dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 157
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 3134
  1. #1901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Przepraszam ale troszkę pitolisz pewnie to taki pokazik umiejętności starej szkoły Czy to znaczy że wszyscy Twoi koledzy którzy tak nie robią to nie fachowcy? A przepraszam przecież współczesny zdun z takich kafli nie buduje, kafel z taśmy równy łatwy do klejenia no i kosztuje swoje

    Współczesnych zdunów są dwa rodzaje...A Ci z filmiku to trzeci

    No i jeszcze są pasjonaci...tacy jak Ty czy Spolegliwy.

  2. #1902
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Współczesnych zdunów są dwa rodzaje...A Ci z filmiku to trzeci

    No i jeszcze są pasjonaci...tacy jak Ty czy Spolegliwy.
    Dwa rodzaje?
    No ja pasjonatem bym się nie nazwał, moja pasja z mniej przyziemnymi sprawami się wiąże ale nie powiem z przyjemnością swój piecyk dłubię.

  3. #1903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nie ma kafli "z taśmy".
    Nawet te "równe" nie da się bez odpowiedniej, wcześniejszej obróbki, poskładać do kupy.
    Z taśmy jest gres podłogowy i płytki ceramiczne, bo ich produkcja jest często liczona w milionach sztuk.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #1904
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Nie ma kafli "z taśmy".
    Nawet te "równe" nie da się bez odpowiedniej, wcześniejszej obróbki, poskładać do kupy.
    Z taśmy jest gres podłogowy i płytki ceramiczne, bo ich produkcja jest często liczona w milionach sztuk.
    Pozdrawiam.
    Pewnie wiesz co mówisz ja zdunem nie jestem i się nie znam Ale skoro każdego kafla trzeba ciąć (właśnie cóż to może być odpowiednia, wcześniejsza obróbka) to skąd się biorą te kosmiczne ceny.

  5. #1905
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    He ... jak by to najprościej powiedzieć ... kafel piecowy / kominkowy produkuje się około 3-4 tygodnie. Każdy z takiej produkcji wychodzi inny, każdy wymaga ręcznej obróbki.
    Płytkę ceramiczną robi się przemysłowo w jeden dzień ... wszystkie wychodzą takie same (no ... prawie ) i ręka ludzka przy produkcji ich nawet nie dotyka.
    "Normalne" kafle piecowe produkuje się w kilkudziesięciu, maksymalnie w kilkuset egemplarzach - zawsze w konkretnym komplecie do jednego projektu pieca/ kominka.
    Twoje kafle to komunalka "trzeskana" sztampowo w 3-4 wzorach i 3-4 kolorach w dużo większej skali produkcji i dużo mniejszym reżimie produkcyjnym. I już widzisz jaka jest różnica w cenie pomiędzy nimi a tymi na których pracuję ja czy Piotr.
    Płytki i gres jak pisałem wczesniej to produkcja w setkach tysięcy takich samych egzemplarzy.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  6. #1906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Pewnie wiesz co mówisz ja zdunem nie jestem i się nie znam Ale skoro każdego kafla trzeba ciąć (właśnie cóż to może być odpowiednia, wcześniejsza obróbka) to skąd się biorą te kosmiczne ceny.
    Ciąć (lub odrabiać na kolanach) nie musi zawsze zdun. Czasem robi to manufaktura, ale nie za darmo...

    Ostatnio jedna z manufaktur wpadła na pomysł, by kasować właśnie za "możliwość" cięcia i "posiadania" koślawych kafli. Wywalono ceny znacznie w górę. Te i inne dziwne pomysły doprowadziły do natychmiastowego zamknięcia kaflarni przez właściciela...

  7. #1907
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam.
    Przycinanie płytek ceramicznych jest też znane na skalę przemysłową i nosi nazwę:rektyfikacji,nie mylić z produkcją spirytusu .Są to tak dokładnie przycięte płytki,że można je układać bez fugi,niestety mają też swoje wady,największa to cena.
    Pozdrawiam.

  8. #1908
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    He ... jak by to najprościej powiedzieć ... kafel piecowy / kominkowy produkuje się około 3-4 tygodnie. Każdy z takiej produkcji wychodzi inny, każdy wymaga ręcznej obróbki.
    Płytkę ceramiczną robi się przemysłowo w jeden dzień ... wszystkie wychodzą takie same (no ... prawie ) i ręka ludzka przy produkcji ich nawet nie dotyka.
    "Normalne" kafle piecowe produkuje się w kilkudziesięciu, maksymalnie w kilkuset egemplarzach - zawsze w konkretnym komplecie do jednego projektu pieca/ kominka.
    Twoje kafle to komunalka "trzeskana" sztampowo w 3-4 wzorach i 3-4 kolorach w dużo większej skali produkcji i dużo mniejszym reżimie produkcyjnym. I już widzisz jaka jest różnica w cenie pomiędzy nimi a tymi na których pracuję ja czy Piotr.
    Płytki i gres jak pisałem wczesniej to produkcja w setkach tysięcy takich samych egzemplarzy.
    Pozdrawiam.
    Chyba mnie nie posądzasz że nie wiem jak jest różnica w produkcji gresu a kafli, no chyba się obrażę a już Cię polubiłem
    No wiem że komunalka ale całkiem ładna i chyba nie na taką skalę jak by się mogło wydawać. Pracujesz na lanych kaflach w cenie 80zł+ mój kafel 23zł, fakt reżim produkcji mało zadowalający ale te delikatne wichrowania niedokładności mają swój urok, idealne kafle są fajne ale wyglądają jak z taśmy stąd mój skrót myślowy.

  9. #1909
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Tyle pieców kaflowych, z względu na remonty, jest do rozbiórki... za darmo kafle... już sprawdzone.
    Sami z początkiem lipca, będziemy rozbierać trzy piece kaflowe, oczywiście za dodatkową dopłatą, aby tylko usunąć.

    Zresztą typowe piecówki "nówki" to koszt 12 - 18 zł za sztukę...

  10. #1910
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Tyle pieców kaflowych, z względu na remonty, jest do rozbiórki... za darmo kafle... już sprawdzone.
    Sami z początkiem lipca, będziemy rozbierać trzy piece kaflowe, oczywiście za dodatkową dopłatą, aby tylko usunąć.

    Zresztą typowe piecówki "nówki" to koszt 12 - 18 zł za sztukę...
    To podpowiedź?
    To z końcem lipca będziesz mógł postawić dwa piece oczywiście jeśli wszystkiego nie zniszczycie przy rozbórce Jeśli stare te piece to dacie radę bo kafli wtedy betonem nie zalewali
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 17-06-2015 o 20:27

  11. #1911
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Tyle pieców kaflowych, z względu na remonty, jest do rozbiórki... za darmo kafle... już sprawdzone.
    Sami z początkiem lipca, będziemy rozbierać trzy piece kaflowe, oczywiście za dodatkową dopłatą, aby tylko usunąć.

    Zresztą typowe piecówki "nówki" to koszt 12 - 18 zł za sztukę...


    jak obserwuję OLX, to praktycznie każdego dnia jest piec, dwa, do rozbiórki za darmo...we Wrocławiu...więc jeżeli ktoś potrzebuje kafle to nie ma z tym problemu..to czy się nadają do ponownego wykorzystania to już nie wiem

    We Wrocku jest teraz akcja gminy, że dopłacają do wymiany ogrzewania z węglowego na gazowe lub elektryczne więc może stąd tyle rozbiórek kaflaków

    choćby taki, nawet ładne kafle http://olx.pl/oferta/oddam-piec-kafl...tml#29dd81c2b8
    Ostatnio edytowane przez Arek74 ; 17-06-2015 o 20:40

  12. #1912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Arek obserwuj. Jak zobaczysz coś ciekawego, daj znać. Może warto rozebrać i do skrzyni schować. Muzeum kiedyś pewnie ruszy...

  13. #1913
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jeśli chcecie zobaczyć równe kafle ....zapraszam.
    Darek B

  14. #1914
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jeśli chcecie zobaczyć równe kafle ....zapraszam.
    Ja proste kafle już widziałem niestety cena mnie nie zainteresowała a do Ciebie za daleko by tylko zobaczyć

  15. #1915
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Mała inspekcja ceramicznego paleniska DIY po sezonie ostrego palenia, przy okazji prac nad obudową.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i3.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	322659
    I pęknięcia nadproża części zewnętrznej paleniska.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i4.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	322660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i2.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	322661

  16. #1916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Takie pęknięcie to normalka....

  17. #1917
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Nie sledze watku, ale te nadproza mozna tez z cegly bylo zrobic, nie mialo by co pekac.


    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mała inspekcja ceramicznego paleniska DIY po sezonie ostrego palenia, przy okazji prac nad obudową.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i3.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	322659
    I pęknięcia nadproża części zewnętrznej paleniska.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i4.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	322660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i2.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	79,9 KB
ID:	322661

  18. #1918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Widzisz jakąś różnicę między pękniętym nadprożem, a pękniętą fugą między cegłami?

  19. #1919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Estetyczno-psychiczna widze roznice, jesli zakladasz, ze nadproze z cegly rowniez peknie - na fudze bedzie to niewidoczne

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Widzisz jakąś różnicę między pękniętym nadprożem, a pękniętą fugą między cegłami?

  20. #1920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    Estetyczno-psychiczna widze roznice, jesli zakladasz, ze nadproze z cegly rowniez peknie - na fudze bedzie to niewidoczne
    Jeszcze powiedz które święta ważniejsze i będzie git...

Strona 96 z 157

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony