dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 531 z 998
Pokaż wyniki od 10.601 do 10.620 z 19943
  1. #10601

    Domyślnie

    PW podajesz zawsze. Najwięcej przy rozpalaniu, potem zmniejszasz.
    Ruszt zaślepiasz oczywiście tylko pod i za przegrodą (tam gdzie nie ma węgla).

  2. #10602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam Kolegów,

    Mam kilka pytań do posiadaczy RCK

    1. Jakie macie nastawy (czy minimalne podane w DTR kotła?)

    2. Czy zmieniacie nastawy w zależności od temp. zewnętrznej? Jeśli tak, to czy zmniejszacie przy niższych temp. zewnętrznych?

    3. Czy przy zbyt małym podciśnieniu w kominie wymienniki zarastają Wam czarną sadzą?

    4. Czy zmienia Wam się stałopalność (lub osiągana na kotle temp) w zależności od nastawy RCK?

    5. Czy ropalając kocioł zamykacie RCK, czy od samego początku pracuje?

    Za odpowiedzi z góry dzięki.

    Pozdrawiam
    Szponi
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 17-01-2013 o 20:26
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  3. #10603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Witam Kolegów,

    Mam kilka pytań do posiadaczy RCK

    1. Jakie macie nastawy (czy minimalne podane w DTR kotła?)

    2. Czy zmieniacie nastawy w zależności od temp. zewnętrznej? Jeśli tak, to czy zmniejszacie przy niższych temp. zewnętrznych?

    3. Czy przy zbyt małym podciśnieniu w kominie wymienniki zarastają Wam czarną sadzą?

    4. Czy zmienia Wam się stałopalność (lub osiągana na kotle temp) w zależności od nastawy RCK?

    5. Czy ropalając kocioł zamykacie RCK, czy od samego początku pracuje?

    Za odpowiedzi z góry dzięki.

    Pozdrawiam
    Szponi
    1. 18Pa
    2. nie zmieniam
    3. nastawę trzeba dobrać indywidualnie (każdy z nas ma inny komin,kocioł itd...) tak aby podciśnienie nie było za małe.
    4. ogranicza aby kocioł nie przeciągał za dużo a tyle ile trzeba. (stało-palnośc z 2,5 na 1,5kg/h)
    5. nie zamykam ,on ogranicza tak aby kocioł za wysoką temp.spalin nie miał i za bardzo wsad nie rozbujać.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #10604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    1. 18Pa.

    ZUG, a wyobrażasz sobie spalanie węgla na 11Pa (tak podają w DTR Camino) bo ja raczej tego nie widzę
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 17-01-2013 o 20:45
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  5. #10605

    Domyślnie

    Pytanie do Zug Czy możesz dać namiary gdzie kupujesz brykiet w takiej dobrej cenie?

  6. #10606

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    ZUG, a wyobrażasz sobie spalanie węgla na 11Pa (tak podają w DTR Camino) bo ja raczej tego nie widzę
    11Pa faktycznie może być ciężko ,musiałbym u siebie sprawdzić.
    u mnie na 18Pa ładnie pracuje.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #10607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Pytanie do Zug Czy możesz dać namiary gdzie kupujesz brykiet w takiej dobrej cenie?
    jak jeszcze będzie to nie ma problemu ale nie ukrywam że ta cena była dla mnie bo tak normalnie sprzedawał po 680zł.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  8. #10608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    ZUG

    Przed chwilą testowałem, mam już koks z węgla więc mogłem sobie pozwolić. Dałem 10Pa, ale miarkownik przestawiłem z 60 na 90 i szło bardzo ładnie, Słomkowe płomienie na górze temperatura zaczynała rosnąć. Zmiejszyłem na 70 i dalej fajnie się paliło. Zmieniłem na 25Pa miarkownik na 60 i do domu. Potestuję jak będę miał więcej czasu.

    Jeszcze jedno pytanie do Wszystkich, a szczególnie do posiadaczy Camino, czy po wypaleniu wsadu jak zostanie na dole powiedzmy z 5cm warstwa koksu dacie na maksa PG to kotły Wam miejscowo gotują wodę? Objawia się to piskiem (syczeniem) prawie jak w czajniku el., ale bardziej przypomina pisk. Na wyczyszczonym wymienniku jak dostanie na górze sporo ognia, lub powyżej 60C na zasilaniu to też piszczy. Też tak macie? Czy już po prostu przyszedł czas na pancernika?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Szponi ; 17-01-2013 o 22:21
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  9. #10609
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    chłopaki testował ktoś MCI Boleckiego ze sterownikiem ecoMAX 250 W PID-s?
    MCI startuje z 7% mocy dmuchawy a max na stałe osiąga przy 14%. Niestety nie działa płynnie np zwiększając moc o 1% ośka mci rusza ale nie przyjmuje jednej pozycji tylko ciągle przymyka i otwiera i tak jest w całym zakresie, spotkał się ktoś z takim problemem?
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 17-01-2013 o 22:03
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  10. #10610
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacurys

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam koledzy/koleżanki. Mam pewien problem otóż posiadam kocioł TERMIx BKW G 1,2. Producent napisał: " Kotły typu BKW-G to podstawowa seria kotłów z górnym procesem spalania o sprawdzonej konstrukcji, które zyskały uznanie wśród naszych Klientów" Pytanie moje jest takie - górny proces spalania czyli mam go zasypywać i podpalać od góry ??!! Czytam wpisy i już zgłupiałem. Właścicielka paliła w nim od spodu później narzucała węgla ... i nie dało się wejść do kotłowni przez górne drzwiczki napierał dym . Proszę o pomoc !!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumb-G-przekroj.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	162179

  11. #10611
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    jak najbardziej twój kocioł to górniak i należy w nim palić od góry. a jak chcesz żeby paliło się bardziej eko niż fabryka dała to zamontuj KPW.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  12. #10612
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jacurys

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Pyrzyce
    Kod pocztowy
    74-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    OK. A jest mocno konieczne to KPW ??!! Zamieszkuję w wynajętym domku i nie chciałbym ingerować w piecu. Rozumiem że to KPW doprowadza powietrze w górnych drzwiczkach co pomaga w spalaniu czy dobrze rozumiem ??!!

    Czy problemem będzie brak tego KPW ?

  13. #10613
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BENIAMIN 1

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    legionowo
    Kod pocztowy
    05-127
    Posty
    6

    Domyślnie

    mam kocioł dolnego spalania def... 20kw 2m 200m chałupa i cały czas mam zalany piec mokrą sadzą co mam z tym zrobić bo już głupi jestem
    zawór 4 dr.. mam temp na piecu około 60 oc

  14. #10614
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blowmen

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    @
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam kupiłem piec kuchenno grzewczy firmy hydromax, piec według dokumentacji jest piecem górno palnym.
    Niestety w górnych drzwiach nie zamontowano rozety, są natomiast dwie w dolnych drzwiach.
    Pod i nad rusztem,czy ktoś może mi wyjaśnić jak palić w tym piecu z góry?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1530.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	162211  

  15. #10615

    Domyślnie

    Cytat Napisał grybos1 Zobacz post
    TUważam, że była to celowa prowokacja wymierzona w naszego przywódcę duchowego Last Rico. Proponuję wystąpienie do administratora tego Forum o udzielenie informacji odnośnie miejscowości z jakiej nadaje użytkownik "robit". Taka informacja wiele by wyjaśniła.
    Jasiek.
    Ty się dobrze czujesz???
    Sławex 20kW - górny

  16. #10616
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacurys Zobacz post
    OK. A jest mocno konieczne to KPW ??!! Zamieszkuję w wynajętym domku i nie chciałbym ingerować w piecu. Rozumiem że to KPW doprowadza powietrze w górnych drzwiczkach co pomaga w spalaniu czy dobrze rozumiem ??!!

    Czy problemem będzie brak tego KPW ?
    dobrze rozumiesz, potrzebne jest w pierwszej fazie kiedy paliwo odgazowuje, bez tego będzie kopcić( napewno mniej niz przy paleniu klasycznym)co jest stratą i może odbić się problemem z osiągnięciem temperatury w tej fazie chyba że masz w drzwiczkach zasypowych jakieś otwory lub rozetę to powinno być lepiej
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  17. #10617
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENIAMIN 1 Zobacz post
    mam kocioł dolnego spalania def... 20kw 2m 200m chałupa i cały czas mam zalany piec mokrą sadzą co mam z tym zrobić bo już głupi jestem
    zawór 4 dr.. mam temp na piecu około 60 oc
    smoła w komorze zasypowej w kotłach dolnego spalania to normalna sprawa i nic się z tym nie zrobi. Chyba że masz to na wymienikach ciepła?
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  18. #10618
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał blowmen Zobacz post
    Witam kupiłem piec kuchenno grzewczy firmy hydromax, piec według dokumentacji jest piecem górno palnym.
    Niestety w górnych drzwiach nie zamontowano rozety, są natomiast dwie w dolnych drzwiach.
    Pod i nad rusztem,czy ktoś może mi wyjaśnić jak palić w tym piecu z góry?
    jakiś dziwny ci się model trafił, bo tak na szybko szukając po necie to te piece standardowo mają jedną rozetkę przy popielniku i drugą w drzwiczkach zasypowych. Mógłbyś naszkicować przekrój tego kotła bo niestety nie znalazłem żadnego przekroju.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  19. #10619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENIAMIN 1 Zobacz post
    mam kocioł dolnego spalania def... 20kw 2m 200m chałupa i cały czas mam zalany piec mokrą sadzą co mam z tym zrobić bo już głupi jestem
    zawór 4 dr.. mam temp na piecu około 60 oc
    Może napisz pełną nazwę kotła, bo z tym dolnym spalaniem to mogłeś się trochę zagalopowac...

  20. #10620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    ZUG

    Przed chwilą testowałem, mam już koks z węgla więc mogłem sobie pozwolić. Dałem 10Pa, ale miarkownik przestawiłem z 60 na 90 i szło bardzo ładnie, Słomkowe płomienie na górze temperatura zaczynała rosnąć. Zmiejszyłem na 70 i dalej fajnie się paliło. Zmieniłem na 25Pa miarkownik na 60 i do domu. Potestuję jak będę miał więcej czasu.



    Pozdrawiam
    przy koksie to już inna bajka ,nawet ustawisz min na RCK i będzie sie paliło
    problem to już by był podczas wypalania gazów ponieważ to juz potrzebuje O2
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 531 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony