dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mmaarcin
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Skąd
    jaworzno
    Posty
    233

    Domyślnie

    Dzięki.
    Ja też miałem oferty za 19tys z montażem, lecz jak prosiłem o dokładną wycenę z zasobnikiem, podłączeniem to kwota zaczęła oscylować w granicach 30 tys.
    Dlatego też biorę pod uwagę gruntową, lecz jak pisałem wcześniej, u mnie odwierty z uwagi na piaskowce były o wiele droższe (nawet o 10 tys)

    Dlatego też zainteresowałem się w/w rozwiązaniem.
    Jutro mam zamiar spotkać się przedstawicielem firmy, która to wykonuje i to na miejscu, gdzie taki kolektor będzie robiony.

    W moim przypadku decyzja odnośnie czy pompa, czy gaz dopiero na wiosnę, ale jak mam być szczery to zaczynam się gubić w natłoku informacji.
    Przeczytałem naprawdę dużo wątków na temat pomp ciepła i tych gruntowych i tych powietrznych.
    Powiem tylko tyle. Im więcej informacji tym więcej dezinformacji. Ciągłe czytanie między wierszami, wyławianie istotnych wiadomości z natłoku częstych przepychanek, zdobywanie wiedzy w natłoku kłótni powoduje, że po przeczytaniu kilkudziesięciu stron moja wiedza zamiast rosnąć - maleje.

    W każdym bądź razie za wszelką pomoc dziękuje.
    Ostatnio edytowane przez mmaarcin ; 29-10-2014 o 20:15

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmaarcin Zobacz post
    Powiem tylko tyle. Im więcej informacji tym więcej dezinformacji. Ciągłe czytanie między wierszami, wyławianie istotnych wiadomości z natłoku częstych przepychanek, zdobywanie wiedzy w natłoku kłótni powoduje, że po przeczytaniu kilkudziesięciu stron moja wiedza zamiast rosnąć - maleje.
    Marcinie, bo źle się do tego zabierasz Forum jest niestety przesycone przepychankami, kłamstwami i niedorzecznościami. Ja bym zrobił tak - jak już wyłowię jakiś system, który mnie zainteresuje to patrze po stopkach kto takowy posiada i walę na priv z pytaniami. Bo kto lepiej Ci odpowie niż użytkownik takiego właśnie systemu? A jak już zauważyłeś najwięcej złego do powiedzenia o pompie PW mają użytkownicy ekogroszku, albo pomp GW i na odwrót oczywiście - dla mnie takie opinie są niewiele warte Zagadaj też czy któryś z forumowiczów z Twojej okolicy zgodzi Ci się taki system pokazać - no kocioł gazowy to pewnie nie raz widziałeś, ale pracę pompy czy to PW, czy GW warto zobaczyć i samemu ocenić. Pozdrawiam i wytrwałości życzę, no i na końcu słusznego wyboru
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony