dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 233 z 1421
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 28404
  1. #4641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dokładnie chodziło mi o przepływ na każdej z pętli.Może się okazać ,ze któraś z podłóg będzie nie dogrzana z racji tego,że woda znajdzie sobie krótszą drogę a to ją trzeba ograniczyć aby więcej wody poszło w pętlę dłuższą.Zamontował bym przynajmniej zwykłe zaworki odcinające i nimi regulował przepływ.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #4642

    Domyślnie

    Kilka dni walczyłem z podpięciem sterownika do neta i problem leżał nie w ustawieniach a w mojej przeglądarce:/
    Z chromka wszystko poszło bez problemu
    Teraz liczę,że koledzy mnie naprowadzą na właściwą drogę ustawień
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 04-03-2013 o 12:40

  3. #4643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam
    Panowie mam do was kilka pytań otóż powoli konczy się sezon grzewczy w zwiazku z tym chiałbym się powoli przygotować do wygaszenia rbrka po 18 miesiącach nieprzerwanej pracy, wymiany sznurka w drzwiczkach, uszczelnienia połączenia podajnika z kotłem oraz wyczyszczenia kotła.
    Z wiązku z tym mam pytanie
    - jaki rozmiar sznurka zastosować w drzwiczkach
    - czy odkręcenie podajnika od kotła i jego wyjęcie ogranicza się tylko do odkręcenia tych 4 śrub przy podajniku?

  4. #4644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Drzwiczki masz regulowane, wystarczy dociągnąć na śrubach regulujących.
    Jeśli chce ci się bawić z palnikiem to można tylko te 4 śrubki odkręcić i odejdzie ci cała przekładnia z rurą i ślimakiem.
    Przepaliłem 5-tą zimę i nigdy nie wyciągałem ślimaka bo i po co.
    Jeśli jest dobrze to nie grzeb, jak coś to możesz przed sezonem przekleić głowicę choć jak pali się dobrze to zostaw, nawet gdyby się rozszczelniła w trakcie sezonu to też nie wielkie halo.

  5. #4645

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Drzwiczki masz regulowane, wystarczy dociągnąć na śrubach regulujących.
    Jeśli chce ci się bawić z palnikiem to można tylko te 4 śrubki odkręcić i odejdzie ci cała przekładnia z rurą i ślimakiem.
    Przepaliłem 5-tą zimę i nigdy nie wyciągałem ślimaka bo i po co.
    Jeśli jest dobrze to nie grzeb, jak coś to możesz przed sezonem przekleić głowicę choć jak pali się dobrze to zostaw, nawet gdyby się rozszczelniła w trakcie sezonu to też nie wielkie halo.
    karoka65 jaki dokładnie masz piec, powierzchnię do grzania i jak ocieplony budynek?? Jak oceniasz Twój dobór pieca??

  6. #4646
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Czy Wy też tak macie, że jeśli dosypujecie powiedzmy worek węgla przed całkowitym opróżnieniem zasobnika i wpiszecie w ilości zasypanej 25 kg to na wykresie pojawi się kosmiczne spalanie i stwierdzi, że zasobnik jest pełny? Nie można by tego zrobić tak, że jest podana pojemność zasobnika i uzupełniamy do połowy, to na wykresie też pojawia się połowa skoro i tak ster ma podany czas całkowity pracy i ilość podczas zasypu?
    Fokus 2

  7. #4647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Drzwiczki masz regulowane, wystarczy dociągnąć na śrubach regulujących.
    Jeśli chce ci się bawić z palnikiem to można tylko te 4 śrubki odkręcić i odejdzie ci cała przekładnia z rurą i ślimakiem.
    Przepaliłem 5-tą zimę i nigdy nie wyciągałem ślimaka bo i po co.
    Jeśli jest dobrze to nie grzeb, jak coś to możesz przed sezonem przekleić głowicę choć jak pali się dobrze to zostaw, nawet gdyby się rozszczelniła w trakcie sezonu to też nie wielkie halo.
    Palnika bym nie odkręcał ale jest tam nieszczelność którą tak na szybkiego zakleiłem bo mi dym tamtędy leciał. Pan Daniel nawet przysłał mi sznur do uszczelnienia ale od tamtej pory nie mialem czasu poluzowac tamtych śrub.

    A z drzwiczkami to myślałem że co jakiś czas powinno się wymienić te sznurki.

  8. #4648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    Palnika bym nie odkręcał ale jest tam nieszczelność którą tak na szybkiego zakleiłem bo mi dym tamtędy leciał. Pan Daniel nawet przysłał mi sznur do uszczelnienia ale od tamtej pory nie mialem czasu poluzowac tamtych śrub.

    A z drzwiczkami to myślałem że co jakiś czas powinno się wymienić te sznurki.
    Dlugi czas mnie nie bylo ale na biezaco czytam. Spokoj tutaj Ja wychodze z zalozenia ze jak nic sie nie dzieje to nie ruszam Drzwiczki mozna dociagnac a na styku podajnika z kotlem jak masz sznur to jak bedziesz mial chwile to zakladaj, zawsze to troche wibracji zniwelujesz. Pisane z tabletu i brak polskiej trzcionki

  9. #4649
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    Czy Wy też tak macie, że jeśli dosypujecie powiedzmy worek węgla przed całkowitym opróżnieniem zasobnika i wpiszecie w ilości zasypanej 25 kg to na wykresie pojawi się kosmiczne spalanie i stwierdzi, że zasobnik jest pełny? Nie można by tego zrobić tak, że jest podana pojemność zasobnika i uzupełniamy do połowy, to na wykresie też pojawia się połowa skoro i tak ster ma podany czas całkowity pracy i ilość podczas zasypu?
    To po co zerujesz zasyp? jak w zasobniku jest jeszcze paliwo, dodaj 25kg do poprzedniego zasypu i odpowiednio wydłuż czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika (np.: 25/ 0,33 = 76). Nie bardzo rozumiem co proponujesz, moim zdaniem jest dobrze, są to wskazania orientacyjne i te +/-2kg na zasyp nie rzutuje na komfort jazdy jak ktoś chce dokladnie wiedzieć zawsze może przeważyć parę zasypów i wie co do grama ile mu poszło w danym okresie i ma możliwość według swoich obliczeń dokonać korekcji danych a wykresy pokażą już dokładnie to co podasz
    Ostatnio edytowane przez keteimj ; 07-03-2013 o 09:08

  10. #4650
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zby-net
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Goldap
    Posty
    125

    Domyślnie

    Johny34, napisz jeszcze czy po wymianie z oleju na RBR, przerabiałeś instalację z trybu zamknietego na otwarty?

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Ja palę pierwszy sezon RBR -em , ale dom nie jest nowy i ocieplony 2 lata temu. Powierzchni grzewczej około 200 m2 - 21-22 kg/24h - jestem zadowolony .
    Wcześniej olej ciągnął mnie za kieszeń, że tylko na olej pracowałem , a teraz 1/3 kosztów i może nie bez obsługowo, ale za te 2/3 kosztów w kieszeni chętnie do kotłowni pójdę dosypać groszku czy wyrzucić popiół

  11. #4651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tak jak napisałem ci RBR może pracować w układzie otwartym i zamkniętym o zabezpieczeniu również ci napisałem co i jak

  12. #4652
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał zby-net Zobacz post
    Johny34, napisz jeszcze czy po wymianie z oleju na RBR, przerabiałeś instalację z trybu zamknietego na otwarty?
    Ja mam od początku układ otwarty - nie musiałem robić żadnych przeróbek.

  13. #4653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Witam właśnie dziś dokończył w mojej firmie żywota mój 16 letni kociołek śmieciuszek. Jest to okazja ku temu by mojego przewymiarowanego miałowca z domu (25KW) przenieść właśnie do firmy, a w domu zainstalować coś odpowiedniego z podajnikiem.

    Problem jest taki że powierzchnia kotłowni jest mała i wpasować będzie coś ciężko ewentualnie w rachubę wchodzi RBR ekouniwersal i Sztoker mini. Powierzchnia domu to ok 150 m2 dom 4 letni, ocieplony wg średniego standardu dach 20cm welna sciany 15cm styropian.

    Pomóżcie który z kotłów wybrać i jaką moc 11 czy 17 RBR czy może 15 KW Sztokera?

  14. #4654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    Witam właśnie dziś dokończył w mojej firmie żywota mój 16 letni kociołek śmieciuszek. Jest to okazja ku temu by mojego przewymiarowanego miałowca z domu (25KW) przenieść właśnie do firmy, a w domu zainstalować coś odpowiedniego z podajnikiem.

    Problem jest taki że powierzchnia kotłowni jest mała i wpasować będzie coś ciężko ewentualnie w rachubę wchodzi RBR ekouniwersal i Sztoker mini. Powierzchnia domu to ok 150 m2 dom 4 letni, ocieplony wg średniego standardu dach 20cm welna sciany 15cm styropian.

    Pomóżcie który z kotłów wybrać i jaką moc 11 czy 17 RBR czy może 15 KW Sztokera?
    Nie wiem ile to jest u Ciebie średnio ocieplony ale ja brał bym na tę powierzchnię RBR 11kW.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #4655
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dialo

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Też uważam, że do Twojego domu spokojnie wystarczy 11 kw. Również jestem w trakcie wymiany kotła i na 145 m starego domu (10 grafitu ściany i 15 wełna na posadzce strychu) + 140L bojler zamówiłem 10 kw. Od dwóch sezonów prowadzę statystyki i w sezonie 2011/2012 przy -30 w nocy i -20 w dzień największe spalanie jakie miałem oscylowało około 35-40 kg orzecha 26MJ na dobę. Przyjmując 70% (raczej nie realne) sprawności kotła wychodzi, że pracował ze średnią mocą 7,5-8,5 kWh. Także, myślę 11kw w Twoim domu będzie się nudziło przez większość sezonu.

  16. #4656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    u mnie bojler 120l na 2 osoby. Podłogówki 60m2 reszta grzejniki. To co decydować się na te 11 KW RBRka? Najwyższe spalanie jakie zanotowałem to ok 50 kg na dobę, ale to na miale którego wartość opałowa oscyluje myślę w granicach 20-21MJ. Teraz spalanie około 1kg/godzinę.

  17. #4657
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dialo

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    ostateczna decyzja nalezy do Ciebie, wg mnie 11 da sobie spokojnie rade. Kolego ma RBR17 na 240m nowego domu (15 styropian biały sciana + 20 wełna dach), ogrzewa pierwszy sezon i RBR17 specjalnie nie ma co robić u niego ( od poczatku sezonu spalił niecałe 4 t ekogroszku 24 MJ). To jest pierwszy sezon u niego więc dom jeszcze nie wygrzany.

  18. #4658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    11kW i nic więcej
    Prosiłeś o kontakt, wysłałem numer mailem z telefonu, nie wiem czy doszedł ?

  19. #4659
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    u mnie bojler 120l na 2 osoby. Podłogówki 60m2 reszta grzejniki. To co decydować się na te 11 KW RBRka? Najwyższe spalanie jakie zanotowałem to ok 50 kg na dobę, ale to na miale którego wartość opałowa oscyluje myślę w granicach 20-21MJ. Teraz spalanie około 1kg/godzinę.
    Zobacz statystyki w poszczególnych sterownikach użytkowników , nawet u kolegi zbigmaz01 który grzeje 300m2 średnia moc kotła nie przekracza 6kW, ja myślę że jeszcze trochę i producenci pomyślą o kociołkach o mocy poniżej 10kW i takie będą się cieszyły największym wzięciem o ile takie maleństwo da się wysterować

  20. #4660
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    kateijm sterowanie to pikuś
    Problem w tym że nie ma jeszcze takiego mądrego żeby skonstruował taki mały palnik który da się dobrze wysterować.

Strona 233 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony