dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 78
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1558
  1. #981
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A nie pomyslalas,że tym syfem z komina robisz krzywdę swoim dzieciom a nie rządowi czy UE ?
    A może one przez ten syf z komina zaczną częściej chorować bo ich podtruwasz ? Proponuje wlozyc glowe do komina i tak sie zaciagac.
    Zainstalujesz super filtry na kominie ?
    Ja mam cały rok sadze na parapecie od sąsiadów i to oni mnie truja.
    W nowych domach powinien być zakaz stosowania ekosyfu lub nakaz stosowania filtrów na kominy to ludzie by szybko przyszli po rozum do głowy.

  2. #982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Jeżeli pozwalamy sobie na takie osobiste wedrówki, to skąd Ty człowiecze możesz wiedzieć czy w moim szałasie znajdzie się miejsce dla jakochkolwiek dzieci, o których zdrowie bede musiala sie martwić?

    Zawsze pozostaje Ci uświadamiać ludzi. Możesz zacząć od kwestii anytykoncepcji w szkole podstawowej, bedziesz miał pewność, że te ludziki z tych szałasów nie będą się rozmnażać i w ten sposób nie przekażą swoich felernych genów ekosyfiarstwa potomstwu.

    A, i jeszcze...

    Jeżeli faktycznie zależy Ci na zainteresowaniu kogokolwiek swoim spojrzeniem na sprawę, a nie tylko na wywyższaniu się (bo przecież Ty jesteś taaaki mądry, a my tacy "gupcy") to zmień "ton" swoich wypowiedzi, bo może bym i poczytała więcej o tym o czym Ty piszesz, ale jeżeli z góry wylewasz na mnie (na nas) wiadro pomyj i zakładasz, że wszystkie bocianki to niezorientowane żółtodzioby, to ja mam w poważaniu Twoje rady jakie by one nie były.
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 16-08-2015 o 10:53

  3. #983
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar P-6
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    ARTURO72

    BRAWO!

  4. #984

    Domyślnie

    Taaa, brawo brawo, wątek opustoszał. Umówmy się, że fanklub Arturo jest w sali obok, a jak ktoś będzie potrzebował porady z zakresu technologii grzewczych to o nią poprosi.

  5. #985

    Domyślnie

    Problem Arturo polega na tym, że ma ogromną wiedzę i zwykle też świętą rację, ale z niejasnych dla mnie przyczyn uparł się na przekazywanie tego w niezwykle irytujący, a czasem też krzywdzący sposób.
    To samo można by napisać inaczej, nie tak z góry, nie tak ironicznie i nie obrażając nikogo (nawet niechcący).
    Za budowanie biorą się różni ludzie - czasem ograniczają ich finanse, czasem nieświadomość, a czasem brak wrodzonej inteligencji.
    Arturo może i chciałby wszystkim pomóc na swój sposób, ale świata nie zbawisz....

  6. #986
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    PaniKasia, Immoral,

    BRAWO

    Wątek opustoszał bo jak dyskusje schodzą na niewłaściwe tory, to juz nikomu nie chce sie gadać. Wiec spróbujemy zeby dobra atmosfera zagościła na nowo chwalcie się bocianki co tam u Was?

    Ja dziś dziwnie do Starostwa czy otrzymali juz zwrotkę od sąsiadów - jak dostaną to juz wszystko gotowe do wystawienia PnB wiec małymi kroczkami zbliżam sie do tego upragnionego mementu.

  7. #987

    Domyślnie

    No to wracajmy do meritum - u nas wiąże się zbrojenie do fundamentu, może w piątek lub sobotę nasz domek zyska pierwsze solidne podstawy

  8. #988

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    No to wracajmy do meritum - u nas wiąże się zbrojenie do fundamentu, może w piątek lub sobotę nasz domek zyska pierwsze solidne podstawy
    U nas poprawki przy ociepleniu fundamentów i zaczynają "dziadki" kopać drenaż

  9. #989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jerrry1
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    203

    Domyślnie

    U mnie ściany gotowe, czekam na ekipę i będziemy robić strop

  10. #990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    O widzę, ze u Was postępy

    To ja tak czysto humorystyczno- marzycielsko

    U nas dziś najazd sąsiadek- ciotek Postawały nad naszym grajdołkiem, oglądają, komentują, chwalą ( w większości
    A nasz pomysłowy majster już krzyczy do nich z wydobywającej się piwnicy "O widzę, ze sponsorzy przyjechali, dobrze, przyda się młodym każda pomoc" i.... po chwili już nikogo nie było: D A szkoda, już się cieszyłam, że pomoc jakaś będzie, wszak każdy sponsor mile widziany

    U nas już piwnica "się muruje". Chłopaki równiusieńko kładą bloczki, że hej! Chyba tynkować nie będziemy, tylko w przyszłej saunie ( jeśli kaski starczy) zostawimy te "cegiełki" pięknie to wygląda

    Mam już zarys salonu , gabinetu i kawałek spiżarki pod kuchnią Tylko mieli w większej ekipie murować, a tu wykruszyła się zdziebeczko ekia, ale około 210 bloczków na dzień murarz+ 2 pomocników lecą- w tym wyciagnięcie 4 rogów na dzień.

    W banku było troszkę "zabawy".
    Otóż architekt zgodnie z obecnie obowiązującym prawem budowlanym wyróżnił "powirzchnie usługową" - jako kotłownie, garaż etc- czyli usługową dla domu.
    Projek- dom jednorodzinny, pozwolenie też a w banku Pani analityk stwierdziła, ze skoro prowadzimy nie tylko gposodarstwo, ale też działalność gospodarczą, to to będzie budynek usługowy i na pewno błąd jest w projekcie i w pozwoleniu....

    No masz ci babo placek.

    W Banku kazali nam zmiany w projekcie nanosić, lub 800zł za ponowną wycenę płacić ( tyle kosztuje u nich wycena nieruchomości dla usługówek).
    My do kierbuda ( który z architektem prowadzi firemkę i nam rysowali domek) niech ratuje a on powiedział, że on nic nie poradzi, ze w banku mają system przestarzały, nie znają prawa budowlanego etc. etc... ale jakoś napisał nam 2 stronnicowe pismo wyjaśniające z podstawą prawną, po 2 dniach dostałam telefon z banku, że jednak to analityk się mylił, ale 2 dni do tyłu jesteśmy i worek nerwów. Za to w 2 dni 2 kg schudłam gorzej jak mnie trafi rykoszetem ten zrzut

  11. #991
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wszamanka
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    110

    Domyślnie

    To i ja się pochwalę po tym jak dwóch murarzy nas wystawiło do wiatru, za ścianki działowe wzięli się mąż z tatem, dół już prawie gotowy, do nadproży doszło. I dzisiaj zrobili mi okna dachowe W projekcie pierwotnym było 5 okien, w dachu jaki dostaliśmy jedno, a teraz już ostatecznie 3. Całe życie w blokach mieszkałam, w końcu będę mieć łazienkę w której nie trzeba za każdym razem światła świecić ;D

  12. #992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    W moim szałasie dzisiaj stanęły pierwsze pustaki zwiastujące planowane ściany

    Wyprowadzenie pierwszej, idealnie prostej warstwy najdłuższej, jedensatometrowej ściany zajęło nam bagatela 4 godziny...
    Każdy pustaczek postawiony i wypoziomowany niwelatorem... Myślałam, że szlag mnie trafi najjaśniejszy, ale udało się. Przed nami jeszcze tylko 37 metrów bieżących pustaków ustawianych z iście aptekarską precyzją, a później hulaj dusza na dryfixie
    Ostatnio edytowane przez m*kasia ; 18-08-2015 o 21:11

  13. #993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał immoral Zobacz post
    Problem Arturo polega na tym, że ma ogromną wiedzę i zwykle też świętą rację, ale z niejasnych dla mnie przyczyn uparł się na przekazywanie tego w niezwykle irytujący, a czasem też krzywdzący sposób.
    To samo można by napisać inaczej, nie tak z góry, nie tak ironicznie i nie obrażając nikogo (nawet niechcący).
    Za budowanie biorą się różni ludzie - czasem ograniczają ich finanse, czasem nieświadomość, a czasem brak wrodzonej inteligencji.
    Arturo może i chciałby wszystkim pomóc na swój sposób, ale świata nie zbawisz....
    Dobrze napisane. Artur jest upierdliwy, przy czym patrząc jak tutaj "mafia węglowa" (ze sprzedawcami kotłów na wyngiel na czele) próbuje mieszać z błotem każdego kto raczy zakwestionować sens montowania śmierdziuchów do nowego, najczęściej mocno energooszczędnego domu, to raczej należy to uznać za niebywałą wytrwałość. Że ma ton taki a nie inny też się specjalnie nie dziwię. Skoro przedstawia się ludziom argumenty, a ci dalej swoje i brną w trujące i brudne rozwiązania (płacąc za to często więcej, jednocześnie puszczając gadki, ze ich na inne nie stać), to trudno nie stracić w końcu kultury. Sam mam czasami ochotę się rozpruć -- ale nie mam tyle samozaparcia (by się później kopać z koniem). Tak czy siak, jest to jeden z niewielu wątków, gdzie jeszcze warto "powalczyć" o czyste (czyt. nie śmierdzące) powietrze w okolicy, bez trujących, toksycznych i rakotwórczych substancji -- bo kiedy jak nie przed rozpoczęciem budowy...

    Wracając do tematu, kiedy pojawia się wątek na przyszły rok?

    Czy może jakieś tegoroczne "bocianki" mogą polecić ekipę budowlaną operującą w mazowieckim?

    PS Wątek nie opustoszał bardziej niż reszta forum. Wakacje widać w pełni.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 19-08-2015 o 15:47
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #994

    Domyślnie

    Ech, ja od początku podczytuję Bocianki 2015, ale już nam się nie uda dołączyć do Waszego grona Zazdroszczę Wam już rozpoczętych prac, a sama pewnie dołączę do 2016 Pozostaje mi tylko śledzić Wasze poczynania jak dotychczas.

    Ja też podziwiam Artura za wytrwałość (hm, a może już upierdliwość? ), bo czasem aż boli, jak mało zastanawiamy się nad kwestiami, które rzutują na całe lata. Z drugiej strony kompletny laik ma gigantyczne trudności w nadrobieniu wiedzy - w końcu wiele wartościowych tematów na FM ma po 300 i więcej stron, a nie każdy ma możliwość (i chęć! niektórzy też nie lubią czytać) poświęcić kilkaset godzin na zgłębienie wiedzy i nauczenie się odróżniania wartościowych wypowiedzi od bzdur.

    Ileż ja czasu spędziłam w wątkach Adama M. o wentylacji i pokrewnych tematach... Ile czerpałam wiedzy o dachach od Andrzeja Wilhelmi i innych... A jeszcze ile przede mną? Teraz może w pewnych rzeczach nie dam sobie kitu wcisnąć, ale w innych jestem zielona jak wiosenna trawka! nawet moja umiejętność szybkiego czytania niewiele daje, tyle tu tego jest...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Artemika
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    103

    Domyślnie

    Ja wytrwałości w nawracaniu na dobrą drogę nie krytykuję, jednak oczekuję troszkę Innego tonu wypowiedzi. Niestety wielu osobom jest ciezko przebrnąć przez forum, gdyż watki pełne są przepychanek pomiędzy coraz to mądrzejszymi autorami. To ze w większości jestesmy tu anonimowi, nie zwalnia chyba z zachowania kultury.

    W ja dziś byłam w Starostwie, nasze PnB bedzie prawdopodobnie w środę

  16. #996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Ja wiem jedno, wiem bo widziałem - ściany w kotłowni z kotłem na ekogroszek są szare już po 1 sezonie ogrzewania. Dosłownie pokryte są czarnym pyłem, który jeszcze się wnosi do pomieszczeń. Ja mam najdroższe ogrzewanie - gaz z sieci - ponoć dałem się sfrajerować i jak twierdzą palacze węglem, będzie to tak drogie ogrzewanie, że zacznę dogrzewać dom kominkiem... jeszcze tego nie wiem.... ale praktycznie każdy posiadacz domu twierdzi, że zrezygnował z gazu i albo grzeje się węglem, albo dogrzewa kominkiem ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  17. #997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artemika Zobacz post
    Ja wytrwałości w nawracaniu na dobrą drogę nie krytykuję, jednak oczekuję troszkę Innego tonu wypowiedzi. Niestety wielu osobom jest ciezko przebrnąć przez forum, gdyż watki pełne są przepychanek pomiędzy coraz to mądrzejszymi autorami. To ze w większości jestesmy tu anonimowi, nie zwalnia chyba z zachowania kultury.
    To już tylko i wyłącznie wina zasad panujących na tym forum, a co niejednokrotnie było poruszane w wątku "Uwagi do Forum". Niestety nikt (właściciele) nie wyciąga wniosków z tego co piszą użytkownicy i jest jak jest. Jest ogólny burdel, a wszystko przez to, że wkradła się tu komercja i to taka pełną gębą.

    Cytat Napisał Artemika Zobacz post
    W ja dziś byłam w Starostwie, nasze PnB bedzie prawdopodobnie w środę
    Z "avatara" widzę, że budujesz jakąś kostkę. Gdzie można o niej poczytać, obejrzeć?

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja wiem jedno, wiem bo widziałem - ściany w kotłowni z kotłem na ekogroszek są szare już po 1 sezonie ogrzewania. Dosłownie pokryte są czarnym pyłem, który jeszcze się wnosi do pomieszczeń.
    Pal licho ściany i brud. Niektórzy lubią sprzątać. Rzecz w tym, że to wszystko ląduje w płucach i w większości tam już zostaje i zalega.

    Najistotniejsze jest jednak, że z komina, wprost w płuca palących węglem inwestorów i ich sąsiadów, wypadają dosyć mocno stężone toksyczne i rakotwórcze substancje -- których żaden prywatny inwestor nie jest w stanie wyeliminować (bo poszedłby na tym procesie z torbami), a co z powodzeniem robią elektrownie. Nadmieniając, że elektro(ciepło)wnie są zazwyczaj na obrzeżach miast i mają wysokie kominy emitując to co ew. zostanie (a jest tego już niewiele po procesie uzdatniania, bo ponad 90% jest utylizowane tak aby nie zagrażało płucom) wysoko w powietrze gdzie zostaje jeszcze rozrzedzone. Ogrzewanie prądem, pomimo że ten w większości bierze się u nas z węgla, to zupełnie inna bajka niż palenie w domowym piecu.

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Ja mam najdroższe ogrzewanie - gaz z sieci - ponoć dałem się sfrajerować i jak twierdzą palacze węglem, będzie to tak drogie ogrzewanie, że zacznę dogrzewać dom kominkiem... jeszcze tego nie wiem.... ale praktycznie każdy posiadacz domu twierdzi, że zrezygnował z gazu i albo grzeje się węglem, albo dogrzewa kominkiem ...
    Wszystko zależy od tego, jak zostanie wykonany dom. Nie dalej jak wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który płacił 1300 zł miesięcznie za gaz. Po czym w minionym sezonie odkrył przez przypadek jak ekipa mu zrobiła ocieplenie poddasza użytkowego -- jak to zobaczył to usiadł i płakał. Brakowało z 50% ocieplenia. Więc ogrzewał przez parę lat atmosferę, bo od powietrza chroniła go farba akrylowa, płyta gipsowa, deski i blacha...

    Także bądź dobrej myśli i zadbaj po prostu o wykonanie elementów zgodnie ze sztuką. Przy okazji, robiłeś OZC?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #998
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    merbart

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    śląsk - Gliwice
    Kod pocztowy
    44-186
    Dzielnica
    Gierałtowice
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam
    A co tam dopisze się do Waszego grona bo chciałbym już zacząć budowę. Jestem teraz w najgorszym etapie "wyczekiwania", wyczekiwania na WZ. Mam w planach budowę domu projektu Zawoja Średnia z dużymi zmianami tj. podpiwniczenie, zmiana rozmieszczenia pomieszczeń, okien, nachylenia dachu itp. Jedynie nie mogę przewalczyć z moją ładniejszą połówką likwidacji balkonów - uparła się że jeden musi zostać .
    Tym co rozpoczęli życzę wytrwałości i powodzenia.
    Projekt Zawoja średnia

  19. #999

    Domyślnie

    Myślę, że dodatkowo warto byłoby aby Ci, co próbują uświadamiać, nawracać na dobrą drogę i krytykować, zastanowili się czy frazy: kotłownia, piec, komin są jednoznaczne z zatruwaniem otoczenia.... Bo piece/kotły nie muszą być zawsze na węgiel. Bo wybór rodzaju ogrzewania, poza czynnikami ekonomicznymi generują również inne, niemniej ważne składowe. I każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie.
    http://teczowykot.blogspot.com/ czyli co piszczy na budowie

  20. #1000
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeczowyKot Zobacz post
    Myślę, że dodatkowo warto byłoby aby Ci, co próbują uświadamiać, nawracać na dobrą drogę i krytykować, zastanowili się czy frazy: kotłownia, piec, komin są jednoznaczne z zatruwaniem otoczenia.... Bo piece/kotły nie muszą być zawsze na węgiel. Bo wybór rodzaju ogrzewania, poza czynnikami ekonomicznymi generują również inne, niemniej ważne składowe. I każdy przypadek powinien być analizowany indywidualnie.
    Jeśli kocioł i to co wylatuje z komina nie jest szkodliwe dla otoczenia to wylot spalin proszę skierować do wnętrza domu.
    Przy okazji będzie ciepło na tyle,że nie trzeba bedzie jeść grochowki.

    Cytat Napisał TeczowyKot Zobacz post
    Arturo - kurcze, dalismy sie naciagnac bralismy pod uwage ogrzewanie na gaz ale nikt nie przeje takiej ilosci grochówki
    Bo to jest to o czym pisał:
    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    . Ja mam najdroższe ogrzewanie - gaz z sieci - ponoć dałem się sfrajerować i jak twierdzą palacze węglem, będzie to tak drogie ogrzewanie, że zacznę dogrzewać dom kominkiem... jeszcze tego nie wiem.... ale praktycznie każdy posiadacz domu twierdzi, że zrezygnował z gazu i albo grzeje się węglem, albo dogrzewa kominkiem ...
    Ludzie z braku wiedzy nie są świadomi tego,ze czy gaz czy prąd będzie drogi czy nie zależy tylko i wyłącznie od domu,technologii wykonania,izolacji itp.
    Gdybym grzal prądem czyli wg niektórych kosmicznie drogie by było ogrzewanie a ja od dwóch sezonów nie zaplacilbym więcej niż 1800zł za sezon grzewczy a gazem Max 1300zl.

    Budując dom byłem brany za kosmite bo nikt w okolicy tak nie budował a wszyscy grzali ekosyfem a jak się podowiadywali że będę grzal prądem myśleli że zglupialem
    Teraz robią wielkie oczy patrząc na licznik zużycia energii gdzie ogrzewanie kosztuje mnie 500zl za sezon a sąsiada który ma mniejszy dom od mojego i nowy też ale grzeje ekosyfem ogrzewanie kosztuje ponad 2000zł.
    I takim sposobem stałem się kosmita i frajerem z sadza na parapetach
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2015 o 15:15

Strona 50 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony