dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 199
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Materiały dzielą się na borysowskiego i całą resztę. Jak kupisz borysowskiego (niebieskie rury), będziesz na borysowskiego skazana, bo osprzęt innych producentów nie pasuje (są niby przejściówki, ale to i dodatkowy koszt i kłopot), cała reszta jest natomiast ze sobą kompatybilna, ma tą samą średnicę, więc można brać, co tańsze w przypadku rur, ładniejsze w przypadku gniazdek i lepsze (również cenowo) w przypadku jednostek centralnych. Co konkretnie - poczytaj ten dział FM, dużo tu o tym.

    J.
    No właśnie ja się przymierzam do zamontowania odkurzacza u siebie. niebieskie rury borysowskiego z tego co piszą i oglądałem są grubsze od rur białych.niby są troszkę droższe, ale jest taka promocja, że jak się kupi razem poierwszy i drugi etap to dają rury gratis. tłumaczą to tym, że rurę niebieską ze względu właśnie na tą średnicę można zalewać betonem, a białej nie.zwróciłem też uwagę na ceny gniazd- mają takie zwykłe kwadratowe co kosztują około 30 chyba zł sztuka, ale też i mają droższe gniazda z kolorowymi ramkami. no ale na razie mam ten komfort, że mam kasę w kieszeni i sobie szukam....

  2. #102
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	max wykorzystanie.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	184771
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja mila dla oka.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	184772

    dwie wersje do wyboru, mila dla oka lub max wykorzystanie instalacji gdzie szufelka bedzie na 4 kolanach




    Cytat Napisał solek68 Zobacz post
    http://imageshack.us/photo/my-images/831/92030881.jpg/

    witam i przepraszam że wcinam się koledze w posta ale nie chciałem zakładać nowego wątku, mam nadzieje że nikt się nie obrazi
    prosze o pomoc w rozplanowaniu centralnego odkurzacza w moim domu (wym 14mx10m)
    chciałbym zamontować w kuchni i wiatrołapie szufelki a w reszcie dwa gniazda
    dodatkowo czy jest możliwość wypuszczenia na "zaś" przewodów ktore zostaną wykorzystane w przyszłości gdy powstanie garaż (dobudowana część do ściany łazienki)
    dziękuje za każdą odp

  3. #103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj

    Musze rozplanowac gniazda odkurzacza i mam dylemat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	187777

    Co o tym myslicie, bedzie dobrze? Nie chce miec szufelek, moze w przyszlosci zdecyduje sie na vroom, dlatego to gniazdo umiejscowilam w kuchni. A moze przeniesc gniazdo z kuchni do holu (nr 2)

  4. #104
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Czy gniazdem w salonie chcesz również obsłuzyć taras ?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Nie chce zakladac nowego tematu, wiec podepne sie tutaj

    Musze rozplanowac gniazda odkurzacza i mam dylemat.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	187777

    Co o tym myslicie, bedzie dobrze? Nie chce miec szufelek, moze w przyszlosci zdecyduje sie na vroom, dlatego to gniazdo umiejscowilam w kuchni. A moze przeniesc gniazdo z kuchni do holu (nr 2)
    Zrób prosty test, weź sznurek długości 8 metrów i sprawdź czy jesteś w stanie dotrzeć do najdalszych miejsc. Weź pod uwagę że później będą stały meble więc wąż będzie musiał je omijać.
    Ja bym skasował gniazdo w pokoju 4 i przeniósł do holu 2 sprawdź tylko czy z holu obsłużysz całą powierzchnię pokoju.
    Jak na tarasie będziesz miała kostkę to tarasu nie będziesz odkurzać.

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Walo Zobacz post
    Czy gniazdem w salonie chcesz również obsłuzyć taras ?

    Nie wiem jeszcze, co bede miala na tarasie, ale na wszelki wypadek dalam te gniazdo w salonie.

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    Zrób prosty test, weź sznurek długości 8 metrów i sprawdź czy jesteś w stanie dotrzeć do najdalszych miejsc. Weź pod uwagę że później będą stały meble więc wąż będzie musiał je omijać.
    Ja bym skasował gniazdo w pokoju 4 i przeniósł do holu 2 sprawdź tylko czy z holu obsłużysz całą powierzchnię pokoju.
    Jak na tarasie będziesz miała kostkę to tarasu nie będziesz odkurzać.

    No wlasnie nie mam jak sprawdzic Buduje na odleglosc i dopiero w lipcu bede w Polsce. Boje sie, ze z holu nr 2 moze mi zabraknac kilku cm i z czasem rura mi peknie przy raczce.


    A moze tak?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	188833

  7. #107

    Domyślnie

    skoro budujesz na odległość lepiej weź kogoś kto zaprojektuje i wykona instalację.

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    skoro budujesz na odległość lepiej weź kogoś kto zaprojektuje i wykona instalację.

    Wzielam, ale dopoki instalacja nie zrobiona to rozwazam rozne opcje

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    solek68

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Walo Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	max wykorzystanie.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	184771
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja mila dla oka.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	184772

    dwie wersje do wyboru, mila dla oka lub max wykorzystanie instalacji gdzie szufelka bedzie na 4 kolanach
    ok wielkie dzięki, raczej wybiore wersje max wykorzystanie (mniejsza ilość załamań)
    a jeszcze odnośnie kwestii przygotowania wyjścia do ewentualnego garażu, jak to zrobić??? to jest to odejście w lewą strone od jednostki centralnej

  10. #110
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał solek68 Zobacz post
    ok wielkie dzięki, raczej wybiore wersje max wykorzystanie (mniejsza ilość załamań)
    a jeszcze odnośnie kwestii przygotowania wyjścia do ewentualnego garażu, jak to zrobić??? to jest to odejście w lewą strone od jednostki centralnej

    Co do prześcia to wyprowadz rurę przy posadzce, przebij maxymalnie, prawie na zewnatrz budynku i włuż zaślepkę, wypuść trochę wiecej przewodu i spokojnie oblej pianka włóż stropian. Poźniej przy dobudowie garazu skujesz 3-5 cm ściany od zewnatrz lub zrobisz to odrazu i zalepisz samyum betonem mała warstwa, i skleisz na mówkę.


    Pamietaj aby zrobić zdjecia i pomierzyć miejsce wypustu rury.

  11. #111
    Banned
    Łukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał WOJSKI Zobacz post
    skoro budujesz na odległość lepiej weź kogoś kto zaprojektuje i wykona instalację.
    Nie zawsze "profesjonaliści" dobrz eprzygotowują rozmieszczenie gniazd, to ze sznurek wystarczy do określenia długości węża i czy z danego miejsca wystarczy to jedno, drugą sprawą jest koncepcja umeblowania, która na tym etapie jest abstrakcją dla wielu instalatorów ktorzy nie maja pojęcia jakie to istotne. Z tąd borą się gniazda za telewizorami, w szawkach czy za lodówką a nawet szufelki pod zmywarkami - mimo ze klient nie zmieniał nic w projekcie. Wykonanie instalaji przez profesjonaliste a poźniej jej wykonczenie to dwie różne sprawy w naszych warunkach, dlatego popieram pania teresę w projektowaniu instalacji


    Przesyłam mój punkt widzenia, gniazdo na ścianie przedsionka będzie ukryte dla przychodzących gości, a w kuchni musi pani się zastanowić który blat będzie słżuł najczęsciej do przygotowania posiłków przez co najbardziej zabrudzony. W tym miejscu należy umieścić skromnie szufelkę lub idąc krok dalej Vroom. W cześci instalacyjnej nie ma znaczenia podejście jest jedno.


    Instalacja jest mała więc spokojnie może pani poszaleć w ustawieniach Jednostka i tak będzie prawdopodobnie 8-40 namniejsza z możliwych


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	190191

  12. #112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_Walo Zobacz post
    Nie zawsze "profesjonaliści" dobrz eprzygotowują rozmieszczenie gniazd, to ze sznurek wystarczy do określenia długości węża i czy z danego miejsca wystarczy to jedno, drugą sprawą jest koncepcja umeblowania, która na tym etapie jest abstrakcją dla wielu instalatorów ktorzy nie maja pojęcia jakie to istotne. Z tąd borą się gniazda za telewizorami, w szawkach czy za lodówką a nawet szufelki pod zmywarkami - mimo ze klient nie zmieniał nic w projekcie. Wykonanie instalaji przez profesjonaliste a poźniej jej wykonczenie to dwie różne sprawy w naszych warunkach, dlatego popieram pania teresę w projektowaniu instalacji

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	190191
    Zgadzam się dlatego proponowałem sznurek 8-metrowy a nie 9 oczywiście sznurek nie może być napięty etc., projektujący ma zasymulować rurę do odkurzacza i czy będzie w stanie dotrzeć do kązdego miejsca w domu.
    Oczywiście są dłuższe rury, ale one są średnio wygodne dlatego lepiej zaprojektować więcej gniazdek. Co do projektowania to tereska projektuje na odległość co nie ułatwia tematu.
    Jestem daleki od projektowania komuś instalacji, nie biorę za to pieniędzy więc nie chcę ponosić za to odpowiedzialności, że potem będzie coś nie tak. Mogę jedynie podpowiedzieć co i jak. Do pytającego należy decyzja

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    Witam,
    nie zakładam nowego tematu, ale podpinam się (jeśli to nie problem) do istniejącego.
    Chcemy z narzeczonym samodzielnie wykonać instalację OC. Trochę czytam i czytam i myślę, że damy radę. Jak nie to będę pytać Was o pomoc.
    Jesteśmy dopiero na etapie przygotować do zalania strony nad piwnicą. Chciałam Was zapytać, czy już teraz zostawiać dziurę w stropie na rurę łączącą OC (jednostka będzie znajdować się w piwnicy) z parterem?
    Wrzucam plan rozmieszczenia rur instalacyjnych. Chcemy wrzucić 2 gniazdka (parter) + 1 gniazdko w odkurzaczu w piwnicy. Zastanawiamy się nad VROOM-em w kuchni - dlatego rury doprowadzające są wymalowane linią przerywaną (nie wiemy czy warto).
    Proszę o rzucenie okiem czy taka instalacją będzie miała sens, czy coś zmieniać, dokładać gniazdka.
    Z tego co czytałam to z OC (jednostki) muszę jeszcze odprowadzić rurę na zewnątrz budynku - wywiew powierza?
    Dziękujemy za wszelaką pomoc

    Pozdrawiamy
    S&B

    Rzut piwnicy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC piwnica.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	199269
    Rzut parteru:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC parter.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	199270

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Witam,

    Jako, że hydraulik wchodzi za 1,5 tygodnia muszę szybko się uwinąć z położeniem instalacji pod Centralny Odkurzacz.

    Doradzcie proszę czy poniższa koncepcja ma sens.

    Jednostka ma być umieszczona w kotłowni, skąd głowny kanał ma iść do szufelki w kuchni. Pierwsze rozwidlenie pojawiłoby się w gabinecie, aby doprowadzić kanał do garażu i szufelki w wiatrołapie. W garażu myślałem aby zastosować trójnik, aby zrobić podejście pod gniazdo i dalej przedłużyć do wiatrrołapu. Ma to sens czy lepiej zrobić oddzielne dwa kanały?

    Kolejne rozwidlenie, było by w holu tak, aby wąż 8m sięgnął po całym parterze.

    W kotłowni mam już wykonany przepust do rur pod reku, także myślę aby wykorzystać to również do rur od centralnego odkurzacza oraz wyrzutu do kominka na dach. Na piętrze tylko jedno gniazdo, które powinno wystarczyć na całość.

    Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1-1326839378-7b4eiv8j.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	199705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2-1326839378-smcyjv6x.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	199706

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Witam,

    Jako, że hydraulik wchodzi za 1,5 tygodnia muszę szybko się uwinąć z położeniem instalacji pod Centralny Odkurzacz.

    Doradzcie proszę czy poniższa koncepcja ma sens.

    Jednostka ma być umieszczona w kotłowni, skąd głowny kanał ma iść do szufelki w kuchni. Pierwsze rozwidlenie pojawiłoby się w gabinecie, aby doprowadzić kanał do garażu i szufelki w wiatrołapie. W garażu myślałem aby zastosować trójnik, aby zrobić podejście pod gniazdo i dalej przedłużyć do wiatrrołapu. Ma to sens czy lepiej zrobić oddzielne dwa kanały?

    Kolejne rozwidlenie, było by w holu tak, aby wąż 8m sięgnął po całym parterze.

    W kotłowni mam już wykonany przepust do rur pod reku, także myślę aby wykorzystać to również do rur od centralnego odkurzacza oraz wyrzutu do kominka na dach. Na piętrze tylko jedno gniazdo, które powinno wystarczyć na całość.

    Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1-1326839378-7b4eiv8j.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	199705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2-1326839378-smcyjv6x.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	199706
    Możesz spokojnie wstawiać trójniki, w danej chwili i tak będziesz używał jednego gniazda. Pamiętaj jednak żeby wszystkie zakręty były jak najbardziej łagodne (opory przepływającego powietrza).

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kurczak81
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    podkarpacie, pod lasem
    Posty
    131

    Domyślnie

    A mnie nikt nie odpowie?

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurczak81 Zobacz post
    Witam,
    nie zakładam nowego tematu, ale podpinam się (jeśli to nie problem) do istniejącego.
    Chcemy z narzeczonym samodzielnie wykonać instalację OC. Trochę czytam i czytam i myślę, że damy radę. Jak nie to będę pytać Was o pomoc.
    Jesteśmy dopiero na etapie przygotować do zalania strony nad piwnicą. Chciałam Was zapytać, czy już teraz zostawiać dziurę w stropie na rurę łączącą OC (jednostka będzie znajdować się w piwnicy) z parterem?
    Wrzucam plan rozmieszczenia rur instalacyjnych. Chcemy wrzucić 2 gniazdka (parter) + 1 gniazdko w odkurzaczu w piwnicy. Zastanawiamy się nad VROOM-em w kuchni - dlatego rury doprowadzające są wymalowane linią przerywaną (nie wiemy czy warto).
    Proszę o rzucenie okiem czy taka instalacją będzie miała sens, czy coś zmieniać, dokładać gniazdka.
    Z tego co czytałam to z OC (jednostki) muszę jeszcze odprowadzić rurę na zewnątrz budynku - wywiew powierza?
    Dziękujemy za wszelaką pomoc

    Pozdrawiamy
    S&B

    Rzut piwnicy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC piwnica.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	199269
    Rzut parteru:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OC parter.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	199270
    Odnoszę wrażenie, że z gniazda G1 będzie ci ciężko obsłużyć pokuj 1, ja bym je przeniósł na ścianę pokoju 2, "wyprostujesz" trochę tą nitkę. Otwór możesz zostawić, zawsze łatwiej ędzie poprowadzić instalację.

  18. #118

    Domyślnie

    Witam proszę o pomoc czy dobrze rozplanowałem instalację CO w domu
    odkurzacz w garażu
    szufelka w wiatrołapie
    szufelka w kuchni
    gniazdo w korytarzu( wąż 9mb starczy wszędzie sprawdzałem na budowie
    poddasze
    2 gniazda (też starczy starczy 9mb węża)

    Dziękuję za podpowiedzi

    Pozdrawiam Jacek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunki domu.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	207143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunki domu 001.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	207144  

  19. #119

    Domyślnie

    Generalnie jest ok, na parterze masz rurę poprowadzoną przez pion wentylacyjny podejżewam, że tak ci się tylko narysowało. Jak już będziesz układał staraj się żeby cała instalacja była maksymalnie "wyprostowana".

  20. #120

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne jeszcze się dobrze zastanowię
    a jak prowadzi się kable (są one przy rurkach?)
    Jak się to podłącza ?
    Czy to prawda ze rura wyrzutowa ma mieć około 3mb ?

    Dzięki za odpowiedzi

    Jacek

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony