dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Przecież marynata wymaga aby wykonywać swoje obowiązki to przecież pokazałemjak je wykonać. Nie znoszę hipokryzji bardziej niż nazizmu.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico Zobacz post
    Przecież marynata wymaga aby wykonywać swoje obowiązki to przecież pokazałemjak je wykonać. Nie znoszę hipokryzji bardziej niż nazizmu.
    Mógłbyś dokładnej wykazać tą moją straszną hipokryzję ?
    Jakoś chyba tępa jestem coś.
    Tak właśnie dokładnie powinieneś wykonywać swoje obowiązki jak napisałeś,a ja nie widzę żebym temu zaprzeczała??

    swoją droga porównywanie hipokryzji do nazizmu na korzyść tego drugiego....
    Ale już nikt by cię nie zatrudnił w promieniu 100 km.

    A jeść trzeba
    Ja nie wiem co to jest za tłumaczenie.
    W każdej branży można wykonywać swoje obowiązki trochę obok,bo jeść trzeba.
    Niech branża zamiast podgryzać sobie nawzajem łydki protestuje przeciwko durnym przepisom.
    Ostatnio edytowane przez marynata ; 23-12-2012 o 10:33

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Mógłbyś dokładnej wykazać tą moją straszną hipokryzję ?
    Jakoś chyba tępa jestem coś.
    Tak właśnie dokładnie powinieneś wykonywać swoje obowiązki jak napisałeś,a ja nie widzę żebym temu zaprzeczała??

    swoją droga porównywanie hipokryzji do nazizmu na korzyść tego drugiego....
    Ja nie wiem co to jest za tłumaczenie.
    W każdej branży można wykonywać swoje obowiązki trochę obok,bo jeść trzeba.
    Niech branża zamiast podgryzać sobie nawzajem łydki protestuje przeciwko durnym przepisom.
    Spieszę z wyjaśnieniem. Na budowie komercyjnej mam z wykonawcami podpisane umowy w których są zapisane ich obowiązki oraz kary za ich niewywiązanie się i dla przykłądu kara za naruszenie przepisów BHP 500 zł a więc jestem w stanie wykonywać swoje obowiązki gdyż posiadam narzędzie do egzekwowania obowiązkó podległych firm a także pracowników.

    Na budowie indywidualnej Kierownik nie ma absolutnie żadnych narzędzii bo jest formalnie związany tylko i wyłącznie z Inwestorem i tylko i wyłącznie wobec inwestora może stosować środki zobowiązującego go do wywiązania się ze swoich obowiązków a dla przypomnienia:

    Do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia...

    Zatem jeśli chcemy być wobec siebie uczciwi i wymagamy od siebie stosowania prawa i wypełniania sowich obowiązkó to wypełniejmy je wzajemnie a nie wybiórczo.

    Nie może sobie inwestor wymagać od kierownika a nie wymagać od siebie a tak jest w praktyce. Codziennie dowodzi to tutejsze forum i pytania w rodzaju mam zaprojektowany strop teriva czy kierownik może zamienić na żelbetowy itd. W praktyce wprowadzane są w Poslce miliony nielegalnych zmian w projektach ponieważ inwestorzy wymagają tylko czegoś od innych a absolutnie nie od siebie.

    Powtarzam jeszcze raz w cywilizowanych krajach strony (inwestor,kierownik,wykonawca) mają wyrównane prawa i obowiązki a u nas największą odpowiedzialność ma kierownik później inwestor a wykonawca nie ma żadnej ! Najwygodniej inwestorowi zatrudnić świadomie lub nie pseudo fachowców ,którzy się potem zawiną i zostaje jeden kozioł ofiarny -Kierownik, który odpowiada za całą budowę! Formalnie jak malarz źle pomaluje ścianę to odpowiada Kierownik.

    Więc o czym kochani My tu w ogóle rozmawiamy?

    Po jaką cholerę iluzja w prawie w postaci Kierownika ,który albo nic nie może (bo nie jest stroną) albo ma ograniczone możliwości (bo inwestor ma większe prawa ).

    Moim zdaniem powinno się zrezygnować z obowiązki zatrudniania KB, pozostawić dowlność zatrudniania Inspektora Nadzoru Inwestorskiegi i wprowadzić w ramy prawa Wykonawcę, który to powinien przestać być nietykalnym podmiotem w budownictwie.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony