dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 498 z 998
Pokaż wyniki od 9.941 do 9.960 z 19943
  1. #9941

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Mój post rozwinąć ?... Podziwiam wiedzę naszego PRZEWODNIKA, ale co z tym zrobić ?...[/B]...
    Z deflektorem, skoro palisz w dolniaku, nic nie zrobisz. Posiadacze górniaków wiedzą już -lepszy deflektor z ceramiki niż z żeliwa.
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Pytam więc autora Last Rico oraz Was, czy mogę użyć do zrobienia tego materiału Waszych opisów, grafik, itp....
    Zdziwiłbym się gdyby ktoś miał coś przeciw.

  2. #9942
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Na zasyp składały się cztery łopaty grubego sortu typu 33 z Sośnicy, na to cztery łopaty flotokoncentratu typu 33 z Marcela, a na górę poszła węglarka orzecha II typu 33 z Marcela, 230 metrów nieocieplonej powierzchni do ogrzania.
    Rozpalone przed szóstą rano, czas palenia około 12 godzin. Miarkownik ustawiony na 65 stopni.
    Na pierwszym zdjęciu drzwi zasypowe, na drugim wymiennik, potem temperatura po 12 godzinach i pozostały żar.

    Nie ukrywam, że
    A w kilogramach ile tego czarnego sypiesz na jeden zasyp na te 12/h

  3. #9943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Nie wiem. A jaki to ma związek z sadzą i smoleniem?
    Jak chcesz, możesz łatwo przeliczyć cztery płaskie łopaty węgla, cztery flotu i węglarka węgla...
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 28-12-2012 o 19:48
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  4. #9944

    Domyślnie

    jacet100
    Z deflektorem, skoro palisz w dolniaku, nic nie zrobisz. Posiadacze górniaków wiedzą już -lepszy deflektor z ceramiki niż z żeliwa.
    Ale ja ten temat przerabiałem . Miałem deflektory z jednego i drugiego i jak dymiło tak dymiło
    Jak odgazowało- OK, ale pierwszy etap zawsze był dym. To, że miałem biały nalot to nie powód do dumy. Dym z kotła leciał 3-4 godziny a biały nalot był.
    Były deflektory całe, dziurawe, ceramiczne, metalowe a dym ...był. Dym- czyli strata.

    Ja się cieszę, że Wy macie takie kotły, które mogą tak spalać. Mój nie potrafi, a siedziałem w kotłowni dziesiątki godzin, tnąc drzwi, montując deflektory, KPW, ustawiając szczeliny i...nic.

    Jestem przekonany, że są ludzi, którzy nie potrafią tak przystosować kotła i nieśmiało proponuję to, co mam w swojej sygnaturce.

    lysy1l
    Jak chcesz, możesz łatwo przeliczyć cztery płaskie łopaty węgla, cztery flotu i węglarka węgla...
    Czyli ok. 30 kg ?... Napisz, bo każdy ma inna łopatę, węglarkę, itp.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 28-12-2012 o 20:48
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  5. #9945
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Pewnie gdzieś w tych okolicach, z tym że 1/3 to flotokoncentrat o kaloryczności 21-22 Mj/kg.
    Przy samym węglu, przy tej wielkości zasypu byłoby ze trzy godziny dłużej.
    Ostatnio edytowane przez lysy1l ; 28-12-2012 o 21:38
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  6. #9946
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.822

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Nie wiem. A jaki to ma związek z sadzą i smoleniem?
    Jak chcesz, możesz łatwo przeliczyć cztery płaskie łopaty węgla, cztery flotu i węglarka węgla...
    Zastanawiam się nad temperaturą spalin .
    Co do przeliczenia na kg poddaję się

  7. #9947
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    A może Last Rico byś zobrazował taki deflektor?
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  8. #9948

    Domyślnie

    A mnie opis Last Rico skojarzył się z autem,a konkretnie z wydechem i umieszczonym tam katalizatorem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	156942
    Ostatnio edytowane przez G69 ; 29-12-2012 o 07:59

  9. #9949

    Domyślnie

    co deflektora i którego posiadam (żeliwny) i to co zauważyłem to mam więcej pożytku niż szkód ,a mianowicie utrzymuję większą temp. aby gazy sie dopalały
    ,struga PW jest rozpłaszczana po całej powierzchni zasypu co powoduję że nie muszę nic rozprowadzać po wypaleniu rozpałki co skutkuję że żar mam na całej zew. powierzchni zasypu i tego nie było jak nie miałem deflektora i w dodatku co do czasu odgazowania teraz około 24kg(warstwa 27cm) odgazowuję mi sie 11godz i to jest raport świeży (przy 9godz na ruszcie nie mam jeszcze żaru ,czarno jak w d..ie) i dodam że w pierwszych godz. po rozpaleniu potrafi około 3godz gazować tylko i wyłącznie na samym PW a później sterownik dawkuję PG aby dodatkowe warstwy węgla gazowały które są wypalane nad zasypem.

    wszystko wyżej wypisane jest z życia mojego kotła wyrwane żadne teoretyczne pisanko.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 29-12-2012 o 10:08
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #9950

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Zrób koniecznie KPW. Nieszczelne drzwiczki napowietrzają opał ale spora część powietrza wychładza wymiennik uciekając bokiem i górą do komina.
    Taaak wiem, ale obawiam się nieco, czy na pewno podołam technicznie z wycięciem dziury w drzwiczkach i montażem klapki - narzędzi w domu niewiele - dopiero kompletuje "warsztat", a i na medycynie wyznaję się bardziej, niż na obróbce żeliwa Znacie może jakiegos fachowca od tych spraw w Zachodniopomorskim?

    Z prac zasadniczych obecnie to wywalenie dmuchawy i zaślepienie otworu po niej, bo mimo zaklejenia jej wlotu powietrza kocioł ciągle podłapuje mi gdzieś "lewe" powietrze.

    Trudności przewiduję także z założeniem miarkownika ciągu, bo w jego miejscu na kotle instalator umieścił barometr (instalacja zamknięta pod ciśnieniem 1,2-1,5 bar) - nie wiem, czy nie bede musiał jednak jej opróżnić z wody, przełożyć barometr w inne miejsce, żeby uwolnić otwór do montażu miarkownika.

    Ile obciążenia wytrzymuje ruszt żeliwny? W ramach projektu "zwężania" komory zasypowej, ułożyłem ściankę tylną i boczne z 8 cegieł szamotowych 6cm - trochę to wszystko razem waży (zresztą nadal mam wątpliwości czy to co zrobiłem ma sens) - przyslę jakieś fotki to fachowcy może co doradzą

    Jeszcze raz stokrotne dzięki! Nawet mimo kiepskich efektów w stałopalności miło mi, że nie truję okolicy.

    Artur
    Artooro
    --
    Kocioł Żywiec KDO 28kW | Tcom | PG i PW sterowane łapą.

  11. #9951

    Domyślnie

    Witam szanowne gremium profesorskie.

    Mam problem z węglem z Sośnicy - koksujacym. Strasznie wolno łapie temperaturę, a po złapaniu zarzy mi się ten węgiel na dole (chociaz rozpalałem od góry ). Pale w camino po przeróbkach z kpw i zaślepionym rusztem pionowym ). Stałopalność tego węgla całkiem ok - pali mi się dłuzej od ruska o ok 6 godzin, ale mysle, ze mógłbym go spalać efektywniej.
    100m kw, cegła, 10 cm styropian
    Poddasze 18 cm wełna
    Camino 3/7 z KPW, miarkownik ciągu.
    Temp. zadana 50 stopni C
    Temp. w domu 22-23
    Konsumpcja węgla ok 28 kg/dobę.

  12. #9952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Zastanawiam się nad temperaturą spalin .
    Co do przeliczenia na kg poddaję się
    Temperatura spalin na pewno powyżej przeciętnej. SWK to najlepiej "konserwujący" komin kocioł.
    W moim przypadku strata kominowa to również ogrzewanie domu, ponieważ komin cały przechodzi przez pomieszczenia mieszkalne (dom z płaskim dachem), wystaje jedynie metrowa klinkierowa nadbudówka, nie mam strychu. Myślę, że ten zasyp, to około 30 kg. Licząc sam węgiel bez flotu i zadane 65 stopni (miarkownik podbija mi przeważnie temperaturę o 2-3 stopnie, czyli zawsze jest bliżej 70-tki) pali się to około 15-16 godzin licząc sinusoidę od 50 do 50 stopni. Czyli zużycie gdzieś w granicach niecałych 2 kg na godzinę przy 230 metrach nieocieplonej powierzchni do ogrzania. Gdybym liczył tak jak niektórzy od momentu rozpalenia do ostatnich ogników to pewnie na papierze wyglądałoby to lepiej
    Co do sadzy z trzydziestki trójki, to dzisiaj wskoczyłem na komin i profilaktycznie "przeleciałem" go parę razy szczotką, z wyczystki wyjąłem niecałe wiaderko sypkiej i suchej sadzy. Muszę zamówić nową szczotkę, bo wytrzymują 2-3 porządne czyszczenia, po czym wyłamują się z nich piórka czyszczące. Tak mniej więcej dzisiaj wyglądał po czyszczeniu. Przy nowej szczotce byłby jeszcze ładniejszy. Te grubsze narosty wewnątrz komina to wyciśnięta zaprawa cementowa:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	JD502881.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	156966

    Wyczyściłem też kocioł i czopuch. Czopuch i kolano (mam rewizję) czyściutkie, żadnej smoły, w kotle jest w niektórych miejscach troszeczkę złogów i lekkiego nagaru, ale na razie nie ma się czym przejmować. Wyczyszczę to dokładnie na wiosnę, po sezonie.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  13. #9953

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artooro Zobacz post
    (instalacja zamknięta pod ciśnieniem 1,2-1,5 bar) -
    Czy ta instalacja jest wstanie pracować bez pomp cyrkulacyjnych?

  14. #9954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Wyczyściłem też kocioł i czopuch. Czopuch i kolano (mam rewizję) czyściutkie, żadnej smoły, w kotle jest w niektórych miejscach troszeczkę złogów i lekkiego nagaru, ale na razie nie ma się czym przejmować. Wyczyszczę to dokładnie na wiosnę, po sezonie.
    Masz naprawdę czysty komin, szanowanie. Wszedłem w październiku na swój, było nieźle, ale nie aż tak.

    A z innej beczki, mam pytanie. Ten Marcel którym palisz (orzech), nie skleja Ci się? Bo kiedyś latem wziąłem od sąsiada na próbę i strasznie mi się spiekał, nawet przerusztowanie nic nie dawało, dopiero walenie w zasyp pogrzebaczem pomagało.

  15. #9955
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem absolutnie żadnych problemów ze spiekaniem i zawieszaniem się zasypu. Może wynika to z powierzchni komory SWK 28?
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  16. #9956

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Czy ta instalacja jest wstanie pracować bez pomp cyrkulacyjnych?
    nie jest. Dlatego musi mieć awaryjne zasilanie prądem w razie "w" - i takowe ma (oprócz zabezpieczeń stricte ciśnieniowych)

    Artur
    Artooro
    --
    Kocioł Żywiec KDO 28kW | Tcom | PG i PW sterowane łapą.

  17. #9957

    Domyślnie Deflektor PW

    Pytanie do Kolegów posiadających deflektory przy KPW - jaki procent powierzchni zasypu w poziomie zajmują Wasze deflektory, tzn. czy pomiędzy defletorem a ściankami kotła jest przerwa a jeśli tak, to jakie są jej wymiary z przodu, z tyłu i po bokach?

  18. #9958

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luka79 Zobacz post
    Pytanie do Kolegów posiadających deflektory przy KPW - jaki procent powierzchni zasypu w poziomie zajmują Wasze deflektory, tzn. czy pomiędzy defletorem a ściankami kotła jest przerwa a jeśli tak, to jakie są jej wymiary z przodu, z tyłu i po bokach?
    Z tyłu nie mam przerwy z przodu 23cm przerwy natomiast po bokach po 3,5cm przerwy.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #9959

    Domyślnie

    ZUG,a co z płytami szamotowymi,które zamówiłeś?

  20. #9960
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    nie jest. Dlatego musi mieć awaryjne zasilanie prądem w razie "w" - i takowe ma (oprócz zabezpieczeń stricte ciśnieniowych)
    A jak masz zrobione awaryjne zasilanie prądem?

Strona 498 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony