dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1074 z 1144
Pokaż wyniki od 21.461 do 21.480 z 22870
  1. #21461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Po pierwsze - nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić czy to wartość opałowa czy jednak ciepło spalania jest przewidziane normą. Sprawdzę - bo jakoś Panu bolek&lolek nie dowierzam a o uszy się mi obiło że jednak mowa jest o cieple spalania. Po drugie - jeżeli do ustalenia różnic między wartością opałową a ciepłem spalania potrzebna Panu Wikipedia - to nikt przecież Panu z niej korzystać nie zabrania. Na Pańskie szczęście pozostaje wciąż darmowa. Po trzecie - nie chciałbym nikomu popsuć humoru, ale to że Pan Panie bolek&lolek tak bez sensu pieprzysz o tym węglu do badań nie zmienia stanu faktycznego. A ten jest taki mianowicie: węgiel używany do badania kotłów ma spełniać warunki opisane w normie. I to jest jedno. A drugie to jest węgiel użyty do zbadania kotła OEPM. I w tym drugim temacie stan faktyczne jest taki: Zawijan podał wartość opałową węgla użytego do badania kotła OEPM. Tak podał: W stanie roboczym 27 829 kJ/kg. Zwróć Pan Panie bolek& lolek uwagę - w stanie roboczym taką wartość opałową miał ten węgiel. Na świadectwie z badania kotła OEPM jest podany typ węgla użytego do badań. Jest napisane: Paliwo węgiel kamienny typ 31.2 sortyment groszek. I to o tym węglu użytym do zbadania kotła OEPM tutaj rozmawiamy.
    Szanowny panie,
    proszę nie wymagać ode mnie abym wyciągał jednoznaczne wnioski rozwiązując równanie z wieloma niewiadomymi, bo tego nawet najlepszy matematyk zrobić nie potrafi. Mamy zbyt mało danych.
    Nie wiemy jaką wilgotność miał ten węgiel. Nie znamy udziału części lotnych, w tym wodoru. Dlatego z przykrością i z wielką dla pana satysfakcją odmawiam wypowiedzenia się w tej sprawie.
    Przykro mi bardzo. Przepraszam, przepraszam, przepraszam.

  2. #21462

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    W raporcie z IChPW pisze 27 829 kJ/kg wartość opałowa w stanie roboczym
    sprawdziłem właśnie
    Czy można prosić, jeśli te dane są dostępne, jak była wilgotność oraz resztę składowych paliwa?

    Może się szybko czegoś naumiem i wykażę panom z forum, że takie paliwa istnieją i są dostępne na polskim rynku. Byle kupowane z głową u sprzedawców, a nie u handlarzy.

    Jak widać, wartość opałowa wyżej podana nie odpowiada wymaganiom normy. Na pierwszy rzut oka. Bo to wartość opalowa w stanie roboczym a norma mówi: >28MJ/kg w stanie roboczym SUCHYM!

  3. #21463

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Czy można prosić, jeśli te dane są dostępne, jak była wilgotność oraz resztę składowych paliwa?

    Może się szybko czegoś naumiem i wykażę panom z forum, że takie paliwa istnieją i są dostępne na polskim rynku. Byle kupowane z głową u sprzedawców, a nie u handlarzy.

    Jak widać, wartość opałowa wyżej podana nie odpowiada wymaganiom normy. Na pierwszy rzut oka. Bo to wartość opalowa w stanie roboczym a norma mówi: >28MJ/kg w stanie roboczym SUCHYM!
    Z pewnością zawartość wilgoci jest większa od zera, więc i wartość opałowa w stanie suchym będzie przypuszczalnie większa od 28.
    Zajmijcie się lepiej istotnymi sprawami. Chyba, że nie wiecie, które są istotne.
    Nie mam zamiaru brać udziału w tych bzdurach.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #21464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    to jest pan Sławek ........, ziom pana Jacka ........ razem przybijali sobie piątki ....... a nie powiem gdzie i z kim
    Konstruktory nad konstruktorami ......., doktory nad doktorami .......
    I Wy małe żuczki do takich osobistości ....
    Szanowny panie,

    jak ja panu zazdroszczę. Czego? A proszę domyśleć się samemu. Sherlock Holmes to była płotka. Nawet J23 się przy panu nie umywa.
    Czy mógłby mi pan podyktować numery totolotka na najbliższe losowanie (czwartek). Mniemam, że dla pana to drobnostka.

    Z góry dziękuję i przepraszam, że żyję.

  5. #21465

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Z pewnością zawartość wilgoci jest większa od zera, więc i wartość opałowa w stanie suchym będzie przypuszczalnie większa od 28.
    Zajmijcie się lepiej istotnymi sprawami. Chyba, że nie wiecie, które są istotne.
    Nie mam zamiaru brać udziału w tych bzdurach.
    Też tak myślałem, ale nie śmiałem narazić się części społeczności forumowej, tym bardziej że mi banem grożą.

    Przepraszam, przepraszam, przepraszam.

  6. #21466
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    W raporcie z IChPW pisze 27 829 kJ/kg wartość opałowa w stanie roboczym
    sprawdziłem właśnie
    Szanowny Panie bolek&lolek. Prosiłbym o poświęcenie mi chwili uwagi i w kontekście tego co napisał Zawijan oraz tego co podane jest na świadectwie z badania kotła OEPM - czyli że do badania użyto węgla kamiennego typ 31.2 sortyment groszek - objaśnienie Pańskiego posta w którym zechciał Pan napisać że do badania kotła OEPM użyto zwykłego workowanego Pieklorza. Wdzięczny byłbym gdyby Pan u swego źródła w ICHPW dopytał który to Pieklorz typ 31.2. w stanie roboczym i w postaci rynkowej osiąga taką wartość opałową. Wszystko co Pan pisze o normach chciwie chłonę jako uczniak tabliczkę mnożenia albo też jak licealista Aurea prima sata est aetas. Jednak to nie o normę idzie, ale o ten jeden konkretny węgiel którego użyto do badania OEPM.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #21467

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Zajmijcie się lepiej istotnymi sprawami. Chyba, że nie wiecie, które są istotne.
    A jest jakaś norma, która mówi, co jest istotne? Jakaś absolutna wykładnia tej kwestii? Bo mam wrażenie, że sugerujesz, że jeśli się tym tematem zajmują, to nie wiedzą.

    ----
    A! byłbym zapomniał: przepraszam, przepraszam, ja tylko pytam mądrzejszych. To w końcu kto tu jest ten mądrzejszy? Bolek, lolek, Zawijan?

  8. #21468
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niewidoczny

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Nowa Sarzyna
    Kod pocztowy
    37-310
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam
    Panie bolek&lolek
    To odpowie pan jaki to węgiel użyto do testów i gdzie go mógłby kupić zwykły użytkownik
    jeszcze jedno czy jeśli miałby pan Panie bolek&lolek kocioł klasy 5 to osiągnie pan w własnej kotłowni podaną sprawność jak na papierku?
    Ostatnio edytowane przez Niewidoczny ; 07-07-2015 o 19:40

  9. #21469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Z pewnością zawartość wilgoci jest większa od zera, więc i wartość opałowa w stanie suchym będzie przypuszczalnie większa od 28.
    Zajmijcie się lepiej istotnymi sprawami. Chyba, że nie wiecie, które są istotne.
    Nie mam zamiaru brać udziału w tych bzdurach.
    No to jak Zawijan, węgiel do badań to bzdura ? skoro norma go narzuca jaki ma być ?
    Walnęli żeście babola i nie potraficie się z tego wytłumaczyć i wijecie się jak węże w trawie.
    Ludzie chcieli by wiedzieć który węgiel typ 31.2 ma 28MJ/kg, pewnie też chcieliby kupić sobie.
    Akurat Ty tu nie masz nic do powiedzenia o co chcą Cię pytać, moderować możesz sobie na swoim blogu.
    Ja wiem że Ty byś chciał żeby Cię pytano o to co akurat Ty byś chciał.
    Karokę zaraz byś zgnoił na forum że głupoty pisze ale jak je doktor pisze to niema bata, nie ?
    Tak samo jak z tą ceramiką w M-ce, jak ją doktorska ręka włoży to 4-tą klasę kocioł ma a jak jakiś producencik spod ukraińskiej granicy to zaraz Twój przydupasek grzmi że to izolator bo doktor to wie gdzie ją włożyć.
    Zapytam jeszcze nieśmiało za co bardzo przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam, dlaczego to w Brnie tylko 4 klasa a jak w Zabrzu to 5-tka wyszła ?
    Może jakieś szczegóły ? ja to taki ciekawy się zaczynam robić bo jak mam zacząć coś sprzedawać to chcę wiedzieć co żeby nie było jak OEP, że później ludzie pytali na forum, wstawiali zdjęcia z pytaniami co oni w końcu kupili.
    Chyba pamiętasz jak to było, i nie zapadłeś w amnezję ?
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #21470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Pewnie,że osiągnie.Dla nich to pestka.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #21471
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Aha, i zakończcie w końcu obaj ten cyrk bo jak dla mnie to sobie jaja robicie ze wszystkich.
    Ja jestem może prosty chłop ze wsi ale nie pozwolę z siebie idioty robić bo ktoś myśli że jest tak bardzo cwany i taki mocno inteligentny żeby sobie drwić ze wszystkich.
    Poszukajcie sobie ludzi swojego pokroju i podyskutujcie z nimi o normach, tabelkach i badaniach.
    Tyle że ja tutaj nigdy nie widziałem jakiegoś innego doktora bo żaden z nich nie zniży się do takiego poziomu, zwykłego prostaka.
    Przepraszam, przepraszam, że zepsułem komuś humor na noc i możliwe że nie będzie mu smakowała kolacja.
    Nie podoba się towarzystwo to spadać do du.... lizów na bloga, tam się chwalcie i moderujcie co Wam nie pasuje.

  12. #21472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A gdyby forum pokazało to IP, to co? Podawane przez niego dane z prawdziwych stałyby się fałszywe?
    Jest coś takiego, jak regulamin i za pisanie z kilku kont powinien być wyjazd z Forum.
    Prawdziwe dane można podawać z jednego konta.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #21473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post

    Interesuje pana mój IP? Sam go nie znam, ale mało to wśród was superfachmanów w wielu dziedzinach? Czegoś takiego nie potraficie? To czytać, czytać, czytać.

    Bardzo, bardzo przepraszam, że zakłóciłem panu dobry humor.
    Niczego mi nie zakłociłeś, a swoim infantylnym wizerunkiem, jaki nam wciskasz wręcz mnie rozbawiasz.
    Zastanawiam sie, dlaczego takiemu neptkowi ktoś tu jeszcze odpisuje....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #21474

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,,to zaraz Twój przydupasek grzmi że to izolator ,,,,
    Karoka65, jeżeli miałeś mnie na myśli, to jestem Ci wdzięczny za tę formę docenienia.


    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,,Tak samo jak z tą ceramiką w M-ce, jak ją doktorska ręka włoży to 4-tą klasę kocioł ma a jak jakiś producencik spod ukraińskiej granicy to zaraz Twój przydupasek grzmi że to izolator bo doktor to wie gdzie ją włożyć.
    ,,,,
    W kotle OGNIWO EKO PlusM ta płyta ceramiczna u góry komory dopalania, także pełni rolę izolatora.
    Natomiast w kotle OGNIWO EKO Plus, podobna płyta ceramiczna zamontowana u góry komory dopalania, już nie pełni roli izolatora.

    Natomiast u producenta kotłów spod Ukraińskiej granicy, wyłożenie całej komory spalania płytą ceramiczną, pełni funkcje izolatora.



    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ,,,,Zapytam jeszcze nieśmiało za co bardzo przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam, dlaczego to w Brnie tylko 4 klasa a jak w Zabrzu to 5-tka wyszła ? ,,,,
    Domyślam się, że rozchodzi się o czas.
    Tylko nie sugeruj się przypadkiem czasu (datą) badania kotła w laboratorium w Brnie i Zabrzu.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  15. #21475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    Szanowny panie,
    przepraszam z całego serca że panu od rana znowu humor nieco zepsuję, ale jeśli to nie będzie wielką niegrzecznością z mojej strony, to powiem tak:

    czytaj ze zrozumieniem, tego co czytasz.

    Bo wcześniej o paliwie do badań WYMAGANYCH NORMĄ tak napisałem:

    Z tego co zanotowałem wynika tak:
    wartość opałowa w stanie suchym więcej niż 28000 kJ/kg
    wilgotność w stanie roboczym do 11%
    popiół w stanie roboczym do 7%
    części lotne w stanie roboczym do 30%.

    Drogi szanowny panie,
    jak widać czarno na białym: WARTOŚĆ OPAŁOWA W STANIE SUCHYM >28MJ/kg
    w stanie suchym, czyli po usunięciu wody.
    A wilgoć (woda0 ma być do 11%.
    Jak się usunie 0,11 kg H2O z 1 kg paliwa, to zostaje go W STANIE SUCHYM 0,89 kg
    Gdy się pomnoży to 28MJ/kg (w stanie suchym) przez to 0,89 to wychodzi niecałe 25 MJ/kg w stanie roboczym, czyli takim jakim się posługiwać powinni sprzedawcy węgla.

    Czy to jest jakiś super hiper węgiel? Pewnie nie. Ale może się mylę. Niech się obecni tutaj sprzedawcy węgla wypowiedzą. Macie szanse dostać z kopalni węgiel o takich parametrach?
    Nie pytam, co z nim później robicie, że część nabywców musi palić prawie piaskiem mocno wilgotnym, zaczernionym jak buźka amerykańskiego komandosa w akcji.

    Napisałem też, jak odpowiedzialny nabywca kupuje paliwo do badań.

    Panie minertu
    z tego co się zdążyłem zorientować na tym forum to jeden z pana kolegów sprzedaje węgiel. Czy nawet on nie jest w stanie albo nie chce dostarczyć panu paliwa o parametrach:
    wartość opałowa w stanie suchym więcej niż 28000 kJ/kg
    wilgotność w stanie roboczym do 11%
    popiół w stanie roboczym do 7%
    części lotne w stanie roboczym do 30%.

    Jeśli ponownie popsułem panu humor to przepraszam. Bardzo przepraszam.
    A po co ma mi dostarczać , ja badań nie robię bo są one mi nie potrzebne na razie .Świadectwo dało mi tylko tyle,że dostałem dofinansowanie do modernizacji kotłowni wraz z wymianą kotła na ekologiczny.

    Panie Sławku,nie wiem czy ktoś z tego forum ma suchsze paliwo od mojego.Zapewniam Pana i jest to do sprawdzenia.Zapewniam też,że przy eko groszku nigdy nie będzie idealnie nawet z kotłem z papierkiem czy to szemranym jak go nazywacie czy nie szemranym. W warunkach domowych z papierka sprawności nikt nie uzyska. On jest tylko dodatkiem jak kieliszek w promocji do flaszeczki.Aby lepiej schodził.
    Co do OEPM to poczekam do wiosny.
    Acha.Do tej pory uważałem,że "pies psu oka nie wygryzie",myliłem się jednak.
    Dobrze,że nie mam takich ambicji.Obyście temu oczku z łańcucha tą promocją bardziej nie zaszkodzili niż pomogli.
    Pozdrawiam i miłej nocki życzę.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #21476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No i jest sam adwokat diabła
    Ja wiem czym się sugeruję a Ty wierzysz w to co Ci nakładli do głowy.
    Tyle że w tym przypadku skutki będą bardziej katastrofalne bo już widzę że gościu chce wstawić kocioł 26kW na 90m.
    Kasa się będzie zgadzać ale nie u tego nieszczęśnika.
    Ale będzie miał "klasę" hehe

  17. #21477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Karoka65, jeżeli miałeś mnie na myśli, to jestem Ci wdzięczny za tę formę docenienia.




    W kotle OGNIWO EKO PlusM ta płyta ceramiczna u góry komory dopalania, także pełni rolę izolatora.
    Natomiast w kotle OGNIWO EKO Plus, podobna płyta ceramiczna zamontowana u góry komory dopalania, już nie pełni roli izolatora.

    Natomiast u producenta kotłów spod Ukraińskiej granicy, wyłożenie całej komory spalania płytą ceramiczną, pełni funkcje izolatora.





    Domyślam się, że rozchodzi się o czas.
    Tylko nie sugeruj się przypadkiem czasu (datą) badania kotła w laboratorium w Brnie i Zabrzu.
    A Ty zapewne masz za duży kocioł i odizolowałeś go co? Chyba mi nie powiesz,że ten izolator ma za zadanie dopalić części lotne w Twoim żeliwniaku?Nie powiesz mi ,że dałeś je tam po to aby polepszyć warunki spalania? Jak myślisz po co w M-ce są szamotki na palniku?
    Ta metoda jest stara jak świat.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #21478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Natomiast u producenta kotłów spod Ukraińskiej granicy, wyłożenie całej komory spalania płytą ceramiczną, pełni funkcje izolatora.
    A na jakiej podstawie tak twierdzisz ? nawet ja tego nie wiedziałem a teraz palę w takim kotle, co najważniejsze nie zdążyłem zauważyć do tej pory żeby ten deflektor ceramiczny miał wpływ na większe zużycie paliwa w zimie a teraz mogę śmiało też napisać że i latem.
    Kilka dni temu byłeś mocno zaskoczony tym jakim malutkim gabarytowo jest mój kociołek a teraz piszesz jakieś twierdzenia że coś jest czy coś gdzieś nie jest izolatorem.
    Może sobie najpierw kup taki kocioł, popal bez ceramiki a później z ceramiką i dopiero zajmij jakieś stanowisko a nie baźgraj że coś Ci się wydaje albo ktoś tak powiedział.
    Wiesz jaką cześć wymiennika zajmuje ta ceramika a ile tej powierzchni jest "gołej" ?
    Także najpierw zobacz chociaż na żywo a później chlapaj na lewo i na prawo.
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 07-07-2015 o 22:26

  19. #21479
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bolek&lolek Zobacz post
    ........

    Jak widać, wartość opałowa wyżej podana nie odpowiada wymaganiom normy. Na pierwszy rzut oka. Bo to wartość opalowa w stanie roboczym a norma mówi: >28MJ/kg w stanie roboczym SUCHYM!
    No gratuluję Panu spostrzegawczości. Ostrzegam też że rzucanie okiem to dość ryzykowny proceder jest. Poza tym pozwolę sobie przypomnieć, że parę postów wyżej Panu napisałem cytuję: " Zwróć Pan Panie bolek&lolek uwagę - w stanie roboczym taką wartość opałową miał ten węgiel" koniec cytatu. Wydaje mi się że Pan kolejną woltę robisz i teraz próbujesz zmotać rzecz tak żeby wyglądało jakbym kwestionował zgodność z normą tego węgla użytego do badania OEPM. Więc jasno napiszę - ja nie kwestionuję zgodności tego węgla z normą. Ja wręcz twierdzę że na ten węgiel to jeszcze normy nie napisano - taki on jest dobry że wszystkie normy są dla niego słabe. Taki dobry że... na rynku takiego nie ma. A Pan parę stron wcześniej zapodał, że to normalny rynkowy Pieklorz workowany. No to ja się pytam. Skąd się wziął do zbadania OEPM taki węgiel? Węgiel kamienny typ 31.2 sortyment groszek z wartością opałową w stanie roboczym 27 829 kJ/kg, popiół do 7%?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  20. #21480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No to ja się pytam. Skąd się wziął do zbadania OEPM taki węgiel? Węgiel kamienny typ 31.2 sortyment groszek z wartością opałową w stanie roboczym 27 829 kJ/kg, popiół do 7%?
    Oj Kobra, co się czepiasz i czepiasz tego durnego węgla ?
    Na świadectwie taki jest, papier wszystko przyjmie
    Może kiedyś się do takiego dokopią, hehe

Strona 1074 z 1144