dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 253
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 5049
  1. #4061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?
    Nie twierdzę że to jest jakieś bardzo trudne. Zwyczajnie nie wierzę że poniżej minuty (!) jesteś w stanie przygotować dla klienta raport "gdzie akrylować, a gdzie będzie git" (abstrahując już "po co"). Nie ma opcji.

  2. #4062
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    To jeszcze raz w temacie: czasem zaufam k lientom i ide na pomiar bez poziomicy. Czesto tego pozniej zaluje ale gdy juz ja mam ze soba to jestem odbierany jako maruda ktory przyszedl psioczyc na poprzednie ekipy. Moze co czwarty klient rozumie w czym rzecz a tylko co dziesiaty cos z tym zrobi. Reszta uwaza ze jednak samo sie wyrowna. Pewnie w druga strone jest podobnie- co dziesiaty pomiarowiec przewidzi sytuacje problematyczne.
    Dlatego tez zalecam ostatnie malowanie zrobic po drzwiach.
    m
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #4063

    Domyślnie

    a ja przed i ewentualnie delikatnie poprawic po

  4. #4064

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    a ja przed i ewentualnie delikatnie poprawic po
    Co kraj to obyczaj. Podobno w Stanach wstawia się drzwi a potem wszystko maluje na jeden kolor.

    ...poprawiać po można ale nie przy każdym rodzaju wykończenia i nie przy każdej farbie. Niektóre nie lubią domalowań i wychodzi tragicznie.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #4065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Robespierre, swietnie, ze 17 lat masz doswiadczenia, ale dziwie sie wobec tego, ze nie wolisz oszczedzic za cene 10-15 min roboty montazystom i pomoc podjac klientom decyzji - czy mozna malowac przed montazem, czy tez trzeba pozniej szpachlowac. Moj stolarz popelnil ten sam szkolny blad i musialem latac dziury nad oscieznica, bo zaufalem mu, tak jak ludzie tutaj Tobie.
    Oczywiście ja swoje Ty swoje.
    Znajdź mi zdanie w którym napisałem że ostatnie malowanie wykonujemy zawsze po montażu stolarki.
    Forumowicz zapytał jak będzie bezpieczniej dla niego i ja nie będąc na jego obiekcie i nie wiedząc jakie drzwi kupił mogę mu jedynie doradzić iż bezpieczniej ostatnią warstwę pomalować później.
    Twoje doradztwo w tym temacie jest znacznie mniej profesjonalne i błędne więc proszę nie ciągnij już tego tematu bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.
    Jak jestem na pomiarze to zawsze dyskutujemy o tym i uwierz mi że po moim montażu nic nie trzeba szpachlować bo takie rzeczy wiem od razu.
    Na wielu pomiarach są już całkiem skończone, pomalowane na gotowo ściany i to nie oznacza że nie da się tam dobrze zamontować drzwi. Często wychodzi jednak że klient po dobrym montażu ma jeszcze sporo pracy którą by zaoszczędził gdyby nie zrobił tego tak jak Ty doradzasz.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  6. #4066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?
    I to jest właśnie podejście klienckie do tematu.
    Ha ha ha...
    Skecze można by na Twoich wypowiedziach układać.
    "Pan chce 150 za montaż ??? Chyba Pan oszalał, ile to jest przyłożyć ościeżnicę i psiknąć piankę. Dam co najwyżej 70 zł."
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  7. #4067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roger7 Zobacz post
    Tak, są to ściany z silki, 11 cm grubości. Jak się obrobi otwory - skuje tynk, który na nich zalega, powinno być te 90 cm szerokości.
    To co mnie martwi, to że na 3 drzwiach na jednym boku trzeba będzie bardzo mocno przyciąć opaski, które w Asilo mają 8 cm szerokości. Bo miejsca jest tylko na 2 cm
    Opaska ASILO leży na murze 5 cm przy założeniu że otwór ma dokładnie 90 cm. Czyli brakuje Ci tylko 3 cm. Może powinieneś przeciwną stronę lekko podkuć i przesunąć nieco otwór - unikniesz wtedy cięcia opaski. Silka jest łatwa do poprawek.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  8. #4068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    W grupie pierwszej jest śnieżna biel i piętnaści fornirów modyfikowanych.
    W grupie drugiej są cztery dodatkowe kolory kryjące i pięć kolorów modyfikowanych w gatunkach drewna mniej chodliwego na rynku a przez to mniej popularnego i droższego w zakupach.
    W cenniku od razu rzuca się w oczy iż dopłata za drugą grupę jest kosmiczna (ok. 30-32%) dlatego oferta ASILO jest atrakcyjna rynkowo ale raczej w tej pierwszej grupie. Po dopłacie za wariant droższy nie są już tak konkurencyjni na rynku.

    Robeperre, dziękuję za wyjaśnienie- szczególnie spodobała mi się informacja o tym, że białe to I grupa cenowa
    "dziwny jest ten świat..."

  9. #4069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    I to jest właśnie podejście klienckie do tematu.
    Ha ha ha...
    Skecze można by na Twoich wypowiedziach układać.
    "Pan chce 150 za montaż ??? Chyba Pan oszalał, ile to jest przyłożyć ościeżnicę i psiknąć piankę. Dam co najwyżej 70 zł."
    bardzo chetnie przeczytam, jak profesjonalista sprawdza pion i plaszczyzne, moze czegos sie naucze. Na przyklad jakiegos abrakadabra z obrotowym niwelatorem laserowym. Mam jednak przeswiadczenie, ze po wnikliwych pytaniach od "profesjonalisty" uslyszec mozna jedynie:

    "Szanowny panie, polska norma i wytyczne mowia, ze wykonanie sprawdza sie patrzac z odleglosci dwoch metrow. Prosze mi wierzyc, budowa to nie apteka, tutaj nikt z suwmiarka nie bedzie robil"


  10. #4070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    bardzo chetnie przeczytam, jak profesjonalista sprawdza pion i plaszczyzne, moze czegos sie naucze. Na przyklad jakiegos abrakadabra z obrotowym niwelatorem laserowym. Mam jednak przeswiadczenie, ze po wnikliwych pytaniach od "profesjonalisty" uslyszec mozna jedynie:

    "Szanowny panie, polska norma i wytyczne mowia, ze wykonanie sprawdza sie patrzac z odleglosci dwoch metrow. Prosze mi wierzyc, budowa to nie apteka, tutaj nikt z suwmiarka nie bedzie robil"

    Jeśli profesjonalista piszemy "profesjonalista" to zapewne tak usłyszymy.
    Ale uwierz mi że na rynku nie wszyscy powinni być mierzeni tą samą miarą.


    Cytat Napisał martahp Zobacz post
    Robeperre, dziękuję za wyjaśnienie- szczególnie spodobała mi się informacja o tym, że białe to I grupa cenowa
    No to też się cieszę razem z Tobą.
    Pamiętaj o wrzuceniu fotek na FM z realizacji.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #4071

    Domyślnie

    Dobra, zostawmy te nasze przekomarzania

    Przymierzylem sie do kilkudziesięciu klamek i najlepiej w rece lezy mi Domino Palermo-QR (z kwadratowa rozeta). Jakos przeboleje to "wgniecenie" na klamce, ale nie kolor inox - niestety dla QR nie ma koloru M3. Moze ktos zna klamke, ktora lezy tak samo w dloni? Tj. jest dosc masywna, ale ma splaszczony w pionie przekroj - nie za mocno, dzieki czemu idealnie sie uklada.

  12. #4072

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Dobra, zostawmy te nasze przekomarzania

    Przymierzylem sie do kilkudziesięciu klamek i najlepiej w rece lezy mi Domino Palermo-QR (z kwadratowa rozeta). Jakos przeboleje to "wgniecenie" na klamce, ale nie kolor inox - niestety dla QR nie ma koloru M3. Moze ktos zna klamke, ktora lezy tak samo w dloni? Tj. jest dosc masywna, ale ma splaszczony w pionie przekroj - nie za mocno, dzieki czemu idealnie sie uklada.
    Dobrze że chociaż szyld odpuściłeś...

    Mam dwie propozycje które cenowo mogą Ci się podobać. Z jakości powinieneś być zadowolony. Natomiast czy są wygodne?? Wg mnie są niezłe. Myślę że tu podobne jak z szyldem narzuciłeś zbyt dużo oczekiwań. Klamka przy otwieraniu drzwi jest używana zaledwie kilka sekund i nie ma co jej aż tak dokładnie przymierzać do dłoni. To nie kierownica z którą mamy do czynienia po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.... Te dwa modele leża dość dobrze w dłoni i na pewno większość domowników będzie z nich zadowolona. Są przecenione 30% i teraz ich wartość u wszystkich dilerów w Polsce oscyluje wokół 120-150 zł.
    http://sklep.enger.pl/pdfdocs/klamka_modena_q_-_77_l1.pdf
    http://sklep.enger.pl/pdfdocs/klamka_hammer_q_-_77_l1.pdf
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #4073

    Domyślnie

    Robespierre, szyld odpuscilem z uwagi na trend w modzie - teraz wywierce otwory w drzwiach pod szyld 72mm, a za pare lat, jak bede chcial wymienic, to nie znajde juz zadnej klamki na dlugim szyldzie i co z otworami? To podobna sytuacja, jak na rynku baterii do umywalek - malo ktory (glownie chinscy) producent ma baterie nascienna z ruchoma wylewka, wiec w koncu wzialem stojaca i mialem b. duzy problem, by znalezc taka z ruchoma wylewka, na ktorej mi zalezalo (pare modeli Hansgrohe, kilka chinczykow i KFA - wzialem ta ostatnia).

    Modena mi sie nie podoba, nie bedzie pasowac do drzwi. Hammer wyglada niezle, ale powiedz mi, czy ma podobne wymiary samej klamki, jak Domino Gustaw? Gustaw jest b. gruby i zle lezy w rece, choc wyglada fajnie.

    Czy ktos "macal" klamke Domino Pombal QR?

  14. #4074

    Domyślnie

    Jeśli ktoś zastanawia się nad drzwiami Pol Skone Simple w wersji bezprzylgowej- zamieściłem zdjęcia pod tym linkiem https://imageshack.com/a/n0Vz/1

  15. #4075
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Twoje zdjęcia dobrze obrazują ten produkt. Co prawda niezorientowana osoba nic na nich nie zobaczy (ja się domyślam o co chodzi tylko na kilku zdjęciach), wiec wskazany byłby komentarz z Twoimi uwagami. Zakładam też że drzwi są prostokątne i te klepsydry to tylko przekłamanie aparatu.
    Jedno skrzydło odstaje dołem (może być krzywe, a może ościeżnica jest ustawiona pod krzywą ścianę a może w końcu to tylko kwestia regulacji). Drugie skrzydło wygląda na krzywe - wystająrogi na dole i na gorze (banan na ok 1,5mm). Mieści się w normie która dopuszcza 4mm (ale jak chcesz to reklamuj, może uznają). Kolejne - szczelina miedzy opaską oscieznicy a scianą - przyłóż poziomicę do ściany to zobaczysz co jest źle zrobione... - o tym była mowa w ostatnich postach.

    Kupiłeś skrzydła po 300zł i takiej jakości się należało spodziewać. Wszystko inne w cenie którą zapłaciłeś to dodatki nie mające wpływu na jakość skrzydla a jedynie na efekt końcowy który w mojej ocenie nie jest tu pewny do osiągnięcia.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 07-10-2014 o 16:38
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #4076

    Domyślnie

    Klepsydry są przekłamaniem aparatu. Moim zdaniem ościeżnica trochę bananuje, dołem i górą przylega środkiem odstaje. Kolejna przez całą długość odstaje- montażysta tłumaczył to tym iż tak mu poziomica pokazuje i tak musi zrobić. Akurat to mi aż tak bardzo nie przeszkadza, pójdzie akryl nie będzie widać. Dwa skrzydła odstają i rzeczywiście mieszczą się w tej nieszczęsnej normie 4mm (chyba za dużo wymagam). Jedno skrzydło trochę odstaje przy uszczelce pod klamką widać to dokładnie na zdjęciu (myślę, że to jeszcze wyregulują, zauważyłem to jak pojechali). Ciężko je ustawić tak żeby w ogóle nie odstawały. Trułem gościowi (mógł pomyśleć, że jestem upierdliwy) żeby regulował je tak by była równa szczelina po obwodzie, żeby uszczelka przy zamykaniu nie zniekształcała się i drzwi jak najmniej odstawały, a i tak jest jak na zdjęciach. Mają przyjechać jeszcze z montażem jednych drzwi (ościeżnica przyjechała uszkodzona i nie montowali) Powiedzieli, że przy kolejnym montażu będą regulować jeszcze raz, jak się teraz drzwi "ułożą". Zamówienie składałem 30 lipca, a dopiero przyszły 3 października (Pol Skone tłumaczyło to dużą ilością zamówień). Za drzwi mało nie zapłaciłem. Nie ma w nich plastra miodu tylko pełna płyta, są ciężkie, wagowo mniej więcej takie jak Asillo. Komplet 6 skrzydeł + ościeżnice, suwanka + ościeżnica 8300 zł. Oczekiwałem od tych drzwi wiele pewnie dlatego, że tak długo na nie czekałem, a wyszło jak wyszło. A może zbyt szczegółowy jestem.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  17. #4077
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    No to jeśli jeszcze raz przyjadą to bądź dobrej myśli. Dla mnie 3 mm jest juz dramatem bo widać to jak cholera (a co dopiero na białych bezprzylgówkach ) na szczęście miałem tak tylko raz ale fabryka (nie PS a ta druga) je wymieniła bez gadania. Płyta w środku faktycznie powinna wzmocnić taką konstrukcję.
    Dlugo czekałeś i jak się własnie dopytuję to faktycznie dilerzy fabryki przysyłali ostatnio pisma o wydłużeniu terminów na produkty malowane..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4078

    Domyślnie

    No dla mnie też jest to dramat, ale dopuszczalne jest 4mm i rób sobie Pan co chesz

  19. #4079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Robespierre, szyld odpuscilem z uwagi na trend w modzie - teraz wywierce otwory w drzwiach pod szyld 72mm, a za pare lat, jak bede chcial wymienic, to nie znajde juz zadnej klamki na dlugim szyldzie i co z otworami? To podobna sytuacja, jak na rynku baterii do umywalek - malo ktory (glownie chinscy) producent ma baterie nascienna z ruchoma wylewka, wiec w koncu wzialem stojaca i mialem b. duzy problem, by znalezc taka z ruchoma wylewka, na ktorej mi zalezalo (pare modeli Hansgrohe, kilka chinczykow i KFA - wzialem ta ostatnia).
    Modena mi sie nie podoba, nie bedzie pasowac do drzwi. Hammer wyglada niezle, ale powiedz mi, czy ma podobne wymiary samej klamki, jak Domino Gustaw? Gustaw jest b. gruby i zle lezy w rece, choc wyglada fajnie.
    Czy ktos "macal" klamke Domino Pombal QR?
    NIestety klamek DOMINO unikam jak ognia gdyż w większości przypadków so to tanie chińskie klamki. Oczywiście mają w swojej ofercie dobrych producentów i cenami grubo powyżej 200 zł ale sprzedaż jest raczej marginalna.
    Myślę że Hammer jest grubawy i będzie zbliżony do tej którą widziałeś. Wg mnie nie lezy źle w dłoni - ale to moje sybiektywne odczucie. Zapewne wszystko zależy od wielkości dłoni i siły ścisku. Każdy ma swoje typy... Mój syn (6 lat) ma także swoje ulubione i nie zawsze pokrywamy się w wyborach.
    Jeśli masz ochotę ją dotknąć to zapraszam do salonu - wiesz gdzie bo bywałeś już tutaj. Mam Hammera i Modene na miejscu.


    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Twoje zdjęcia dobrze obrazują ten produkt. Co prawda niezorientowana osoba nic na nich nie zobaczy (ja się domyślam o co chodzi tylko na kilku zdjęciach), wiec wskazany byłby komentarz z Twoimi uwagami. Zakładam też że drzwi są prostokątne i te klepsydry to tylko przekłamanie aparatu.
    Jedno skrzydło odstaje dołem (może być krzywe, a może ościeżnica jest ustawiona pod krzywą ścianę a może w końcu to tylko kwestia regulacji). Drugie skrzydło wygląda na krzywe - wystająrogi na dole i na gorze (banan na ok 1,5mm). Mieści się w normie która dopuszcza 4mm (ale jak chcesz to reklamuj, może uznają). Kolejne - szczelina miedzy opaską oscieznicy a scianą - przyłóż poziomicę do ściany to zobaczysz co jest źle zrobione... - o tym była mowa w ostatnich postach.
    Kupiłeś skrzydła po 300zł i takiej jakości się należało spodziewać. Wszystko inne w cenie którą zapłaciłeś to dodatki nie mające wpływu na jakość skrzydla a jedynie na efekt końcowy który w mojej ocenie nie jest tu pewny do osiągnięcia.
    Widzę że zrobiłeś się "lekko uszczypliwy" podobnie jak ja... He he...

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Klepsydry są przekłamaniem aparatu. Moim zdaniem ościeżnica trochę bananuje, dołem i górą przylega środkiem odstaje. Kolejna przez całą długość odstaje- montażysta tłumaczył to tym iż tak mu poziomica pokazuje i tak musi zrobić. Akurat to mi aż tak bardzo nie przeszkadza, pójdzie akryl nie będzie widać. Dwa skrzydła odstają i rzeczywiście mieszczą się w tej nieszczęsnej normie 4mm (chyba za dużo wymagam). Jedno skrzydło trochę odstaje przy uszczelce pod klamką widać to dokładnie na zdjęciu (myślę, że to jeszcze wyregulują, zauważyłem to jak pojechali). Ciężko je ustawić tak żeby w ogóle nie odstawały. Trułem gościowi (mógł pomyśleć, że jestem upierdliwy) żeby regulował je tak by była równa szczelina po obwodzie, żeby uszczelka przy zamykaniu nie zniekształcała się i drzwi jak najmniej odstawały, a i tak jest jak na zdjęciach. Mają przyjechać jeszcze z montażem jednych drzwi (ościeżnica przyjechała uszkodzona i nie montowali) Powiedzieli, że przy kolejnym montażu będą regulować jeszcze raz, jak się teraz drzwi "ułożą". Zamówienie składałem 30 lipca, a dopiero przyszły 3 października (Pol Skone tłumaczyło to dużą ilością zamówień). Za drzwi mało nie zapłaciłem. Nie ma w nich plastra miodu tylko pełna płyta, są ciężkie, wagowo mniej więcej takie jak Asillo. Komplet 6 skrzydeł + ościeżnice, suwanka + ościeżnica 8300 zł. Oczekiwałem od tych drzwi wiele pewnie dlatego, że tak długo na nie czekałem, a wyszło jak wyszło. A może zbyt szczegółowy jestem.
    Co do ościeżnic to przede wszystkim widzę że sprzęt montażystów kiepściutki. Rozpory bez regulacji to na dziś nader rzadki widok. Jeśli przykładasz 2 metrową poziomicę do ościeżnicy i widzisz że to ona nie jest idealnie prosta to jest to ewidentna wina montera który myśląc chwilkę dałby radę to wyprowadzić. Są do tego specjalne narzędzia i także można je zrobić samemu. Ustawienie ościeżnicy regulowanej tak aby była idealnie prosta to wg mnie podstawa i sprawa stosunkowo prosta. Wiem że są ekipy które myślą że jak coś jest lekko krzywe (w szczególności ościeżnice) to tak już ma być i tyle a tak nie jest...
    Gdyby wiedzieli o istnieniu np czegoś takiego to inaczej by "śpiewali": http://www.megamaszyny.com.pl/zestaw...-id-38484.aspx

    Ja przy drzwiach bez przylgowych rozporę montażową zawsze daję na wysokości zawiasów oraz zamka. Zatem wychodzą 3-4 szt. Zawsze pianuję okolice zawiasów jako najważniejszy punkt podporu, reszta jest uzupełniania już tylko jako uszczelnienie.
    Tutaj widzę dwie rozpory i wg mnie nie jest to najlepszy pomysł.
    Hmmm... Czy ktoś ma pod ręką kartę gwarancyjną i instrukcję montażu POLSKONE?? Jaki tam jest szkic?? Zalecają tylko dwie rozpory??

    Co do kwoty 8300 zł - rozumiem że jest to spora kwota ale drzwi tez masz sporo. Gdybyś kupił co najmniej średnią półkę rynkową to wartość oscylowałaby w granicach 12-15 tysięcy za całość.
    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    No dla mnie też jest to dramat, ale dopuszczalne jest 4mm i rób sobie Pan co chesz
    I tu nasuwa mi się tylko jedna myśl... Duży producent nie musi już zbytnio dbać o wizerunek i na pewno zasłoni się normami. Mniejszy podejdzie do sprawy indywidualnie i często nawet 2 mm skrzydło jest wymieniane na nowe. Takich producentów na prawdę jest sporo.

    Zasłanianie się normami w niektórych przypadkach to nieporozumienie. Producenci nie lubią moich reklamacji bo zawsze daję do zrozumienia iż normy mało mnie interesują. Oj, nie lubią mnie za to...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  20. #4080
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    W mieszkaniu, które kupiłam, są takie drzwi z Praktikera:



    Wzór jest całkiem OK, ale niestety nie do końca podoba mi się kolor. Czy ktoś próbował przemalowywać drzwi takiego typu na inny kolor? Mnie interesuje biały. Czy może taniej wyjdzie kupno nowych drzwi? Choć zależy mi, żeby jak najbardziej zaoszczędzić.

Strona 204 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony