dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 198

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Ale ja to wszystko wiem, tylko dla sunrise 30 cm styro w ścianach i silikat to dom pasywny albo i lepszy bo obliczył, że do ogrzania potrzebuje 15 kWh/m2/rok, a z tego z kolei obliczył (podzielił przez długość okresu grzewczego w godzinach), że wystarczy mu ogrzewanie o mocy 3 W / m2.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #2
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Ale ja to wszystko wiem, tylko dla sunrise 30 cm styro w ścianach i silikat to dom pasywny albo i lepszy bo obliczył, że do ogrzania potrzebuje 15 kWh/m2/rok, a z tego z kolei obliczył (podzielił przez długość okresu grzewczego w godzinach), że wystarczy mu ogrzewanie o mocy 3 W / m2.
    Witam. Wprowadzasz półprawdy. Dom pasywny faktycznie potrzebuje 3W/m2 ciepła średnio w całym okresie. W tym czasie są temperatury dodatnie i w ogóle nie potrzeba ogrzewania i temperatury ujemne, które potrzebują większej mocy. Przyjmuje się, że 10W/m2 to moc wystarczająca, odpowiada to mocy 1kW na dom o powierzchni 105m2. Jak się ma kilka pokoi to musi być kilka grzejników a termostatem. Najmniejsze na rynku mają moc 500W i są po 50 zł. Prościej i taniej się nie da. Końcowe zużycie prądu powinno wynosić zawsze 15kWh/m2 co odpowiada 1575 kWh rocznie dla domu 105m2.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony