ostro.

    A nie jest tak czasami że jak kupię mniej kaloryczny gdzieś ok 22Mj/kg to spiekalność też maleje??

  15. #1455

    Domyślnie

    co myślicie na temat :
    http://www.propellet.pl/ekogroszekpieklorz.html
    niby pieklorz z Bobrek-Centrum, ktoś próbował?? A cena też powala

  16. #1456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    co myślicie na temat :
    http://www.propellet.pl/ekogroszekpieklorz.html
    niby pieklorz z Bobrek-Centrum, ktoś próbował?? A cena też powala
    Na poprzedniej stronie masz wynik testu Pieklorza z Bobrka - poczytaj zanim zapytasz
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #1457
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    przed zaklejeniem były jeszcze gorsze spieki oraz nie paliło się na całej retorcie, teraz pali się równomiernie ale spieki i tak pozostały.
    Nadmuch mam ustawiony na 30% mocy dmuchawy i przysłonięte przysłonę na 2cm.
    Już sam nie wiem jaki opał kupić, z drugiej strony u nas na wybrzeżu ceny są takie żę głowa boli, najniższa cena przyzwoitego eko to 930zł a są tez takie że za workowany zapłacisz 1150zł, porąbało ich i to ostro.

    A nie jest tak czasami że jak kupię mniej kaloryczny gdzieś ok 22Mj/kg to spiekalność też maleje??
    U mnie z cenami nie lepiej Warmia wszystko co w workach (bo węglem tego nie nazwę ) 800 zł jak kupisz min 4 tony to transportu nie doliczą.
    Mój znajomy przepuszcza 9 ton miału rocznie przez swój kocioł podajnik ardeo ,ładuje go latem z pryzmy w wory ,po 520 zł .Przez 4 lata 2 razy zawleczkę mu zerwało .Tylko co zrobić z taką ilością popiołu pewnie ze 2 tony

    Po pierwsze musisz użyć jednego rodzaju węgla (jeden zakup w jednym składzie )i tak ustawić (gmerać w ustawieniach) aż pozbędziesz się spieków .Załóż sobie zeszyt zapisuj optymalne nastawy na jakim opale zostały ustawione .Potem zmień opał i dalej to samo,
    w ten sposób trafisz na węgiel który najlepiej spala się w twoim kotle.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 16-11-2012 o 08:53

  18. #1458

    Domyślnie

    Witam
    Przejrzałem kilka stron i nie znalazłem nikogo z okolicy.
    Mógłby ktoś mi polecić sprawdzony ekogroszek w okolicach Ostrów Mazowiecka - Brok - Małkinia - Wyszków ?
    Pozdrawiam

  19. #1459

    Domyślnie

    Cytat Napisał teodor2424 Zobacz post
    przed zaklejeniem były jeszcze gorsze spieki oraz nie paliło się na całej retorcie, teraz pali się równomiernie ale spieki i tak pozostały.
    Nadmuch mam ustawiony na 30% mocy dmuchawy i przysłonięte przysłonę na 2cm.
    Już sam nie wiem jaki opał kupić, z drugiej strony u nas na wybrzeżu ceny są takie żę głowa boli, najniższa cena przyzwoitego eko to 930zł a są tez takie że za workowany zapłacisz 1150zł, porąbało ich i to ostro.

    A nie jest tak czasami że jak kupię mniej kaloryczny gdzieś ok 22Mj/kg to spiekalność też maleje??
    Na wybrzeżu szukaj ecogroszku rosyjskiego z kopalni STIEPNOJ. Jest dobry. Jest sortowany na terminalach z płukanego twardego węgla przychodzącego z Rosji we frakcji 13-50.

  20. #1460
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał STEFAN_BR Zobacz post
    Na wybrzeżu szukaj ecogroszku rosyjskiego z kopalni STIEPNOJ. Jest dobry. Jest sortowany na terminalach z płukanego twardego węgla przychodzącego z Rosji we frakcji 13-50.
    Stefan podaj namiar gdzie można go kupić (może być na priv).

Strona 73 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony