dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie Pompa ciepła, pomóżcie

    Jestem tu nowy także witam wszystkich. Proszę o pomoc w wyborze (namiary) dobrego instalatora-firmy i zarazem sprzedawcy PC PW z województwa lubelskiego. Po przestudiowaniu kilkudziesięciu wątków nt. pomp ciepła jestem niemal zdecydowany na pc pw panasonic 9-11kw,(OZC jeszcze nie liczone) chyba dość dobry stosunek jakość-cena. Dom ma 125mkw pow. użytkowej plus garaż i kotłownia ok. 36mkw. ogrzewanych do temp. ok.14st.C. Pytam właśnie tutaj bo są instalatorzy i "instalatorzy" i nie chciałbym mieć problemów w późniejszej eksploatacji, a wiem że fachowy montaż to 90% sukcesu

  2. #2
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Na stronie Panasonic Polska jest wykaz autoryzowanych instalatorów tej firmy,wybierz najbliższego od miejsca zamieszkania.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Właśnie sprawdzałem, niestety na lubelszczyźnie nie ma żadnego, spróbuję więc z mazowieckiego się z kimś skontaktować, w końcu to nie koniec świata.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    Właśnie sprawdzałem, niestety na lubelszczyźnie nie ma żadnego, spróbuję więc z mazowieckiego się z kimś skontaktować, w końcu to nie koniec świata.
    Ja zrobiłem inaczej. Chciałem mieć instalatora/serwis jak najbliżej domu, żeby w razie czego nie było problemu z szybkim dojazdem. Skontaktowałem się z najbliższą firmą zajmującą się pompami ciepła i powiedziałem, że jestem zainteresowany instalacją pompy Panasonica lub Atlantica i poprosiłem o przygotowanie oferty - nie było z tym żadnego problemu Co prawda początkowo próbowali mnie przekonać do Nibe, bo te mieli w swojej ofercie, ale grzecznie odmówiłem Oczywiście wszystko było kupowane u instalatora, czyli z niższym Vatem i również mój instalator został wpisany jako wykonawca gwarancji i serwisu. Jedynie na uruchomienie przyjechał jakiś gość z Panasonica, który sprawdził, czy wszystko OK i wcisnął Power
    Piszę Ci to ponieważ sam miałem przykre doświadczenia z serwisem kotła na ekogroszek, który był w Pleszewie (400km ode mnie) - jak się coś zepsuło to musiałem sobie radzić samemu, bo pan z Pleszewa powiedział, że to za daleko żeby jeździć i po prostu mnie olał, mimo, że na kocioł dał 5 lat gwarancji

    P.S. Ja jestem z pomorskiego, także według mapki Panasonica najbliższego instalatora mam 350km w Warszawie lub Szczecinie
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    P.S. Ja jestem z pomorskiego, także według mapki Panasonica najbliższego instalatora mam 350km w Warszawie lub Szczecinie
    A dokładniej w połowie tej odległości (Toruń).

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    A dokładniej w połowie tej odległości (Toruń).
    Faktycznie jest jeszcze Toruń - 215km ode mnie Wolałem firmę ze Zbychowa - 15km, ale każdy robi jak uważa, wszak to jeszcze wolny kraj
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gdynia@

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-174
    Posty
    61

    Domyślnie

    Niestety Panasonic nie wszystkich instalatorów ma wymienionych na swojej mapce

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Właśnie zależy mi dość bliskim serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dlatego pytałem o kogoś z lubelskiego. To do pierwszego uruchomienia potrzebny jest ktoś z Panasonica żeby nie stracić gwarancji jeśli będzie montować firma nie mająca autoryzacji Panasonica?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał gdynia@ Zobacz post
    Niestety Panasonic nie wszystkich instalatorów ma wymienionych na swojej mapce
    Mnie niema

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    Właśnie zależy mi dość bliskim serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym dlatego pytałem o kogoś z lubelskiego. To do pierwszego uruchomienia potrzebny jest ktoś z Panasonica żeby nie stracić gwarancji jeśli będzie montować firma nie mająca autoryzacji Panasonica?
    Czy jest potrzebny to nie wiem U mnie był i podpisał się na karcie gwarancyjnej, ale ja go bynajmniej nie wzywałem wszystko załatwiała firma instalacyjna - ja tylko zapłaciłem
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    map78 czy ten panasonic 9kW daje sobie radę w niskich temperaturach z taką powierzchnią czy masz może jakieś dodatkowe źródło ciepła? Jak duże masz zużycie energii na sezon i czy grzejesz tylko w taniej taryfie?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    map78 czy ten panasonic 9kW daje sobie radę w niskich temperaturach z taką powierzchnią czy masz może jakieś dodatkowe źródło ciepła? Jak duże masz zużycie energii na sezon i czy grzejesz tylko w taniej taryfie?
    Doskonale daje sobie radę - przy -19*C pracowała nadal bez grzałki, a w domu było niezmiennie +23*C. W razie czego mam kominek zwykły bez rozprowadzeń - w tym sezonie odpalałem go 2x, lecz nie z powodu zimna, a rekreacyjnie. Zużycie na teraz 4300kWh na CO + CWU - cały rok zamknę pewnie w 5000kWh. Tak do -5*C na zewnątrz grzeję 100% w taniej, poniżej zaczynam wchodzić też w drogą dla utrzymania komfortu. Generalnie wychodzi mi ok 85% w taniej co daje mi cenę ok 0,4 zł za kWh.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    Jestem tu nowy także witam wszystkich. Proszę o pomoc w wyborze (namiary) dobrego instalatora-firmy i zarazem sprzedawcy PC PW z województwa lubelskiego. Po przestudiowaniu kilkudziesięciu wątków nt. pomp ciepła jestem niemal zdecydowany na pc pw panasonic 9-11kw,(OZC jeszcze nie liczone) chyba dość dobry stosunek jakość-cena. Dom ma 125mkw pow. użytkowej plus garaż i kotłownia ok. 36mkw. ogrzewanych do temp. ok.14st.C. Pytam właśnie tutaj bo są instalatorzy i "instalatorzy" i nie chciałbym mieć problemów w późniejszej eksploatacji, a wiem że fachowy montaż to 90% sukcesu
    A co Ci da to 2 lata gwarancji. Kupujesz sprzęt na min 10 lat wiec lepiej miej serwis na miejscu jak Map a nie firmowy za 2x stawkę i dojazdy po 300 km. Psuć to sie raczej będzie po czasie gwarancji jeśli już.
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    Więcej to nie jest warte, alledrogo to po 19,999999 a instalatorzy z listy Panasa po 23000 ci pewnie wycenia. Bierz Anglika, lokalnego serwismeni i olej gwarancje za taka różnice w cenie.
    A jak Cię chłopcy bedą na serwis namawiać i gwarancje to przejrzy ich setki wpisów jak to sprężarką sie latami nie psuje a to ponoć najdroższa zabawka w PC wiec śmiało można import w takiej cenie ryzykować.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    A co Ci da to 2 lata gwarancji. Kupujesz sprzęt na min 10 lat wiec lepiej miej serwis na miejscu jak Map a nie firmowy za 2x stawkę i dojazdy po 300 km. Psuć to sie raczej będzie po czasie gwarancji jeśli już.
    Ja bym ryzykował i kupował pc sam. Anglole mają to po 5300 funtów, po negocjacji po 4999. Na nasze to jakieś 15 000 plus przywóz można za 1200 skabinowac.

    Więcej to nie jest warte, alledrogo to po 19,999999 a instalatorzy z listy Panasa po 23000 ci pewnie wycenia. Bierz Anglika, lokalnego serwismeni i olej gwarancje za taka różnice w cenie.
    A jak Cię chłopcy bedą na serwis namawiać i gwarancje to przejrzy ich setki wpisów jak to sprężarką sie latami nie psuje a to ponoć najdroższa zabawka w PC wiec śmiało można import w takiej cenie ryzykować.
    Nie za 5000 tylko taniej bo 5 k f to by 25. Jutro znajdę cennik jaki przesłali, cena 3 k f z groszkiem chyba 300f do uprawnia.. Oczywiście 1P.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Nie za 5000 tylko taniej bo 5 k f to by 25. Jutro znajdę cennik jaki przesłali, cena 3 k f z groszkiem chyba 300f do uprawnia.. Oczywiście 1P.
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiellkopolska Zobacz post
    Sprawdziłem
    na model 9kw, 1 faza, cenę mi dali 12700 zł netto do Polski. Jakbyś VAT opłacił to masz ją za 16000zł. Jak ma ci kto przywieźć busem ze znajomych to za 17000 możesz ten model mieć. Ciekawe ile z Allegro zejdą z 19 990 zł.
    zasobnik Galmet (pfuuu) ale jest tani za 2800 zł w Polsce jak poszukasz.
    Podstawkę robisz sam (chyba, że będzie na ścianie) z pomocą jakiegoś spawacza za 250 zł.
    Termostat do pokoju za 400 zł.
    Montaż pompy to 1500 zł z materiałem
    Montaż zasobnika to z 2500 zł z materiałem. Drogo. - które numery PC TCap mają w komplecie pompkę CWU i same decydują jak mieszać to wodę, CWU, żeby nie robić mieszaczy w kotłowni. Są takie?

    No całość na Panasie 1 fazowym tCap 9 to musi te 25 kosztować. Ktoś zrobił taniej.
    Sprawdź tylko dokładnie, czy ta z Anglii to model z 2014r. - bo to duża różnica. Model z 2013r jeszcze nie dawno był na allegro za 17300żł, także może jeszcze gdzieś na magazynie mają, choć ja bym brał tą nową - ma kilka fajnych bajerów
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał seidel Zobacz post
    map78 czy ten panasonic 9kW daje sobie radę w niskich temperaturach z taką powierzchnią czy masz może jakieś dodatkowe źródło ciepła?
    między lubuskim a zachodniopomorskim jest pewna różnica w OZC, do tego map78 to taki fachura co dobiera PCi na wygląd bo nie ma bladego pojęcia co jest w środku, więc ja ci radzę weź ty wielką poprawkę na to co on pisze bo ci w zimie herbata na stole w kuchni zamarznie

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    między lubuskim a zachodniopomorskim jest pewna różnica w OZC, do tego map78 to taki fachura co dobiera PCi na wygląd bo nie ma bladego pojęcia co jest w środku, więc ja ci radzę weź ty wielką poprawkę na to co on pisze bo ci w zimie herbata na stole w kuchni zamarznie

    Seidel
    słuchaj się kolegi To najlepszy doradca od energooszczędzania, a jego specjalizacją są powietrzne pompy ciepła - szczególnie firmy Panasonic
    Jak nie wierzysz to sam poczytaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6451638
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seidel

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Ryki
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak jeżeli już to chyba lubelskim nie lubuskim a to też znacząca różnica, aczkolwiek chyba na korzyść lubuskiego, pompę i tak pewnie będzie dobierał mi instalator po dokładnych obliczeniach, ale żeby od razu herbata zamarzła? A czym ty ogrzewasz mpoplaw żeby było "energooszczędnie"?

  20. #20

    Domyślnie

    ja ciebie tylko uczulam, że 5MWh/rok jest prawdopodobne ale:
    1. trzeba się budować nad morzem
    2. domek bliźniak z wspólną ścianą
    3. jak map78 w swojej stopce pisze PCi grzeje tylko parter
    4. i jeszcze map78 pisze że nie wolno kupować monobloków
    5. akuratnie ta zima była mało mroźna, ale w 2006 2010 2012 bywało -30

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony