dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 119
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 2365
  1. #1161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Punkt równowagi jest w nastawach serwisowych, a więc do ustalenia z wykonującym rozruch.
    Dolna granica nastawy PC to 25 stopni. Jeśli jest taka nastawa, to pompa wejdzie w tryb pc jak tylko na powrocie osiągnie 18 stopni. Przy niższych nastawach zasilania Altherma będzie pracowała w trybie grzałki.
    Przy czym możliwość nastaw poniżej 25 też trzeba ustawić serwisowo.
    Co do liczby uruchomień, nie do końca te ilości są zawsze poprawne i licznik potrafi wariować.
    Sam zweryfikuj, raczej nieprawdopodobne.

    edycja
    A jaką masz pompę i do jakiej wielkości domu dobraną?
    Ostatnio edytowane przez clarnet ; 22-10-2015 o 15:44 Powód: uzupełnienie wpisu

  2. #1162
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Co do liczby uruchomień, nie do końca te ilości są zawsze poprawne i licznik potrafi wariować.
    To jest dość ciekawe, jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie?

    Dla mnie licznik to licznik, algorytm dość banalny w rodzaju: ilosc_startow=ilosc_startow+1 przy każdym załączeniu.... (zapis nie_matematyczny oczywiście)
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #1163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Nie zawsze algorytm jest taki banalny, jak widać.
    Jak użytkownik zweryfikuje, to nam potwierdzi.

  4. #1164

    Domyślnie

    8kw na 100m2.
    Ostatnie 24h pompa chodziła w trybie pogodowym plus harm. Liczba załączeń sprężarki 1, krzywa dość płaska ale zasilanie 26-27 było. Pobrana energia 8kwh.
    Cały czas ucze się tego urządzenia ale nadal jestem pod wrażeniem.
    Jeśli pompa będzie miała temp zasilania ustawioną powiedzmy na 22stopnie to będzie chodzić tylko na grzałce tak?

  5. #1165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Czyli się wyjaśniło.
    Generalnie inverter pracuje stale.
    Co do pytania - Tak. Zgodnie z zakresem pracy, przy nastawach poniżej 25 stopni pc będzie pracowała tylko na grzałce.

  6. #1166

    Domyślnie

    natomiast przy sterowaniu bezwzględnym temparaturą zasilaniia spreżarka startowała 60-70 razy na dobe czyli kilka razy na godzine. raczej nie posądzam o to wadliwego modułu ktory te starty zlicza bo sam spedziłem sporo czasu przy niej i widziałem ile razy się włącza

  7. #1167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Nie wiem co tam namieszałeś w ustawieniach, bo nastawy poniżej 25 stopni są do ustawienia z poziomu serwisu.
    Skonsultuj to ze swoim serwisantem, który Ci uruchomił pompę. Tam jest z kilkadziesiąt parametrów, a część z nich ze sobą powiązana i nie powinno ich się zmieniać wybiórczo.
    Ponadto nie szukaj "złych" ustawień, w których pompa pracuje nie tak jak chcesz, tylko tych "dobrych"
    pzdr

  8. #1168

    Domyślnie

    Jedyne ustawienia jakie "dotykalem" to te z trybem pracy pompy. A tryby są cztery. No i jeszcze temperaturą zasilania się pobawilem. Nie szukam tez zlych ustawien, tylko ciekawi mnie dlaczego sprezarka startuje tyle razy przy zasilaniu niezaleznym od pogody czy innych termostatow.
    Przy trybie podlogowym sobie pieknie moduluje a przy trybie bezwzglednym tez moduluje ale liczba uruchomien

  9. #1169

    Domyślnie

    Ostatnie odczyty znów martwią: sterowanie pogodowe, na 18h pracy pompy sprężarka pracowała 9h ale uruchomiała się przy tym 103 razy. Szkoda sprzętu

  10. #1170
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korzeń Zobacz post
    Ostatnie odczyty znów martwią: sterowanie pogodowe, na 18h pracy pompy sprężarka pracowała 9h ale uruchomiała się przy tym 103 razy. Szkoda sprzętu
    Czyli jak to zwykle powtarzam dobra pompa (w tym przypadku Daikin) to zaledwie połowa sukcesu druga połowa to cała reszta od montażu pompy po inst. ogrzewania z sterowaniem itd.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  11. #1171

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Co do liczby uruchomień, nie do końca te ilości są zawsze poprawne i licznik potrafi wariować.
    Licznik, który nie potrafi liczyć? Może to "szacownik", "domniemywacz", "wróżbita"

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmag Zobacz post
    Licznik, który nie potrafi liczyć? Może to "szacownik", "domniemywacz", "wróżbita"
    Może i domniemywacz. U mnie po pierwszym dniu pracy listopada domniemywa ponad 600 uruchomień. Dodam, że pierwsza doba listopada tego roku trwała 24h.

  13. #1173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korzeń Zobacz post
    Może i domniemywacz. U mnie po pierwszym dniu pracy listopada domniemywa ponad 600 uruchomień. Dodam, że pierwsza doba listopada tego roku trwała 24h.
    Prawie pewne że oprogramowanie dla Daikina pisali specjaliści z Volkswagena
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #1174
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Prawie pewne że oprogramowanie dla Daikina pisali specjaliści z Volkswagena
    dla vw oprogramowanie robił bosch kiedyś część ig farben - tradycja w truciu zobowiązuje
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  15. #1175
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miałem podobny problem z moją pompą, też miała dość dużo startów, okazało się, że winne są czujniki pokojowe. Odcinały wszystkie obwody a pracował tylko jeden, w pomieszczeniu technicznym. Pompa pracowała z bardzo małą ilością wody, która szybko się schładzała i powodowała załączenie sprężarki.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  16. #1176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Miałem podobny problem z moją pompą, też miała dość dużo startów, okazało się, że winne są czujniki pokojowe. Odcinały wszystkie obwody a pracował tylko jeden, w pomieszczeniu technicznym. Pompa pracowała z bardzo małą ilością wody, która szybko się schładzała i powodowała załączenie sprężarki.
    Standardowa sytuacja: sprzedać klientowi automatykę do podłogówki za 3-4 tysiące a potem niech to odłączy bo szkodliwe dla pompy... Co drugi w branży to naciągacz albo ignorant... Dziwię się tylko inwestorom czytającym to forum, wszystko było wielokrotnie omawiane.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #1177
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    wow, wihajster, aż tak źle?
    to który z nas dwóch to ten naciągacz
    Ale masz rację. Też dziwię się inwestorom, ale trochę z innego powodu.
    Nie trzeba czytać setek stron postów forum.
    Przecież ta czy inna pompa nie spadła z nieba do kotłowni i sama się nie zamontowała.
    Ktoś ją dobrał, zamontował, skonfigurował, uruchomił i to jest właściwa osoba do rozwiązania problemu czy pomocy w codziennej eksploatacji.
    Tutaj na forum padło nawet tego typu stwierdzenie - mój instalator nie za bardzo się zna, bo od klimy i dopiero zaczyna z pompami, więc nie wie co może być nie tak.
    ???
    A co do tego przypadku - skoro było już dobrze (pisał trochę wyżej, że raz na dobę i super, hiper), a teraz jest źle, to... czarów nie ma. Coś się zmieniło.
    Albo coś namieszane z ustawieniami - najbardziej prawdopodobne
    Albo coś z instalacją - nie do końca przemyślana pod kątem współpracy z pc
    Albo coś pompą lub z jej softem - są wtedy odpowiednie procedury serwisowe do diagnostyki, resetu liczników i przeprogramowania płyt głównych jednostek.
    Zawsze trzeba pamiętać o jednym - czarów nie ma
    pzdr

  18. #1178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wisz Piotrze, nie da się przeczytać 100% wątków. U 2 moich znajomych zainstalowano w ten sposób i działa. Ale oni nie czytają forum i nie zwracają uwagi na ilość startów sprężarki czy zużycie prądu. Generalnie sterowniki to rzeczywiście 'najdroższe termometry' na rynku , chociaż przydały się w sypialniach
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #1179
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    wow, wihajster, aż tak źle?
    to który z nas dwóch to ten naciągacz
    "Uderz w stół" -sorry, to tak żartobliwie
    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Ale masz rację. Też dziwię się inwestorom, ale trochę z innego powodu.
    Nie trzeba czytać setek stron postów forum.
    Masz rację, nie trzeba czytać setek stron na forach ani w ogóle czytać. "Wystarczy" mieć trochę farta i trafić na kompetentnych ludzi, hehe, bardzo proste..
    Dotyczy każdej dziedziny życia.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  20. #1180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.682

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Wisz Piotrze
    Tak, "wim".
    Już dawno dotarło do mnie, że większość osób działa nieracjonalnie i mało świadomie, dla nich zawsze drożej=lepiej, no i szwagrowi można się pochwalić, sąsiadom również .
    Jeśli ich stać na dodatkowe koszty inwestycji POGARSZAJĄCE parametry instalacji i ZMNIEJSZAJĄCE trwałość sprężarki, to cóż, zawsze można znaleźć dobrą stronę takiego działania: serwis zarobi więcej. Ja mogę im tylko współczuć, ale to nie moja sprawa.

    PS
    Apropos automatyki do podłogówki, wszystkich moich klientów którym montowałem pompy odradziłem te dodatki i są zadowoleni, było kilka upartych osób ale i one po roku czy dwóch sezonach wywaliły to wPISdu - zostały tylko kable do zatynkowania po "ozdobach".
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 59 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony