dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1881

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Też płytę chciałem, lecz ławy wylałem - dom podnosiłem i górki nie robiłem.
    Płytę na górce bym chciał, to w koszty bym się wpakował,
    a tak mam niedrogo!

    SRAJKU!

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Też płytę chciałem, lecz ławy wylałem - dom podnosiłem i górki nie robiłem.
    Płytę na górce bym chciał, to w koszty bym się wpakował,
    a tak mam niedrogo!

    SRAJKU!
    Witam,
    wiem wiem że robiłeś ławy - śledzę Twój dziennik. Na górce płyta to faktycznie dodatkowa zabawa i $, ja mam lekki spadek to ewentualnie dom mi się zsunie

    Pozdrawiam i życzę dobrej pogody, aby dobrze się budowało

    p.s. wiem że murowałeś na klej, a co sądzisz o zaprawie w puszce? podłączasz pod pistolet i jazda. Myślisz że warto? Czy klej jest wystarczająco przyjazny ?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    p.s. wiem że murowałeś na klej, a co sądzisz o zaprawie w puszce? podłączasz pod pistolet i jazda. Myślisz że warto? Czy klej jest wystarczająco przyjazny ?
    U mnie pianka to dodatkowo jakieś 6-7 stówek, więc myślałem o niej chłodno. Do kleju musiałem rozwijać kabel pod mieszarkę elektryczną, więc czasem nie chciało mi się wcale jechać na budowę jak sobie o tym kablu myślałem. Poza tym trzeba nabyć mieszarkę. Niestety u cyganów nie znalazłem, więc musiałem zapłacić za legalną... to dodatkowa wada kleju niestety. W sumie mógłbym pomyśleć, że jeszcze się to ustrojstwo przyda, ale na co? Przecież klej do siatki na styropian idzie wymieszać i wiertarką.
    Co do samego kleju, to musisz dźwigać kaster, nosić wory i wodę, mieszać i czekać - trochę męczące. Samo murowanie idzie najlepiej z tego wszystkiego - klej jest łatwy w obsłudze, tylko nie warto się nim pochlapać, bo trudno doprać - podobnie jak takiego z puszki. Ogólnie jakbym miał murować jeszcze raz, to też wybrałbym klej z wora. Ale przy klejeniu styropianu na pewno kupię puszki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    2.08.2014

    Wylewamy !!

    Jako że to była moja pierwsza styczność z takim etapem budowy to miałem gacie pełne, w nocy co chwile się budziłem i sprawdzałem czy to już. A wstałem o 4:30. Na początku podziękuję mojej Mamie za fotoreportaż z wylewania oraz za to że jak była potrzeba to wskoczyła w gumiaki i pomagała zgarniać beton
    7:15 przyjechała pompa z pierwszymi 10 metrami betonu. Na początek byłem ja i kolega Grzesiek. Ja machałem rurą a on odpowiadał za zawibrowanie betonu.



    no i się zaczęło:







    Po chwili przyjechali bracia Piotrek i Michał do pomocy. Co się później okazało mieli najtrudniejszą robotę - ściągali nadwyżki betonu tym samym nadając ostateczny kształt powierzchni płyty.



    tu po prawej widać speca od pompy:



    Na początku szło nam baaardzo mozolnie. Beton gęsty, ja lałem go za dużo, chłopaki jeszcze nie dopracowali techniki, ale robimy dalej. W końcu zawodowi z nas budowlańcy
    Potem przyjechało kolejne 10m betonu:







    C25/30. Ale powiem szczerze, gdyby dali mi B25 to pewnie i tak bym się nie skapnął, mam nadzieje że tak nie zrobili...





    W pewynm momencie musieliśmy zrobić przerwę żeby podgonić z równaniem i przełożyć rurki dalej, troche za dużo nawaliłem betonu, no to musiałem go porozgarniać





    Tutaj wysięg pompy.



    Chłopaki równają.



    Grzesiek wibruje.



    Tutaj już wszystko wypompowane, zostało mi może z 0,4m^3 betonu, a zamówiłem o 1,5m za dużo. Widocznie były różnice w poziomach gdzie niegdzie.



    "wibrować czy nie wibrować.....?"



    Tu już końcowe ściąganie betonu, ja tylko latałem jak głupi i nadwyżki zbierałem do taczki, co by się nie zmarnowały. To co zostało wylałem sobie na zjazd z drogi głównej. Miałem ewentualną nadwyżkę wlać do stopy pod słup w rogu tarasu, ale nie zdążyłem wykopać dołu i zazbroić.



    No i po 2,5h roboty zrobione Tak to wygląda przed położeniem folii. Miejscami widać "posmak" zbrojenia. Są rowki po rurkach, są też drobne nierównosci i zgrubienia.



    Ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu, ale płytek bym na to nie położył A że pójdzie na to kilkanaście cm styro to mi to lata. Nie brałem też łaty wibracyjnej bo w wypożyczalni mieli takie duże i bałem się że jej nie podołam. Gdyby mieli małą to bym wziął. Tym sposobem zaoszczędziłem 300 zł, a gładka płyta nie jest musem.

    Tak wygląda płyta po położeniu folii.



    Zapodam jeszcze fotki płyty w pełnej okazałości ale jak ściągnę folie bo teraz zapomniałem.

    Na chwilę obecną budowa płyty fundamentowej zajęła mi:
    - wykop + podbudowa 1,5 dnia
    - kanalizacja + przepusty 3 dni
    - szalunek ze styro 6 dni
    - naprawa szalunku 2,5 dnia
    - zbrojenie 10,5 dnia
    - zabezpieczenie szalunków + inne pierdółki przygotowawcze przed wylewaniem 0,5 dnia
    - wpompowanie betonu + obróbka 2,5h

    Koszty:
    #uzupełnię po zrobieniu drenażu - zapomniałem o nim ale na dniach go wykonam
    Ostatnio edytowane przez sebcioc55 ; 02-12-2015 o 19:15
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony