dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Zależy co dla kogo jest niedużo..Koszt wymiany elektryki powinien mi się zamknąć w 5-6 tyś...
    Ale co w tym liczysz - stan surowy (instalacja rolet, elektryki, alarmu, ogrzewania, monitoringu) czy z wykończeniem ? to jest cena i robocizny i materiału ?
    Ile w takim razie chcesz przeznaczyć na automatykę tego domu ?, bo chyba jakimś założonym budżetem dysponujesz ?
    Jeżeli chcesz zrobić wszystko "porządnie", mieć w domu instalację z prawdziwego zdarzenia - na teraźniejszym etapie musisz zaplanować każdy element instalacji, każdą funkcję jaką będziesz chciał w późniejszym czasie zrealizować - inaczej nic dobrego z tego nie wyjdzie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Ale co w tym liczysz - stan surowy (instalacja rolet, elektryki, alarmu, ogrzewania, monitoringu) czy z wykończeniem ? to jest cena i robocizny i materiału ?.
    Mówię o samej instalacji elektrycznej.
    A co do automatyki-nie mam żadnej wyceny na tą chwilę to i nie mam budżetu na automatykę.Dlatego skłaniam się ku rozwiązaniom bezprzewodowym,bo te mogę wprowadzać stopniowo i jak mi będzie pasować.Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.Nie trzeba wszystkiego przemyśleć na już,ani mieć gotówki na już.Czyli-zrobie sobie np.sceny swietlne,sterowanie godzinowe roletami a jak będzie przypływ gotówki dołoży się czujniki pogodowe i przeprogramuję system.Rozwiązania kablowe nie są tak elastyczne.
    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    Ostatnio edytowane przez baltazarrr ; 03-01-2015 o 18:34

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.
    Przy tej okazji, chciałbym przypomnieć o tej ofercie: Czyli Multiwall od Simet... , koszty właściwie znikome... a możliwości wdrażania np. systemów radiowych na lata [jak nie na dekady].

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    z jakiej miejscowości/regionu jesteś ?
    Postawiłeś zbyt dużo warunków żeby Ci znaleźć system tj. polski/bezprzewodowy/tani
    Gdybyś zrezygnował z warunku że system ma być polski to jest kilka fajnych i tanich rozwiązań opartych o z-wave.
    Centrale od najdroższych: Fibaro HC2 (2500PLN) Vera Edge (850PLN) lub Vera 3 lite(640PLN) lub Jeedom (400PLN) lub domoticz (400PLN)
    LUB
    kupujesz sticka USB Z-wave (200PLN) i wpinasz do kompa z Windows lub Mac Mini
    Dokupujesz licencję oprogramowania np wyśmienite Indygo(najdroższa wypasiona wersja 200$)
    Możliwości jest sporo.

    Moduły Z-wave także możesz wybrać różne:
    najbardziej wypasione Fibaro i Qubino (250PLN) , inne np z www.z-wave.pl (170PLN)

    Oprócz Fibaro jest jeszcze kilkanaście firm w Polsce, które oferują ID oparte o Z-wave.
    Proponuje wziąć to pod uwagę.

  5. #5

    Domyślnie

    A ja powiem tak - bajer bajerem i zabawka zabawką, ale przy dłuższej perspektywie najistotniejsze staje się zaufanie. Z-wave jest świetnym bajerem i zabawką, ale jak dochodzi co do czego to nagle okazuje się że po pół roku połowa systemu jest odpięta. Bo się kilka razy brama garażowa sama otworzyła w środku nocy i nikt nie wie dlaczego, bo się ogród podlewał cały weekend, bo sobie czujka zalania zamknęła zawór od wody gdy stałem namydlony pod prysznicem, bo alarm zwariował itp. itd.... Owszem, taki system bawiąc - uczy, ale po kilku latach jak policzymy nakłady czasowe i finansowe to nagle gdzieś z tyłu głowy zacznie się odzywać cichutki głosik mówiący "ale dałem dupy że nie dałem tych kabelków...".

    Może trochę teraz zapachnie dendrytusem, ale jeżeli nie stać mnie na położenie taniej przewodówki pokroju ampio to tak naprawdę nie stać mnie na inteligentny dom. Sorry. Life is brutal.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    z jakiej miejscowości/regionu jesteś ?
    Postawiłeś zbyt dużo warunków żeby Ci znaleźć system tj. polski/bezprzewodowy/tani
    Z okolic Zawiercia.
    Z tym tanim chodzi mi raczej o to,że mogę koszty rozłożyć w czasie.Czyli np.centralka+ kilka modułów,a potem zaś coś i tak dalej...
    Zdaję sobie sprawę,że polskie rozwiązanie będzie droższe niż chińskie,ale też i jakość lepsza.
    A poza tym od początku remontu pilnuję tej "polskości",chyba,że jakościowo coś bardzo odstaje,bądź jakiegoś produktu nie ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Z okolic Zawiercia.
    Z tym tanim chodzi mi raczej o to,że mogę koszty rozłożyć w czasie.Czyli np.centralka+ kilka modułów,a potem zaś coś i tak dalej...
    Zdaję sobie sprawę,że polskie rozwiązanie będzie droższe niż chińskie,ale też i jakość lepsza.
    A poza tym od początku remontu pilnuję tej "polskości",chyba,że jakościowo coś bardzo odstaje,bądź jakiegoś produktu nie ma.
    bardzo fajnie bezprzewodówkę ma też rozwiązaną delta-dore, budujesz "wyspy" funkcjonalne tj ogrzewanie, oświetlenie itd..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sztywniak Zobacz post
    bardzo fajnie bezprzewodówkę ma też rozwiązaną delta-dore, budujesz "wyspy" funkcjonalne tj ogrzewanie, oświetlenie itd..
    A od kiedy to delta-dore spełnia ten warunek:
    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Założenie jest takie,że cały remont ma być wykonany tylko i wyłącznie w oparciu o polskich producentów i polskie produkty (oczywiście jeśli takie istnieją lub nie odstają zbytnio parametrami od zachodnich produktów)-taki mój lokalny patriotyzm.Chcę żeby pieniądze zostały w kraju
    .................................................. ...................
    Chodzi mi tylko o polskie firmy a nie polskie przedstawicielstwa zachodnich przedsiębiorstw.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    O co ci chodzi Sztywniak
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    O co ci chodzi Sztywniak
    A znasz polski system bezprzewodowy , który mógłbyś polecić ?
    Delta dore to produkt zaprzyjaźnionego narodu francuskiego.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    El*ontro

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Napisał baltazarrr Zobacz post
    Mówię o samej instalacji elektrycznej.
    A co do automatyki-nie mam żadnej wyceny na tą chwilę to i nie mam budżetu na automatykę.Dlatego skłaniam się ku rozwiązaniom bezprzewodowym,bo te mogę wprowadzać stopniowo i jak mi będzie pasować.Wystarczy przy wymianie instalacji elektrycznej dać głębsze puszki i zaplanować miejsce na ekrany sterujące systemem.
    Uwierz mi, że to nie jest takie proste. Poza tym "ekrany sterujące systemem" to tak naprawdę bajer, który może być zrealizowany na tablecie. System musi być tak zrobiony, żeby obsługiwać go w prosty sposób, a nie za pomocą ekranów sterujących.


    Nie trzeba wszystkiego przemyśleć na już,ani mieć gotówki na już.Czyli-zrobie sobie np.sceny swietlne,sterowanie godzinowe roletami a jak będzie przypływ gotówki dołoży się czujniki pogodowe i przeprogramuję system.Rozwiązania kablowe nie są tak elastyczne.
    Przemyśleć trzeba zawsze całą instalację. Jeżeli dobrze przygotujesz okablowanie, to instalacji nie będzie wcale mniej elastyczna niż bezprzewodowa. Poza tym do sen świetlnych potrzebujesz i tak praktycznie kompletną instalację.

    Myslałem nad ceuronem-mnie jest jednak potrzebny ktoś,z kim pochodzę po budynku i omówimy co można zrobić,co warto,a co jest zbędnym bajerem.Przez telefon tego niestety nie da się zrobić.
    Czyli może jednak zwróć się do jakieś firmy w sprawie tej instalacji. Chciałbyś zrobić wszystko sam (bo taniej), ale najlepiej, żeby ktoś pomógł. Tak dobrze to chyba się nie uda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony